Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:30:05 μμ
Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 51
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καινούργιες 'είσοδοι' στην συλλογή μου!  (Αναγνώστηκε 326488 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #360 στις: Απρίλιος 05, 2014, 11:25:11 μμ »

Συνεχίζω με μία κλειστή τηλεκάρτα, την 'Ατλάντικ' του 11/93 με 50.000 αντίτυπα σε 2 κωδικούς.
Ουσιαστικά είναι ακόμα μία 'αναβάθμιση' της συλλογής μου.
Θα δείτε ότι στις φωτογραφίες σας δείχνω την τηλεκάρτα και ανοικτή και κλειστή. Ανοικτή υπήρχε στην συλλογή μου, πλέον υπάρχει και κλειστή.
Το ίδιο γίνεται και στις επόμενες φωτογραφίες που θα δείτε παρακάτω.



Ακολουθεί μια τηλεκάρτα, έκδοσης του 11/93 με 100.000 τιράζ και 4 κωδικούς.
Δεν αποτελεί αναβάθμιση, αφού δεν είχα τον συγκεκριμένο κωδικό σε αυτή την τηλεκάρτα, αλλά εξαφανίζει ένα κενό στην συλλογή μου.




 
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #361 στις: Απρίλιος 05, 2014, 11:30:25 μμ »

Ακολουθεί μία ακόμα αναβάθμιση.
Είναι έκδοση για την Ελληνική προεδρεία της -τότε- ΕΟΚ.
Η ημερομηνία έκδοσης είναι ο 5/93, με 560.000 αντίτυπα και 2 κωδικούς για την συγκεκριμένη έκδοση.



Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #362 στις: Απρίλιος 06, 2014, 09:56:49 πμ »

Συνεχίζω με την τηλεκάρτα 'ΙΟΣ', έκδοσης του 7/94 σε 612.000 αντίτυπα και 4 διαφορετικούς κωδικούς.



Εδω σας έχω την επετειακή για τα 2 χρόνια τηλεκάρτας.
Εκδόθηκε τον 9/94 σε 360.000 αντίτυπα και 4 διαφορετικούς κωδικούς.


Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #363 στις: Απρίλιος 06, 2014, 10:13:38 πμ »

Ακολουθεί μία από τις 5 τηλεκάρτες που εκδόθηκαν τον 11/94, με θέματα από την Ελληνική φύση.
Η συγκεκριμένη έχει σαν θέμα το Πήλιο. Βγήκε σε 308.000 αντίτυπα και 2 διαφορετικούς κωδικούς.
Ο κωδικός που αναφέρω, ο 2103-, έχει 50.000 αντίτυπα και πλέον 'έκλεισα' την παρακάτω τηλεκάρτα αφού κατέχω και τους 2 κωδικούς (ο ένας κλειστός).



Και εδώ σας έχω φωτογραφία από το άλμπουμ, αφού τοποθέτησα την παραπάνω τηλεκάρτα.
Θα δείτε και τις 3 από τις 5 τηλεκάρτες που σας ανέφερα στην αρχή του post. Οι άλλες 2 έχουν θέματα πιο... χιονισμένα και βρίσκονται σε άλλο σημείο.  Σαρκασμός

Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #364 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:12:20 μμ »

Οι παρακάτω δεν είναι τηλεκάρτες, αλλά χρονοκάρτες από ιδιωτικές εταιρίες.

Στην 1η φωτογραφία θα βρείτε το ίδιο θέμα στην φωτογραφία αλλά με μία διαφορά. Στο χρώμα του τουρμπανιού. Το οποίο δικαιολογείται λόγω διαφοράς στον χρόνο ομιλίας.



Στην 2η φωτογραφία θα δείτε 2 χρονοκάρτες με θέμα από την Αγγλία.
Το Big Ben και το Κοινοβούλιο στην μία και τον Κάρολο καβάλα σε άλογο, με την μορφή της Καμήλας, στην άλλη. Προσωπική μου άποψη πως ειδικά η 1η εικόνα είναι πολύ όμορφη ενώ η 2η πνευματώδης.



Και στην τελευταία φωτογραφία, έχω 3 χρονοκάρτες.
Στην 1η χρονοκάρτα, μου άρεσε η εικόνα του βεδουίνου με τις καμήλες, στην 2η  με κέρδισαν τα διάφορα ιστορικά μνημεία από όλο τον κόσμο, δυστυχώς η Ακρόπολη δεν είναι μέσα, αλλά η 3η η φωτογραφία είναι από τον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης και φυσικά διακρίνεται ο Ναός της Αθηνάς.




Οι χρονοκάρτες -από ιδιωτικές εταιρίες- μπορεί να μην έχουν, για μένα, σημαντική συλλεκτική αξία αλλά έχουν πανέμορφα θέματα στις εκδόσεις τους όπως ίσως να θυμάστε και από άλλες χρονοκάρτες που έχω ανεβάσει παλαιότερα. Οπως και να έχει πάντως, αποτελούν μεγάλο κομμάτι της συλλογής μου από -γενικότερα- κάρτες που έχουν να κάνουν με επικοινωνία, όπως είναι οι τηλεκάρτες, οι χρονοκάρτες, κτλ.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #365 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:25:36 μμ »

πολυ ομορφες ειναι μανωλη!!μπραβο σου,μεγαλωνει σιγα σιγα η συλλογη! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #366 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:37:05 μμ »

Ευχαριστώ Δώρα!
Οντως έχει μεγαλώσει πάρα πολύ το κομμάτι με τις Ελληνικές και ξένες -από ιδιωτικές εταιρίες- χρονοκάρτες, που σκέφτομαι να σταματήσω στο σημείο που βρίσκομαι. Είναι πολύς ο όγκος και χρειάζονται -πάλι- βγάλσιμο και ξανατοποθέτηση σχεδόν όλες οι χρονοκάρτες από την αρχή...
Και πλέον δεν έχω τον ελεύθερο χρόνο που είχα παλαιότερα.
Πάντως μέχρι να τις τακτοποιήσω θα σας ανεβάσω πολύ πράμα ακόμα.  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2014, 10:46:47 μμ από warrior » Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #367 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:41:29 μμ »

θα περιμενουμε!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #368 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:46:23 μμ »

Πάντως, κάτι μου λέει ότι έπρεπε να τις ανεβάσω στο θέμα που έχω ξεκινήσει στις 'Ξένες Τηλεκάρτες'.....  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #369 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:49:51 μμ »

Που είσαι εσύ ρε ψυχή?

Βρήκα κάτι κινέζικες με θέμα  Αντιτορπιλικά και Φρεγάτες ....που κάνουν τα δικά μας να μοιάζουν με ψαρόβαρκες.. Γλώσσα

Θα βγάλω φώτο σαβ/κυρ και θα τις βάλω εδώ.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #370 στις: Απρίλιος 10, 2014, 11:02:10 μμ »

Xαθήκαμε.....  Ντροπή

Πού τις κονόμησες;
Περιμένω να τις δω.
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #371 στις: Απρίλιος 11, 2014, 08:52:23 πμ »

Επιτέλους
Μετά από καιρό και ένα διαφορετικό μήνυμα στο θέμα "ελληνικές τηλεκάρτες" στο "Στέκι", εκτός από ανάρτηση συλλογών και έτσι να μπορέσουμε να ανοίξουμε συζήτηση και πάλι.
Τώρα που το σκέφτομαι, μήπως πρέπει να αρχίσω κι εγώ να κάνω ανάρτηση της συλλογής μου από smiles, Χαμόγελο για να προωθηθώ στο στέκι και να πάρω τίτλους;  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #372 στις: Απρίλιος 11, 2014, 09:09:52 πμ »

αυγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω!!!οτι θελει κανει ο καθενας μας,αν θελει καποιος να ανεβασει ολη την συλλογη του μπορει να το κανει.ο θανασης που το κανει αυτο πιστευω το κανει απο μερακι και αγαπη για την τηλεκαρτα!!!με αυτον τον τροπο πολλοι που δεν ξερουν ποσα ωραια θεματα εχουν βγαλει στην τηλεκαρτα θα μπορεσουν να τα δουν και ισως, λεω ισως να τους κινηση το ενδιαφερον!!!δεν το νομιζω να το εκανε για το τιτλους-αξιωμα που γραφεις!!!
τωρα για το θεμα συζητηση νομιζω οτι δεν απαγορευτικε σε κανεναν απο μας να ξεκινησει  οποιαδηποτε συζητηση θελει,η να ανεβασει και αυτος οποιες τηλεκαρτες θελει!δημοκρατικο φορουμ ειμαστε και μπορει να κανει ο καθενας μας οτι θελει!!!
φιλικους χαιρετισμους δωρα!
Υ.Γ δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα πιστευω οτι ειναι λιγο αδικο αυτο που εγραψες για τον θαναση!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #373 στις: Απρίλιος 11, 2014, 07:40:21 μμ »

Γιώργο, επειδή κατάλαβα το πνεύμα που έγραψες τα παραπάνω, θα σου αφιερώσω κάποια από τα επόμενα post μου σε αυτό το θέμα.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #374 στις: Απρίλιος 15, 2014, 08:04:38 πμ »

Γιώργο, επειδή κατάλαβα το πνεύμα που έγραψες τα παραπάνω, θα σου αφιερώσω κάποια από τα επόμενα post μου σε αυτό το θέμα.  Κλείσιμο ματιού
Γιώργο, το 1ο καλό κομμάτι απο αυτά που περιμένω, έφτασε στα χέρια μου.  Σαρκασμός
Μόλις βγάλω φωτογραφίες θα τις ανεβάσω, με την ανάλογη αφιέρωση όπως σου είχα υποσχεθεί.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 51
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences