Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:35:00 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΣΠΑΝΙΩΤΑΤΑ  (Αναγνώστηκε 50397 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 29, 2013, 10:15:45 μμ »

υπάρχει δίδραχμο 1913 ;
1915 ειναι,,,,
Θωμά η αλοιώς ....φίλε θανάση μου φάνηκε οτι είδα 1913 ,οντως ειναι 1915,θέτω ερώτημα πρός ολους,πόσα δίδραχμα 1915 είναι ηδη γνωστά ,ευχαριστώ.ΥΓ κάτι υποψιάζομαι οτι θα σκάσει μύτη που λέμε και 1 δραχμουλα ,αν γίνει αυτο τότε Κώστα; σε καλή μεριά
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 03, 2013, 01:23:03 μμ »

Σήμερα βρέθηκα με φίλο στήν μικρή επαρχιακή πόλη που βρίσκεται γιά καλοκαίρι και με διαβεβαίωσε οτι στήν κατοχή του βρίσκονται τα δοκίμια των 1 και 2 δραχμών 1915,τον ρώτησα σχετικά με την εκτιμούμενη τιμή και εμεινα αναυδος με τον 6 ψηφιο αριθμό σε ευρώ που ακουσα,τελικά μερικά πράγματα είναι μόνο για αγοραστές Σαουδάραβες η Εφοπλιστές.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 03, 2013, 01:31:17 μμ »

den eίναι τόσο ακριβά edison.....σε καμία περπίπτωση!!!!!τα ασημένια με ΤΙΠΟΤΑ!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 03, 2013, 01:57:56 μμ »

Βασίλη και εγω ετσι εκτιμώ,τα χρυσά πουλήθηκαν αν θυμάμαι καλά μάλλον το 1977 ,ηθελε να τα χτυπήσει ο φίλος και εχασε το αεροπλάνο ,τώρα αυτά ξεπερνούν κατά πολύ τα ονειρά μου,οπως καταλαβαίνεις απο χρονολογίες,ενοώ 1977 κ,λ,π ,τα καλα δοκίμια η νομίσματα γενικώς εχουν μπει σε συλλογές απο παλιά και τα εχουν ανθρωποι αρκετοί εν ζωη και με μεγάλη οικονομική επιφάνεια,φυσικά γνωρίζω και συλλογές που εσπασαν για διάφορους σημαντικούς λόγους και εχω πληροφόρηση σε καλό βαθμό ποιοί και τι πήραν και να τα χαίρονται.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 03, 2013, 02:05:31 μμ »

εννοείται να τα χαίρονται!!!!!!

το 1979 πουλήθηκαν τα δοκίμια νομίζω στου σπινκ #5 δημοπρασία...

εμένα και η δραχμή Κων/νου η χαλκονικέλινη ξεπερνάει πολύ τα ονειρα μου!!! Αλλά εξαψήφιο δεν νομίζω να κάνουν. το δίφραγκο στου heritage έκλεισε 55000δολαρια αλλα είχε μάλλον reserve. ΜΕτα στου Baron πιστεύω ήταν στημένο (δε γνωρίζω τπτ η εκτίμηση μοΥ).Καπου εκει είναι η τιμη του .....40κ ευρώ κατα τη γνώμη μου....σε ανκ πάντα.

Απλά δεν έχουν τόσο πολλά που λες διότι τα αντίστοιχα χρυσά θα έπρεπε να είχαν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ διπλάσια τιμή και δε νομίζω αυτό να γίνεται για ευνόητους λόγους.....

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 06, 2013, 09:05:03 πμ »

den eίναι τόσο ακριβά edison.....σε καμία περπίπτωση!!!!!τα ασημένια με ΤΙΠΟΤΑ!!!!


Καλα τα λες .... Στριφογύρισμα ματιών

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=432&category=9322&lot=430919
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:34:26 πμ »

υπαρχει και η τιμη για αυτο  Στριφογύρισμα ματιών

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=544&category=12155&lot=561109
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:39:44 πμ »

Αντώνη και Δήμητρα πιστεύετε πως είναι πραγματική αυτή η τιμή?

Δηλαδή προσπαθείτε να με πείσετε πως 3 μήνες πριν την genevensis ΤΟ ΙΔΙΟ νόμισμα πουλήθηκε (δηλ. δεν πουλήθηκε) στον heritage για 55000 δολάρια και γύρισε πίσω στον ιδιοκτήτη του ο οποίος το έστελε genevensis και ως δια μαγείας διπλασίασε??? Παιχνιδακι παιζουνε , το γυρνανε γυρω γυρω για να βλέπει Καποιος (μαλλον θα ξερουν ποιος) και προσποθουν να τον αναγκασουν να το παρει σε εξαψήφια τιμή.

Αυτή είναι η γνώμη μου ..δε ξέρω τιποτα παραπάνω απο εσάς αλλά δεν με πείθουν.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:52:38 πμ »

Βασιλη ψιλομπερδευτηκες..το δικο μου λινκ αφορα την Δραχμη και της φιλης Δημητρας το Διδραχμο... Κλείσιμο ματιού
Σχετικα παντως με τα υπολοιπα σεναρια που ανεφερες σχετικα με τα  "παρε-δωσε " καποιων κομματιων απο τον ενα στον αλλο , για να ανεβαζουν τις τιμες το μονο που ξερω ειναι οτι..."Οπου υπαρχει καπνος , υπαρχει και φωτια "  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:57:08 πμ »

ΣΥγγνώμη Αντώναρε τωρα το'δα. Δικιο εχεις. Αυτή ειναι αντιπροσωπευτική πώληση . Μαλιστα!!!!

δρχ xf λιγουλακι καθαρισμένη 6500ευρώ ....και πωλήθηκε. οχι 50000 το κομμάτι λες και είναι στραγάλια.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:00:01 πμ »

και μια ερώτηση λίγο συναφής, μηπως ξέρετε εάν η δρχ 1913 είναι σπανιώτερη απο τουτη του 1915 ?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:06:01 πμ »

και μια ερώτηση λίγο συναφής, μηπως ξέρετε εάν η δρχ 1913 είναι σπανιώτερη απο τουτη του 1915 ?


πριν απο κανενα χρονο ειχα παει σε ενα σπιτι και ελεγα στον κυριο μα δεν υπαρχει και αυτος μου εδειξε 4 διαφορετικες ποικιλιες  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:09:29 πμ »

και μια ερώτηση λίγο συναφής, μηπως ξέρετε εάν η δρχ 1913 είναι σπανιώτερη απο τουτη του 1915 ?


πριν απο κανενα χρονο ειχα παει σε ενα σπιτι και ελεγα στον κυριο μα δεν υπαρχει και αυτος μου εδειξε 4 διαφορετικες ποικιλιες  Κλείσιμο ματιού

Οταν λες πικιλίες Λεωνίδα μου τι εννοείς? όχι διαφορετικο μέταλο? Αργα, γιατί ειμαι σε ηλικία εμφράγματος  Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:24:13 πμ »

Μονο και μονο τα fees να βαλεις για την "πωληση" ενος τετοιου νομισματος (διδραχμο 15) ειναι 15-20000 ελβ. φραγκα...
οποτε δεν ξερω τι μπορει να εγινε...παντως ειναι μια καταγεγραμμενη τιμη πωλησης Ντροπή

Ας μιλησουν οι εμπειροτεροι

Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:34:24 πμ »

στο μυαλό μου είσαι. Πιστεύω πως δεν υπάρχει ΑΠΥ στο συγκεκριμένο λοτ. που να πληρώνςις ΦΠΑ και φόρο εισοδήματος. Απαπαπαπαπαπαπα....

Αν και .....επειδή εχω στείλει τη συλλογή μου γραμματασήμων για consighnment στο συμβόλαιο που ύπέγραψα λεει πως για να πληρωθω εγώ θα πρεπει αυτός που κερδισε τα λοτ να πληρώσει.Αν δεν πληρωσει δεν παιρνω χρηματα . Μπορεί άρα να επικαλεστει ο δημοπρατης οτι ειχε τηλ. χτυπημα 100000 και δεν πληρωσε μετα,,,, και ουτε γατα ουτε ζημια και ουτε νομισμα Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences