Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 04:16:24 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: αγορες πωλησεις νομισματων, στο στεκι συλλεκτων.  (Αναγνώστηκε 8070 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 11:19:47 πμ »

αγαπητοι φιλοι της παρεας που ονομαζουμε στεκι συλλεκτων,καταρχην χρονια πολλα σε ολους,και ευχομε επισης,καλη και δημιουργικη χρονια!οταν εγινα μελος σχεδον πριν τρια χρονια,μου αρεσε πιο πολυ που υπηρχε επιτελους και στην ελλαδα μια ιστοσελιδα,χωρις εμπορικους σκοπους, λογους η επιδιωξεις(εστω και εμμεσα!).σιγα σιγα διαπιστωσα οτι αρκετοι!πιστευω με καλες προθεσεις,αρχισαν να κανουν αγοραπωλησιες που σιγουρα,αποφευγαν τις κακοτοπιες του γνωστου ξενου σουπερ μαρκετ αγορων,η και ντοπιων,οπως και φυσικα των καθαρως εμπορων η και παγκων(φυσικα οχι ολων)του θησειου!που μπροστα στο κερδος εκμεταλευοντουσαν τους νεους,(οχι μονο ηλικιακα συλλεκτες!)με θλιψη μου παρατηρω,οτι εχτισε με κοπο ο φιλος γιωργος,με την βοηθεια φυσικα και ολων εμας,αρχιζει και παρουσιαζει δειγματα παρακμης!προς θεου,αυτο δεν ειναι κανονας,εχω δει ομορφα νομισματα σε πολυ φιλικες τιμες,να αποκτουνται απο φιλους που δεν θα μπορουσαν να τα ειχαν διαφορετικα,για προφανεις λογους!πιστευω,μηπως ειναι καλυτερα να σταματηση αυτο!και να ξαναγινη η ιστοσελιδα στεκι,και οχι μαγαζακι για ξεσκαρταρισμα εμπορων η συλλεκτων,σε καλες τιμες για αυτους,ειδικα τωρα στην κριση που το εμποριο περνα τεραστια κριση!και εν πασει περιπτωσει ας μην σταματησει,αλλα τουλαχιστον ας γινει σαν συναλαγη μεταξυ φιλων,και οχι ψυχρων εμπορων!η εμπορακων που θελουν να λεγονται εμποροι.με καλο ματι επισης,βλεπω και την ενοτητα των ανταλαγων!που τουλαχιστον δεν μεσολαβει αμεσα το χρημα,αλλα η αλλαγη νομισματων η αλλων αντικειμενων αλλα παντα με λογικη και συνεση,οπως κανουν οντως οι φιλοι!ακουσα πολλες γνωμες και ειδικα μερικες αναξιες σχολιασμου,μεταξυ φιλων!δεν θα ηθελα να τις χαραχτηρισω!ας σκεφτουν μονοι τους τι γραφουν!εγω απλα σαν γιαννης Τασιοπουλος,θα ηθελα η ιστοσελιδα να παραμεινη φαρος για ολους μας,και ειδικωτερα για τους νεους συλλεκτες η ακομη για μη συλλεκτες!που προσπαθουν να ξεφυγουν απο τα νυχια των καθε λογης αρπακτικων,ειδικωτερα σημερα με αυτην την φοβερη οικονομικη κριση!συγνωμη αν σας κουρασα με περιττα ισως? γραφομενα μου.και παλι καλη χρονια σε ολους,γιαννης τασιοπουλος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2012, 11:33:04 πμ από giannist » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 02:18:00 μμ »

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Γιάννη. Οι ανησυχίες σου σίγουρα προβληματίζουν πολλούς. Θέλω να πιστεύω ότι πολλοί θα συμφωνούν μαζί σου, κάποιοι θα διαφωνούν και κάποιοι θα βλέπουν τα πράγματα με ουδέτερο μάτι. Δική μου, καθαρά προσωπική, άποψη είναι να μειωθούν μεν οι δημοπρασίες χωρίς όμως να πάψουν να υπάρχουν προσφορές για αγορές-πωλήσεις αλλά σε προσωπικό πλέον επίπεδο. Να μπορεί κάποιος π.χ. να έχει τη δυνατότητα να βλέπει νομίσματα ή άλλα συλλεκτικά είδη και αν τον ενδιαφέρουν να επικοινωνεί με τον πωλητή σε ιδιωτικό επίπεδο. Ετσι ίσως περιορισθούν και οι διαμάχες και το φόρουμ αποκτήσει μεγαλύτερη συνοχή.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και πάλι σε όλους και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ. Θανάσης.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 05:05:29 μμ »

κύριε Γιάννη (ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ) έχετε απόλυτο δίκιο σε ότι γράφετε αλλά συμφωνώ και με το Θανάση και η δική μου προσωπική γνώμη είναι ότι προτιμώ να χαλάσω τα λεφτά εδώ στο Στέκι που ξέρω ότι είναι αξιόπιστο παρά από το ebay η οπουδήποτε αλλού και να φάω τα μούτρα μου. Χαμόγελο Χαμόγελο
Φιλικά Βασίλη

Υ.Γ. Το τελευταίο καιρό βλέπω τσακωμούς και είναι πολύ άσχημο αυτό παραέξω, εύχομαι να σταματήσουν αυτά και να είμαστε αγαπημένοι  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 06:09:31 μμ »

εκλαμψη ειχες γεροξεκουτη η πηρες το χαπακι σου Απορία Απορία

πιστευω οτι αγοροπωλησιες πρεπει να γινονται με μετρο και ο γιωργος εχει βαλει κανονα τις 3 δημοπρασιες ανα μελος το μηνα σαν πρωτο μετρο
σιγουρα εαν διαπιστωθει κατι ασχημο σιγουρα θα υπαρξει λυση


βασιλη κοντρες μεταξυ συλλεκτων οπως και σε καθε αλλη κατηγορια παντα και παντου υπαρχουν

Καταγράφηκε

vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 06:16:45 μμ »

το γνωρίζω ΛΕΩ ότι πάντα θα υπάρχουν κόντρες,στο χέρι μας είναι όμως να το σταματήσουμε,τι λες και εσύ δε νομίζεις Απορία Απορία
Υ.Γ. ΛΙΓΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΓΙΑΝΝΗ (ΑΕΚΑΡΑ)
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 30, 2012, 08:18:08 μμ »

εκλαμψη ειχες γεροξεκουτη η πηρες το χαπακι σου Απορία Απορία

πιστευω οτι αγοροπωλησιες πρεπει να γινονται με μετρο και ο γιωργος εχει βαλει κανονα τις 3 δημοπρασιες ανα μελος το μηνα σαν πρωτο μετρο
σιγουρα εαν διαπιστωθει κατι ασχημο σιγουρα θα υπαρξει λυση


βασιλη κοντρες μεταξυ συλλεκτων οπως και σε καθε αλλη κατηγορια παντα και παντου υπαρχουν


και εγω αυτο λεω αντιπαθητικε και ανωριμε ανθρωπε!αρκει οπως σωστα γραφεις να γινονται με μετρο,και με γνωμονα την καθαρα φιλικη σχεση,και οχι μονο το στυγνο εμπορικο κερδος!ας πουλαει καποιος οσα θελει!αλλα λογικα,και με τιμες που θα ηθελε να τα αγοραζε,και αυτος καποτε!ολοι ξεκινησαμε απο το γνωστο σφαξιμο!πρεπει δηλαδη οτι μας εκαναν,να το κανουμε και εμεις!καλο το ευκολο κερδος,αλλα μεταξυ, υποτιθετε φιλων? αλλιως στεκι εμπορων!!!φιλακια στα μουτρα,ο φιλος σου γιαννης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences