Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:25:41 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ισόβια στον Παπαγεωργόπουλο  (Αναγνώστηκε 5177 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:20:09 μμ »

Πω! Πω! Ο πρόεδρος του κακουργιοδικείου Θεσσαλονίκης πρότεινε ισόβια για τον πρώην δήμαρχο της πόλης Βασίλη Παπαγεωργόπουλο! Αγριεύουν τα πράγματα!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:22:11 μμ »

Δεν αγριευουν τα πραγματα....  απλως παρατηρειται αυξηση εξιλαστηριων θυματων τελευταια , προκειμενου να μην εχουν αντιδραστικες τασεις τα προβατα.....
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:27:57 μμ »

Ελαστικό τον βλέπω τον Εισαγγελέα, έπρεπε να προτείνει να τον ρίξουν στον ασβέστη.
Μαρίνα μου θα διαφωνήσω μαζί σου. Πρέπει να καταλήξουμε τι πραγματικά θέλουμε ; Αυτοί μας έφτασαν εδώ, φωνάζουμε να τους πιάσουν, να τους κλείσουν μέσα, να τους κρεμάσουν και όταν το κάνουν... είναι εξιλαστήρια θύματα και μεις τα πρόβατα. Δε λέω ότι όλα πάνε καλά με τη δικαιοσύνη αλλά από κάπου πρέπει να αρχίσουμε.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:42:08 μμ »

Na και ένα ευχαριστο νέο σήμερα μέσα σε όλα τα δυσάρεστα. Ισόβια ο πρώην δήμαρχος.

Σείρά να παίρνουν και οι υπόλοιποι....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:53:31 μμ »

@ gkcollect :Για να μην παρεξηγηθω , προφανως και δεν λυπαμαι κανεναν απο οσους εχουν καταχραστει την εξουσια ή την θεση τους προς ιδιον οφελος και φυσικα και θελω απονομη δικαιοσυνης . Ομως δεν με πειθουν καποια μεμονωμενα περιστατικα που βγαινουν στην φορα μονο και μονο με σκοπο να κοιμηθουμε ησυχοι . Η δικαιοσυνη στην Ελλαδα δε , λειτουργει μονο οταν της γινονται μειωσεις... αρα λειτουργει εκδικητικα .(Μας βολευει θα μου πεις και μ' αυτην την βερσιον  , αλλα το θεμα ειναι οτι με τετοιες νοοτροπιες δεν λυνονται προβληματα)   Μεχρι να φανε και οι δικαστικοι το αγγουρι , θεωρουσαν το μνημονιο και τις προεκτασεις του νομιμες πχ - για να καταλαβεις που το παω . Τωρα   παιρνουν εντολες και  δικαζουν μερικους κομματικους που ειναι αχρειαστοι πλεον στην κλικα τους...  Δεν ειναι δειγματα αυτα εξυγιανσης , ειναι ενα ακομη δειγμα του ελληνικου κρατους - παρακρατους σε ολο του το μεγαλειο  και προσωπικα δεν βαυκαλιζομαι οτι ειμαστε στον σωστο δρομο - στον λαθος ειμαστε και μας κουνανε ταμπελιτσες για να μας πεισουν για το αντιθετο ....
Μεχρι να δω κατι κρητικες οικογενειες να χανουν προνομια και να ελεγχεται η ολη πορεια τους 40 χρόνια τώρα  , εγω θα κοιταζω τα γεγονοτα πεπεισμενη για τα οσα προανεφερα . Α προπο , το μεγαλυτερο πολιτικο λαμογιο/ καραγκιοζης  που διαθετει και....κανό ......  γιατι κυκλοφορει ακομη εξω ?    ( θα σου στειλω σε π.μ λινκ για υλικο που πραγματικα θα το ευχαριστηθεις )  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 02:06:04 μμ »

Τώρα Μαρίνα μου, έχουμε κοινή σκέψη... τώρα μάλιστα...
Για τα παραπάνω... το ότι διαφωνώ με αυτό που λες, δεν σημαίνει ότι συμφωνώ με όλα όσα γίνονται ή δεν γίνονται. Απλά αναφέρω το σκεπτικό μου για το πως αντιδρούμε εμείς οι Έλληνες σε κάποια πράγματα.
Και προσθέτω επίσης και το σχόλιο του Βασίλη σαν δικό μου σχόλιο.
Σειρά να παίρνουν και οι υπόλοιποι....
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 02:16:14 μμ »

Θες να σου πω πως αντιδρουμε?  Μισο εκατομμυριο φωναζε εξω απο την βουλη διαφορα  , κατι για καψιματα , για κρεμαλες , κτλ....οκ?  Με το που θα δουν οι ιδιοι αυτοι νοικοκυραιοι μια ομαδα να προχωραει σε μια βιαιη κινηση  εναντιον ... μιας κλουβας , ενος κυβερνητικου κτηριου , ενος κομματικου κτηριου κτλ.... θ αρχισουν να κατακρινουν με ατακες μεγκα τυπου : καταδικαζουμε την βια απ οπου κι αν προερχεται , κι αυτοι εχουν μανες κι αλλα τετοια χαριτωμενα. Πως την εχετε φανταστει κυριοι την ανατροπη / επανασταση ? Εγω παντως οχι με λουλουδια.... Αρα τιθεται ενα βασικο ερωτημα : θελουμε ανατροπη και τελειως νεες βασεις?  ή θελουμε μια αυξησουλα στον μισθο μας για να μας φτανει και για πετρελαιο και μετα να κοιμηθουμε παλι ησυχοι ?  Τα αποτελεσματα των εκλογων εδειξαν οτι  για τιποτα καινουριο δεν ειμαστε ετοιμοι.....  ή τελικα οτι η πλειοψηφια πασχει απο το συνδρομο της Στοκχολμης . Οπως και να χει ... "η μερα κεινη" θα αργησει πολυ....
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 02:21:23 μμ »

Βρε μεσα τα λαμογια .Αντε να μπουν και μερικοι απο εδω κατω. Με τα λεφτα που εφαγε αυτος ο λακαμας θα ειχε φτιαξει 2 στασεις του μετρο εκει  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 02:48:02 μμ »

Δεν αγριευουν τα πραγματα....  απλως παρατηρειται αυξηση εξιλαστηριων θυματων τελευταια , προκειμενου να μην εχουν αντιδραστικες τασεις τα προβατα.....
Mπραβο σου μαλλον τα προβατα εχουν αρχισει να ξυπνανε.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 02:53:52 μμ »

Ελαστικό τον βλέπω τον Εισαγγελέα, έπρεπε να προτείνει να τον ρίξουν στον ασβέστη.
Μαρίνα μου θα διαφωνήσω μαζί σου. Πρέπει να καταλήξουμε τι πραγματικά θέλουμε ; Αυτοί μας έφτασαν εδώ, φωνάζουμε να τους πιάσουν, να τους κλείσουν μέσα, να τους κρεμάσουν και όταν το κάνουν... είναι εξιλαστήρια θύματα και μεις τα πρόβατα. Δε λέω ότι όλα πάνε καλά με τη δικαιοσύνη αλλά από κάπου πρέπει να αρχίσουμε.
Φιλε Κωστα ειναι εντολη της τροικα να μπουν πολιτικα προσωπα στη φυλακη για το λογο που πιο πανω αναφερει η Μαρινα.Ειναι γνωστα αυτα εδω και καιρο και μερος του σχεδιου στα πλαισια του ψυχολογικου πολεμου.Δηλαδη πριν δεν υπηρχαν σκανδαλα,ποιος πηγε φυλακη?Τοτε δεν υπηρχε δικαιοσυνη?
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 03:52:26 μμ »

Με τόσα που έφαγε και λίγα είναι τα ισόβια.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 04:23:15 μμ »

Η περιουσια του δημευτηκε? Τι να τα κανω εγω τα ισοβια?
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 04:27:33 μμ »

Η περιουσια του δημευτηκε? Τι να τα κανω εγω τα ισοβια?
+1
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 04:27:59 μμ »

Σωστο ερωτημα κι αυτο  Αιρετικε.....  υποψιαζομαι ομως οτι δεν μπορουν να την δημευσουν ακομη , διοτι τυπικα δεν υπαρχει προβλεψη κωδικου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο στον προυπολογισμο για εσοδα απο δημευσεις πολιτικων προσωπων ..... (  ασε που θα κινδυνευσουν να εμφανισουν κανα πλεονασμα και θα τρεχουν μετα...)  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα   (εχω ξαναμιλησει για σουρρεαλισμο , ε? Κλείσιμο ματιού)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2013, 05:01:49 μμ από Μαρινα » Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 04:37:34 μμ »

οχι,δεν εχει δημευτει τίποτα ακομα επειδη μπορει ν κανει εφεση. Για να δημευσει το κρατος πρεπει να τελεσιδικη αποφαση.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences