Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 01:12:47 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ  (Αναγνώστηκε 21872 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 11:14:46 πμ »

αντωνη εχουν δικιο  οι φιλοι!και κρανη θα πουλαμε,και οτι θελει ο καθενας!επειδη γραφει η ιστοσελιδα,στεκι συλλεκτων!καποτε μπορει?τωρα οτι θελει ο καθενας!αστειακια,γελειογραφιες,οτι εχει για πουλημα!αερολογιες,φιλοσοφιες της δεκαρας(συλλεκτικη και γενικα)κλπ.στον τιτλο της ιστοσελιδος κολλας εσυ?συγνωμη κιολας!που στην αρχη σου την ειπα,με τα κατοχικα.μετα καταλαβα οτι εχω μεινη πολυ πισω.η ιστοσελιδα εγινε μεταπροχωρημενη,που λεμε.πραγματι,ειναι η μονη ιστοσελιδα για συλλεκτες στο ειδος της.σοβαρωτητα,συλλεκτικες εμπεριστατωμενες γνωμες,βοηθεια προς τους νεους,πωλησεις καθε ειδους αντικειμενου!(ολα κατα μια εννοια,συλλεκτικα ειναι!χαρτομαντεια,ταρω,φλυτζανι,μεταφυσικες ανησυχιες,και καθε ειδους θεμα που κανει χαρουμενο εναν συλλεκτη!κανε και εσυ την πλακα σου!τι στεναχωριεσαι?απο ολα εχει ο μπαξες!δεν ξερω αν το καταλαβες?ειμαστε μια ομορφη παρεα!!!!που ελεγε σε μια κωμικη ταινεια ο Ηλιοπουλος.χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 11:35:52 πμ »

αντωνη εχουν δικιο  οι φιλοι!και κρανη θα πουλαμε,και οτι θελει ο καθενας!επειδη γραφει η ιστοσελιδα,στεκι συλλεκτων!καποτε μπορει?τωρα οτι θελει ο καθενας!αστειακια,γελειογραφιες,οτι εχει για πουλημα!αερολογιες,φιλοσοφιες της δεκαρας(συλλεκτικη και γενικα)κλπ.στον τιτλο της ιστοσελιδος κολλας εσυ?συγνωμη κιολας!που στην αρχη σου την ειπα,με τα κατοχικα.μετα καταλαβα οτι εχω μεινη πολυ πισω.η ιστοσελιδα εγινε μεταπροχωρημενη,που λεμε.πραγματι,ειναι η μονη ιστοσελιδα για συλλεκτες στο ειδος της.σοβαρωτητα,συλλεκτικες εμπεριστατωμενες γνωμες,βοηθεια προς τους νεους,πωλησεις καθε ειδους αντικειμενου!(ολα κατα μια εννοια,συλλεκτικα ειναι!χαρτομαντεια,ταρω,φλυτζανι,μεταφυσικες ανησυχιες,και καθε ειδους θεμα που κανει χαρουμενο εναν συλλεκτη!κανε και εσυ την πλακα σου!τι στεναχωριεσαι?απο ολα εχει ο μπαξες!

δεν ξερω αν το καταλαβες?ειμαστε μια ομορφη παρεα!!!!που ελεγε σε μια κωμικη ταινεια ο Ηλιοπουλος.χαιρετω,γιαννηςτ.


Σωστος ο Γιαννης  Κλείσιμο ματιού

H.R.F.: "...Eίμαστε μια ωραία... ατμόσφαιρα!"

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 11:44:15 πμ »

αντωνη εχουν δικιο  οι φιλοι!και κρανη θα πουλαμε,και οτι θελει ο καθενας!επειδη γραφει η ιστοσελιδα,στεκι συλλεκτων!καποτε μπορει?τωρα οτι θελει ο καθενας!αστειακια,γελειογραφιες,οτι εχει για πουλημα!αερολογιες,φιλοσοφιες της δεκαρας(συλλεκτικη και γενικα)κλπ.στον τιτλο της ιστοσελιδος κολλας εσυ?συγνωμη κιολας!που στην αρχη σου την ειπα,με τα κατοχικα.μετα καταλαβα οτι εχω μεινη πολυ πισω.η ιστοσελιδα εγινε μεταπροχωρημενη,που λεμε.πραγματι,ειναι η μονη ιστοσελιδα για συλλεκτες στο ειδος της.σοβαρωτητα,συλλεκτικες εμπεριστατωμενες γνωμες,βοηθεια προς τους νεους,πωλησεις καθε ειδους αντικειμενου!(ολα κατα μια εννοια,συλλεκτικα ειναι!χαρτομαντεια,ταρω,φλυτζανι,μεταφυσικες ανησυχιες,και καθε ειδους θεμα που κανει χαρουμενο εναν συλλεκτη!κανε και εσυ την πλακα σου!τι στεναχωριεσαι?απο ολα εχει ο μπαξες!δεν ξερω αν το καταλαβες?ειμαστε μια ομορφη παρεα!!!!που ελεγε σε μια κωμικη ταινεια ο Ηλιοπουλος.χαιρετω,γιαννηςτ.

Γιάννη απόλυτα αντίθετος αλλά... συμφωνώ. Όταν είμαστε στο σκοτάδι, ακόμη και το γκρι φαίνεται φωτεινό, όμως δεν είναι άσπρο. Πρέπει κάποιος να ανάψει το φως για να φανεί το άσπρο. Δύσκολο από νεότερους στην ιστοσελίδα, πρέπει να αναλάβετε εσείς.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 12:15:57 μμ »

κωστα μου,σιγουρα η ζωη δεν ειναι μονο ασπρο μαυρο.το γκρι σπαει λιγο την μονοτονια.το μονο που φοβαμε ειναι,οτι γινετε επικινδυνα μονο μαυρο!εχω δει οταν γραφεις τεκμηριωνεις με στοιχεια,αποψη η και αντιπαραθεση!που ειναι και το πιο λογικο,για μια εγκυρη ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ ιστοσελιδα.αν μου απαντουσες με γελειογραφια η με ανεκδοτο,δεν θα επρεπε να ανησυχεις τουλαχιστον?σε χαιρετω,οπως και ολο το ...στεκι συλλεκτων.γιαννηςτ.υγ.εγω ειμαι απλο μελος,που συνηθως γινομε ο κακος!υπαρχουν πιστευω ατομα,που γνωριζουν τι πρεπει να κανουν,ωστε να μεινη η ιστοσελιδα σε ενα επιπεδο!τουλαχιστον σοβαρο,για τα τοσα μελη της.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2013, 12:24:25 μμ από giannist » Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 01:09:41 μμ »

Επειδή είμαι νέος σχετικά στο στέκι και επειδή έχω κατά καιρούς δημοσιεύσει διάφορα.Έχω 2 εύλογες απορίες ακούγοντας για "μαύρο σκοτάδι, αερολογίες,ταρό κλπ"

Η πρώτη είναι τί υπήρχε εδώ μέσα πριν έρθω.Χρονικά πριν τον Οκτώβριο και χάλασε σήμερα.

Η δεύτερη είναι αν εγώ προσωπικά συντέλεσα στην δημιουργία αυτής της "μαυρίλας". Ίσως σαν νέος να συντέλεσα σε αυτό αφού δεν ξέρω τι προυπήρχε..

Στο φινάλε τί επιτρέπεται να γράφουμε και τί όχι; Για εμένα συλλεκτισμός =χόμπι και το χόμπι σηκώνει και καλοπροαίρετο χαβαλέ σηκώνει και λίγο αερολογία.

To μόνο που με ενοχλεί είναι οι τσακωμοί για ηλίθιους λόγους και οι οποίοι σχεδόν πάντα είναι ανάμεσα σε "παλιό-νέο" ή "παλιό-παλιό".




Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 02:09:08 μμ »

αντωνη εχουν δικιο  οι φιλοι!και κρανη θα πουλαμε,και οτι θελει ο καθενας!επειδη γραφει η ιστοσελιδα,στεκι συλλεκτων!καποτε μπορει?τωρα οτι θελει ο καθενας!αστειακια,γελειογραφιες,οτι εχει για πουλημα!αερολογιες,φιλοσοφιες της δεκαρας(συλλεκτικη και γενικα)κλπ.στον τιτλο της ιστοσελιδος κολλας εσυ?συγνωμη κιολας!που στην αρχη σου την ειπα,με τα κατοχικα.μετα καταλαβα οτι εχω μεινη πολυ πισω.η ιστοσελιδα εγινε μεταπροχωρημενη,που λεμε.πραγματι,ειναι η μονη ιστοσελιδα για συλλεκτες στο ειδος της.σοβαρωτητα,συλλεκτικες εμπεριστατωμενες γνωμες,βοηθεια προς τους νεους,πωλησεις καθε ειδους αντικειμενου!(ολα κατα μια εννοια,συλλεκτικα ειναι!χαρτομαντεια,ταρω,φλυτζανι,μεταφυσικες ανησυχιες,και καθε ειδους θεμα που κανει χαρουμενο εναν συλλεκτη!κανε και εσυ την πλακα σου!τι στεναχωριεσαι?απο ολα εχει ο μπαξες!

δεν ξερω αν το καταλαβες?ειμαστε μια ομορφη παρεα!!!!που ελεγε σε μια κωμικη ταινεια ο Ηλιοπουλος.χαιρετω,γιαννηςτ.


Σωστος ο Γιαννης  Κλείσιμο ματιού

H.R.F.: "...Eίμαστε μια ωραία... ατμόσφαιρα!"




 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 02:17:34 μμ »

Ο σουρρεαλισμος υπηρξε ενα πολυ ωραιο κινημα - κριμα να μην τον αφηνετε να μπει λιγο στην ζωη (και στην σκεψη σας ) - για να σχολιασω λίγο τις αποψεις που εξεθεσαν καποια εκ των μελων. Θα το διευρυνω όμως το θεματακι και θα αναρωτηθω  εαν εχει αξια τελικα το να κατανταει το οποιο χομπυ μονομανια και να επενδυεται απο μια στειρα προσηλωση σε  εναν και μονο στοχο , αποποιουμενος - ο συλλεκτης - οτιδηποτε αλλο θα μπορουσε να συνοδευσει  την όποια ασχολία / συλλογη  του. Σε αυτην την περιπτωση θα ηταν προτιμότερη μία σελιδα με αρθρα και όχι ενα φορουμ ....
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 03:24:51 μμ »

Επειδή είμαι νέος σχετικά στο στέκι και επειδή έχω κατά καιρούς δημοσιεύσει διάφορα.Έχω 2 εύλογες απορίες ακούγοντας για "μαύρο σκοτάδι, αερολογίες,ταρό κλπ"

Η πρώτη είναι τί υπήρχε εδώ μέσα πριν έρθω.Χρονικά πριν τον Οκτώβριο και χάλασε σήμερα.

Η δεύτερη είναι αν εγώ προσωπικά συντέλεσα στην δημιουργία αυτής της "μαυρίλας". Ίσως σαν νέος να συντέλεσα σε αυτό αφού δεν ξέρω τι προυπήρχε..

Στο φινάλε τί επιτρέπεται να γράφουμε και τί όχι; Για εμένα συλλεκτισμός =χόμπι και το χόμπι σηκώνει και καλοπροαίρετο χαβαλέ σηκώνει και λίγο αερολογία.

To μόνο που με ενοχλεί είναι οι τσακωμοί για ηλίθιους λόγους και οι οποίοι σχεδόν πάντα είναι ανάμεσα σε "παλιό-νέο" ή "παλιό-παλιό".


Ο Γιαννης φιλε μου (δεν ξερω και τ΄ονομα σου) αναφερεται στους παλιους κατα κανονα...
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 04:04:50 μμ »

Ας μας απαντήσει όταν μπει ο κύριος Γιάννης τί εννοεί με τα λεγόμενά του, όταν ευκαιρήσει , γιατί αφήνουν υπονοούμενα τα λεγόμενα του και μου δημιούργησαν τις παραπάνω αναπάντητες ερωτήσεις..Θα χαρώ να πάρουν θέση και άλλα μέλη και κυρίως οι παλαιότεροι.Ότι αποφασιστεί,θα είναι απόλυτα σεβαστό από εμένα.
Κώστας.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 04:09:40 μμ »

αγαπητοι φιλοι,εγω δεν αναφερθηκα,ουτε αναφερομε προσωπικα!σε κανενα μελος της ιστοσελιδας.αναφερομε στην γραμμη που ακολουθει γενικα η ιστοσελιδα,και το βλεπουν καθαρα ολοι!αλιμονο τι φταει καποιο νεο μελος?οταν δεν υπαρχει μια σοβαρη και σταθερη γραμμη,απο αυτους που πρεπει.δεν εχω προβλημα με κανενα στην κυριολεξια,και ουτε υπαρχει φυσικα λογος να ριχνω βαρη σε συγκεκριμενα ατομα!τωρα αν μια ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ,εγινε γενικου ενδιαφεροντος,ξερουν ποιοι φταινε η μαλλον,ποιοι θελουν να ακολουθησουν αυτην την νεα γραμμη!ισως ειναι πιο ενδιαφερουσα,και ψυχαγωγικη!ας μην αισθανονται τυψεις μερικοι,σιγουρα δεν φταινε,ουτε και εγω φυσικα διαμαρτυρομε!απλως μια γενικη διαπιστωση εκανα,αλλιως θα πηγαινα σε αλλη παραλια που λεμε.το ξαναγραφω και παλι!δεν υπαρχουν νεοι και παλιοι συλλεκτες.η μεγαλοσυλλεκτες και χαμηλου οικονομικου επιπεδου!αλλα συλλεκτες σοβαροι,και συλλεκτες για ναχουμε να λεμε.Φωτεινο παραδειγμα,νικος(nms)που τις γνωσεις του,θα τις ζηλευαν πολλοι παλαιοι,και με μεγαλης οικονομικης αξιας συλλογες!γιατι του αρεσει ο συλεκτισμος,και οχι οι κουμπαρες!χαιρετω και το κλεινω,εδω απο την πλευρα μου,δεν εχω τιποτα αλλο να σημειωσω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 04:46:58 μμ »

Και για εμένα το θέμα έχει λήξει.. ας ακολουθηθεί όποια γραμμή θέλουν οι υπεύθυνοι και ο καθένας από εμάς, ότι θέλει ας πράξει.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 04:55:00 μμ »

Nα μπω στο παιχνιδι και να πω και εγω τα εξης μιας και μαλλον απο εμενα εγινε παλι το ολο θεμα:
Συμφωνώ με τον γιαννητ στο θεμα οτι οπως ειπα ειναι μια σελιδα με συγκεκριμενο θεμα και πρεπει να παραμείνει εκει! Πράγμα που πιστεύω οτι εχει διευθετηθεί (γνωμη και οχι απαιτηση)
Τωρα οσο αφορα τα καλαμπουρια-ανεγδοτα -βιντεακια δεν βρισκω κανενα κακο..απεναντιας μου αρεσουν και περναει και η ωρα ευχαριστα και ξεφευγουμε απο τα προβληματα...παντα σε λογικα πλαισια και χωρις να προσβαλουμε και να επηρεάζουμε αλλα μελη  
Οι επιθεσης να σταματησουν οι ειρωνιες οι προσβολες οι χλευασμοί και ειδικα απο ατομα που δεν ειναι αρμοδια
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 05:41:32 μμ »

Ο σουρρεαλισμος υπηρξε ενα πολυ ωραιο κινημα - κριμα να μην τον αφηνετε να μπει λιγο στην ζωη (και στην σκεψη σας ) - για να σχολιασω λίγο τις αποψεις που εξεθεσαν καποια εκ των μελων. Θα το διευρυνω όμως το θεματακι και θα αναρωτηθω  εαν εχει αξια τελικα το να κατανταει το οποιο χομπυ μονομανια και να επενδυεται απο μια στειρα προσηλωση σε  εναν και μονο στοχο , αποποιουμενος - ο συλλεκτης - οτιδηποτε αλλο θα μπορουσε να συνοδευσει  την όποια ασχολία / συλλογη  του. Σε αυτην την περιπτωση θα ηταν προτιμότερη μία σελιδα με αρθρα και όχι ενα φορουμ ....
Μαρινα ενας και μοναδικος ειναι εδω μεσα που πληρωνει χρηματα για ολο αυτο...και αυτο το κανει πιστευω και μπραβο του επειδη γουσταρει το συγκεκριμενο πραγμα,δεν νομιζω να θελει να πληρωνει για να βγαινουμε εμεις να πουλαμε τα παντα!
μπορει να ειμαι και λαθος δεν ξερω
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 06:25:40 μμ »

Αντωνακη τελευταία φορα που απαντάω σε αυτο το τοπικ  α) υποθέτω οτι με την εν λόγω απάντησή σου υποστηριζεις την ακαμπτη θεση / λειτουργια που πρεπει να εχει το σαιτ , σωστα?  β)  εν τοιαύτη περιπτώσει , έχω ήδη  προτείνει λύση(στην επισυναψη που εκανες θα το διαβασες φανταζομαι) - από φορουμ να γίνει σαιτ άρθρων - coinpedia πχ και ουτε διαλογοι , ουτε προστριβες , ουτε παρεκκλίσεις εκ του θεματος . Αρα σε τι θες ακριβως να σου απαντησω με το προηγούμενό σου μήνυμα  ? Δεν εχω κατι αλλο να προσθέσω .
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 15, 2013, 06:28:33 μμ »

Αντωνακη τελευταία φορα που απαντάω σε αυτο το τοπικ  α) υποθέτω οτι με την εν λόγω απάντησή σου υποστηριζεις την ακαμπτη θεση / λειτουργια που πρεπει να εχει το σαιτ , σωστα?  β)  εν τοιαύτη περιπτώσει , έχω ήδη  προτείνει λύση(στην επισυναψη που εκανες θα το διαβασες φανταζομαι) - από φορουμ να γίνει σαιτ άρθρων - coinpedia πχ και ουτε διαλογοι , ουτε προστριβες , ουτε παρεκκλίσεις εκ του θεματος . Αρα σε τι θες ακριβως να σου απαντησω με το προηγούμενό σου μήνυμα  ? Δεν εχω κατι αλλο να προσθέσω .
δεν περιμενω καμια απαντηση  και οπως λενε ολοι οτι ο γραπτος ο λογος παρεξηγητε..σε παρακαλω πολυ το αντωνακη να λειπει!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences