Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:23:23 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα 2013 Κύπρου  (Αναγνώστηκε 84239 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 09:53:15 μμ »

Το ασημένιο πιστεύω πρέπει να το πάρουμε, εξάλλου 40Ε είναι και προσωπικώς μου αρέσει σαν σχέδιο, αλλά με το χρυσό το ξεφτίλισαν, άκου 600 Ε, ας μην πάρει κανείς,,για μένα θα είναι το πρώτο Κυπριακό ευρώ που δεν θα πάρω συνειδητά σαν διαμαρτυρία για τους ανόητους.Αν το κάνουμε όλοι κάτι θα καταλάβουν και ίσως βάλουν μυαλό...αν μπορούν ανάλγητοι καλοθρεμμένοι τραπεζίτες σαν αυτούς.Ας υπάρχει και μια τρύπα στα Κυπριακά ευρώ όπως είπε και κάποιος προηγούμενος φίλος.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 11:26:06 μμ »

Το ασημένιο πιστεύω πρέπει να το πάρουμε, εξάλλου 40Ε είναι και προσωπικώς μου αρέσει σαν σχέδιο, αλλά με το χρυσό το ξεφτίλισαν, άκου 600 Ε, ας μην πάρει κανείς,,για μένα θα είναι το πρώτο Κυπριακό ευρώ που δεν θα πάρω συνειδητά σαν διαμαρτυρία για τους ανόητους.Αν το κάνουμε όλοι κάτι θα καταλάβουν και ίσως βάλουν μυαλό...αν μπορούν ανάλγητοι καλοθρεμμένοι τραπεζίτες σαν αυτούς.Ας υπάρχει και μια τρύπα στα Κυπριακά ευρώ όπως είπε και κάποιος προηγούμενος φίλος.
+1
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 12:05:09 πμ »

Τελικα με το χρυσο τι ακουγεται εκει στην Κυπρο? Οπως βλεπω ειναι ακομα διαθεσιμο και λογικα θα ειναι και για καιρο. Ειχε καθολου ζητηση? Παρεμπιπτοντως το παραδοξο ειναι οτι και ο Ιπποκρατης δεν ειχε πολυ μεγαλη ζητηση στην Ελλαδα αν και ομολογουμενος ειναι πολυ ομορφο νομισμα.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 12:16:09 πμ »

Ομολογουμένος πανέμορφο νόμισμα ο Ιπποκράτης αλλά τα λεφτά είναι αρκετά και οι εποχές δύσκολες, έπρεπε να το κατεβάσουν, εξάλλου έπεσε και ο χρυσός, όμως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το Κυπριακό κομμάτι πήγε καλά και με 600Ε παρακαλώ, και από τις πληροφορίες που έγραψαν παιδιά εδώ μέσα δεν πρέπει να έχουν μείνει πάνω από 200 τεμάχια.
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 01:41:12 μμ »

Αμα καταφερε η Κυπρος που εχει πολυ μικροτερο συλλεκτικο κοινο απο την Ελλαδα και με αυτο το θεμα να δωσει 800 κομματια ειναι μεγαλοι μαγκες.

Παντως αμφιβαλλω αν εχου φυγει τοσα πολλα κομματια μεσα σε 2 μερες. Το χρυσο του 2011 που εγινε πανικος και στο ιδιο τιραζ και το ειχαν για καμια εβδομαδα.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 10:12:34 μμ »

κανεις δεν ξερει ποσα κομματια εμειναν.Μην πιστευετε στις φημες.Εγω οποιο φιλο μου ρωτησω συλλεκτη δεν το πηρε εξαιτιασ τησ υπερβολικης τιμης.Τωρα αν εφυγαν 800 κοματια η οχι νομιζω κατι δεν παει καλα η καπιως μας κοροοιδευει.
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 10:51:13 πμ »

κανεις δεν ξερει ποσα κομματια εμειναν.Μην πιστευετε στις φημες.Εγω οποιο φιλο μου ρωτησω συλλεκτη δεν το πηρε εξαιτιασ τησ υπερβολικης τιμης.Τωρα αν εφυγαν 800 κοματια η οχι νομιζω κατι δεν παει καλα η καπιως μας κοροοιδευει.

και εγω αυτο πιστευω...ειναι κοντρα σε καθε λογικη να εφυγαν 800 κομματια
Καταγράφηκε
fotiscy
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 370



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 04, 2013, 11:44:38 μμ »

έχουν μείνει γύρω στα 80 νομίσματα από οτι έμαθα από κεντρική τράπεζα.
Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 08:36:53 μμ »

οποιος χρειαζεται κυπριακα μασουρια 2013 απο 20 σεντ μεχρι 2 ευρω να επικοινωνησει μαζι μου με προσωπικο μηνυμα.90000 κοματια ειναι και οι μικρες αξιες εχουν ειδη εξαφανιστει
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 09:13:59 μμ »

οποιος χρειαζεται κυπριακα μασουρια 2013 απο 20 σεντ μεχρι 2 ευρω να επικοινωνησει μαζι μου με προσωπικο μηνυμα.90000 κοματια ειναι και οι μικρες αξιες εχουν ειδη εξαφανιστει


Εαν θελεις να πουλησεις κατι , σε παρακαλω να το γραφεις εδω

http://steki-syllekton.gr/index.php?board=38.0
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences