Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 26, 2024, 06:04:11 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκλεισαν την ΕΡΤ  (Αναγνώστηκε 30687 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
STEL2
Επισκέπτης
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:41:13 μμ »

Aς πάμε λοιπον να πέσουμε στο επίπεδο, του κάθε σκατοιδιώτη που μας πλασάρει οτιδήποτε σαπουνόπερα, και σκατομαλακία του αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος, ή για να μπορέσω να δώ μια ταινία με την ησυχία μου, θα πρέπει να κατεβάσω και τις 150 παναγίες που υπάρχουν ανα την Ελληνική επικράτεια, απο τον συνεχή βορβαδισμό των διαφημίσεων που με κατακλύζουν..
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:42:21 μμ »

Eνας γερακος σημερα με ρωτησε κατι που μου εκανε εντυπωση,,,
Πως γινεται να πληρωνουμε ερτοσημο τοσα χρονια και να μπαινει μεσα η ερτ και τα ιδιωτικα καναλια χωρις τα λεφτουδακια μας να εχουν κερδος?
Κατι γινεται απλως,,καποιος βαζει χερι στο μελι.....
Σοφος ο γερακος,,
Έκπληξη
Πως γινεται να πληρωνω τοσα χρονια ενσημα και να μην παρω συνταξη;;;;
Η ΕΡΤ θα φταινει!!! Γλώσσα
Ενταξει φαγοποτι (οπως λεει ο Ηλιας )παντου γινοταν .Τωρα ο αρχιφαγας θελει να μεινει μονος του να μιζαρει τα καναλακια , να ξεχασουμε και τα λιγα που καταλαβαιναμε

Δε συμφωνώ με το κλείσιμο Σωτήρη, απλά εξέφρασα σκέψη για τα κίνητρα που είχε ο Σαμαράς να το κάνει.

Το ξερω Ηλια απλα συζηταμε....
Τι κινητρο;;;; Το κινητρο ειναι οτι η τροικα ζητησε απολυσεις, και η κυβερνηση υποτασσεται .
 Και να μας θαψουν ολους ζωντανουν να ζητησουν θα το κανει.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΟΒΛΗΜΑ!!!
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:44:06 μμ »

Aς πάμε λοιπον να πέσουμε στο επίπεδο, του κάθε σκατοιδιώτη που μας πλασάρει οτιδήποτε σαπουνόπερα, και σκατομαλακία του αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος, ή για να μπορέσω να δώ μια ταινία με την ησυχία μου, θα πρέπει να κατεβάσω και τις 150 παναγίες που υπάρχουν ανα την
ετσι είναι ,θα πάρουν και ολο το κρατικό διαφημιστικό πακέτο 3-5 αλήτες.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:45:49 μμ »

Aς πάμε λοιπον να πέσουμε στο επίπεδο, του κάθε σκατοιδιώτη που μας πλασάρει οτιδήποτε σαπουνόπερα, και σκατομαλακία του αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος, ή για να μπορέσω να δώ μια ταινία με την ησυχία μου, θα πρέπει να κατεβάσω και τις 150 παναγίες που υπάρχουν ανα την
ετσι είναι ,θα πάρουν και ολο το κρατικό διαφημιστικό πακέτο 3-5 αλήτες.

Συν τις μιζες για να ακουμε MONO οτι πρεπει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:48:33 μμ »

Aς πάμε λοιπον να πέσουμε στο επίπεδο, του κάθε σκατοιδιώτη που μας πλασάρει οτιδήποτε σαπουνόπερα, και σκατομαλακία του αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος, ή για να μπορέσω να δώ μια ταινία με την ησυχία μου, θα πρέπει να κατεβάσω και τις 150 παναγίες που υπάρχουν ανα την
Δημόσια τηλεόραση πρέπει να έχουμε χωρίς κουβέντα.
Και το σήμα το έκοψαν με ΜΑΤ στη Θεσσαλονίκη.
Χτυπάνε με σύστημα και βάσει σχεδιασμού.
ΝΑΥΤΙΚΟΙ, ΜΕΤΡΟ, ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, ΕΡΤ.. μετά τι έχει σειρά?
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:50:00 μμ »

Eνας γερακος σημερα με ρωτησε κατι που μου εκανε εντυπωση,,,
Πως γινεται να πληρωνουμε ερτοσημο τοσα χρονια και να μπαινει μεσα η ερτ και τα ιδιωτικα καναλια χωρις τα λεφτουδακια μας να εχουν κερδος?
Κατι γινεται απλως,,καποιος βαζει χερι στο μελι.....
Σοφος ο γερακος,,
Έκπληξη
Πως γινεται να πληρωνω τοσα χρονια ενσημα και να μην παρω συνταξη;;;;
Η ΕΡΤ θα φταινει!!! Γλώσσα
Ενταξει φαγοποτι (οπως λεει ο Ηλιας )παντου γινοταν .Τωρα ο αρχιφαγας θελει να μεινει μονος του να μιζαρει τα καναλακια , να ξεχασουμε και τα λιγα που καταλαβαιναμε

Δε συμφωνώ με το κλείσιμο Σωτήρη, απλά εξέφρασα σκέψη για τα κίνητρα που είχε ο Σαμαράς να το κάνει.

Το ξερω Ηλια απλα συζηταμε....
Τι κινητρο;;;; Το κινητρο ειναι οτι η τροικα ζητησε απολυσεις, και η κυβερνηση υποτασσεται .
 Και να μας θαψουν ολους ζωντανουν να ζητησουν θα το κανει.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΟΒΛΗΜΑ!!!
Τι κίνητρό του νομίζω ότι ήταν να δείξει στους άλλους σύο ποιός κάνει κουμάντο.
Το αν το έκανε από μόνος του ή έλαβε εντολές είναι άλλη κουβέντα.
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:50:52 μμ »

Γλέντια στην Καλαμάτα και στην Γερμανία( ΜΕΣΟΝΝΝΝ ......A.Σ.Ε.Π)περιμένω να δω την νεα στελέχωση της ΕΡΤ αννννννν γίνει τον Σεμπτέβρη,ελπίζω να μην δω καλαματιανούς να μιλάνε γερμανικά.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:51:44 μμ »

Ξεχασες τους συνταξιουχους , του ομολογιουχους και πολλους αλλος.
Κανεις δεν εχει μεινει αλωβητος.
Θα μας ξεβρακωσουν και θα ξεπουλησουν στο ονομα της σωτηρια της χωρας
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:52:21 μμ »

Aς πάμε λοιπον να πέσουμε στο επίπεδο, του κάθε σκατοιδιώτη που μας πλασάρει οτιδήποτε σαπουνόπερα, και σκατομαλακία του αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος, ή για να μπορέσω να δώ μια ταινία με την ησυχία μου, θα πρέπει να κατεβάσω και τις 150 παναγίες που υπάρχουν ανα την
Δημόσια τηλεόραση πρέπει να έχουμε χωρίς κουβέντα.
Και το σήμα το έκοψαν με ΜΑΤ στη Θεσσαλονίκη.
Χτυπάνε με σύστημα και βάσει σχεδιασμού.
ΝΑΥΤΙΚΟΙ, ΜΕΤΡΟ, ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, ΕΡΤ.. μετά τι έχει σειρά?

το φαγητό.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:53:12 μμ »

Ρε παιδιά άμα δείτε τώρα ΕΡΤ μέσω δυαδικτύου θα πάθετε πλάκα.
Τα λένε όλα με το όνομά τους και εξηγούν αναλυτικά τι μας κάνουν σε πολλούς τομείς της ζωής μας και ιδιαίτερα στη γλώσσα και τον πολιτισμό μας.
Τώρα που τους κλείσανε τα λένε.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:56:34 μμ »

pepo για propaganda είχαμε και τα mega alpha..... Γλώσσα
ξύπνησαν τα πρόβατα και αφού κόπηκε το πίτουρο και το τριφύλλι βελάζουν
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 13, 2013, 12:00:28 πμ »

Ρε παιδιά άμα δείτε τώρα ΕΡΤ μέσω δυαδικτύου θα πάθετε πλάκα.
Τα λένε όλα με το όνομά τους και εξηγούν αναλυτικά τι μας κάνουν σε πολλούς τομείς της ζωής μας και ιδιαίτερα στη γλώσσα και τον πολιτισμό μας.
Τώρα που τους κλείσανε τα λένε.

Αρα, καλύτερα έτσι τα πράγματα. Το μεγάλο φαγοπότι τέρμα.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 13, 2013, 12:05:26 πμ »

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.greektvlive.net%2Fnet-live.html&ei=hPC4UZeqN4aDOPvpgJAC&usg=AFQjCNH9Wom_M-UQjzTP8cTyTCgeW6taXQ&sig2=0tjO_WEaggi0qZuJRH3nRg
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:49:45 πμ »

Τα τελευταία 3 χρόνια... 1.000.000 άνεργοι, 27.777 τον μήνα... 3.000 επιπλέον άνεργοι λόγω της ΕΡΤ. Τρώγεται, ας ξανανοίξει με νέους, έστω και λιγότερους εργαζόμενους. Τι να κάνουμε, ξέρουμε ότι υπάρχει πρόβλημα. Αλλά κάποια στιγμή κάπως πρέπει να ξεκινήσει η διαδικασία.
Δεν με ενδιαφέρει ποιοι τους διόρισαν, δεν με ενδιαφέρει ποιοι τα έφαγαν, ας μπει μια τάξη επιτέλους για να μην συνεχίζεται το φαγοπότι... και όχι μόνο στην ΕΡΤ. Να κλείσουν όλες οι δημόσιες, δημοτικές εταιρείες/επιχειρήσεις και ΔΕΚΟ, που με αδιαφανείς τρόπους, με κρατικές επιδοτήσεις, με αναθέσεις, με ατέλειωτους συνδικαλιστές, με... με.... με... ανταγωνίζονται τους ίδιους τους πολίτες αυτής της καημένης χώρας, που παλεύουν χωρίς καμία βοήθεια. Ας βγουν στην πιάτσα αυτές οι "εταιρείες" στον ελεύθερο ανταγωνισμό κι ας δούμε πόσα απίδια χωρά ο σάκος. Κι αν έχουν τα κότσια, ας ανταγωνιστούν τις "σαπουνόπερες" και τα "τούρκικα". Ο ίδιος ο τηλεθεατής διαμορφώνει την αγορά... καλώς ή κακώς.
Είμαι στην ελεύθερη αγορά από το 1992 κι έχω βαρεθεί να πληρώνω, να ζω στο άγχος, να έχω τρέξιμο και όλα τα υπόλοιπα... ας αναλάβουν πλέον και οι δημόσιοι υπάλληλοι, τις ευθύνες που τους αναλογούν. Η "δημόσια περιουσία", τώρα είναι γι αυτούς δημόσια περιουσία και του λαού, αλλά όταν όλα ήταν καλά, δεν έδιναν καμία σημασία, σπατάλες, κλοπές, ωχαδερφισμοί... τώρα τους πείραξε που πωλείται η δημόσια περιουσία. Και επιτέλους ας καταλάβουν οι "υπάλληλοι"... είναι δημόσια περιουσία και όχι δική τους, γιατί έτσι την έβλεπαν μέχρι σήμερα. Γιατί όταν έπρεπε να εξυπηρετήσουν τον πολίτη ήταν "μη μου άπτου" και έπρεπε να τους κάνεις τεμενάδες και να δίνεις φακελάκια. Κι αν είχαν "χρόνο", σου έκαναν τη δουλειά σου και ήσουν και υποχρεωμένος, σε ποιον ήσουν υποχρεωμένος ; Στον υπάλληλο που πλήρωνες εσύ... μνημόσυνο με ξένα κόλλυβα.
Πρέπει να καταλάβουμε ότι το "μοντέλο" ανάπτυξης μέσω του Δημοσίου έχει πεθάνει. Τι να κάνουμε, έχει πεθάνει, άσχετα αν αυτό δεν μας αρέσει. Το κράτος πλέον δεν μπορεί να ταΐσει το λαό του, πρέπει να ξυπνήσει ο Έλληνας ιδιώτης.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 13, 2013, 09:02:10 πμ »

Τα τελευταία 3 χρόνια... 1.000.000 άνεργοι, 27.777 τον μήνα... 3.000 επιπλέον άνεργοι λόγω της ΕΡΤ. Τρώγεται, ας ξανανοίξει με νέους, έστω και λιγότερους εργαζόμενους. Τι να κάνουμε, ξέρουμε ότι υπάρχει πρόβλημα. Αλλά κάποια στιγμή κάπως πρέπει να ξεκινήσει η διαδικασία.
Δεν με ενδιαφέρει ποιοι τους διόρισαν, δεν με ενδιαφέρει ποιοι τα έφαγαν, ας μπει μια τάξη επιτέλους για να μην συνεχίζεται το φαγοπότι... και όχι μόνο στην ΕΡΤ. Να κλείσουν όλες οι δημόσιες, δημοτικές εταιρείες/επιχειρήσεις και ΔΕΚΟ, που με αδιαφανείς τρόπους, με κρατικές επιδοτήσεις, με αναθέσεις, με ατέλειωτους συνδικαλιστές, με... με.... με... ανταγωνίζονται τους ίδιους τους πολίτες αυτής της καημένης χώρας, που παλεύουν χωρίς καμία βοήθεια. Ας βγουν στην πιάτσα αυτές οι "εταιρείες" στον ελεύθερο ανταγωνισμό κι ας δούμε πόσα απίδια χωρά ο σάκος. Κι αν έχουν τα κότσια, ας ανταγωνιστούν τις "σαπουνόπερες" και τα "τούρκικα". Ο ίδιος ο τηλεθεατής διαμορφώνει την αγορά... καλώς ή κακώς.
Είμαι στην ελεύθερη αγορά από το 1992 κι έχω βαρεθεί να πληρώνω, να ζω στο άγχος, να έχω τρέξιμο και όλα τα υπόλοιπα... ας αναλάβουν πλέον και οι δημόσιοι υπάλληλοι, τις ευθύνες που τους αναλογούν. Η "δημόσια περιουσία", τώρα είναι γι αυτούς δημόσια περιουσία και του λαού, αλλά όταν όλα ήταν καλά, δεν έδιναν καμία σημασία, σπατάλες, κλοπές, ωχαδερφισμοί... τώρα τους πείραξε που πωλείται η δημόσια περιουσία. Και επιτέλους ας καταλάβουν οι "υπάλληλοι"... είναι δημόσια περιουσία και όχι δική τους, γιατί έτσι την έβλεπαν μέχρι σήμερα. Γιατί όταν έπρεπε να εξυπηρετήσουν τον πολίτη ήταν "μη μου άπτου" και έπρεπε να τους κάνεις τεμενάδες και να δίνεις φακελάκια. Κι αν είχαν "χρόνο", σου έκαναν τη δουλειά σου και ήσουν και υποχρεωμένος, σε ποιον ήσουν υποχρεωμένος ; Στον υπάλληλο που πλήρωνες εσύ... μνημόσυνο με ξένα κόλλυβα.
Πρέπει να καταλάβουμε ότι το "μοντέλο" ανάπτυξης μέσω του Δημοσίου έχει πεθάνει. Τι να κάνουμε, έχει πεθάνει, άσχετα αν αυτό δεν μας αρέσει. Το κράτος πλέον δεν μπορεί να ταΐσει το λαό του, πρέπει να ξυπνήσει ο Έλληνας ιδιώτης.
Κώστα συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα λες, και ειδικότερα όσον αφορά το δημόσιο και τη ζημιά που έχει κάνει στην Ελληνική οικονομία.
Στην Ελλάδα ως επιχειρηματίας είσαι ήρωας με το κράτος εχθρό σου λες και είσαι κλέφτης και κομπιναδόρος αξιωματικά.
Ο τρόπος όμως που έκλεισαν την ΕΡΤ με βρίσκει αντίθετο.
Μπορούσαν να κάνουν άλλες κινήσεις με το ίδιο αποτέλεσμα, ο Σαμαράς αποφάσισε για λόγους που θα αντιληφθούμε στο μέλλον, να έλθει σε ευθεία ρήξη με τον μπουλούκο και τον ψευδοαριστερό.
Να δούμε αν θα του βγει ή θα έχουμε περιπέτειες.  

ΥΓ Εαν πάμε σε εκλογές ο Παπακωνσταντίνου τη γλιτώνει διότι παραγράφονται τα αδικήματα!!!!!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences