Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:06:58 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ταχυδρόμος πρότυπο!  (Αναγνώστηκε 1691 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« στις: Μάιος 15, 2013, 11:45:10 μμ »

Καλά 4 χρόνια και δεν είχαν πάρει χαμπάρι;

Φαντάσου να είσαι συλλέκτης εκεί και να περιμένεις τον ταχυδρόμο;  :'(

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231248508
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2013, 12:16:07 πμ από wavelet » Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 15, 2013, 11:50:56 μμ »

που να τρεχει ο ανθρωπος καθε μερα!!!!!!
Σου λεει, κατσε να μαζευτουν πρωτα καμια 500αρια κιλα γραμματα και μετα να αρχισω το μοιρασμα!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 15, 2013, 11:54:19 μμ »

ειχα ΕΝΑ  ξαδερφο καποτε που ηταν ταχυδρομος και εκανε το ιδιο.βαριοταν να μοιρασει την αλληλογραφια και την εκρυβε σπιτι του και σε αλλα μερη.τον παρακαλουσα για να μου φερει τα γραμματα στο σπιτι.μια φορα μου εφερε 10 γραμματα ο @@@@@@@@@@.ευτυχως τον διωξανε και απο τοτε ειναι ενα πολυ καλο παιδι που τα φαιρνει γρηγορα.Του δινω και κανενα 2ευρω που και που και μαλλον αυτο ειναι μια πολυ καλη τακτικη.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 16, 2013, 04:10:38 πμ »

Κάποτε δούλεψα ένα καλοκαίρι στο ταχυδρομείο της περιοχής μου. Τότε τα ταχυδρομεία διένειμαν τις συντάξεις, οι ταχυδρόμοι με τα πόδια, μετρητά στη τσάντα, κάτι εκατομμύρια!!! Τρελαινόμασταν στο χαρτζιλίκι!! Μαζί μου είχε πιάσει δουλειά και ένας φίλος μου. Ενας τύπος εξέδιδε μια τοπική εφημερίδα και ερχόταν συχνά να παραπονεθεί ότι σε ένα απο τα γύρω χωριά, οι κάτοικοι δεν παραλάμβαναν τις εφημερίδες. Ως γνωστό, στα χωριά ο ταχυδρόμος άφηνε τις εφημερίδες στο καφενείο και οι κάτοικοι τις έπαιρναν απο εκεί. Μετά απο καιρό μάθαμε ότι ο φίλος μου πετάγεται όλα τα έντυπα σε έναν ξεροπόταμο της περιοχής. Η απάντηση του: αφού δεν υπήρχε διεύθυνση, παρά μόνο το όνομα και το χωριό (όλοι γνωστοί βέβαια) και ο ξεροπόταμος μέρος της περιοχής, τότε είχε κάνει την διανομή του άρα δεν ανταλαμβανόταν το πρόβλημα!
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 16, 2013, 11:23:26 πμ »

ειχα ΕΝΑ  ξαδερφο καποτε που ηταν ταχυδρομος και εκανε το ιδιο.βαριοταν να μοιρασει την αλληλογραφια και την εκρυβε σπιτι του και σε αλλα μερη.τον παρακαλουσα για να μου φερει τα γραμματα στο σπιτι.μια φορα μου εφερε 10 γραμματα ο @@@@@@@@@@.ευτυχως τον διωξανε και απο τοτε ειναι ενα πολυ καλο παιδι που τα φαιρνει γρηγορα.Του δινω και κανενα 2ευρω που και που και μαλλον αυτο ειναι μια πολυ καλη τακτικη.
Ο δικός μου και τα συστημένα δέματα μου φέρνει σπίτι και δεν δέχεται ούτε ένα ποτήρι νερό! ΑΛΛΗ ΠΑΣΤΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Εδώ βέβαια γνωριζόμαστε όλοι με όλους. Αλλες σχέσεις!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences