Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 07:01:19 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τα πρωτα μου!!  (Αναγνώστηκε 3468 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nimrond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« στις: Μάιος 09, 2013, 07:02:21 μμ »

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους!!
Ξερω οτι ειναι συνηθισμενα νομισματα αλλα ειναι τα πρωτα μου και θελω να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας!
Τελικα μου αρεσει πολυ το ασημακι!!
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 09, 2013, 07:08:22 μμ »

Συνηθισμένα αλλά με σταθερή "αξία". Είναι πράγματι πολύ ωραία. Σου εύχομαι να τα πολλαπλασιάσεις! Ειδικά τις φιλαρμονικές.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
nimrond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 09, 2013, 07:39:25 μμ »

σε ευχαριστω πολυ! φιλαρμονικη ε? να πω την αληθεια εχω μπει σε διλημα! η φιλαρμονικες ειναι τα πιο οικονομικα στην αγορα απο την μια, αλλα απο την αλλη ειναι και κατι αλλα νομισματα....εργα τεχνης!! και σαφως θελω με τα χρηματα μου να περνω οτι περισσοτερο μπορω αλλα δεν μπορω να καταλαβω που οφειλεται αυτη η διαφορα στην τιμη π.χ. μεταξυ φιλαρμονικης και kookabura η΄ lunar..!
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 09, 2013, 07:49:45 μμ »

Κατ' αρχήν, μιλάμε πάντα για ομοειδή αντικείμενα πχ. 1 oz ή 5 oz κ.ο.κ. Επειτα υπάρχει το λεγόμενο tirage, δηλ. η ποσότητα κοπής, όσο μικρότερη ποσότητα τόση περισσότερη αξία, τρίτον η ποιότητα κοπής (PROOF ή BU) τα proof είναι σαφώς ακριβότερα και πάει λέγοντας... Μια πιο εμπεριστατωμένη ανάλυση και ανάπτυξη θα σου κάνουν οι πιο γνώστες του αντικειμένου.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 09, 2013, 07:50:53 μμ »

Πανέμορφα νομίσματα φίλε μου και για επένδυση και για συλλογή.Καλοριζικα.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
nimrond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 09, 2013, 08:18:12 μμ »

προς το παρων τουλαχιστον ( και δυσκολο θα αποκλινω απο αυτο ) κοιταω για νομισματα 1 oz. βλεπω διπλα διπλα το american eagle και τα υπολοιπα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια διαφορα στο ποσο λιγοτερο γυαλιζει απο τα υπολοιπα! 
milou ευχαριστω πολυ! το ευχομαι να αποκτησω πολλα νομισματα (οσο επιτρεπουν τα οικονομικα μου τελοσπαντων..!!) Ανακαλυψα πριν ενα μηνα τυχαια το στεκι και πραγματικα εχω δει απο πολλους εδω μεσα αγαπη και παθος για την συλλογη που με εκανε να διαβαζω καθημερινα καθε νεα αναρτηση κυριως για να ανοιγουν τα ματια μου σε κατι πραγματικα ενδιαφερον!
Μια ερωτηση! Που μπορω να προμηθευτω πλαστικες καψουλες γιατι καποια απο τα νομισματα ηρθαν σε πλαστικο φακελακι και θελω να τα προσεξω οσο γινεται?

Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 09, 2013, 08:26:48 μμ »

Αν είσαι από Θεσσαλονίκη από του Δημητριάδη (Τσιμισκή 32Α) αν είσαι από Αθήνα από τα καταστήματα που πουλάνε συλλεκτικά είδη και βέβαια μέσω internet από τα διάφορα sites.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
nimrond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 21, 2013, 05:01:34 μμ »

δυο επισης πολυ ωραια που μου εφτασαν σημερα μαζι με φιλαρμονικες και αμερικανικα! χτες παντως ηταν πολυ ωραια μερα για αγορα ασημιου!! στα 20,5 € η φιλαρμονικη!!
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 21, 2013, 05:14:09 μμ »

Καλορίζικα. Ομορφα και τα δυο .Από τα αγαπημένα μου , του είδους τους.
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 22, 2013, 10:08:40 πμ »

ομορφα νομισματα και με καλη εξασφαλιση των χρηματων σου!σε σχεση με αλλα συλλεκτικα,που δεν παιρνεις πισω ουτε τα μισα απο οτι εδωσες!αν και η συλλογη δεν γινεται μονο για επενδυση,υπαρχουν και πολλοι που αγαπουν το νομισμα και την ιστορια του,οπως επισης υπαρχουν και πολλα κορακια.καλη συνεχεια,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences