Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 09, 2024, 03:14:23 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ  (Αναγνώστηκε 11418 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 16, 2013, 06:48:47 μμ »

Νατο λοιπον,κατι που ξεκινησε σαν απλη σκεψη που εκανα στο θεμα με την εκθεση συλλεκτικων στην Θεσσαλονικη και το ποσο ωραια περασαν τα παιδια που μπορεσαν και πηγαν εκει,κατοπιν παροτρυνσης μελων-φιλων του σαιτ ανοιγω ενα θεμα εδω με αντικειμενο ενα ταξιδακι αναψυχης στο Λονδινο?Αυτο θα αποφασιστει απο κοινου αν υπαρξει ενδιαφερον γιατι μπορει να ειναι και σε καποια αλλη πολη ισως?Βολτα επισκεψη σε αξιοθεατα και αγορες απο οποιους ενδιαφερονται στην πατριδα της gold sovereign.Δυο,τρεις παραπανω ημερες?Καποιος φιλος εγραψε να εχουν κλεισει τα σχολεια,δηλαδη ποτε την περιοδο των διακοπων του Πασχα γιατι αν ειναι ετσι ειναι πολυ κοντα και πρεπει να οργανωθει.Χρειαζεται διαβατηριο για την μετακινηση στην χωρα της Ελιζαμπεθ?Μηπως να συνδυαστει -ενα ενα μου ερχονται-με το FINAL FOUR στο μπασκετ που γινεται στο Λονδινο και ισως εχουμε δυο ελληνικες ομαδες στα τελικα?Ο χρυσος πεφτει και ισως ειναι μια καλη ευκαιρια?Ας μιλησουν και αλλοι φιλοι πιο ειδημονες απο μενα.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:05:46 μμ »

δε θέλει διαβατήριο. Μόνο καινούρια ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες.

Στο final four ξέχάστε το εκτος εαν διαθέτετε χρήματα, το εισιτήριο κάνει 250 έυρώ νομίζω. Εκτός αυτού και τα αεροπορικά θα είναι πανακριβα απο Ελλάσα τότε Σαρκασμός

Εγώ είμαι μεσα αν και δεν είμαι της χρυσής λίρας αλλά των Ελληνικών συλλεκτικών. Προτείνω οποιος θέλει και μπορεί να το γράψει στο τόπικ εδώ και αν βρεθούμε κάποιοι να κοιτάξουμε ποτε μπορεί ο κάθένας να βρούμε εναν κοινό τόπο στις ημερομηνίες. Μετα βρισκουμε αεροπορικά και κανονίζουμε τα υπόλοιπα. Στο λονδίνο εχει εκτος απο χρυσά και πολλά καταστήματα με συλλεκτικά spink , baldwin και τα ρέστα .Για όλα τα γούστα. Επίσης για τους πιο άρρωστους σαν εμένα εχει Vic, Empire, Palm beach και πολλά άλλα καζίνο για να τζογάρουμε. Σαρκασμός Σαρκασμός

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑΑΑ ELLINASSSSSSSSSSSSSSSSSS
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10410



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:07:54 μμ »

Μιχάλη, μιλούσα για το κλείσιμο των σχολείων το καλοκαίρι. Να υπάρχει χρόνος να οργανωθεί και να συμμετέχουν όσο πιο πολλοί μπορούν. Εγώ προσωπικά είμαι μέσα. Νομίζω με την καινούργια ταυτότητα (λατινικά στοιχεία) ταξιδεύεις σε οποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε. (ακόμη και σε Τουρκία και FYROM).
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:11:33 μμ »

και εγω πιστευω πως το καλοκαιρι θα ειναι η καλυτερη περιοδος..αδειες απο δουλεια,καλυτερος καιρος,χρονος προετοιμασιας κτλ..μονο για την τιμη του χρυσου δεν ξερω αν θα ενδικνυται για αγορες.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:13:31 μμ »

 Επειδη τυχαινει να το ξερω καλα το θεμα με τις ταυτοτητες και διαβατηρια..
Οποια χωρα ειναι εντος συνθηκης Σεγκεν, περνας με ταυτότητα με λατινικους χαρακτηρες.
Ελβετια που ετυχε και πηγα, αν και ειναι εκτος ευρώ, είναι εντός συνθηκης Σεγκεν.
Η Αγγλια διαλεξε να μην ειναι εντός της συνθήκης :
Τα κράτη μέλη της ΕΕ τα οποία δεν υποχρεούνται να συμμετέχουν στη Ζώνη Σένγκεν είναι η Ιρλανδία και το Ηνωμένο Βασίλειο, που επέλεξαν να διατηρήσουν κατά τη σύναψη της Συνθήκης του Άμστερνταμ τους συνοριακούς ελέγχους με τα άλλα κράτη μέλη της ΕΕ, έχοντας ωστόσο τη δυνατότητα να εφαρμόζουν μερικές από τις διατάξεις του κεκτημένου του Σένγκεν.

 Πάρτε και τηλέφωνο στην πρεσβεία για να σιγουρευτείτε
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:18:42 μμ »

Αγγλία πας με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες. Πήγα πέρυσι , και κολλητός μου φίλος πηγαίνει κάθε τρεις μήνες με τελευταία πρίν 1 βδομάδα. Ταυτοτητα με λατινικούς χαρακτήρες ΑΡΚΕΙ.
ΑΠΛΑ, όταν γυρνας απο λονδινο - Αθηνα στο αεροδρομιο Ελ.βενιζελος σου κάνουν ελεγχο.Δειχνεις ταυτοτηταν και φτάνει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:30:48 μμ »

Μπραβο Μιχαλη!Πολυ καλη ιδεα!Εγω ειμαι μεσα!Καλυτερα ομως οταν κλεισουν τα σχολεια!Αν μαζευτουμε πολλοι θα πετυχουμε και καλυτερη τιμη σε εισιτηρια και διαμονη! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10410



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:36:03 μμ »

Να δούμε και τη λύση μέσω Πρακτορείου αν ήμαστε πολλοί, ίσως συμφέρει (ξενοδοχεία, φαϊ κλπ).
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:41:52 μμ »

Να δούμε και τη λύση μέσω Πρακτορείου αν ήμαστε πολλοί, ίσως συμφέρει (ξενοδοχεία, φαϊ κλπ).

σωστα..και εγω αυτο πιστευω..αν θελετε,οταν αποφασιστει για το ποτε και το που,μπορω να μιλησω με μερικους γνωστους.. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 16, 2013, 07:47:51 μμ »

Εγω δεν μπορω να ερθω ...αν ομως το αποφασισετε .....μπορω να βοηθησω πολυ .....
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3544


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 16, 2013, 08:34:24 μμ »

Πολύ καλή ιδέα απλά το οικονομικό είναι ένα θέμα  Λύπη Λύπη!!Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο νομισματικό μουσείο στην Αγγλία?
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 16, 2013, 08:37:42 μμ »

Πολύ καλή ιδέα απλά το οικονομικό είναι ένα θέμα  Λύπη Λύπη!!Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο νομισματικό μουσείο στην Αγγλία?

British museum.....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 17, 2013, 02:17:58 μμ »

Mετά το κλείσιμο των σχολείων είμαι και εγώ μέσα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 17, 2013, 05:47:34 μμ »

Mετά το κλείσιμο των σχολείων είμαι και εγώ μέσα

Γιατι?
Δεν σε αφηνει ο καθηγητης σου να πας τωρα??  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannis7
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 384


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 17, 2013, 07:53:20 μμ »

Πάρτε και τον Rakosylekti που ξέρει τα κατατοπια να σας ξενάγηση!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences