Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:46:27 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτιμηση οθωνικων Χρυσων και Ασημενιο  (Αναγνώστηκε 7330 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:54:14 μμ »

Τα παρακατω νομισματα ανηκουν σε μελος της σελιδας μας και μου τα εστειλε για εκτιμηση.
Καλυτερα σκεφτηκα να συμετεχετε ολοι οσοι το επιθυμητε και να μην εχει μονο την δικη μου αποψη.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:07:33 μμ »

Σαν φωτογραφος σκιζει ο φιλος οπως και εγω αλλωστε Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Τα νομισματα ειναι δυο χρυσα!!
Δεν ειναι ενα σε διαφορετικες ποζες.
Τωρα ποιο ειναι ποιο σε σχεση με τον οπισθοτυπο μην με ρωτατε Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:09:20 μμ »

Και μια μιση ασημενιαααα!!
Δειτε προσεκτικα την φωτο που δειχνει την οδοντωση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:14:55 μμ »


το τραγουδι τα λεει ολα
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 23, 2013, 12:47:56 μμ »

τα κλασικα κιβδηλα εικοσοδραχμα ειναι τουλαχιστον σε καλη κατασταση!το αλλο ειναι πολυ γρατζουνισμενο,εστω και για κοπια!τι να εκτιμησουμε?γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 23, 2013, 12:58:08 μμ »

Δειτε προσεκτικα την φωτο που δειχνει την οδοντωση Κλείσιμο ματιού

Την ποια δείχνει??   Κλείσιμο ματιού  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
phgassos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 23, 2013, 07:59:48 μμ »

Αγαπητοι φιλοι του στεκιου τα νομισματα ανηκουν σε μενα(αναφερομαι τωρα  σε αυτους που ειδη απαντησαν)ειλεικρινα με ενθουσιασε η σοβαροτητα σας > ΑπορίαΛύπη. Φιλε epop ευχαριστω για το τραγουδι που μου αφιερωσες.Πρεπει να ξερεις ομως οτι οταν ζητας μπανανες αγοραζεις μπανανες ,τις πληρωνεις για μπανανες και τρως μπανανες.Εγω αντιγραφα χρυσα αγορασα για αντιγραφα τα πληρωσα και δεν εκανα καμια παρουσιαση που να λεει οτι ειναι γνησια. απλα ηθελα να μαθω ποσο εκτιμουνται τα αντιγραφα απο το σαιτ των φιλων εδω.Φιλε Γιαννη ενω τωρα απαξιεις εστω και να σχολιασεις,δεν σου ζητησα να πεις ψεμματα στα σχολια σου ,ουτε απευθυνθηκα σε σενα προσωπικα,αν ειθελες εγραφες δε σε ζορισε κανενας.Θυμησου ομως καποιον που σε εστειλε μηνυμα για εναν πλαστο οθωνα που πουλουσες 200 ευρο σε καποιο σαιτ οταν σου ειπε οτι το νομισμα ειναι πλαστο μετα απεσυρες την δημοπρασια σου γιατι πραγματι ηταν πλαστο,ουτε σε ειρωνευτηκα ουτε σε κατηγορησα.οσο για τον τριτο σχολιαστη δεν τον ξερω αλλα πραγματι απαξιω να σχολιασω το υφακι του.δεν του αξιζει.Για το ασημενιο νομισμα ναι λειπει η οδοντωση στο κατω μονο μερος του νομισματος.στα αλλα σημεια υπαρχει. στο μερος του κεφαλιου αγαπητοι φαινεται σα φαγωμενο σε σχημα μισοφεγγαρου.Πιστευω οτι αυτο οφειλετε στο πατημα της μητρας που επανω το εφαγε και κατω δεν πιεζε καλα για αυτο και το νομισμα φαινεται σαν να ανοιξε στα δυο απο κατω.Εσεις που ισχυριζεσται οτι εναι κοπια εχετε να μου παρουσιασετε κατι αλλο παρομοιο,η αλλα σχολια για να με πεισετε?Συμπερασμα.Κυριοι ειναι προς τιμη σας να εχετε γνωσεις καποιου αντικειμενου και να τις μοιραζεστε με αλλους.Αλλα δεν σας τιμα καθολου να ειρωνευεσται τον οποιοδηποτε ζητα καποια εκτιμηση ειτε ειναι νεος συλλεκτης ειτε παλιος ειτε γνωστης ειτε οχι.Καποιος που περιφρονει τον αλλον τον εαυτο του μειωνει.                                  Σας ευχαριστω πολυ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 23, 2013, 08:13:40 μμ »

Nα μιλησω και εγω λιγο?
Φιλε Φωτη , δεν ειναι αναγκη να <αρπαζεσε> απο τα οσα διαβαζεις.
Εδω ειμαστε μια παρεα που κανουμε τον χαβαλε μας αλλα ταυτοχρονα μορφωνωμαστε.
Τα δυο χρυσα (αν και οι φωτο σου δεν φωτιζουν τα σημεια που θα ηθελα να δω) δειχνουν να ειναι μια συγκεκριμενη κοπια αρκετα γνωστη.
Το ασημενιο (η μιση δλδ) προσωπικα δεν μπορω να εκφερω απολυτη γνωμη διοτι βλεπω μονο κατι σε φωτο.
Χυτο δεν δειχνει.
Το θεμα του χωρισμενου δισκου εχει εμφανιστει και παλαιοτερα σε αλλο ευτελη νομισμα.
Λες οτι ειναι : < φαγωμενο σε σχημα μισοφεγγαρου ) και κανεις υποθεση οτι ισως δεν πατησε καλα στην μητρα και το εφαγε απο την μια αλλα το αφησε απο την αλλη.
Μα σε αυτη την περιπτωση και το σχεδιο μεσα στο νομισμα θα επρεπε να ειναι παρακεντρο.
Ενω το βλεπω σχεδιο κεντραρισμενο.
Αυτα ομως δεν δειχνουν τιποτα σε μενα.
Θα περιμενω να ακουσω και αλλες αποψεις μηπως βγει καποιο στοιχειο που να δειχνει εαν το νομισμα ειναι γνησιο ή ψευτικο.
Θα μας βοηθουσε φυσικα και ενα ζυγισμα ακριβειας καιθως και μια παχυμετρηση περιφεριας και παχους εαν εχεις τα εξαρτηματα αυτα.
Ο Φιλος σου Γιωργος.  
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2013, 08:36:32 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 23, 2013, 09:04:29 μμ »

Ρε Φωτη χαλαρωσε.
τι ειναι αυτα που γραφεις .
εβαλε ο Γιωργος τα νομισματα και πουθενα δεν εγραψε
οτι ειναι πλαστα αλλα ζητησε εκτιμηση.Τι εκτιμηση να γινει στα πλαστα.
γι αυτο εβαλα το τραγουδι υποννοωντας οτι ειναι μαιμουδες και τρωνε μπανανες. Σαρκασμός
Ποιος σε  ειρωνευτηκε ,και ποιος ηξερε οτι ειναι δικα σου τα νομισματα; Στριφογύρισμα ματιών
Εχεις αγνοια του συμπεριφορας του ιντερνετ και της παρεεας εδωσ το Στεκι γι αυτο σε συχγωρω. Κλείσιμο ματιού
που εισαι που χαθηκες τοσο καιρο ,παρε κανενα τηλεφωνο να τα πουμε καμμια μερα Φιλί
Καταγράφηκε
phgassos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 23, 2013, 09:22:00 μμ »

Τα σχολια τα εκανα οχι γιατι(αρπαχτηκα)φιλε Γιωργο,αλλα γιατι θεωρησα οτι πρεπει να σεβομαστε τον καθε συλλεκτη (μικρο)η (μεγαλο),που ρωταει κατι.Αν φανηκα αποτομος συγχωρεστε με,μαλλον παρεξηγησα το (στυλ) σας.επομενως και οι τρεις σας ξεχαστε το Κλάμα.Οσο για το χιουμορ το δεχομαι απο ολους,σε ολα του τα επιπεδα.         Παμε στα νομισματα.ΤΑ ΧΡΥΣΑ του Οθωνα εχουν βαρος 5.79 γραμμαρια το κα8ενα.Oι δυο πρωτες φωτογραφιες ανηκουν στο ενα νομισμα και οι επομενες τεσσερις στο αλλο.Οσο για το ασημενιο το ενα δευτερο η διαμετρος του παιζει απο 16.77 εως 16.87 μετρημενο με ηλεκτρονικο παχυμετρο.το παχος του νομισματος απο 1.05 , στο πανω μερος του κεφαλιου  1.12 στο πλαι και 1.19 εκει που το νομισμα φαινεται σαν να ειναι σχισμενο(κατω).Το βαρος του νομισματος ειναι 2.25,2.26. εκει αναμεσα παιζει η ζυγαρια μου.            Ακουω καθε σας εκτιμηση                                                           Σας ευχαριστω πολυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2013, 11:56:14 μμ από phgassos » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 24, 2013, 01:56:37 μμ »

αγαπητε μου φιλε δεν σε γνωριζω(απο το ψευδωνυμο σου φυσικα),ουτε ειχα κανενα συμφερον απο τον απλο και ειλικρινη σχολιασμο μου!κατι εγραψες για δημοπρασιες!οτι εγω εθεσα προς δημοπρατηση οθωνα κοπια?και ενα σωρο αλλα περιεργα?ποτε στην ζωη μου,δεν εχω βαλει νομισμα μου σε δημοπρασια!ουτε κανονικη,ουτε στο ιντερνετ!!!!!!!!!μαλλον μπερδευεις τα πραγματα η μιλας για αλλο προσωπο!εγω ειδικα,τα τελευταια τρια τεσσερα χρονια,μονο αγοραζω η συναλλασομε με πολυ φιλικα μου ατομα!μερικες φορες μαλιστα χαριζω η μου χαριζουν νομισματα.και μαλιστα αξια λογου,και σπανιωτητας.Σε παρακαλω να ανακαλεσεις!!!!αλλιως θα σε θεωρησω κοινο συκοφαντη!!!αν οχι,θελω να μου πεις με στοιχεια,ποτε,που?εβαλα εγω σε δημοπρασια νομισμα μου.αν αποδειχθει οτι εχεις δικιο,θα παραδεχτω οτι ειμαι γελειος!υποκριτης,και αναξιο σεβασμου ατομο.περιμενω συντομα νεα σου!αν δεν μπορεις να δεχθεις την αληθεια!μην πετας λασπη σε ατομα που δεν γνωριζεις.εγω δεν ειρωνευτηκα κανεναν!σχολιασα οτι εβλεπα μπροστα μου,με οσες γνωσεις εχω αποκομισει στα 35 περιπου χρονια,της συλλεκτικης μου πορειας!γιαννηςτ.υγ.φιλε γιωργο(Ηρακλειωτη)σε παρακαλω να μην γινονται τετοιες εκτιμησεις!οταν ο αλλος δεν εχει το ηθος να αποδεχθει την αληθεια,οπως επισης να μην σπιλωνονται ατομα χωρις αληθινη βαση.πιστευω οτι πολλοι στον χωρο με γνωριζουν!ας πουν,αν πουλω νομισματα και ποτε?(δεν μιλω με φιλους απο την πνε,και αυτα μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου!).
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 24, 2013, 03:43:21 μμ »

e re kati miniseis pou tha pesoun
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
phgassos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 24, 2013, 08:16:08 μμ »

Μια εκτιμηση νομισματων δεν μπορει να οδηγηθει σε τηλεπικοινωνιακη δικη..Τελικα η ευθυξια ειναι χαρακτηριστικο των ανθρωπων. Οσο φιλε Γιαννη για την αυτοδικαιωση σου με προσωπικο μηνυμα θα σου δωσω τηλεφωνο η στειλε μου το δικο σου να σε παρω εγω . Επαναλαμβανω ,τα σχολια μου δεν σε προσβαλανε αντιθετα σε τιμουσανε αφου συμφωνα με αυτα,εβαλες μια δημοπρασια δεν ηξερες,οταν εμαθες απεσυρες την δημοπρασια(ουτε σε ειρωνευτηκα ουτε σε κατηγορησα,γραφω). Τωρα αν παραγματι μετα απο επικοινωνια που θα εχουμε εχω κανει λαθος προσωπο φυσικα θα ανακαλεσω.Θα πω οτι το εντιμο εκεινο ατομο που απεσυρε την δημοπρασια οταν εμαθε για το νομισμα του δεν ησουν εσυ,και οτι τα σχολια μου αυτα ηταν αστοχα.Αφου λοιπον ξεκαθαρισουμε την διαπλοκη, τοτε ζητω να γινει η διαγραφη του θεματος,οχι απο απωλεια ηθους φυσικα,αλλα απλα επειδη ο κυριος Γιαννης εφτασε στο σημειο να βγαζει κι εκεινος συμπερασματα βιαστικα                      Σας ευχαριστω πολυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2013, 08:54:44 μμ από phgassos » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 24, 2013, 09:03:54 μμ »

οταν καποιος σε κατηγορει,για κατι που δεν εχεις ιδεα!τι κανεις?γιαννης Τασιοπουλος.
Καταγράφηκε
phgassos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 24, 2013, 09:42:16 μμ »

Πραγματικα κυριοι τα σχολια μου για τον κυριο Γιαννη ηταν αστοχα .Την δημοπρασια που ανεφερα δεν την εβαλε ποτε ο κυριος Γιαννης .Εγω μπερδεψα ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΑΙΤ.Η δημοπρασια αυτη ειχε να κανει με αλλο ατομο που πραγματικα κι εκεινος ειχε ενεργησει οπως περιεγραψα.ΤΟΥ ΖΗΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΓΝΩΜΗ,για αυτο το μπερδεμα.Τα σχολια μου ομως δεν μειωνανε κανεναν.  Παρακαλω να μεινει για λιγες μερες το θεμα αυτο προς δικαιωση του κυριου Γιαννη,και μετα να διαγραφει το θεμα.Η εκτιμηση τον νομισματων μου μπορει να γινει και με αλλους αποδεκτους τροπους                                                                         Σας ευχαριστω πολυ καλη σασ μερα                                 
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences