Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούλιος 01, 2024, 01:23:29 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΑΜΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΩΝ  (Αναγνώστηκε 1968 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Μάιος 13, 2013, 07:41:00 μμ »

Σημερα επισκευτηκα για πρωτη φορα το ΤΠΔ. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Μου θυμησε κατι σκηνες σε ταινιες με παλιες παραδοσιακες καντονιακες Ελβετικες τραπεζες. Ντυμενο ολο σχεδον το εσωτερικο με μαρμαρο καφε-μπορντω και λιγο λευκο. Για να κανεις καταθεση η αναληψη πρεπει να περασεις απο τα πλαινα γκισε να δηλωσεις το ποσο και σου δινουν χαρτι με το οποιο πας στην ουρα του ταμειου (ενα μειον αυτο, το αλλο ειναι οτι ανοιγει αργα 8:30). Παντως ειδα μεγαλες συναλλαγες, δεσμιδες 500ρικα και τετοια. Στις θυριδες δεν κατεβηκα θα παω αλλη φορα (δεν προλαβαινα) απο περιεργεια και μονο. Ειχε παρα πολυ κοσμο, ουρα απο τις 7:40 που πηγα (δεν ηξερα οτι ανοιγει 8:30) και μεσα γινοταν χαμος απο ομιλιες και απο τους κρουστικους εκτυπωτες. Ο ταμιας που με εξυπηρετησε ειχε πλακα σαν κουρδιστος ηταν  Σαρκασμός , σαν ρομποτακι, αγελαστος. Ωραια ηταν παντως, μου "θυμησε" αλλες εποχες (για να μαθαινουν οι μικροι και να θυμουνται οι μεγαλοι  Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο )...

ΥΓ Ασχετο, αλλα το βιβλιαριο που δινουν ειναι απαιχτο!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 13, 2013, 08:30:24 μμ »

Έχω πάει εγω αρκετές φορές στις θυρίδες .Εχει 5 διαφορετικά μεγέθη θυρίδων και νομίζω οτι είναι κατασκευής περίπου τις δεκαετίας του 1980. Εχει 2 υπαλλήλους που σε βοηθάν στο άνοιγμα -κλείσιμο και έχει κατι φανταστικά σαλονάκια και τραπεζάκια για να ανοίξεις και να δεις την πραγματια  σου ...Απο ασφάλεια όχι και πολλά ψιλό χύμα είναι .Οι τιμές ενοικίασης είναι καλές ,πχ η θυρίδα   0,50 Χ 0,30 Χ 0,30 (ύψος) είναι 60 ευρώ ετησίως.
Αν ήμουν σκηνοθέτης και γύρναγα ενα film noir σίγουρα θα διάλεγα της αίθουσες και τα γραφεία των ορόφων του παρακαταθηκων ...
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 10, 2013, 09:59:35 μμ »

πήγα σήμερα γιατί λόγω κάποιων άλλων υποχρεώσεων ήταν ευκαιρία να κατεβω στο κέντρο της αθηνας.είχα αρκετά χρονια να paw από τότε που έκδιδαν μονο εγγυητικές και δάνεια σε ΔΥ.
έχουν πολύ καλά επιτόκια καταθέσεων.....
αλλα το όλο σκηνικό όντως σε γυρίζει πίσω.....κάτι ξύλινα σκαμπό κάτι τραπέζια σα μοναστηριακά....μαρμάρινα γκισέ..και βεβαια η κλασσική ελληνική ουρα τύπου εθνικής με το κάθε ραμολi να βιάζεται... Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences