Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 07:26:23 πμ
Σελίδες: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 760697 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2745 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 11:32:32 πμ »

Εγω θα πω.........φυσιολογικη αντιδραση ενος αθλητη που θεωρει οτι εδωσε οτι ειχε να δωσει και το αποτελεσμα του αγωνα ηταν παλι ηττα.........δεν φταινε οι παικτες η τουλαχιστον φταινε κατα το μικροτερο ποσοστο για την ολη εικονα..........οταν υπαρξει ηρεμια και βρεθει εκεινος ο "ηγετης" που θα τους εμπνευσει τοτε οι ιδιοι αθλητες θα ειναι αγνωριστοι εντος του αγωνιστικου χωρου...........αρχη δεκαετιας του 80 επαιζα μπασκετ ερασιτεχνικα(με κλησεις στην Εθνικη παιδων τις οποιες δεν ακολουθουσα γιατι δεν υπηρχε τροπος να παρακολουθω τις προπονησεις)η ομαδα μου μετα απο διοικητικες αναταραξεις και δυο αλλαγες προπονητων ειχε 7 σερι ηττες και επεφτε κατηγορια.........το ηθικο ηταν στα ταρταρα......προσωπικα δεν μπορουσα να βαλω ουτε τις βολες...........τελευταια αγωνιστικη παιζαμε με την δευτερη ομαδα της βαθμολογιας που διεκδικουσε ανοδο και επρεπε να κερδισουμε εστω με ενα ποντο.........η διοικηση δηλωσε παραιτηση ο προπονητης αποχωρησε και μειναμε μονο οι παικτες........βρεθηκαμε και αποφασισαμε ολοι μαζι να προχωρησουμε μονοι μας........ενας απο τους συμπαικτες μου 38 χρονων τοτε ο γηραιοτερος ολων μας που ειχε τον σεβασμο ολης της ομαδας ανελαβε χρεη προπονητη.........με πλησιασε και μου ειπε εισαι ο μικροτερος της ομαδος  αλλα και ο μονος που μπορει να βγαλει την ομαδα απο τον υπνο........"μα κοουτς δεν μπορω να βαλω ουτε τις βολες τι μου λες τωρα;".........καλα θα δεις ηταν η απαντηση.......την ημερα του αγωνα λιγο πριν την εναρξη με πλησιασε και μου εδωσε ενα μικρο ποτηρακι με ουζο....."κοπανα το"μου ειπε..........μπηκα μεσα στο γηπεδο αλλος ανθρωπος ειχα απομονωσει οποιαδηποτε αλλη σκεψη μου και το μονο που σκεπτομουν ηταν το παιγνιδι...........κερδισαμε εκανα ρεκορ ποντων(41).........μετα τον αγωνα μου ειπε οτι αυτο δεν θα επαναληφθει απλα δεν ειχε τον χρονο να μας καθαρισει το μυαλο και τον μονο τροπο που σκεφθηκε ηταν αυτος......κοντα σε μενα παρασυρθηκαν μεσα στον αγωνα ολοι οι συμπαικτες και εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #2746 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 11:36:37 πμ »

Μιχαλη θα σου βαλω το βιντεο απο την αρχη που στην ερωτηση του δημοσιογραφου για τις συνεχομενες ηττες
η πρωτη απαντηση του Παπασταθοπουλου ηταν ο παραγοντας ΤΥΧΗ ......τυχη θελεις στο τζοκερ


https://youtu.be/1DXt-i1-79Q
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2747 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 11:41:35 πμ »

.........και η τυχη παιζει ρολο φιλε...........ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ  0-0..........4 δοκαρια 3 χαμενες ευκαιριες πανω στην γραμμη 3 χαμενα πεναλτι.....την  επομενη σεζον ηρθε απο την Καστορια ο Σαργκανης
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #2748 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 11:43:43 πμ »

ρε Μιχαλη να μιλησουμε για τυχη για ενα αγωνα...οχι για ολα τα παιχνιδια
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2749 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 08:14:28 μμ »

 ... Ας δούνε τα video του 2004,να μάθουν τί θα πεί ψυχή...

Όντως ίσως είναι αυτό, το ότι δεν παίζουν με ψυχή.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2750 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 11:07:59 μμ »

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/irthe-damplas-stin-ollandia/3106964

Για δείτε τι γίνεται κι εδώ. (Ποια;;; Η Ισλανδία;;; )

Όλα στο παιχνίδι είναι. (Εκείνη τη... διαστημική Νορβηγία τη θυμάται κανένας; Μπράσετ, Φλο κλπ.)



Ανάμεσα στα άλλα που πρέπει να μάθουμε ως λαός είναι και να μάθουμε να χάνουμε (στον αθλητισμό).
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2751 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 10:47:19 πμ »

Μιας και το είδα ...
http://www.prisonplanet.gr/sports/94655-%CE%B1%CF%83%CE%AD%CE%B2%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%8D%CE%BC%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #2752 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 11:29:58 πμ »

Και τι περίμενες δηλαδή; Να μας περιμένουν με λουλούδια και άνθη; Εχουν μίσος και δεν το κρύβουν, όπου σταθούν κι όπου βρεθούν. Εμείς αγνοούμε και πάμε παρακάτω.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2753 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 11:41:42 πμ »

Και τι περίμενες δηλαδή; Να μας περιμένουν με λουλούδια και άνθη; Εχουν μίσος και δεν το κρύβουν, όπου σταθούν κι όπου βρεθούν. Εμείς αγνοούμε και πάμε παρακάτω.

Πάμε παρακάτω ναι! αλλά δεν αγνοούμε απλά αναμένουμε αν και όποτε χρειαστεί ... και δεν ξεχνούμε φυσικά την ιστορία μας! για να γνωρίζουμε ... και τα παιδιά μας κυρίως , ποίων απόγονοι είναι αυτοί οι κλέφτες ιστοριών!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #2754 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 11:51:36 πμ »

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/irthe-damplas-stin-ollandia/3106964

Για δείτε τι γίνεται κι εδώ. (Ποια;;; Η Ισλανδία;;; )

Όλα στο παιχνίδι είναι. (Εκείνη τη... διαστημική Νορβηγία τη θυμάται κανένας; Μπράσετ, Φλο κλπ.)



Ανάμεσα στα άλλα που πρέπει να μάθουμε ως λαός είναι και να μάθουμε να χάνουμε (στον αθλητισμό).

Φλο αδερφε.Πωπω.Που να χαθηκε αυτο το παλικαρι.Τον ειχαν αποκαλεσει τοτε και Φλοναντο εκ του Ροναλντο (του γνησιου οχι του τωρινου).Ηταν τοτε και οι δυο στα ντουζενια τους.Χαθηκε ο Φλο μετα.Τωρα πια φανταζομαι θα ειναι στην συνταξη
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2755 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 12:08:29 μμ »

Μα... γιατί υπάρχει η wikipedia, αγαπητέ μου;

https://en.wikipedia.org/wiki/Tore_Andr%C3%A9_Flo

Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #2756 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 01:14:56 μμ »

Ευχαριστω πολύ. Είχα ξεχάσει κ το όνομα του
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #2757 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 02:19:17 μμ »

Σαν σήμερα το 1959, ο  Ολυμπιακός έρχεται ισόπαλος 2-2 με τη Μίλαν στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων, για το Κύπελλο Πρωταθλητριών Ομάδων Ευρώπης. (σημερινό champion leage)
Είναι η πρώτη εμφάνιση ελληνικής ομάδας στη διοργάνωση.

Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #2758 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 09:08:53 μμ »

Την απώλεια ενός πολύ μεγάλου αθλητή, του Μόουζες Μαλόουν, από τους κορυφαίους όλων των εποχών του NBA πενθεί η παγκόσμια μπασκετική κοινότητα

Moses Malone: Career Mixtape
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #2759 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 09:17:15 μμ »

ηταν απο τις αδυναμιες μου μπασκετικα ,νομιζω οτι ειχε το παρατσουκλι ταχυδρομος,μεγαλη παικτουρα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences