Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 09:00:32 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΙΜΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ!!  (Αναγνώστηκε 15559 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 11, 2009, 08:20:48 μμ »

Θα ηθελα την γνωμη σας για τις τιμες των νομισματων σε σχεση με τα οσα ξεραμε πριν δυο χρονια!! Παρεμειναν σταθερες??Επεσαν?? Πως βλεπετε το μελλον?? Προσωπικα εγω παρατηραω μια πτωση και πιστευω οτι τωρα ειναι η καλη εποχη για οσους θελουν να στοκαρουν ευκαιριες!!εσεις τι λετε?? Αν εχετε παραδειγματα αγοροπωλησεων θα ηταν καλο για να εχουμε μια γενικη εικονα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 12, 2009, 03:48:14 μμ »

Κοιτάξτε, πρώτα να σας πω σχετικά με το σετ του 1887. Τελικά πιστεύω πως μάλλον ήταν μια καλή ευκαιρία, γιατι στην τελική δεν έχει τόσο σημασία το κουτί, αλλά τα νομίσματα. Πήγα σε κάποια άλλα καταστήματα και χρυσοχοία και μου είπανε πως 2.500 ήταν μία πολύ καλή τιμή. Δύο χρυσοχόοι, μου είπανε ότι δεν έχουν δει ποτέ τους δύλιρα Βικτώριας σε τόσο καλές καταστάσεις. Το ίδιο και για το πεντόλιρο. (όταν μπορέσω, θα σας στείλω καλές φωτογραφίες). Τώρα σχετικά με την τιμή του χρυσού, πιστεύω πως βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα και πιστεύω πως θα ανέβει ακόμα περισσότερο. Για τα ασημένια αλλά και τα χρυσά με συλλεκτική αξία, πιστεύω πως όπως λέτε και εσείς δεν καλοπληρώνονται σήμερα, λόγω της έλλειψης μετητών, αλλά όποιος ψάχνει βρίσκει την άκρη. Τώρα ναι, είναι κατα την γνώμη μου καλή περίοδος να αγοράσει κανείς χρυσό γιατί στο μέλλον θα φτάσει σε εξοπραγματικές τιμές, λόγω πολλών παραγόντως, όπως η οικονομική κρίση, ο πληθωρισμός, η υποτίμηση του δολλαρίου αλλά και λόγω πιο μακροπρόθεσμων παραγόντων όπως οι πόλεμοι στην Ανατολή, ίσως και μην σας φαίνεται περίεργο, η καταστροφή της Αμερικανικής οικονομίας, κ.λ.π.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:36:25 πμ »

Θα ηθελα την αποψη σας ποσο θα αγοραζατε αυτην την κασετινα των πανευρωπαικων αγωνων διπλη!! Εχει μεσα δηλαδη 9 νομισματα σε κατασταση unc και 9 νομισματα proof!! Ποσο πιστευετε οτι πρεπει να αγορασθει ή πουληθη αντιστοιχα απο την οπτικη πλευρα που το βλεπει ο καθενας Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 11:51:31 πμ »

Ωραια κασετινα φιλε εχω κι εγω μια Proof.Νομιζω 200-220€ ειναι η τιμη της με βαση τις τρεχουσες τιμες. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 07:36:46 μμ »

Θωδορα στο ebay εκλεισε πριν λιγες μερες μια μονή unc στα 190 δολαρια!!!Την παρακολουθουσα γιαυτο στο λεω... Κοιτα και αυτο http://www.emarket.gr/item.php?id=19050920 !!Στο sold παλι πουληθηκε μια στα 150 ευρω!! Η συγκεκριμενη λοιπον πουληθηκε στα 200 οπως μου εκλεισες το ματι και προσωπικα την θεωρω πολυ καλη τιμη!!Πριν ενα χρονο ποσο θα πουλιωταν?? φτηνοτερα ή ακριβοτερα?? Και το ρωταω αυτο διοτι εδω και ενα χρονο ξερω αρκετους που τις μονες τις πουλανε ή προσπαθουν να τις πουλησουν στα 150 ευρω!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 10:49:51 μμ »

τον αυγουστο αγορασα μια UNC απο εναν Κανδο 82$.Ευκαιριες υπαρχουν παντα ψαξιμο θελει...
Καταγράφηκε
sekadakis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 11:24:13 πμ »

Καλησπέρα η τιμή του χρυσού είναι ψηλά λόγω της πρώσης του δολαρίου εγώ πιστεύω ότι δεν είναι καλή περίοδος για αγορές σε χρυσό ΄δεν νομίζω ότι πρέπει να στοκάρουμε χρυσό όταν η τιμή είναι ανεβασμένη πάνω από τα 1000 δολάρια.

Η εκτίμηση είναι προσωπική καθαρά.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 12:09:16 μμ »

Μιχαλη εγω προσωπικα δεν κοιταω τις τιμες κλεισιματος των χρυσων νομισματων οταν συζηταω για το αυτο το θεμα!! Ο χρυσος ειναι χρυσος και αγοραζεις πουλας οπως το χρηματηστηριο!!Εμενα με ενδιαφερουν ολα τα αλλα νομισματα!!Για παραδειγμα ταληρο Κρητικης Πολιτειας!!Κατασταση F !!Αυτην την περιοδο το ειδα σε Ελληνικο σαιτ (παιζει και αυτο ρολο διοτι τα Ελληνικα σαιτ παντα ειναι ακριβοτερα) το ειδα λοιπον τιμη εκινησης 80 ευρω!!Και περνουσαν οι μερες και δεν το χτυπουσε κανεις!! Περυσι υπηρχε περιπτωση να δεις σε Ελληνικο σαιτ ταληρο του 1901 με 80 ευρω?? Γιαυτο ρωταω ..... Εχει επηρεασει η κριση της τιμες?? Μηπως ειναι τωρα ο καιρος να αποκτησεις καποια νομισματα σε τιμες που ουτε το φανταζοσουν περυσι ουτε το περιμενες??Μηπως πρεπει να περιμενει καποιος ακομη διοτι απο Απριλιο Μαιο να δουμε ακομα ποιο χαμηλες τιμες?? Αυτες ειναι οι δικες μου σκεψεις και εκει πανω θα ηθελα πολυ να ακουσω ολοι πως σκεφτεστε!!Διοτι κακα τα ψεματα ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε!!Ολοι θελουμε περισσοτερα νομισματα για τις συλλογες μας!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΕΒιτα
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 07:49:18 μμ »

Καλησπερα.
Ειμαι απελπιστικα καινουργια κ απελπιστικα άσχετη.
Συνεπως θα το πω οσο πιο απλα μπορω κ ελπιζω να εισαστε όλοι επιοικεις μαζι μου. Εχω μια καλη φιλη που μαζευε χρονια πενηνταρακια. Έχει πολλα ειδη που αυτη τη στιγμη δεν μπορω να περιγραψω καν.
Εχει μια επειγουσα ιατρικη αναγκη κ σκεφτεται να τα πουλησει.
Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος?
Πού να απευθυνθει?
Πως θα μαθει τις τιμες τους? 
Σας παρακαλω ας βοηθησει καποιος γιατι οι πληροφοριες ειναι τόσο πολλες και για τον ασχετο τοοοοσο μα τοοοοοσο περιπλοκες!  Απορία
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 07:53:44 μμ »

Χμμμμ.. ναι λοιπον για αρχη θα μπορούσε να ανεβασει καθαρες φώτο απο τα νομίσματα της και σίγουρα εδω στο στέκι υπαρχουν ειδικοί να εκτιμήσουν την αξια των νομισμάτων.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 08:09:50 μμ »

Καλύτερα Γιάννη, πρώτα να μας πει χρονιές. Αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον, τότε η φωτο χρειάζεται για την εκτίμηση, διαφορετικά, ποιος ο λόγος να ανεβάζει αχρείαστες φωτογραφίες;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 08:17:09 μμ »

στα νομισματα οποιος αγορασει σημερα , το μονο σιγουρο ειναι οτι κερδισμενος θα βγει . παιζουν στην αγορα ευκαιριες που πριν 3-4 χρονια για να τις βρεις επρεπε να ψαξεις και να βαλεις βαθυα το χερι στην τσεπη.
το θεμα ειναι εαν εχει καποιος την υπομονη να περιμενει μεχρι να τα πουλησει
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 10:20:21 μμ »

Καλύτερα Γιάννη, πρώτα να μας πει χρονιές. Αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον, τότε η φωτο χρειάζεται για την εκτίμηση, διαφορετικά, ποιος ο λόγος να ανεβάζει αχρείαστες φωτογραφίες;

Ναι Φάνη οντως εχεις δικιο.Αυτη ειναι καλυτερη λυση.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ΕΒιτα
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 10:50:38 μμ »

Σας ευχαριστω πολυ.
Θα παω με υπομονη και θα τα ψαξω γιατι ειναι ΑΠΕΙΡΑ!!! και θα επανελθω με συγκεκριμενα πραγματα.
Κ παλι ευχαριστω!
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 08:03:49 πμ »

Καλημερα. Χαμόγελο και καλη βδομαδα.
Προς  ΕΒιτα
Οδηγος ανάρτησης εικόνων.
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=7860.0
Καταγράφηκε

m42b18 isT
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences