Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 02:46:48 μμ
Σελίδες: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 547759 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #1950 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 10:24:49 μμ »

Ποιο ενδιαφέρον αυξάνεται ;;;
Αν δείς εδώ μέσα ουκ ολίγοι έχουν δηλώσει το ενδιαφέρον τους για τα αναμνηστικά, που μέχρι πρότινος δεν συλλέγανε
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1951 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 10:25:40 μμ »

Τρανό παράδειγμα τα νομίσματα φαντάσματα του 2003 που ξαφνικά τα θυμήθηκαν πριν 2 χρόνια.
Καταγράφηκε

stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #1952 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 10:28:58 μμ »

και οι ασημένιες ουγγιές Δίας, Δίον, Μαυρόπευκα κτλ.. γιαυτό και δεν τα αποσύρουν..
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1953 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 10:30:40 μμ »

Πως είναι δυνατόν να αυξάνεται το ενδιαφέρον και οι τιμές να πέφτουν ;;;

Μην βγάζετε συμπεράσματα από κάποιες πωλήσεις... λαγούς.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, όπως φαίνονται.

Και θα το αναφέρω πάλι... για να μείνει να το βλέπουμε.
Κάποιοι έξυπνοι-πανέξυπνοι, όχι μόνο κόβουν αλλά 'ράβουν' και σπανιότητες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2013, 10:50:11 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1954 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 10:47:26 μμ »

τα 1000 κοματια ειναι αρκετα για να παρουν ολοι οι συλλεκτες απο ενα αν αναλογιστουμε οτι οι συλλεκτεσ στην Ελλαδα ειναι καμια 350-450.Τωρα αν καποιος συλλεκτης δεν πηρε διοτι δεν μεριμνησε σωστα αλλου παπα ευαγελλιο.τα υπολοιπα νομισματα πανε ελαχιστα στο εξωτερικο και αλλα μενουν στην Ελλαδα για να παρουν απο δυο η τρια καποιοι συλλεκτες.Αυτη ειναι η αποψή μου.Το χαμηλό τιραζ πρέπει να διατηρηθει ωστε ο συλλεκτης αν καποτε βρεθει σε εκτακτη αναγκη να μην σφαξει τα νομισματα του.Μην ξεχνατε οτι ο συλλεκτισμος ειναι εκτοσ απο αρρωστια ειναι και ενα ειδοσ αποταμιευσης για καποιους.Και δυστυχωσ παρατηρουμε φαινομενα οταν καποιος συλλεκτης βρεθει σε εκτακτη αναγκη χαριζει που λει ο λογος τα νομισματα του που τοσο πολυ κοπιασε για να αποκτήσει.Διατηρωντας το χαμηλο τιραζ αυτο το φαινομενο δεν θα παρατηρητε διοτι θα βρισκεισ αγοραστη σε πιο ψιλη τιμη απο οτι τα πηρες καποτε
Νομίσματα αγοράζουμε με τα λεφτά που έχουμε για πέταμα. Αν εγώ αύριο βραθώ σε ανάγκη και πουλήσω τα ρούχα μου για ένα κομμάτι ψωμί, τα ρούχα μου δεν μπορούν να κάνουν τίποτα πάνω σ' αυτό.

Αν κάποιοι αγοράζουν νομίσματα για αποταμίευση, δικό τους πρόβλημα, όχι δικό μας.

Τι να μάθετε... εδώ παίζονται λαμογιές με τα νούμερα, κι αν πουλάνε, κόβουν κι άλλα.
Και όχι μόνο κόβουν... κάνουν και επίτηδες σπανιότητες... θα το δείτε και θα με θυμηθείτε.
Πάντα σύμβαινε και θα συμβαίνει. Και στις "καλύτερες των οικογενειών" και "στα καλύτερα των νομισματοκοπείων".
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2013, 11:39:51 μμ από sac » Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #1955 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 12:11:50 πμ »

τα 1000 κοματια ειναι αρκετα για να παρουν ολοι οι συλλεκτες απο ενα αν αναλογιστουμε οτι οι συλλεκτεσ στην Ελλαδα ειναι καμια 350-450.Τωρα αν καποιος συλλεκτης δεν πηρε διοτι δεν μεριμνησε σωστα αλλου παπα ευαγελλιο.τα υπολοιπα νομισματα πανε ελαχιστα στο εξωτερικο και αλλα μενουν στην Ελλαδα για να παρουν απο δυο η τρια καποιοι συλλεκτες.Αυτη ειναι η αποψή μου.Το χαμηλό τιραζ πρέπει να διατηρηθει ωστε ο συλλεκτης αν καποτε βρεθει σε εκτακτη αναγκη να μην σφαξει τα νομισματα του.Μην ξεχνατε οτι ο συλλεκτισμος ειναι εκτοσ απο αρρωστια ειναι και ενα ειδοσ αποταμιευσης για καποιους.Και δυστυχωσ παρατηρουμε φαινομενα οταν καποιος συλλεκτης βρεθει σε εκτακτη αναγκη χαριζει που λει ο λογος τα νομισματα του που τοσο πολυ κοπιασε για να αποκτήσει.Διατηρωντας το χαμηλο τιραζ αυτο το φαινομενο δεν θα παρατηρητε διοτι θα βρισκεισ αγοραστη σε πιο ψιλη τιμη απο οτι τα πηρες καποτε

Δεν ισχυει αυτο.
Οση υπεραξια εχει πληρωσει λογω χαμηλου τιραζ, τοσο θα εισπραξει.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1956 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 12:24:02 πμ »

Σήμερα φίλος από Αθήνα που έστειλε ηλεκτρονική αίτηση στις 10:10 την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας, έλαβε μήνυμα πως λόγω ακυρώσεων παραγγελιών μπορεί να παραλάβει τελικά το μίνι χρυσό!!!;;;!!!!
Eλαβε μηνυμα οτι μπορει να παραλαβει η οτι μπαινει σε λιστα αναμονης για την περιπτωση ακυρωσεων?
Καταγράφηκε
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #1957 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 12:36:34 πμ »

Ότι μπορεί να παραλάβει. Τον ενημέρωσαν με email.
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1958 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 12:40:51 πμ »

Ότι μπορεί να παραλάβει. Τον ενημέρωσαν με email.
ok σε ευχαριστω θα το χρειαστω αυτο γιατι εχω mail που λεει οτι μπαινω σε λιστα αναμονης σε περιπτωση ακυρωσης και η αιτηση ειναι πριν απο τις 10.10
Καταγράφηκε
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #1959 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 01:09:27 πμ »

Σου το εύχομαι!
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1960 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 07:05:38 μμ »

Ότι μπορεί να παραλάβει. Τον ενημέρωσαν με email.
ok σε ευχαριστω θα το χρειαστω αυτο γιατι εχω mail που λεει οτι μπαινω σε λιστα αναμονης σε περιπτωση ακυρωσης και η αιτηση ειναι πριν απο τις 10.10

Άντε Μιχάλη μου να πάρουμε και εμείς σειρά!!!!!! Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Ρίξε μια ματιά έδω......κοίτα ώρα στο sent.....9:45!!!!!!!  Αναποφασιστικότητα  Και δέν το πήρα. Σφραγισμένα χείλη
Δεν νομίζω να υπάρξουν επιστροφές.    
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1961 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 08:16:11 μμ »

Φιλαρακι μου αν εχει δωθει νομισμα 10.10 και σε μειλ σταλμενα πριν την ωρα αυτη στελνουν οτι λυπουμαστε μπλα μπλα μπλα εγω να δεις ποσο θα τους λυπηθω οταν παω εκει και ζητησω την λιστα και με ποια κριτηρια δοθηκαν τα νομισματα....ποτε εισαι ευκαιρος να παμε μαζι
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #1962 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 08:37:43 μμ »

Πολύ γκρίνια για το φετινό πρόγραμμα που για μένα μέχρι τώρα ήταν το καλύτερο για τους συλλέκτες με μόνη εξαίρεση τον Πυθαγόρα. Ελπίζω και με τα υπόλοιπα τα φετινά να πάμε το ίδιο καλά.  Αν δούμε και τα πράγματα από την πλευρά της Τράπεζας που την συμφέρει να τα δώσει όλα στους εμπόρους . Ποίος έμπορος δεν θα αγόραζε τον Σοφοκλή - τον Πυθαγόρα νομίσματα με 1000 κομμάτια και η Τράπεζα θα έκοβε 50 παραστατικά με το 1/10 της δουλείας που έχει κάνει, ούτε ουρές και νούμερα και με τις μέρες στα email. Μην κοιτάμε μόνο με το τι νομίζουμε πως μας συμφέρει. Πρέπει να βρεθεί η σωστή χρυσή τομή και φέτος τουλάχιστον το προσπάθησαν.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1963 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 08:42:58 μμ »

Φιλαρακι μου αν εχει δωθει νομισμα 10.10 και σε μειλ σταλμενα πριν την ωρα αυτη στελνουν οτι λυπουμαστε μπλα μπλα μπλα εγω να δεις ποσο θα τους λυπηθω οταν παω εκει και ζητησω την λιστα και με ποια κριτηρια δοθηκαν τα νομισματα....ποτε εισαι ευκαιρος να παμε μαζι



Μη βιάζεσαι. Υπάρχει ακόμα χρονικό περιθώριο για να ακυρώσεις η για μη παραλαβή.
Οπότε αναμένουμε.....
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1964 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 08:46:08 μμ »

Ισως καποια μειλ να καθυστέρησαν να πάνε. Μου εχει τυχει να στειλω 5 μειλ σε καποιον και αυτο που εστειλα δευτερο να παει πρωτο...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences