Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:58:49 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΟΘΩΝΑΣ 2 ΛΕΠΤΑ ERTEL 1830 !!  (Αναγνώστηκε 17781 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 01, 2010, 07:23:33 μμ »

Ελληνικου ενδιαφεροντος αν και αγνωστο σε εμενα!!
http://cgi.ebay.com/GREECE-2-LEPTA-ERTEL-1833-OTTO-KING-RRR-/320609757530?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa5d4a95a

Απο τιμες ξερουμε ποσο κυμαινετε??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 08:07:22 μμ »

δε λεω τιμη για να μην φωναζετε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 08:25:11 μμ »

δε λεω τιμη για να μην φωναζετε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Πες την αφοβα Αρη!! Δεν προκειτε να φωναξουμε!! Οταν οι συλλογες μας εχουν τοσες ελειψεις σε νομισματα Οθωνικα Ελληνικοτατα (πχ  10 λεπτα το 44 Βασιλεια   Σαρκασμός ) θα καθομαστε να κοιταμε να αγορασουμε τα ξενοφερτα??  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 09:23:25 πμ »

Δεν είναι Ελληνικού ενδιαφέροντος, είναι Ελληνικά δοκίμια.  Οι μήτρες δε βρίσκονται στο Νομισματικό Μουσείο.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 05:41:41 μμ »

Ελληνικα δοκιμια?? Δεν το γνωριζα..... Λύπη
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 09:34:17 πμ »

Δοκίμια για το μέγεθος και σύσταση των δίσκων από την εταιρεία του ERTEL για τα Ελληνικά νομίσματα του Όθωνα.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 09:26:13 πμ »

Aυτο εδω που σηκωσα φωτο ανηκει στην ιδια κατηγορια ή ειναι τιποτα το διαφορετικο??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ant6220
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 37


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 10:22:09 πμ »

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΟΚΙΜΙΟ ΕΙΝΑΙ
Καταγράφηκε

"All paid jobs absorb and degrade the mind."
 Aristotle
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 10:58:45 πμ »

πολλά περισσότερα περί Ertel εδω:

Αγαπητε Γιαννη ο συνδεσμος που εβαλες διαγραφηκε και θα σου εξηγησω το γιατι....
Καταρχην εγω δεν εχω προσβαση στο συγκεκριμενο φορουμ!! Ατομα λοιπον που μας απαξιωνουν γιατι εμεις να τα προωθουμε στην σελιδα μας?
Για το φορουμ του Δημητρη δεν εχω κανενα προβλημα να σηκωσεις τον οποιο συνδεσμο θελεις!! Το ιδιο και για του Μπαιμακη , του Φωτιαδη κτλ κτλ !! Γιατι?? Διοτι αυτοι οι υπευθηνοι των φορουμ δεχοντε ανοιχτα να σηκωσουν τα μελη τους σαν συνδεσμο το στεκι-συλλεκτων!!Ετσι και εγω δεν εχω κανενα προβλημα να προωθησω ποστ δικα τους μεσα απο το στεκι!! Το συγκεκριμενο φορουμ ομως εχει διαγραψει κατα το παρελθον αρκετα ατομα (αναμεσα τους και φιλο σου) και καποιοι δεν εχουμε προσβαση εκει για να δουμε περι του   Ertel !! Αν θελεις λοιπον με δικα σου λογια πες μας τα οσα εχεις μαθει περι Ertel ειτε απο εκει , ειτε απο αλλου!!
Φιλικα herakliotis.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2010, 04:18:06 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 01:38:49 μμ »

γιώργο διαφωνώ κάθετα με το σκεπτικό αλλά και με την ενέργειά σου αυτή. ο σύνδεσμος αυτός που ανάρτησα οδηγεί σε ένα πλήθος ενδιαφερόντων στοιχείων και μια πηγή πολύτιμων συλλεκτικών γνώσεων για το θέμα που ήταν προς συζήτηση - από εναν αναμφισβήτητα μεγάλο και αξιόλογο συλλέκτη, τον κ. Ορφέα, στη συγκεκριμένη περίπτωση - και δεν θα τα παρουσίαζα με άλλον τρόπο, δηλαδή χωρίς αναφορά στην πηγή. όλα τα άλλα είναι αερολογίες  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 02:30:38 μμ »

ο γιωργος οπως και ο φιλος μας ο θοδωρης δεν εχουν προσβαση στο συγκεκριμενο φορουμ γι'αυτο και εχει προβλημα κακως κατ εμε αλα τελος παντων! ο τροπος που μετεφερε την πληροφορια ο γιαννης κατ εμε ειναι ο σωστος και προσωπικα δεν προκειται ποτε να κανω copy-paste σε γραφομενα αλλου ατομου και αφου δεν μπορω να μεταφερω εδω αυτουσια τα ποστ οπως εχουν γραφτει απλα δεν θα ξαναασχοληθω και θα γραφω μονο αυτα που ξερω εγω και αυτα που θα βρω αν στρωσω τον πισινο μου να διαβασω τα βιβλια και τα αρχεια που εχω οπως κανουν καποιοι λιγοι δυστυχως κατα καιρους που εχουν το χρονο, τη διαθεση αλλα και τις γνωσεις!

εγω θα συμβουλευα ολους περα απο τις γκρινιες και τους τσακωμους που δυστυχως και εγω εχω διακριθει κατα καιρους  Σαρκασμός  ας μην αποκλειουμε τους εαυτους μας απο χωρους που παρεχεται γνωση ενας εκ των οποιων ειναι και το εν λογω φορουμ! Γιωργο μην τα ξαναπεις τα ειπαμε στο τηλεφωνο   Χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 05:22:05 μμ »

Θωμα και Γιαννη ειμαι συμφωνος μαζι σας οτι οι συνδεσμοι πρεπει να ειναι ανοιχτοι σε ολους!!
Γιαυτο σας ειπα <τολμηστε> εκει μεσα να κανετε αυτο το πραγμα http://www.coinsmania.gr/cms/viewtopic.php?f=16&t=5552
 ή αυτο
http://forum.greek-coins.gr/viewtopic.php?f=3&t=1458&p=12164#p12164
Τα παραπανω φορουμ αλλα και αλλα οπως του <Φωτιαδη> , ή το <Μεταφυσικο> και αλλα ασχετα φορουμ φιλοξενουν συνδεσμους μας στον χωρο τους!!
Μια παροιμια λεει : Το ενα χερι νιβει το αλλο και τα δυο το προσωπο!!
Αν αυτοι δεν θελουν να ειμαστε μελοι στην σελιδα του αν δεν μπορουμε να εχουμε προσβαση στην υλη τους το βλεπετε δικαιο να τους εχουμε εμεις?? Λυπαμε παιδια αλλα αυτο δεν ειναι δικαιο!!
Η δικαιοσυνη η δικια μου λεει ΙΣΟΤΗΤΑ !!
Και οποιοι με βλεπουν ισο τους βλεπω ισους απεναντι μου!! Και οσοι θελουν συνεργασια με την σελιδα μας ευχαριστως να τους την δωσουμε!! Εμεις εχθρους δεν εχουμε , αλλα οτι λαβαινουμε αυτο και αποδιδουμε!!
Κοφτερη δικαιοσυνη!!
Δεν θα ηθελα αλλα σχολια επι του θεματος αν καποιος εχει να πει τιποτα για τα δοκιμια του  Ertel μπορει να γυρισει την κουβεντα στον δρομο της!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 06:52:39 μμ »

οκ Γιωργο ειπαμε και στο τηλ οτι εχεις δικιο απλα δεν θα επρεπε να συμβαινει! το οτι το συγκεκριμενο φορουμ εχει μεινει σχετικα πισω ισως να ωφειλεται και σε καποιες αστοχες ενεργειες που εχουν γινει κατα καιρους. εγω  παντως ειμαι πανταχου παρων και σημετεχω σε ολα σιδεροκεφαλος!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 11:48:56 πμ »

Για την ιστορια αυτο το δοκιμιο εκλεισε προχτες στα 575 ευρω!! Δευτερος ηταν μελος του φορουμ και προσωπικα στενοχωρηθηκα που δεν το πηρε αυτος διοτι μαζευει παντα δυνατα και δυσκολα νομισματα σε καλες καταστασεις Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 08:43:13 μμ »

Ήταν καλό και μου έλειπε.  Παρόλα αυτά δεν προσπαθώ να κλείσω καμία τρύπα και προτιμώ να κρατάω τα χρήματα μου για καμία ευκαιρία.  Προκύπτουν ευκαιρίες αυτή την περίοδο και δεν μου αρέσει να ξεμενω από πυρομαχικά. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences