Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:35:00 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: morgan dollar 1896 bu και 5 PESOS 1948 ASHMENIO NNC MS66  (Αναγνώστηκε 3463 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 03, 2013, 08:29:27 μμ »

καλησπερα και παλι παιδια!επειδη μπηκα και γω στο τρυπακι με τα νομισματα ειπα να αρχισω να μαζευω ασημενια,οσο το επιτρεπει η τσεπη μου φυσικα.αλλα επειδη ακομα ειμαι καινουργια στο αθλημα θα ηθελα να μου πειτε και σεις τις γνωμες σας σχετικα με τα 2 νομισματα που εχω γραψει στον τιτλο.αξιζει για να τα παρει κανεις?ξεκινωντας την συλλογη του?εχω βαλει και αλλα στο ματι αλλα προς το παρον μου κεντρισαν το ενδιαφερον αυτα!αν αξιζει να τα παρει καποιος σε τι τιμη περιπου κυμενονται!ευχαριστω εκ των προτερων συλλεκτρια-καρτων!
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 03, 2013, 08:35:18 μμ »

Καλησπέρα, το Morgan είναι εύκολη ημερομηνία.
Αν όμως είναι 66 τα πράγματα αλλάζουν.
Για να καταλάβεις διαφορές σε 64 κοστίζει γύρω στα 50€ και σε 66 μπορεί να πιάσει και τα 150€.
Οι διαφορές από 64 σε 66 είναι μικρές και ένας νέος στο άθλημα, όπως και εγώ φυσικά, δεν μπορεί να τις δει.
Θέλει λοιπόν πολύ προσοχή εκτός αν το νόμισμα είναι πιστοποιημένο οπότε κατά κάποιο τρόπο διασφαλίζεσαι.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 03, 2013, 08:44:40 μμ »

εταιρια που ειναι πιστοποιημενα τα κερματα ειναι του κ...
οσο εισαι αρχαρια και νεα στο αθλημα μεινε στις NGC και PCGS
ειναι οι καλυτερες εταιριες και αν χρειαστεις ή μετανιωσεις και θελεις να πουλησεις θα ειναι ευκολο.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 03, 2013, 08:49:00 μμ »

εταιρια που ειναι πιστοποιημενα τα κερματα ειναι του κ...
οσο εισαι αρχαρια και νεα στο αθλημα μεινε στις NGC και PCGS
ειναι οι καλυτερες εταιριες και αν χρειαστεις ή μετανιωσεις και θελεις να πουλησεις θα ειναι ευκολο.
Υπάρχει και NNC ρε Ανάργυρε?
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 03, 2013, 08:50:23 μμ »

einai η custom made by Centsles.πωλητής στο εβαυ....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 03, 2013, 08:55:14 μμ »

einai η custom made by Centsles.πωλητής στο εβαυ....
Αααααααααααα αυτός είναι?
Πάντως τα 66άρια του είναι συνήθως 58-62.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 03, 2013, 10:49:20 μμ »

απο οτι καταλαβα με τα λεγομενα σας παιδια ειναι να μην ασχολειθω με τα συγκεκριμενα νομισματα!το morgan δεν ειναι πιστοποιημενο απλα γραφει bu ξερω οτι ειναι κοινη ημερομηνια απλα ειπα για αρχη καλα ειναι μην παμε κατευθειαν στα βαθεια  Μεγάλο χαμόγελο οσο για το αλλο νομισμα δεν το ηξερα αυτο για την εταιρια που γραψατε οτι δεν ειναι αξιοπιστη,οσο ζει κανεις μαθαινει!!!!παντως σας ευχαριστω για μια ακομη φορα ολους που με βοηθησατε να καταλαβω 2-3 πραγματα!!!καλο βραδυ συλλεκτρια-καρτων!!
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 03, 2013, 11:12:47 μμ »

απο οτι καταλαβα με τα λεγομενα σας παιδια ειναι να μην ασχολειθω με τα συγκεκριμενα νομισματα!το morgan δεν ειναι πιστοποιημενο απλα γραφει bu ξερω οτι ειναι κοινη ημερομηνια απλα ειπα για αρχη καλα ειναι μην παμε κατευθειαν στα βαθεια  Μεγάλο χαμόγελο οσο για το αλλο νομισμα δεν το ηξερα αυτο για την εταιρια που γραψατε οτι δεν ειναι αξιοπιστη,οσο ζει κανεις μαθαινει!!!!παντως σας ευχαριστω για μια ακομη φορα ολους που με βοηθησατε να καταλαβω 2-3 πραγματα!!!καλο βραδυ συλλεκτρια-καρτων!!
Καλησπέρα ,επειδή ξέρω ακριβώς για ποιά νομίσματα πρόκειται οπως και την τιμή πωλησής τους,παρόλο που διαθέτω και δικά μου νομίσματα εκεί που τα είδατε και θα μπορούσα να νοιώσω εμπορικό ανταγωνισμό ισως,θεωρώ οτι  είναι μια αξιόλογη τιμή  και περιγραφή αυτών που βλέπω και ειδικα το 5  pesos θεωρώ οτι είναι αξιόλογη αγορά αν προχωρήσεις σε αυτή,υποστηρίζω αυτό που γράφω λέγωντας να κάνεις μια αντιγραφή των φωτογραφιών και να αποστείλεις σε maill σε οποιον εμπιστεύεσαι για περετέρω εκτίμηση,καλό βράδυ.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 03, 2013, 11:30:02 μμ »

http://www.ricardo.gr/buy/siloges/nomismata-xartonomismata/nomismata/ameriki/5-pesos-1948-ashmenio-nnc-ms66/v/an708708400/
http://www.ricardo.gr/buy/siloges/nomismata-xartonomismata/nomismata/ameriki/morgan-dollar-1896-bu/v/an708707788/
δεν ξερω αν εννοουσες αυτο το σιτε και αυτα τα νομισματα.
οπως ειπα ειμαι αρχαρια στο αθλημα και δεν εχω κανενα προβλημα να δειξω τα συγκεκριμενα νομισματα μην τυχων και τα παρει αλλος.ακομα μαθαινω και παρατηρω και παιρνω γνωμες!
απλα τα συγκεκριμενα μου κεντρισαν το ενδιαφερον γιατι ηταν λαμπερα και δεν ειχαν γρατζουνιες και τετεια.
παντα μιλαω απο προσωπικη αποψη που δεν ξερω τιποτα για νομισματα!φιλικα συλεκτρια-καρτων!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 04, 2013, 12:18:24 πμ »

Καλώς ήρθες στο Στέκι. Μου αρέσουν πολύ τα μεξικάνικα νομίσματα και έχω μερικά στη συλλογή μου.
Θα σου πρότεινα όμως να ψάξεις και στο ebay γιατί μπορείς να βρείς σε καταστάσεις MS 65 και πάνω
πιστοποιημένα απο PCGS και NGC σε σχετικά προσιτές τιμές.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences