Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 10:40:43 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Λευκώματα ΕΛΤΑ  (Αναγνώστηκε 2064 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mpalarina
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78



Προφίλ WWW
« στις: Ιούνιος 06, 2013, 05:30:21 μμ »

Καλησπέρα! Είμαι μια σχετικά καινούρια συλλέκτρια ελληνικών γραμματοσήμων. Έτυχε κάποια έτη να τα έχω πάρει από τα ΕΛΤΑ σε ετήσια λευκώματα. Τα υπόλοιπα γραμματόσημά μου τα έχω σε απλά άλμπουμ. Ήθελα να ρωτήσω όσα έχω σε λευκώματα να τα αφήσω εκεί ή να τα έχω όλα μαζί στη σειρά σε άλμπουμ?Δηλαδή έχουν κάποια επιπλέον αξία αυτά τα λευκώματα ή είναι θέμα γούστου το πώς θα τα έχω? Κι επίσης από ποιο έτος κι έπειτα άρχισαν να βγάζουν ετήσια λευκώματα τα ΕΛΤΑ?
Ευχαριστώ για το χρόνο σας!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 06, 2013, 05:45:25 μμ »

κοιτα κάποτα τα λευκώματα ήταν ελαφρώς ακριβώτερα , αλλά τωρα με την κρίση τα γραμματοσημα εχουν παρει τα κατω τους πολύ και πωλούνται περίπου όσο τα γραμματασημα που εχουν μέσα. Καλό είναι να τα αφήσεις ως εχουν γιατί όταν περάσει η κρίση ίσως να πάρουν μια μικρή υπεραξία , που είχαν παλιά. Ετήσια λευκώματα δεν θυμαμαι απο ποτε εβγαζαν . Σιγουρα πριν το 1985 γιατι αυτό το έχω. Μετα απο καποιο σημείο εβγαζαν και πολυτελείας το οποίο εχει σκληρό εξωφυλλο και εχει φωτογραφίες , πληροφορίες για τις σειρες + τα γραμματόσημα. Αυτά είναι καπως ακριβώτερα απ'οτι σκετη η σειρά μια μια.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
mpalarina
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78



Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 06, 2013, 05:57:36 μμ »

Ναι έχω κάποια απλά κι ένα πολυτελείας..Ωραία!Ευχαριστώ πολύ!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences