Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:16:13 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εθνικός μύθος ο χορός του Ζαλόγγου  (Αναγνώστηκε 9394 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« στις: Μάιος 31, 2013, 07:24:56 πμ »

Αυτήν ποιός θα την μαζέψει;;;;;

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=212529&catid=9
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 31, 2013, 07:29:35 πμ »

Και φαντάσου ότι είναι στο κοινοβούλιο επειδή την ψήφισαν 1600 μακάκες.
Είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία η γυναίκα από την εποχή Σημίτη.
Κατέστρεψαν τη γλώσσα μας, τώρα καταστρέφουν και την ιστορία μας.
Λαός που δεν θυμάται την ιστορία του δεν έχει μέλλον, αυτό προσπαθούν να κάνουν.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 31, 2013, 07:40:09 πμ »

Επειδή είναι ασταμάτητη, να και κάποιες απαντήσεις για αυτά που είπε πρόσφατα για τον Πόντο

http://www.sportdog.gr/article/173002/apantisi-melissanidi-sti-repoysi-gia-ton-ponto

http://www.eglimatikotita.gr/2013/05/blog-post_246.html
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 31, 2013, 07:52:25 πμ »

Και φαντάσου ότι είναι στο κοινοβούλιο επειδή την ψήφισαν 1600 μακάκες.
Είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία η γυναίκα από την εποχή Σημίτη.
Κατέστρεψαν τη γλώσσα μας, τώρα καταστρέφουν και την ιστορία μας.
Λαός που δεν θυμάται την ιστορία του δεν έχει μέλλον, αυτό προσπαθούν να κάνουν.
Αστα πινω το πρωινο μου καφε ....και αντι να χαλαρωσω .."σαλταρω"  ...
εχω πει(στον εαυτο μου) να μην γραφω για τετοια θεματα....
Αλλα πες μου (οχι εσυ..σχημα λογου)  Πες μου τι εξυπηρετει ΑΥΤΗ την δεδομενη στιγμη..οχι ΠΕς ΜΟΥ
Εγω θα πω ..και καλα...οτι ετσι ειναι(και καλα)...
Αυτη ειναι η συνεισφορα της στο τοπο?  Αυτο ΗΤΑΝ το ζητημα που μας απασχολουσε και τωρα που μαθαμε ...λυσαμε τα θεματα μας?
ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ και ΧΡΟΝΟΥ...οτι πιο επιεικες μπορω να γραψω(για να μην ξεφυγω)
Μετα ψαχνουν πως τροφοδοτουνται τα ακρα και κανουν ..αναλυσεις..
Εγω εχω καταληξει οτι τους βολευει...ειναι μεσα στο σχεδιασμο(και εμεις τσιμπαμε)
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 31, 2013, 07:57:27 πμ »

Καλά η γυναίκα το 'χει χάσει και την εκμεταλλεύονται. Μου προκαλεί λύπη που δεν έχει κάποιον να την φροντίσει και έτσι δεν μπορεί να αντιληφθεί την ασθένειά της (κλασσική περίπτωση σχιζοφρένειας). Ας την βοηθήσει κάποιος να έχει πρόσβαση σε φάρμακα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 31, 2013, 08:03:09 πμ »

Καλά η γυναίκα το 'χει χάσει και την εκμεταλλεύονται. Μου προκαλεί λύπη που δεν έχει κάποιον να την φροντίσει και έτσι δεν μπορεί να αντιληφθεί την ασθένειά της (κλασσική περίπτωση σχιζοφρένειας). Ας την βοηθήσει κάποιος να έχει πρόσβαση σε φάρμακα.
Ευχαριστω ρε Κωστα που γραφεις..πιο ελευθερα
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 31, 2013, 08:03:13 πμ »

πιστεύω ότι ακολουθεί τη Γκεμπελική μεθοδολογία ' ρίξε λάσπη, όλο και κάτι μείνει ' . Την ακούνε και παιδάκια την ανοργασμική εθνικοσοσιαλίστρια
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 31, 2013, 08:07:46 πμ »

Εγώ που γενικά είμαι ήρεμος άνθρωπος όταν την βλέπω ή την ακούω θέλω να τη σφαλιαρίσω  Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 31, 2013, 08:35:48 πμ »

και εγω να παίξω ποδόσφαιρο με το κεφάλι της
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 31, 2013, 08:42:43 πμ »

Καλά η γυναίκα το 'χει χάσει και την εκμεταλλεύονται. Μου προκαλεί λύπη που δεν έχει κάποιον να την φροντίσει και έτσι δεν μπορεί να αντιληφθεί την ασθένειά της (κλασσική περίπτωση σχιζοφρένειας). Ας την βοηθήσει κάποιος να έχει πρόσβαση σε φάρμακα.
Όχι Κώστα μου, δεν το έχει χάσει, σε διατεταγμένη υπηρεσία είναι εδώ και χρόνια αυτή η σκρόφα και το συνάφι της.
Ακολουθεί εντολές βάσει σχεδιασμού για να διασπαστεί η κοινωνική συνοχή και γενικά ότι μας ενώνει ως Έθνος.
Ξεκίνησαν με την κατάργηση του πολυτονικού, στη συνέχεια προσπάθησαν να περάσουν τον εκλατινισμό του αλφάβητου αλλά κάποιοι αντέδρασαν (Τσάτσος επί Καρά-αμάν-αλή και Στεφανόπουλος επί Σημίτη που είναι όνομα και πράμα).
Αφαίρεσαν το θρήσκευμα από τις ταυτότητες και δεν επέτρεψαν ούτε προαιρετική αναγραφή για όποιους το ήθελαν.
Κατεβάζουν τις εικόνες του Χριστού και της Παναγίας από τα δημόσια κτίρια.
Καταργούν φωνήεντα στα βιβλία του δημοτικού γιατί λέει δεν χρειάζονται φωνητικά.
Διαστρεβλώνουν την ιστορία μας με όλες αυτές τις μακακίες που ακούμε τα τελευταία χρόνια.
Η Ρεπούση, Τσατσόπουλοι και η παρέα τους ακολουθούν εντολές για να διαλυθούμε ως Έθνος, και το άσχημο είναι ότι το καταφέρνουν.
Δεν το έχει χάσει Κώστα μου, εμείς το έχουμε χάσει που δεν τους έχουμε πάρει με τις πέτρες.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 31, 2013, 08:45:14 πμ »

+1
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 31, 2013, 08:54:18 πμ »

Εχθές στην εκπομπή του κόντρα "επί του πιεστηρίου" είχαν ως θέμα τον πόλεμο που κάνουν στην Ελληνική γλώσσα με πολύ αξιόλογους καλεσμένους.
Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι ότι είχαν στο πάνελ ένα παιδί 13 ετών που έχει μάθει να γράφει σε πολυτονικό.
Όταν ο Κουρής ρώτησε το παιδάκι αν χρησιμοποιεί πολυτονικό στο σχολείο, έλαβε την απάντηση ότι οι καθηγητές του στο Γυμνάσιο φωνάζουν και τον τιμωρούν όταν γράφει σε πολυτονικό.
Εκεί έχουμε καταντήσει.
Πρέπει να καταλάβουμε που μας έχουν φτάσει και τι έρχεται στο μέλλον για το Έθνος μας.
  
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 31, 2013, 09:01:17 πμ »

Καλά η γυναίκα το 'χει χάσει και την εκμεταλλεύονται. Μου προκαλεί λύπη που δεν έχει κάποιον να την φροντίσει και έτσι δεν μπορεί να αντιληφθεί την ασθένειά της (κλασσική περίπτωση σχιζοφρένειας). Ας την βοηθήσει κάποιος να έχει πρόσβαση σε φάρμακα.
Η Ρεπούση, Τσατσόπουλοι και η παρέα τους ακολουθούν εντολές για να διαλυθούμε ως Έθνος, και το άσχημο είναι ότι το καταφέρνουν.
Δεν το έχει χάσει Κώστα μου, εμείς το έχουμε χάσει που δεν τους έχουμε πάρει με τις πέτρες.
+100
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 31, 2013, 09:04:59 πμ »

Εχθές στην εκπομπή του κόντρα "επί του πιεστηρίου" είχαν ως θέμα τον πόλεμο που κάνουν στην Ελληνική γλώσσα με πολύ αξιόλογους καλεσμένους.
Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι ότι είχαν στο πάνελ ένα παιδί 13 ετών που έχει μάθει να γράφει σε πολυτονικό.
Όταν ο Κουρής ρώτησε το παιδάκι αν χρησιμοποιεί πολυτονικό στο σχολείο, έλαβε την απάντηση ότι οι καθηγητές του στο Γυμνάσιο φωνάζουν και τον τιμωρούν όταν γράφει σε πολυτονικό.
Εκεί έχουμε καταντήσει.
Πρέπει να καταλάβουμε που μας έχουν φτάσει και τι έρχεται στο μέλλον για το Έθνος μας.
  
Νομιζω ότι πρέπει να νιώθουν κόμπλεξ αφού οι πλείστοι δεν γνωρίζουν το πολυτονικό ...
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 31, 2013, 09:14:14 πμ »

Η συμπεριφορά και ο τρόπος σκέψης της κυρίας, δείχνουν άτομο με ψυχικά προβλήματα. Από πίσω μπορεί να υπάρχει ο σχεδιασμός που αναφέρει ο φίλος Ηλίας. Βρήκαν ένα άτομο που θα έπρεπε να κυκλοφορεί μεταξύ κλινικών και το εκμεταλλεύονται, για ανίερους σκοπούς.

Ένα πρόβλημα της ψυχιατρικής... Όσο ο ασθενής παίρνει τα σωστά χάπια, είναι εντάξει, κάποια μέρα όμως, την ώρα που είναι να πάρει τα χάπια του, τα παρατηρεί και αναρωτιέται "Για ποιον λόγο πρέπει να τα πάρω, αφού είμαι καλά". Έτσι σταματάει μόνος τη θεραπεία του, αλλά λόγω της πάθησής του, δεν είναι σε θέση πλέον να αντιληφθεί ότι δεν είναι καλά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences