Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:38:25 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ευρω 2002-2012  (Αναγνώστηκε 11111 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 06:34:32 μμ »

καλησπέρα φίλε μου δε πρόκειται να ασχοληθώ ποτέ με τα ευρώ απλά σκέφτομαι να εχω ολες της σειρές unc 2002-2012 στη συλλογή μου και απο blister θα πάρω μόνο της χρονολογίες 2004-2007-2011 που εχει την αρπαγή της ευρωπης.τα εχω βρει απο ενα καλό κύριο απλα αυτο το καιρο δεν ειμαι οικονομικά έτοιμος γιαυτό δε τα εχω παρει. Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 06:37:59 μμ »

με εχουνε δεμενο με ενα σχοινι για να πηγαινω μακρια !!!!αντωνιο μαζευεις και 2 ευρα ?
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 06:46:19 μμ »

με εχουνε δεμενο με ενα σχοινι για να πηγαινω μακρια !!!!

αντωνιο μαζευεις και 2 ευρα ?

Ναι οταν μου τα δινουν ρεστα στο περιπτερο...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 08:03:16 μμ »

καλησπέρα φίλε μου δε πρόκειται να ασχοληθώ ποτέ με τα ευρώ απλά σκέφτομαι να εχω ολες της σειρές unc 2002-2012 στη συλλογή μου και απο blister θα πάρω μόνο της χρονολογίες 2004-2007-2011 που εχει την αρπαγή της ευρωπης.τα εχω βρει απο ενα καλό κύριο απλα αυτο το καιρο δεν ειμαι οικονομικά έτοιμος γιαυτό δε τα εχω παρει. Χαμόγελο Χαμόγελο
Αρπαγη της ευρωπης δεν ειναι μονο στις ημερομηνιες που αναγραφεις εχω την εντυπωση.
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 09:50:25 μμ »

ειναι αυτές συν του 2012
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 12:29:38 πμ »

Και πάλι για τα 2Ε 2011:Τελικά μάλλον είχε δίκιο ο Στέργιος (Sroussos).Συγνώμη φίλε.
Μιλώντας με φίλο εμπειρότερο συλλέκτη μου είπε τι έκαναν κάποιοι ώστε να κερδίσουν περισσότερο.Πήραν και έσπασαν μπλίστερ -αφαίρεσαν τα ασημενια που τα πούλησαν ξεχωριστά -και στη συνέχεια πούλησαν τη σειρά του 2011 σαν χύμα σέτ ακυκλοφόρητο. Έτσι κάποιος που θέλει να βάλει σε άλμπουμ τα ευρώ του τα αγοράζει αναγκαστικά αρκετά πιο ακριβά λόγω του ότι δεν έχουν κοπεί δίευρα εκτός αυτών στα επίσημα μπλίστερ.Έτσι έγινε και βρέθηκαν δίευρα 2011 με την Ευρώπη.Άλλοι πάλι συλλέκτες σπάζουν μόνοι τους απλά επίσημα σετ για τη συλλογή τους στο άλμπουμ (προσωπικά γνωρίζω κάποιους).Όταν για κάποιο λόγο τα πουλήσουν σε κάποιον έμπορο ξαναβρίσκονται μπροστά μας.     
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 06:10:09 μμ »

Επειδη βλεπω οτι υπαρχουν αρκετες αποριες γυρω απο τα ευρω οποιος χρειαζεται κατι και για ελληνικα ευρω και για ξενα ας κανει ενα ποστ εδω,υπαρχουν πολλα ατομα που ασχολουνται κυριως με ευρωνομισματα που σιγουρα  θα σας βοηθησουν πολυ
Σχετικα με το ελληνικο νομισματικο προγραμμα του 2013 απο οσο ξερω εχουν γινει καποιες προτασεις απο το υπουργειο και αναμενουμε να δουμε τι τελικα θα αποφασιστει,μολις εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 06:39:12 μμ »

Γιάννη ότι ειπώθηκε εδώ, έχει ξανά ειπωθεί σε παλαιότερα πόστ.(σπασμένα blister,τρίπτυχα,ασημένια κλπ)
Γι' αυτό θα πρότεινα στα νεότερα μέλη να διαβάσουν τα παλιά πόστ,ώστε να έχουν μία γενική γνώση.
Όχι τίποτα άλλο,απλά να μήν επαναλαμβανόμαστε.
Και φυσικά θα είμαστε εδώ για οποιαδήποτε απορία!!!

Περιμένουμε....άν κάτι μάθεις για το πρόγραμμα του 2013. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 06:41:30 μμ »

Γιάννη ότι ειπώθηκε εδώ, έχει ξανά ειπωθεί σε παλαιότερα πόστ.(σπασμένα blister,τρίπτυχα,ασημένια κλπ)
Γι' αυτό θα πρότεινα στα νεότερα μέλη να διαβάσουν τα παλιά πόστ,ώστε να έχουν μία γενική γνώση.
Όχι τίποτα άλλο,απλά να μήν επαναλαμβανόμαστε.
Και φυσικά θα είμαστε εδώ για οποιαδήποτε απορία!!!

Περιμένουμε....άν κάτι μάθεις για το πρόγραμμα του 2013. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Ανυπόμονε!...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 06:45:10 μμ »

Οπως και να 'χει η ΤτΕ μετά το Μάϊο ασχολείται με το θέμα. Πώς λέμε ...ζήσε Μάη; Ετσι ακριβώς.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 06:50:28 μμ »

Γιάννη ότι ειπώθηκε εδώ, έχει ξανά ειπωθεί σε παλαιότερα πόστ.(σπασμένα blister,τρίπτυχα,ασημένια κλπ)
Γι' αυτό θα πρότεινα στα νεότερα μέλη να διαβάσουν τα παλιά πόστ,ώστε να έχουν μία γενική γνώση.
Όχι τίποτα άλλο,απλά να μήν επαναλαμβανόμαστε.
Και φυσικά θα είμαστε εδώ για οποιαδήποτε απορία!!!

Περιμένουμε....άν κάτι μάθεις για το πρόγραμμα του 2013. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Ανυπόμονε!...

Εσένα σου έχω αναθέσει δουλειά(25 ευρώ νιόβιο 2013)φτηνόοοο!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δουλεύουμε τώραααα!! Τώρα τρέχουμεεεεε..... Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 07:36:22 μμ »

Ε έτσι λειτουργεί η ΤΤΕ.Τα νομίσματα ολου του έτους τα παίρνεις απο μέσα Σεπτέμβρη και μετά!!!
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 07:45:30 μμ »

Δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι περσι το μασουρακι με το αναμνηστικο 2ευρω βγηκε τις πρωτες μερες του Ιανουαριου οπως και η κοινκαρντ,το μπλιστερακι το καλοκαιρι και ολα τα αλλα φθινοπωρο,οπως και να εχει το προγραμμα πρεπει να γινει συντομα για ολη τη χρονια ανεξαρτητως ημερομηνιας εκδοσης των νομισματων
Μιχαλη συμφωνω απολυτα οτι ο καλυτερος τροπος να μαθει καποιος κατι σε αυτο το φορουμ ειναι να διαβαζει παλια ποστ,εγω προσωπικα αυτο κανω για να μαθω για τα παλια ελληνικα για τα οποια δεν ξερω σχεδον τιποτα
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 09:37:37 μμ »

Δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι περσι το μασουρακι με το αναμνηστικο 2ευρω βγηκε τις πρωτες μερες του Ιανουαριου οπως και η κοινκαρντ,το μπλιστερακι το καλοκαιρι και ολα τα αλλα φθινοπωρο,οπως και να εχει το προγραμμα πρεπει να γινει συντομα για ολη τη χρονια ανεξαρτητως ημερομηνιας εκδοσης των νομισματων
Μιχαλη συμφωνω απολυτα οτι ο καλυτερος τροπος να μαθει καποιος κατι σε αυτο το φορουμ ειναι να διαβαζει παλια ποστ,εγω προσωπικα αυτο κανω για να μαθω για τα παλια ελληνικα για τα οποια δεν ξερω σχεδον τιποτα
Φίλε μου το 2ευρω για τα 10 χρόνια νομισματικής ένωσης όπως και τα άλλα δύο κοινά 2ευρα εκδώθηκαν με απόφαση της ΕΚΤ γιαυτό είχαν σχεδόν κοινή ημερομηνία κυκλοφορίας για όλες τις χώρες και μάλιστα στις αρχές κάθε χρονιάς. Για όλα τα άλλα που η απόφαση βάραινε την ΤτΕ η έκδοση ήταν μετά το Μάϊο.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 09:55:36 μμ »

Μιχάλη δύσκολα τα πράγματα. Μέχρι τώρα πιο φτηνός είναι ο Ιταλός (?) στα 51.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences