Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:55:06 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σφραγιδα για εκτιμηση!  (Αναγνώστηκε 6361 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« στις: Ιούνιος 19, 2013, 11:20:47 πμ »

Παρακαλω να μου δοσετε καπια γνομη για την σφραγιδα αυτη.Την εχω αρκετα χρονια και δεν εχω μαθη τιποτα για τι γραφη,απο πια χωρα ειναι και πωσο θα μπορουσε να ειναι η χρηματηκη την αξηα ...






« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 01:38:08 μμ από chris_1972 » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 19, 2013, 12:03:20 μμ »

φωτογραφια μπορουμε να εχουμε?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 19, 2013, 12:29:30 μμ »

http://imageshack.us/scaled/grid240/594/rqte.jpg , http://imageshack.us/scaled/grid2 http://imageshack.us/scaled/grid240/22/nxdv.jpg40/839/f5w2.jpgΝτροπή  Δεν τα καταφερνο και πολυ καλα με το ΗΥ ...
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 19, 2013, 12:45:29 μμ »

ειναι πολυ μικρες οι φωτο..στειλε τις στο μειλ μου να τις ανεβασω εγω..αλλα να ειναι μεγαλες.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 19, 2013, 01:25:50 μμ »

http://imageshack.us/photo/my-images/341/4my0.jpg/  ,   http://imageshack.us/photo/my-images/543/q0v6.jpg/  ,  http://imageshack.us/photo/my-images/404/bqr9.jpg/ ... συγνομη αλλα ... δεν ξερο αν ειναι τορα σε καλητερο μεγεθος ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2013, 01:48:31 μμ από kokibg » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 19, 2013, 01:28:47 μμ »

καλα ειναι τωρα...αλλα σε τετοια περιμενε τον νικο (ΝΜς) να σου πει..ειναι ο ''ειδικος'' στα αραβο-τουρκικα!!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 19, 2013, 01:46:59 μμ »

 Ντροπή ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Σηγνομη γαι τα τελεπορια!Την εχω διξι σε σιριους,ιρακινους και "διαβαζμενους" κουρδους - το αποτελεζμα  ητανε οτι καθαφερανε να μου πουνε οτι γραφι ωνομα και οτι ειναι καπιος εμπορας,οτι γραφι σε μια περσηκη διαλεκτος της αραβηκης γλωσσας κ¨ για πωσο παλεια ειναι - δεν εχω καμια ιδεα  Απορία Θα περιμενω να μου ληση την απορια καπιος εξπερ απω το πολυ καλω σαιτ σας!Με ενδιαφερι και μια εκτιμηση με καπιο χρηματικο ποσω,επηδη σκεφτομαι να την πουλισω αν αξηζη καθι παραπανο ...
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 19, 2013, 01:51:48 μμ »

καλα ειναι τωρα...αλλα σε τετοια περιμενε τον νικο (ΝΜς) να σου πει..ειναι ο ''ειδικος'' στα αραβο-τουρκικα!!
Niko σου θυμιζει τιποτα?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 19, 2013, 01:52:27 μμ »

εσενα τομ σου θυμιζει κατι?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 19, 2013, 02:08:56 μμ »

Εχω ψαξει με τον Νικο ενα δικο μου αρκετα,,,ηταν απο ενα μεγαλοεμπορο απο την Λερο που συνεργαζοταν πολυ με Αιγυπτο αλλα δεν καταφεραμε να βρουμε τι γραφει,,,,,οταν συναντηθω με εναν φιλο μου που εχει ζησει στο Αμπου νταμπι πολλα χρονια και μιλαει πολλες γλωσσες μηπως και βρουμε τι γραφει,,,θα δειξω και αυτο....
Τυχαια την οικογενεια του μεγαλοεμπορου την ηξερε και ο Νικος γιατι καταγεται η μητερα του απο εκει,,,
Το δικο μου ειναι χρυσο στεμα απο επανω,πολυ ομορφο,,,,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 19, 2013, 02:19:57 μμ »

Περιμενω και εγω ενα παλληκαρι - κουρδοσ με 2 πτηχια να γιρηση για να δω αν θα μπορι να το διαβασι  ... Εχετε καπια πλιροφορια να μου δοσετε που να κουβαλισω ολη την συλλογι μου για να την εκτιμησουνε?
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 19, 2013, 03:46:33 μμ »

λογικα ειναι οθωμανικη του 1889.... το γραφει πανω! πολλοι εμποροι κτλ... ειχαν την προσωπικη τους σφραγιδα! τετοια ειναι κι αυτη! πανω εχει την ημερομηνια 1307 σε ετος εγιρας... οποτε παμε στο 1889 σε δικα μας ετη!

ειναι δυσκολο να διαβασει καποιος γιατι τα γραμματα ειναι αναποδα! σκεψου οτι πρεπει να διαβαζετε το αποτυπωμα της κι οχι η ιδια σφραγιδα... οποτε... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 19, 2013, 03:57:03 μμ »

Περιμενω και εγω ενα παλληκαρι - κουρδοσ με 2 πτηχια να γιρηση για να δω αν θα μπορι να το διαβασι  ... Εχετε καπια πλιροφορια να μου δοσετε που να κουβαλισω ολη την συλλογι μου για να την εκτιμησουνε?
φιλε μου τι εννοεις ?εδω τι κανουν ολοι ?σηκωνε φωτογραφιες να σου λενε τι ειναι το καθενα και ποσο παει περιπου,,,,πιο σωστη εκτιμηση δεν γινετε,,παιρνεις την γνωμη πολλων δεν πας σε εναν σε μαγαζι να σε φαει...σαν πανεπιστημιακο νοσοκομειο ειναι εδω,,,και δεν πληρωνεις κιολας,,ολα δωρεαν,,,τωρα αν κατι ιδιαιτερο δεν σου πουν τιμη ειναι γιατι δεν υπαρχει....η σφραγιδα για να ειναι αξιας πρεπει να ειναι καποιου ,,,,η υπολοιπη συλλογη απο τι ειναι?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 19, 2013, 04:39:16 μμ »

Παιδια σας ευχαριστω!Γαι το κουρδο που ελεγα - ενοουσα οτι μεχρι τορα μου ειχανε πει διαφορα και ολοι ηταν αγνοστι και απο το δρωμο,ενω αυτος τον ξερο ... Βεβαιοσ οτι για μενα αποκλειστικα και μονο ισχη η γνωμι των ιδικον και γνωστες αρα -ΔΙΚΗ σας γνωμι μετραι πανω απ"ολλα!Απλα ελλεγα μεχρι τωρα τι εχο προσπατησι να μαθο απο αλου! Άνεση Εχο μια συλλογη γραμματοσημων και λιγα κερματα αλλα προσπαθο να βρω ακρι για σινοληκι εκτιμηση επηδι θα αναγκαστω να πουλισο το πιο μεγαλο μεροσ ισως ολλα!Και παλι με ολη μου την εκτιμηση και σεβαζμω προς εσας σας χερετω και χερομει που μπορω να ανταλαξω κουβεντα με αντρωπους που στα αληθεια ξερουν απο συλλογες και αξια ....
Καταγράφηκε
kokibg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


ΧΑΙΡΕΤΕ !!!!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 19, 2013, 09:30:26 μμ »

λογικα ειναι οθωμανικη του 1889.... το γραφει πανω! πολλοι εμποροι κτλ... ειχαν την προσωπικη τους σφραγιδα! τετοια ειναι κι αυτη! πανω εχει την ημερομηνια 1307 σε ετος εγιρας... οποτε παμε στο 1889 σε δικα μας ετη!

ειναι δυσκολο να διαβασει καποιος γιατι τα γραμματα ειναι αναποδα! σκεψου οτι πρεπει να διαβαζετε το αποτυπωμα της κι οχι η ιδια σφραγιδα... οποτε... Κλείσιμο ματιού
.... εστο και στο περιπου καπια τιμουλα ...  Αναποφασιστικότητα   Παρακαλω ειμαι σε δησκολι θεση να χριαζουμε τιμη ... αλλα και δεν θα ηθελα να ειμαι κουραστικος ....  Άνεση
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences