Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:51:02 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 Ευρω με διπλο χτυπημα Double strike Error  (Αναγνώστηκε 3063 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Thodoris79
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18



Προφίλ WWW
« στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 02:30:10 πμ »

Καλησπερα,
ειμαι νεος στο στεκι σας και αυτη ειναι η πρωτη μου δημοσιευση!
Στα ρεστα που μου δωσανε σε μια τραπεζα παρατηρησα οτι η υπογραφη trichet ηταν πιο χοντρη η γραμμη της, απο οτι ειχα συνηθισει. Η αληθεια ειναι οτι η ταμιας με κοιταξε λιγο παραξενα και με ρωτησε αν υπηρχε καποιο προβλημα. Την ρωτησα αν μπορει να ελενξει το συγκεκριμενο χαρτονομισμα, το περασε απο το μηχανημα ελεγχου και μου απαντησε οτι ειναι γνησιο αλλα αν ηθελα μπορουσε να μου το αλλαξει.Την ευχαριστησα, το πηρα και γυρισα σπιτι για να το δω με μεγενθυτικο φακο. Πραγματι, δεν θολωναν τα ματια μου. το χαρτονομισμα ιδιως απο την πισω μερια φαινετε σαν να μετακινηθηκε ελαφρως κατα τα σταδια της εκτυπωσης.
Δεν ξερω ποσο σπανιο ειναι κατι τετοιο, και εδω και μηνες δεν εχω δει κατι αντιστοιχο να υπαρχει σε ebay ή σε αντιστοιχα forum.
Ανεβαζω φωτογραφιες και περιμενω μια γνωμη και απο εσας!
Υ.Γ. δυστηχως το χαρτονομισμα ειναι VF
οι διπλες φωτογραφιες ειναι μαζι με κανονικο χαρτονομισμα για να φανει οτι δεν προκειται για κουνημενη φωτογραφια
Καταγράφηκε

NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 21, 2013, 12:49:09 πμ »

πολυ περιεργο το 20 ευρω... να ειναι πολυ καλη κοπια.. και να την βλεπει το μηχανημα σαν οκ;

και η υπογραφη ποιο παχια...  

ξερω οτι ελεγχονται.. και μαρκαρονται αν ειναι κατι λαθος ή ελλατωματικο... θα το καταστρεφαν αυτο...

απο ποια χωρα ειναι και ποιος ο μικρος κωδικος του; γιατι αν ειναι ετσι αυτο... θα ειναι ολη η σελιδα εκτυπωσης! δεν εκτυπωνωνται ενα ενα τα χαρτονομισματα αλα σε σελιδες μεγαλες... νομιζω εχουν 32 πανω... αν ειναι ετσι.. λογικα θα ειναι ολη η σελιδα...
Καταγράφηκε
Thodoris79
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18



Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 21, 2013, 12:54:40 πμ »

Ο αριθμος του ειναι P13191987412 και ο κωδικος G006B3
Στην μπροστα οψη διπλοτυπωμενη ειναι μονο η υπογραφη, ενω στην πισω οψη μονο οτι ειναι σκουρο μπλε.
Καταγράφηκε

NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 21, 2013, 01:07:40 πμ »

μπροστα δεν ειναι μονο η υπογραφη.. αλλα και η σημαια... δες την καλα... και τα αστερια στην σημαια...
Ολλανδικο λοιπον...και κομμενο στην ολλανδια...  ποιος ξερει... ισως ο ελεκτης των χαρτονομισματων ηταν με... μανιταρακι.. και ετσι κι αλλιως κουνημενα τα εβλεπε ολα.. χαχαχαχα
Καταγράφηκε
Thodoris79
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18



Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 21, 2013, 01:14:03 πμ »

Σωστα, οποτε ο,τι ειναι σκουρο μπλε...μετακινηθηκε ελαφρως...θα κοιταω μηπως ανεβασει κανεις σε κανα ebay καποιο απο τα αλλα 31 της σελιδας Μεγάλο χαμόγελο
υπαρχει καποιο σαιτ ή βιβλιο για την σπανιοτητα ή την τιμη των ευρω σε σχεση με τους μικρους κωδικους?
γιατι ο Krause σχετικα με τα ευρω δεν τον βρισκω αρκετα "δυναμικο"...
Καταγράφηκε

NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 21, 2013, 01:40:35 πμ »

σε πολλα ο κραους ειναι πισω!! αν δεις καταλογο γερμανικο για τα γερμανικα χαρτονομισματα.. θα πεσεις κατω! τιποτα δεν εχει ο κραους...

στα τουρκικα... το ιδιο... γιατι εκει τα μαζευουν αλλιως... αστα να πανε....

για αταλογο μονο για ευρω κτλ.. δεν ξερω να σου πω... Λύπη σορρυ!
Καταγράφηκε
heavy-metal
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 424



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 06, 2013, 09:18:42 μμ »

Πολυ ωραιο το εικοσαρικο αδερφε !  Έκπληξη
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences