Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 02:32:36 πμ
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 84
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσές λίρες Αγγλίας  (Αναγνώστηκε 443938 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #465 στις: Αύγουστος 08, 2015, 02:29:48 μμ »

Τι εννοειτε πιστοποιημενο νομισμα;(είναι μια διαδικασία που γίνεται από ειδικές αναγνωρισμένες εταιρείες όπου μετά από αυτήν το νόμισμα τοποθετήται σε ένα πλαστικό απαραβίαστο κουτί [λέμε τώρα] και έχει και μια ανάλογη βαθμολόγηση καταστάσεως)  Εχω 50 πεσος χρυσο. (να το χαίρεσαι) Που το πιστοποιω και γιατι να το κανω; (Στις εταιρίες PSGC, NGC και ANACS, το κάνεις συνήθως για να αποκτήσει μεταπωλητική αξία το νόμισμα σου) Δεν μπορει ενας γνωστης να δει αν ειναι γνησιο ή οχι; (μπορεί αρκεί να ανεβάσεις φωτογραφίες) Ποσο πιανει αυτο επ΄ευκαιρια; (εξαρτάται από μερικούς παράγοντες) Αν ειναι μεσα σε χρυση μπορντουρα (προοριζοταν για μενταγιον) χανει την αξια του;(ναι)
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #466 στις: Αύγουστος 08, 2015, 05:27:21 μμ »

Πιο κατατοπιστικός, δεν γίνεται. Τα εύσημα, Χρήστο.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #467 στις: Αύγουστος 08, 2015, 05:49:02 μμ »

Χαρα στην υπομονη του  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
vro
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 22


Προφίλ
« Απάντηση #468 στις: Αύγουστος 08, 2015, 06:43:54 μμ »

Ευχαριστω για την απαντηση. Μπορει να φαινονται βλακωδεις οι ερωτησεις, αλλα δεν ειμαστε ολοι ειδικοι! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #469 στις: Αύγουστος 08, 2015, 06:48:41 μμ »

Κανεις δεν γεννηθηκε με την γνωση ολοι απο καπου μαθαμε σιγα σιγα
Καταγράφηκε
Koukou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 09:31:07 πμ »

Καλημέρα σας

είμαι νέα και ενδιαφέρομαι για χρυσές λίρες. 2 σαράφηδες έχω στο νού μου γιατί δεν ξέρω και άλλους (τους πιο γνωστούς). Ο ένας (Ν) από τον οποίο πήρα δοκιμαστικά 2 λίρες μου προσέθεσε το ΦΠΑ και ο άλλος (Σ) που θέλω να δοκιμάσω δίνει της Royal Mint χωρίς ΦΠΑ. Τις θέλω για κατοχικές καταστάσεις και θέλω να πάρω αρκετές. Κάπου διάβασα σε ξένο site ο,τι οι ακυκολοφόρητες τύπου royal mint δεν είναι καλές για τέτοιες καταστάσεις? Μου προτείνει κάποιος κάποια συγκεκριμένη κατεύθυνση? Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 362


Προφίλ
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 09:35:47 πμ »

Καλημέρα σας

είμαι νέα και ενδιαφέρομαι για χρυσές λίρες. 2 σαράφηδες έχω στο νού μου γιατί δεν ξέρω και άλλους (τους πιο γνωστούς). Ο ένας (Ν) από τον οποίο πήρα δοκιμαστικά 2 λίρες μου προσέθεσε το ΦΠΑ και ο άλλος (Σ) που θέλω να δοκιμάσω δίνει της Royal Mint χωρίς ΦΠΑ. Τις θέλω για κατοχικές καταστάσεις και θέλω να πάρω αρκετές. Κάπου διάβασα σε ξένο site ο,τι οι ακυκολοφόρητες τύπου royal mint δεν είναι καλές για τέτοιες καταστάσεις? Μου προτείνει κάποιος κάποια συγκεκριμένη κατεύθυνση? Ευχαριστώ.

Παρακολούθησε εδώ:
http://steki-syllekton.gr/index.php?board=38.0
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 09:41:50 πμ »

Καλημέρα σας

είμαι νέα και ενδιαφέρομαι για χρυσές λίρες. 2 σαράφηδες έχω στο νού μου γιατί δεν ξέρω και άλλους (τους πιο γνωστούς). Ο ένας (Ν) από τον οποίο πήρα δοκιμαστικά 2 λίρες μου προσέθεσε το ΦΠΑ και ο άλλος (Σ) που θέλω να δοκιμάσω δίνει της Royal Mint χωρίς ΦΠΑ. Τις θέλω για κατοχικές καταστάσεις και θέλω να πάρω αρκετές. Κάπου διάβασα σε ξένο site ο,τι οι ακυκολοφόρητες τύπου royal mint δεν είναι καλές για τέτοιες καταστάσεις? Μου προτείνει κάποιος κάποια συγκεκριμένη κατεύθυνση? Ευχαριστώ.

Ο Ν. που σας εδωσε τις χρυσες λιρες δεν σας προσθεσε τον ΦΠΑ(ο χρυσος ΔΕΝ υποκειται σε ΦΠΑ) αλλα σας προσθεσε το χαρτοσημο εργασιων που τον υποχρεωνει ο νομος και ειναι στο 3% περιπου...

Τις χρυσες λιρες τις αγοραζουμε οχι για κατοχικες καταστασεις καθως τοτε οι αξια τους εκμηδενιζεται.Χρυσο αγοραζουμε ως μεσον διατηρησης κεφαλαιου απο αποτομες και εκτακτες αλλαγες στην τοπικη και διεθνης οικονομια τα λεγομενα "ατυχηματα" πχ GREXIT υποτιμησεις  κ.α.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Koukou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 09:51:30 πμ »

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.

Μου προσέθεσε ΦΠΑ23% και στις 2 λίρες και σε ενα μισόλιρο που πήρα κανονικότατα. (Περιγραφή στην απόδειξη χρυσός σκραπ ).Από όσο ξέρω στην κατοχή όποιος είχε λίρες αγόραζε προιόντα- μου το επιβεβαιώνουν και γνωστοί μου που οι παππούδες τους είχαν ζώα και λαδάκι και έκανα ανταλλαγές με λίρες- έτσι και τις κληρονόμησαν και τα παιδιά. Αλλά ναι, και για όλες τις περιπτώσεις κρίσεως.

Με τις royal mint ξέρει κάποιος τι γίνεται? Υπολείπονται σε κάτι?
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 09:59:54 πμ »

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.

Μου προσέθεσε ΦΠΑ23% και στις 2 λίρες και σε ενα μισόλιρο που πήρα κανονικότατα. (Περιγραφή στην απόδειξη χρυσός σκραπ ).Από όσο ξέρω στην κατοχή όποιος είχε λίρες αγόραζε προιόντα- μου το επιβεβαιώνουν και γνωστοί μου που οι παππούδες τους είχαν ζώα και λαδάκι και έκανα ανταλλαγές με λίρες- έτσι και τις κληρονόμησαν και τα παιδιά. Αλλά ναι, και για όλες τις περιπτώσεις κρίσεως.

Με τις royal mint ξέρει κάποιος τι γίνεται? Υπολείπονται σε κάτι?

Αγριο δαγκωμα Έκπληξη Έκπληξη

Τελος παντων.Οι καινουργιες του royal mint δεν υπολειπονται σε κατι.Μια χαρα ειναι.Αν μου πεις και ποσο τις βρηκες το κομματι θα σου πω αν σε συμφερει για επενδυση
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Koukou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:07:54 πμ »

Χμμ μου κάνει εντύπωση, γιατί και τηλ που πήρα πριν πάω μου είπε η κοπέλα- είναι συν ΦΠΑ. Τι να πω..

Την Παρασκευή που είχα πάρει τους ζήτησα τιμή από το τηλ, χωρίς να πώ τι ποσό θέλω να διαθέσω, και μου είπαν 275.. Εντωμεταξύ τα δίνουν και σε κάτι blister από οτι είδα στο site. Πώς θα γίνει η ζύγιση? Να προσέξω κάτι άλλο? Αυτές έρχονται με τα πιστοποιητικά..
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:11:21 πμ »

Καλη μου αυτη την στιγμη με βαση την σημερινη τιμη σποτ χρυσου το 275 ΔΕΝ ενδεικνυεται για αγορα χρυσων λιρων για λογους επενδυσης η διατηρησης κεφαλαιου οπως θες πες το.

Επισης ΜΗΝ ξαναδεχτεις να προσθεσουν ΦΠΑ 23% στις λιρες σου.....
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Koukou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:18:03 πμ »

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:57:12 πμ »

Μου προτείνει κάποιος κάποια συγκεκριμένη κατεύθυνση? Ευχαριστώ.
Καλημέρα, καλό μήνα και καλώς ήρθες! Χαμόγελο

κατεύθυνση ----> http://steki-syllekton.gr/index.php?board=39.0
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 362


Προφίλ
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 11:12:07 πμ »

Καλη μου αυτη την στιγμη με βαση την σημερινη τιμη σποτ χρυσου το 275 ΔΕΝ ενδεικνυεται για αγορα χρυσων λιρων για λογους επενδυσης η διατηρησης κεφαλαιου οπως θες πες το.

Επισης ΜΗΝ ξαναδεχτεις να προσθεσουν ΦΠΑ 23% στις λιρες σου.....
To ΦΠΑ είναι 23% ακατέβατο.¨Οσο για το 275 ευρώ,ναί,σύμφωνοι ,ειναι λίγο τσιμπημένη η τιμή,αλλά έρχεται σε blister με πιστοποίηση.@koukou:Mιά χαρά τα πάς,όλοι από κάπου αρχίσαμε :Κι εγώ,προσωπικά,έχω αγοράσει παλιότερα από την Πειραιώς,στα ίδια επίπεδα-είναι όμως σφραγισμένες και πιστοποιημένες Brilliant Uncirculated (θα μάθεις αργοτερα τι σημαίνει αυτό).Καλή τύχη.
Υ.γ.Στο κάτω -κάτω 277 δίνει η ΤΡ.Ελλαδος και είναι χτυπημένες στις πέτρες... Θυμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 84
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences