Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 09, 2024, 02:50:54 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δημοπρασια ΠΝΕ  (Αναγνώστηκε 21223 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:48:22 πμ »

Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση εαν ξερετε!

Μπορει καποιος που δεν ειναι μελος να ερθει στην δημοπρασια και απλα να την παρακολουθησει?
Φανταζουμαι οτι θα εχουν σε εκθεση τα κομματια ? Ετσι ωστα να δω μπροστα μου πραγματα τα οποια τα εχω δει μονο σε φωτογραφιες ? Ακομη θα ηθελα να ερθω και για να ευχαριστησω προσωπικα τον κυριο giannist (εαν ειναι εκει) που του ειχα στειλει αρκετα μυνηματα οσο αναφορα καποια νομισματα και μου ειχε στειλει πολλες πληροφοριες!!!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:51:43 πμ »

δε νομίζω να εχει κανένας πρόβλημα. Τα νομίσματα είναι στον τριτο όροφο. Η δημοπρασία γίνεται στον τεταρτο και δεν σε ρωταει κανεις αν είσαι μέλος....δεν είμαστε μασώνοι ,νομισματολάγνοι είμαστε.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 04, 2013, 01:02:02 μμ »

Την κατάσταση του νομίσματος την προσδιορίζει με εκτίμησή του ο πωλητής. Η ΠΝΕ έχει κάνει σύσταση να είναι οσο το δηνατό πραγματική και οι τιμές επείσης γιατί και να μην χτυπηθει ένας λαχνός πληρώνεται ένα ελάχιστο ποσό για αυτόν.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 04, 2013, 03:05:30 μμ »

δε νομίζω να εχει κανένας πρόβλημα. Τα νομίσματα είναι στον τριτο όροφο. Η δημοπρασία γίνεται στον τεταρτο και δεν σε ρωταει κανεις αν είσαι μέλος....δεν είμαστε μασώνοι ,νομισματολάγνοι είμαστε.

Για να κάνει κάποιος viewing στα νομίσματα και να συμμετέχει στην δημοπρασία  πρέπει να είναι μέλος .

Η λέσχη είναι λέσχη όπως το λέει και η λέξη  λέσχη και αποτελείτο από μέλη , δεν είναι χώρος δημόσιας ψυχαγωγίας για να μπαίνει ο καθένας
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 04, 2013, 03:08:30 μμ »

σορρυ Διονύση, δεν το ήξερα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 04, 2013, 03:31:24 μμ »

για εμενα ειναι η καλυτερη δημοπρασια οσα χρονια παρακολουθω την λεσχη
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 04, 2013, 03:51:04 μμ »

Τι καλή μωρέ  Απορία .....ούτε ένα θυρεούλη δεν έχει  Κλάμα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 04, 2013, 04:05:43 μμ »

μπορω να πω οτι απλα με ξενερωσατε.......!
Θα ειμαι αθηνα και εκεινο το σαββατοκυριακο και θα ηθελα να δω πως γινετε μια δημοπρασια αλλα και διαφορα νομισματα.....!

κριμα ομως που δεν αφηνουν να βλεπει κοσμος...απο την μια το καταλαβαινω καθως μπορει να υπαρχουν μεγαλης αξιας πραγματα στην λεσχη αλλα απο την αλλη ειναι κριμα να μην μπορει να ερθει καποιος "κοντα" σε μια πηγη του συλλεκτισμου!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 04, 2013, 04:13:55 μμ »

[quote  Θυμός link=topic=7535.msg80070#msg80070 date=1370335903]
δε νομίζω να εχει κανένας πρόβλημα. Τα νομίσματα είναι στον τριτο όροφο. Η δημοπρασία γίνεται στον τεταρτο και δεν σε ρωταει κανεις αν είσαι μέλος....δεν είμαστε μασώνοι ,νομισματολάγνοι είμαστε.
[/quote]χα Θυμός Σαρκασμός Σαρκασμός >:(χαχα Βακαλό
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 04, 2013, 04:28:21 μμ »

μπορω να πω οτι απλα με ξενερωσατε.......!
Θα ειμαι αθηνα και εκεινο το σαββατοκυριακο και θα ηθελα να δω πως γινετε μια δημοπρασια αλλα και διαφορα νομισματα.....!

κριμα ομως που δεν αφηνουν να βλεπει κοσμος...απο την μια το καταλαβαινω καθως μπορει να υπαρχουν μεγαλης αξιας πραγματα στην λεσχη αλλα απο την αλλη ειναι κριμα να μην μπορει να ερθει καποιος "κοντα" σε μια πηγη του συλλεκτισμου!
δεν έχεις παρά να πληρώσεις 40 ευρό και να έρθεις όπως λες κοντά στην πηγή του συλλεκτισμου.άσε που πρόσβαση στην βιβλιοθήκη που έχει φτιάξει ο Ορφέας αξίζει δεκάδες σαρανταρια ευρό.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 04, 2013, 07:54:58 μμ »

Παρότι θα κάνω προσφορά τα δύο νομίσματα που θέλεις και συ , και θα είμαστε ανταγωνιστές σου λέω την εμπιρεία που είχα εγώ στην προϋγούμενη δημοπρασία που δεν ήμουν ακόμη μέλος. Πήρα τηλέφωνο και μίλησα με τον Πρόεδρο του ζήτησα αν μπορώ να κάνω προσφορά από το internet και ότι θέλω να γραφώ στην ΠΝΕ. Έκαναν δεκτές τις προσφορές και στα χρήματα που έστειλα για τα νομίσματα που πήρα πρόσθεσα και τα χρήματα της εγραφείς. Η ΠΝΕ είναι ανοιχτεί λεσχη στον κόσμο. Σε συμβουλέβω να κάνεις κάτι ανάλλογο, ή αφού θα βρίσκεσε εκεί να πας να γραφείς. Δημοπρατούνται νομίσματα που δεν θα δείς πολλες φορές στην ζωή  σου και οι τιμές που ζητούνται εκτός από πολύ λίγες εξαιρέσεις είναι οι καλύτερες.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 05, 2013, 12:54:01 μμ »

εγω παντα σαν γιαννης το εχω ξαναδηλωσει!Η ΠΝΕ ειναι ισως η μοναδικη οαση στην ελλαδα,για τους συλλεκτες νομισματων και αλλων ειδων,οπως μεταλλια,χαρτονομισματα,κλπ.ισως πιο παλια να γινοντουσαν διαφορα που εδιωξαν πολλα μελη,αλλα εδω και 7-8 χρονια περιπου ολα ειναι διαφανα!με πολλες ευκαιριες αγορων και πωλησεων,πολυ ενδιαφερουσα βιβλιοθηκη για αντληση πληροφοριων,και γνωριμιες μεταξυ μελων απο ολην την ελλαδα με ενδιαφερουσες συζητησεις γυρω απο το νομισμα και τον συλλεκτισμο!οσο για το ποσο των 40 ευρω τον χρονο,πιστευω οτι δεν ειναι τεραστιο μπροστα στα ωφελη που αποκομιζει καποιος απο την λεσχη!χαιρετω σαν απλο μελος,και θαμωνας απο την ιδρυση της 1976(ημουν ακομη ανηλικος!),γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 05, 2013, 01:22:43 μμ »

εγω παντα σαν γιαννης το εχω ξαναδηλωσει!Η ΠΝΕ ειναι ισως η μοναδικη οαση στην ελλαδα,για τους συλλεκτες νομισματων και αλλων ειδων,οπως μεταλλια,χαρτονομισματα,κλπ.ισως πιο παλια να γινοντουσαν διαφορα που εδιωξαν πολλα μελη,αλλα εδω και 7-8 χρονια περιπου ολα ειναι διαφανα!με πολλες ευκαιριες αγορων και πωλησεων,πολυ ενδιαφερουσα βιβλιοθηκη για αντληση πληροφοριων,και γνωριμιες μεταξυ μελων απο ολην την ελλαδα με ενδιαφερουσες συζητησεις γυρω απο το νομισμα και τον συλλεκτισμο!οσο για το ποσο των 40 ευρω τον χρονο,πιστευω οτι δεν ειναι τεραστιο μπροστα στα ωφελη που αποκομιζει καποιος απο την λεσχη!χαιρετω σαν απλο μελος,και θαμωνας απο την ιδρυση της 1976(ημουν ακομη ανηλικος!),γιαννηςτ.

ναι τοτε που καβαλαγαν οι ανθρωποι τον βροντοσαυρο και τον τυρανοσαυρο για να πανε στην δουλεια τους
Καταγράφηκε

kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 05, 2013, 10:48:18 μμ »

ναι τοτε που καβαλαγαν οι ανθρωποι τον βροντοσαυρο και τον τυρανοσαυρο για να πανε στην δουλεια τους

αμαν βρε Λεω,πολυ πειραχτηρι εισαι τελικα! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 07, 2013, 01:07:07 μμ »

αστον Κωστα μου,δεν βγαινει τιποτα.η περιπτωση του ειναι ανιατη,αγαπα τον φιλο σου με τα ελλατωματα του!γιαννης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences