Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 23, 2024, 10:06:53 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ  (Αναγνώστηκε 9150 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 05:49:57 μμ »

http://www.auctiva.com/hostedimages/showimage.aspx?gid=1001754&image=649040581&images=649040581,649040609&formats=0,0&format=0

http://www.ebay.co.uk/itm/Greece-Enamelled-50-Drachmas-Coin-1982-/221192552496?pt=UK_Coins_European_RL&hash=item33801a8030
 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 06:00:33 μμ »

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!!!! Αυτό δεν είναι παραποίηση??? Αντε κάντο για την πάρτυ σου να γελάσεις όχι να το πουλήσεις κιόλας....
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 06:04:13 μμ »

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!!!! Αυτό δεν είναι παραποίηση??? Αντε κάντο για την πάρτυ σου να γελάσεις όχι να το πουλήσεις κιόλας....
δεν είναι δικό μου φίλε μου,το έβαλα για να δείτε τι μ@λ@κες υπάρχουν και τι κάνουν για να μας μειώνουν
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 06:24:43 μμ »

για να μην έχουμε καμία παρεξηγήσει αυτό που έβαλα δεν είναι δικό μου Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 06:48:24 μμ »

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!!!! Αυτό δεν είναι παραποίηση??? Αντε κάντο για την πάρτυ σου να γελάσεις όχι να το πουλήσεις κιόλας....


Δέν αναφέρομαι σε εσένα φίλε μου Χαμόγελο εννοώ αυτόν που το έκανε... φθηνό νόμισμα αλλα κρίμα το λυπήθηκα ετσι που το είδα Λύπη πολλοί έχουμε παίξει με νομίσματα και τα χαλάσαμε αλλα δεν τα πουλάμε κιόλας.
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10413



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 06:51:08 μμ »

Οτι δεν είναι δικό σου, βρε Βασίλη, φαίνεται δεν χρειάζεται επιβεβαίωση. Και ο φίλος μιλώντας στο β' πρόσωπο σαφώς δεν αναφερόταν σε σένα. Θα συμφωνήσω μάλιστα μαζί του (jimse) ότι αυτό είναι όχι απλά παραποίηση, αλλά κακοποίηση του νομίσματος και προσβολή του προσώπου που εμφανίζεται στο νόμισμα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 11:29:29 μμ »

Ο τύπος το κάνει σε νομίσματα διαφόρων χωρών,χρησιμοποιεί σμάλτα.Αισθητικά είναι απαράδεκτα όσα είδα να βάφει.Στον βωμό του κέρδους βέβαια πολλά γίνονται..Σαν ιδέα όμως δεν με βρίσκει τελείως αντίθετο αν το αποτέλεσμά της είναι αισθητικά όμορφο.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 11:40:32 μμ »

Ο Αϊνστάιν βασίστηκε επάνω σε μια πολύ απλή σκέψη για να αναλύσει και να αποδείξει τη θεωρία της σχετικότητας... Όλα έχουν να κάνουν ανάλογα με τη θέση που βρίσκεται ο παρατηρητής.
Αν στη θέση του Σόλωνα ήταν ο Χίτλερ... ίσως να μην λέγαμε τα ίδια. Παρ όλα αυτά δεν είναι αισθητικά καλό και ουσιαστικά και μόνο γι αυτό το θεωρώ χαζό.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 11:49:09 μμ »

Είναι εντελώς άκυρα τα χρώματα που χρησιμοποιεί.το περίεργο είναι ότι κάποιοι τα αγοράζουν!
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 12:32:01 πμ »

Οτι δεν είναι δικό σου, βρε Βασίλη, φαίνεται δεν χρειάζεται επιβεβαίωση. Και ο φίλος μιλώντας στο β' πρόσωπο σαφώς δεν αναφερόταν σε σένα. Θα συμφωνήσω μάλιστα μαζί του (jimse) ότι αυτό είναι όχι απλά παραποίηση, αλλά κακοποίηση του νομίσματος και προσβολή του προσώπου που εμφανίζεται στο νόμισμα.
Θανάση βλέπεις τι κάνει ο γραπτός λόγος, αυτό που κάνουν μερικοί στο ebay και στο κάθε ebay είναι έγκλημα και κάποια στιγμή πρέπει να αντιδράσουμε,δε ξέρω πως άλλα κάτι πρέπει να γίνει όμως. Απορία Θυμός Θυμός Λύπη
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:07:21 πμ »

Δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι..είναι νόμισμα μιας άλλης χώρας από της δικής του και μάλιστα εκτός κυκλοφορίας..το έχει στην κατοχή του το κάνει ότι θέλει..
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:12:51 πμ »

Δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι..είναι νόμισμα μιας άλλης χώρας από της δικής του και μάλιστα εκτός κυκλοφορίας..το έχει στην κατοχή του το κάνει ότι θέλει..
μάλιστα,σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,δε το γνώριζα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4379


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 12:52:35 μμ »

Δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι..είναι νόμισμα μιας άλλης χώρας από της δικής του και μάλιστα εκτός κυκλοφορίας..το έχει στην κατοχή του το κάνει ότι θέλει..

οποτε... αν πιασω κι εγω ενα αγγλικο και την βασιλισσα... και το βαψω και κανω κατι χυδαιο (δεν χρειαζετε να αναφερω...)... και το βγαλω στο εβαυ... δεν θα εχω προβλημα προσβολης της βασιλισσας και του κρατους;

Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:06:57 μμ »

οποτε... αν πιασω κι εγω ενα αγγλικο και την βασιλισσα... και το βαψω και κανω κατι χυδαιο (δεν χρειαζετε να αναφερω...)... και το βγαλω στο εβαυ... δεν θα εχω προβλημα προσβολης της βασιλισσας και του κρατους;

Νίκο, δεν πρόκειται να το κάνεις εσύ... και θέλω να πιστεύω, ούτε κανένας Έλληνας.
Δεν έχει να κάνει με την προσβολή ή την αισθητική μόνο... έχει να κάνει με την παιδεία και τον πολιτισμό. Τι να διδάξουμε σε τύπους που δεν έχουν ιστορία, τέχνη, πολιτισμό (και αν θέλετε μπορώ να σας το αναλύσω), να τους διδάξουμε σεβασμό ;;; Ότι έχουν, αποτελεί αντιγραφή ή κλοπή ξένης πνευματικής ιδιοκτησίας ;;; Τι να σεβαστούν οι "βάρβαροι" ;;; Είναι άτυχοι, που ο Μέγας Αλέξανδρος πήγε ανατολικά.
Γι αυτό και πάντα έλεγα και λέω... Ευρώπη χωρίς Ελλάδα δεν υπάρχει... και αυτό κολλάει σε πολλά θέματα, όχι μόνο πολιτισμού και παιδείας αλλά και Ε.Ε., Ο.Ν.Ε., κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:19:04 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10413



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 01:14:13 μμ »

+ 1000
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences