Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:35:21 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΩΝ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ  (Αναγνώστηκε 14558 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epsilon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:32:34 μμ »

Χωρις να θελω να μπω σε καμια αντιπαραθεση θα ηθελα να θυμισω το εξης

Την τιμη την καθοριζει α αγοραστης και το ποσο ειναι διατεθημενος να δωσει
και οχι ο πωλητης.
Καταγράφηκε
Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:45:57 μμ »

Εγώ  φίλε Δημήτρη δεν είπα ότι θα τα πουλήσω τόσο ή οτι δεν τα έχω.
Απλά έβαλα το λινκ όπως το ζήτησε ο heretic για να μην νομιζετε οτι τα ποσ τα βγαζω αλλα επειδή ηδη υπαρχουν
Ας ληξει εδω το θεμα γιατι δεν βλεπω να βγαζουμε καμια ακρη
Ευχαριστώ και πάλι για την ωραια συζυτηση
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:48:07 μμ »

Μαριε οπως εγραψα και πιο πριν δεν ειμαι χαρτας αλλα το συγκεκριμενο το εχω καμια 30 φορες.Αν θες 2 σου τα στελνω  δωρο απο εμενα και θα σου μεινουν 4000 χιλιαδες ευρω.

εαν μπορεις δωσε και σε εμενα ενα τεμαχιο να
Καταγράφηκε

Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:52:07 μμ »

Μαριε οπως εγραψα και πιο πριν δεν ειμαι χαρτας αλλα το συγκεκριμενο το εχω καμια 30 φορες.Αν θες 2 σου τα στελνω  δωρο απο εμενα και θα σου μεινουν 4000 χιλιαδες ευρω.

εαν μπορεις δωσε και σε εμενα ενα τεμαχιο να

Εαν θελεις σου δινω εγω τα δικα μου και βγαζεις καμια 10000 χιλιαδες
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:54:41 μμ »

Δεν σε αμφισβητω στο θεμα με τα ποστ για εχουν βγει αρκετα και σε νομισματα αν δεις. Υπαρχουν ποστ που ζητανε 500 ευρω για νομισματα που εχουν αξια 3 ευρω.Απλα σου λενε ποια ειναι η πραγματικη  τους αξια .
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:56:43 μμ »

Λεω εσυ το εχεις και σε καλυτερη κατασταση απο εμενα αλλα αφου θες ενα θα σου φερω την κυριακη.
Καταγράφηκε
Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:57:56 μμ »

Δεν σε αμφισβητω στο θεμα με τα ποστ για εχουν βγει αρκετα και σε νομισματα αν δεις. Υπαρχουν ποστ που ζητανε 500 ευρω για νομισματα που εχουν αξια 3 ευρω.Απλα σου λενε ποια ειναι η πραγματικη  τους αξια .

Σε ευχαριστώ ρε Δημήτρη που με καταλαβαίνεις
Και εγώ αυτό θέλω να τονίσω και νομίζουν οτι εγώ θα τα πουλήσω τόσο
Καταγράφηκε
Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 03:59:09 μμ »

Λεω εσυ το εχεις και σε καλυτερη κατασταση απο εμενα αλλα αφου θες ενα θα σου φερω την κυριακη.

το λινκ δεν ειναι δικό μου αλλα καποιου αλλου κυριου και το εβαλα για να δειξω την τιμη που ζηταει
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 04:25:29 μμ »

τα δικα σου δε
Μαριε οπως εγραψα και πιο πριν δεν ειμαι χαρτας αλλα το συγκεκριμενο το εχω καμια 30 φορες.Αν θες 2 σου τα στελνω  δωρο απο εμενα και θα σου μεινουν 4000 χιλιαδες ευρω.

εαν μπορεις δωσε και σε εμενα ενα τεμαχιο να

Εαν θελεις σου δινω εγω τα δικα μου και βγαζεις καμια 10000 χιλιαδες
τα δικα σου δεν τα θελω γιατι μετα θα μου λες οτι σε εκλεψα
Καταγράφηκε

Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 04:34:37 μμ »

τα δικα σου δε
Μαριε οπως εγραψα και πιο πριν δεν ειμαι χαρτας αλλα το συγκεκριμενο το εχω καμια 30 φορες.Αν θες 2 σου τα στελνω  δωρο απο εμενα και θα σου μεινουν 4000 χιλιαδες ευρω.

εαν μπορεις δωσε και σε εμενα ενα τεμαχιο να

Εαν θελεις σου δινω εγω τα δικα μου και βγαζεις καμια 10000 χιλιαδες
τα δικα σου δεν τα θελω γιατι μετα θα μου λες οτι σε εκλεψα

εφοσον στα δινω εγω δεν με κλεβεις εκτος και αν τα παρεις με το ετσι θελω τοτε ναι θα σου πω οτι με εκλεψες
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 04:36:14 μμ »

Ναι αλλα εσυ αντεδρασες μολις σου ειπανε για τις πραγματικες τιμες και εφερες παραδειγμα οτι καποιοι το πουλανε μεχρι 2000 ευρω. Δικα σου λεγομενα ειναι, ο διαλογος υπαρχει.
Οι τιμες ειναι αυτες που ειπωθηκαν πριν. Στο ebay βρισκεις ολη τη σειρα του 41 με 15 ευρω, τσεκαρε το και τωρα. Θεωρω οτι αυτοι που πουλανε 2000 ευρω και 700 που ηταν προχθες απο καποιον αλλο, το μονο που κανουν ειναι να δημιουργησουν συγχυση σε αυτους που δε γνωριζουν. Οπου βλεπετε τετοιες τιμες ΜΑΚΡΙΑ!
Θα πω κατι γενικο για τους νεους συλλεκτες. Απο 1926 εως σημερα σχεδον οτιδηποτε υπαρχει σε χρησιμοποιημενη κατασταση αξιζει ελαχιστα χρηματα με εξαιρεση την περιοδο 45-56 οπου ακομα και εκει, τιμες ανω των 50-100 ευρω κανουν καποια συγκεκριμενα κομματια. Εξαιρουνται δοκιμια, ποικιλιες, σπανια νουμερα κλπ κλπ....αλλα κανονικης κυκλοφοριας χαρτονομισμα ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ αξιζει πανω απο 1-5 ευρω σε αυτες τις καταστασεις.
Για ακυκλοφορητα οι τιμες αλλαζουν βεβαια σημαντικα, αλλα για τα χαρτονομισματα που συνηθως εμφανιζονται πχ 1000 δρχ 1926, 1000 δρχ 1939,500 δρχ 1939, και ολα τα κατοχικα δε ξεπερνουν τα 10-15 ευρω το τεμαχιο.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 04:43:30 μμ »

Ναι αλλα εσυ αντεδρασες μολις σου ειπανε για τις πραγματικες τιμες και εφερες παραδειγμα οτι καποιοι το πουλανε μεχρι 2000 ευρω. Δικα σου λεγομενα ειναι, ο διαλογος υπαρχει.
Οι τιμες ειναι αυτες που ειπωθηκαν πριν. Στο ebay βρισκεις ολη τη σειρα του 41 με 15 ευρω, τσεκαρε το και τωρα. Θεωρω οτι αυτοι που πουλανε 2000 ευρω και 700 που ηταν προχθες απο καποιον αλλο, το μονο που κανουν ειναι να δημιουργησουν συγχυση σε αυτους που δε γνωριζουν. Οπου βλεπετε τετοιες τιμες ΜΑΚΡΙΑ!
Θα πω κατι γενικο για τους νεους συλλεκτες. Απο 1926 εως σημερα σχεδον οτιδηποτε υπαρχει σε χρησιμοποιημενη κατασταση αξιζει ελαχιστα χρηματα με εξαιρεση την περιοδο 45-56 οπου ακομα και εκει, τιμες ανω των 50-100 ευρω κανουν καποια συγκεκριμενα κομματια. Εξαιρουνται δοκιμια, ποικιλιες, σπανια νουμερα κλπ κλπ....αλλα κανονικης κυκλοφοριας χαρτονομισμα ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ αξιζει πανω απο 1-5 ευρω σε αυτες τις καταστασεις.
Για ακυκλοφορητα οι τιμες αλλαζουν βεβαια σημαντικα, αλλα για τα χαρτονομισματα που συνηθως εμφανιζονται πχ 1000 δρχ 1926, 1000 δρχ 1939,500 δρχ 1939, και ολα τα κατοχικα δε ξεπερνουν τα 10-15 ευρω το τεμαχιο.

Ναι αντεδρασα και ειπα οτι υπαρχει κοσμος που τα πουλαει τοσο (οχι οτι τα δινω εγω τοσο ) και εσυ αμεσως ηθελες να δεις και για αυτο σου εστειλα και το λινκ.
ο διαλογος πιο πανω ειναι, κοιταξε τον.
Συμφωνω με αυτα που λες και απο οτι καταλαβα θελουν να βγαλουν απο τη μυγα οχι μονο το ξιγκι αλλα απο ολη την οικογενεια της το ξιγκι.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 04:45:52 μμ »

Οπως το λες, ο διαλογος υπαρχει.
Καλη συνεχεια..
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Marioss1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 04:47:27 μμ »

Οπως το λες, ο διαλογος υπαρχει.
Καλη συνεχεια..

Φυσικα υπαρχει και ο κοσμος βλεπει, διαβαζει και καταλαβαινει

Να εισαι καλα........
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 07:10:48 μμ »

http://ovolos.blogspot.gr/2007/12/1000-1926.html

Ορίστε ένα λινκ που κάποιος πουλάει 2000 ευρώ ένα συνιθισμένο χαρτονόμισμα του 1926

Θα τρελαθούμε.
Αμ ο άλλος πιο κάτω που λέει "μη μασάτε αν σας λένε πως δεν αξίζουν μία, εγώ τα πούλησα αυτά 24000 σε συλλέκτη".
Τι να πεις, θα κατέβω Κυριακή στο Μοναστηράκι να φορτώσω μία σακούλα για να γίνω πλούσιος.
  
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences