Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:37:07 μμ
Σελίδες: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 51
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καινούργιες 'είσοδοι' στην συλλογή μου!  (Αναγνώστηκε 328126 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #390 στις: Ιούνιος 24, 2014, 11:07:47 μμ »

Να βγάζαμε και ένα πεντόλιρο σε λίγα κομμάτια με την Βεργίνα από την μία μεριά και την άλλη τον Μέγα Αλέξανδρο σε περιορισμένα νομίσματα .. Θα ήταν όνειρο..
Πανέμορφες και οι τηλεκάρτες , Μπράβο σας
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #391 στις: Ιούνιος 24, 2014, 11:15:59 μμ »

Να βγάζαμε και ένα πεντόλιρο σε λίγα κομμάτια με την Βεργίνα από την μία μεριά και την άλλη τον Μέγα Αλέξανδρο σε περιορισμένα νομίσματα .. Θα ήταν όνειρο..
Πανέμορφες και οι τηλεκάρτες , Μπράβο σας
  Χαμόγελο   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #392 στις: Ιούνιος 29, 2014, 04:10:21 πμ »

Θανάση, η Βεργίνα μου 'έκατσε' σαν τηλεκάρτα για να μαζέψω 'στοκ', αυτήν μαζεύω.
Εσύ ποιες θα προτιμούσες;



Κάθε άποψη, τεκμηριωμένη, είναι σεβαστή.
Θα προτιμούσα να είχα διπλό ένα Πηλιο 1ΦΦΦ, μια Lufthansa Φ105, μια Ατλάντικ 0115 η έστω έναν Αλεξανδρο 0101.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #393 στις: Ιούνιος 29, 2014, 01:09:12 μμ »

Θανάση, η Βεργίνα μου 'έκατσε' σαν τηλεκάρτα για να μαζέψω 'στοκ', αυτήν μαζεύω.
Εσύ ποιες θα προτιμούσες;



Κάθε άποψη, τεκμηριωμένη, είναι σεβαστή.
Θα προτιμούσα να είχα διπλό ένα Πηλιο 1ΦΦΦ, μια Lufthansa Φ105, μια Ατλάντικ 0115 η έστω έναν Αλεξανδρο 0101.
Μήπως όμως σκέφτεσαι πιο εμπορικά, και όχι συλλεκτικά, με αυτές τις τηλεκάρτες που έγραψες;
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #394 στις: Ιούνιος 29, 2014, 10:59:09 μμ »

Η λογική μου είναι ότι αν έχω κάποιες δύσκολες κάρτες στη συλλογή διπλές ή τριπλές μπορώ κάποια στιγμή να τις ανταλλάξω με κάποιες εξίσου δύσκολες που δεν έχω.

Γι αυτό άλλωστε αυτή τη στιγμή όλες μου οι κάρτες (κυρίως οι δύσκολοι κωδικοί) είναι από μία φορά. Με την πρώτη ευκαιρία ανταλλάσω για να πάρω κάτι άλλο. Όταν βρω αυτά που θέλω θα σταματήσω ....
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #395 στις: Ιούνιος 30, 2014, 05:39:47 μμ »

Σωστή μου φαίνεται η λογική σου.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Ιεροφαντης7
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #396 στις: Ιούλιος 16, 2014, 01:22:32 πμ »

Γεια σας!! Ειμαι ο Γιώργος !! Καθησα μετα απο πολυ καιρό κ έβαλα τις τηλεκαρτες σε μια σειρά !!! Μπορει κάποιος φιλος εδω μέσα να μου προτείνει απο που να αγοράσω άλμπουμ (θέλω περιπου 8)για να βάλω τις κάρτες μέσα;;; Είχα κλασερ τα κλασσικά αλλα με το χρόνο χάλασαν !! Ψάχνω κατι καλο αλλα να μην αξίζουν αυτα πιο πάνω κ απ τις κάρτες !!!! Τις εχω σε σελίδες των δεκα κ θέλω να τις βάλω σε 400 ανα ντοσιέ !!! Για τις συλλεκτικες εχω βρει ίσως το καλυτερο!! Θέλω να πω πως απο αυτο εδω το στέκι ξαναμπήκα στο τρυπακι κ σας ευχαριστω πολυ Γι αυτο !!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #397 στις: Ιούλιος 16, 2014, 07:16:35 πμ »

Γεια σας!! Ειμαι ο Γιώργος !! Καθησα μετα απο πολυ καιρό κ έβαλα τις τηλεκαρτες σε μια σειρά !!! Μπορει κάποιος φιλος εδω μέσα να μου προτείνει απο που να αγοράσω άλμπουμ (θέλω περιπου 8)για να βάλω τις κάρτες μέσα;;; Είχα κλασερ τα κλασσικά αλλα με το χρόνο χάλασαν !! Ψάχνω κατι καλο αλλα να μην αξίζουν αυτα πιο πάνω κ απ τις κάρτες !!!! Τις εχω σε σελίδες των δεκα κ θέλω να τις βάλω σε 400 ανα ντοσιέ !!! Για τις συλλεκτικες εχω βρει ίσως το καλυτερο!! Θέλω να πω πως απο αυτο εδω το στέκι ξαναμπήκα στο τρυπακι κ σας ευχαριστω πολυ Γι αυτο !!
Γιώργο, καλως ήρθες.
Ποιά εννοείς 'κλασσικά' κλασέρ, δεν γνωρίζω...  Σαρκασμός
Προσωπικά απο τα ΜΑΧ αγοράζω ντοσιέ και θήκες (τις 10δες που γράφεις) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Μόνο μία συμβουλή. Τα 40 φύλλα (400 δηλαδή τηλεκάρτες) είναι υπερβολικά πολλά για ντοσιέ. Βάζε λιγότερα φύλλα σε κάθε ντοσιέ και θα δείς οτι δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Υ.Γ. Σε λάθος θέμα ανέβασες το ερωτημά σου, αλλα δεν έγινε και τίποτα.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #398 στις: Αύγουστος 04, 2014, 09:13:18 μμ »

Σήμερα έστειλα και την παραγγελία στον ΟΤΕ για τις τηλεκάρτες του Α τετραμήνου του 2014.  Σαρκασμός
Μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραία τα θέματα, αλλά οι συλλεκτικές είναι για τα μπάζα!
Μου αρέσει που 'γιορτάζουν' τα 20 χρόνια συλλεκτικής τηλεκάρτας...
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #399 στις: Αύγουστος 05, 2014, 07:39:45 πμ »

Το κακό για μένα είναι τα αυξημένα τιραζ. Ας βγάζανε και μερικές καρτούλες με 4000 5000 η 6000 κομμάτια έτσι για να υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον. Δεν θα μιλήσω για κωδικούς γιατί θα γίνω γραφικός (τέτοιες εποχές). Επίσης η θεματολογία είναι χάλια. Κάποιος είχε γράψει σε ένα βιβλίο του πόσο ανεξάντλητα είναι τα θέματα από Ελληνική ιστορία μυθολογία πολιτισμό τέχνες κλπ. Ο ΟΤΕ προτιμά να βγάζει Χειμώνα 1, 2, ,3 και για κερασάκι και Χειμώνα σκέτο !!!!,

Τι άλλο να πω ....

ΥΓ: τα 20 χρόνια τηλεκαρτας Μανώλη τα γιορτάζουμε εγώ εσύ και κάποιοι λίγοι ακόμα ......
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #400 στις: Αύγουστος 06, 2014, 07:04:33 πμ »

Θανάση, είδα και εγω τιράζ 80.000, αλλα το πέρασα στο ντούκου...  Σαρκασμός

Λογικά επειδή δεν υπάρχει ιδιαίτερη κίνηση στις τηλεκάρτες, και το κόστος παραγωγής διαφορετικών θεμάτων είναι αυξημένο, βγάζουν περισσότερα αντίτυπα και λιγότερα θέματα.

Η θεματολογία, προσωπικά, μου αρέσει. Οι ονομασίες είναι λιγάκι άτοπες, αλλα ποιός ασχολείται με ονόματα;  Μεγάλο χαμόγελο

Για τις ΑΠΕΙΡΕΣ επιλογές για θέματα στις εκδόσεις των τηλεκαρτών, έχεις δίκιο.
Μάλιστα το έγραφα στα σχόλια που μας ζητάγανε κάθε χρόνο για την ποιότητα των τηλεκαρτών, κτλ.
Αλλα δεν είδα κάποια υλοποίηση. Τουλάχιστον έχουμε ξεφύγει απο τα ίδια και τα ίδια σαν θέματα και βλέπουμε και κανένα όμορφο τοπίο πλέον.

Για τα 20 χρόνια συλλεκτικής τηλεκάρτας, περίμενα κάτι ΠΟΛΥ καλύτερο Θανάση.
Οχι αυτές τις παπάτζες που βγάλανε!

Τώρα πόσοι γιορτάζουν, είναι άλλο φρούτο...   Λύπη
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #401 στις: Αύγουστος 24, 2014, 05:55:37 μμ »

Προχθές παρέλαβα 24 τηλεκάρτες από το μέλος 'Πάνος 13'.
Οι τηλεκάρτες αυτές αποτελούνται από 'απλά' κομμάτια, αλλά κλείνουν πολλά κενά της συλλογής μου και 2-3 από αυτές 'αναβαθμίζουν' την συλλογή μου αφού θα αντικαταστήσουν κομμάτια που δεν τα έχω σε καλή κατάσταση.
Με την σειρά μου έχω ξε-διαλέξει από τις διπλές μου κάποιες τηλεκάρτες που λείπουν από την συλλογή του Πάνου και μαζί με κάποιες χρονοκάρτες θα του σταλούν άμεσα.
Απ' ότι καταλάβατε αναφέρομαι σε ανταλλαγές τηλεκαρτών.
Η αλήθεια είναι ότι ο Πάνος το ξεκίνησε με pm και στην πορεία είδα ότι βγάζει κάπου.
Και με άλλους φίλους από εδώ μέσα είχε πέσει παρόμοια πρόταση, αλλά δεν προχώρησε.

Σκέψη μου είναι να ανοίξω ένα καινούργιο θέμα με τίτλο 'Ζήτηση τηλεκαρτών - ανταλλαγές'. Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα; Να το προχωρήσω ή το προτιμάτε καλύτερα να γίνονται μέσω e-mail ή pm;
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #402 στις: Αύγουστος 24, 2014, 06:44:08 μμ »

Άνοιξε το, έτσι κι αλλιώς απ' όλους λείπουν απλές κάρτες. Εγώ στο είπα και στο τηλ. ότι σαν ιδέα είναι καλή. Τώρα αν πετύχει η όχι δεν ξέρω. Στο κάτω κάτω δεν χάνεις τίποτα. Εγώ πάντως θα ακολουθήσω όσο μπορώ.
Καταγράφηκε
panos13
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #403 στις: Αύγουστος 25, 2014, 08:44:13 μμ »

Μανώλη νομίζω ότι η ιδέα σου για αντάλλαγες θα αρέσει σε πολλούς φίλους της τηλεκάρτας και πιστεύω ότι θα βοηθήσει στην ολοκλήρωση σε μεγάλο βαθμό των συλλογών μας.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #404 στις: Αύγουστος 26, 2014, 12:07:03 πμ »

και εγώ μέσα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 51
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences