Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:49:07 μμ
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 43
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2022  (Αναγνώστηκε 112030 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 05, 2022, 02:23:42 μμ »

Αν έχω καταλάβει σωστά, ως Α' φάση εννοούν την πώληση 150 τεμαχίων σε ιδιώτες συλλέκτες. Αυτά προφανώς πουλήθηκαν. Τώρα περιμένουν έως 19 Ιουλίου να πουληθούν τα υπόλοιπα 600 σε εμπόρους. Αν δεν πουληθούν τότε τα απούλητα θα διατεθούν σε ιδιώτες.

Θεωρω οτι δεν θα πουληθουν. Το κοστος ειναι υψηλο και πιστευω δημιουργηθηκε τεχνητα μια σπανιοτητα με το να αναγκασουν αυτους που το σκεφτοντουσαν να πανε να το παρουν γιατι... μονο 150 ρε παιδια!!
Αν ηταν 300, δεν θα τελειωνε ουτε σε 1 μηνα.
Πιστευω λοιπον οτι το 150 δημιουργησε αυτο το σημερινο και απο 20/7 οποιος θελει μπορει να παει να το παρει.
Καταγράφηκε
NEK1863
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 05, 2022, 02:39:06 μμ »

Δεν ξέρω αν το είδατε. Γνωστός έμπορος το πουλάει 1.500 ευρώ.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 05, 2022, 02:42:27 μμ »

Δεν ξέρω αν το είδατε. Γνωστός έμπορος το πουλάει 1.500 ευρώ.

Δεν είδα, δεν ξέρω ποιον εννοείς αλλά καλά κάνει. Τη δουλειά του κοιτάει ο άνθρωπος.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 05, 2022, 05:19:37 μμ »

φωτο από το μήλο της έριδος ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Άνεση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2022, 05:20:00 μμ από exmim » Καταγράφηκε
bookman4
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 05, 2022, 05:25:53 μμ »

 Καλησπέρα σε όλους.Την τιμη αυτή φίλε μου (1500 ευρω) την είχε εδώ και τουλάχιστον 1 εβδομάδα και βάλε (Πριν την επίσημη κυκλοφορία φυσικα) και οποιος καταλαβε.....Για μενα προσωπικά καλά κανει γτ τελικά όπως φαίνεται λεφτά για πέταμα υπάρχουν πολλα.Καλοριζικο σε όσους το πήραν χωρίς καμμία απολύτως μομφή εκ μέρους μου.Και μια προβλεψη (βλακεία ,χαζομαρα πείτε το)....Αν οι εμποροι καταφερουν και πουλησουν στις τιμες που θα διαμορφωσουν το 1/3 των κομματιων που εξασφαλισαν,ετοιμάστητε του χρόνου,όσοι πιστοί,να πάτε με το χιλιάρικο στην τραπεζα.Ζητω συγγνώμη εκ των προτέρων αν κάποιος παρεξηγηθεί με τα γραφόμενα μου,αλλά εγώ προσωπικά έτσι βλέπω την όλη κατάσταση.Να είστε όλοι καλα
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 05, 2022, 05:33:53 μμ »

φωτο από το μήλο της έριδος ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Άνεση

Γεια σου φίλε μου Μίμη! δεν είναι το μήλο της έριδος, η γριά της συμφοράς είναι! Μεγάλο χαμόγελο καλά έκανες και το πήρες... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 05, 2022, 05:38:12 μμ »

φωτο από το μήλο της έριδος ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Άνεση

Καλορίζικο Μίμη!! Τελικά στο χέρι είναι όμορφο (γιαγιά) ? Ή δεν τους (βγήκε) η παράσταση-σχέδιο.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 05, 2022, 05:50:54 μμ »

Ευχαριστώ Μιχάλη.. (τόσα χρονια Περιστεριωτες και οι δυο, δεν έχουμε βρεθεί... με την σύνταξη Μεγάλο χαμόγελο )..

Ρε παιδιά;. νομίζετε οτι οι έμποροι που λετε, ενδιαφέρονται να πουλήσουν σε εσάς (εμάς  Στριφογύρισμα ματιών ) χαχαχα .... ξέρετε τι προσφυγιά υπάρχει εξω; στην πρώτη έκθεση που θα γίνει στην Γερμανια, θα εξαφανιστούν σε οποια τιμη και να έχουν!!  Και περαν του θέματος, 200 ευρα μαζεύουν σε ολο τον κοσμο, οχι μονο στον δικο μας μικροκοσμο...

υγ.. Γραφω με ολη την καλή , διάθεση και εντελος φιλικά, ελπίζω να μην το μετανιώσω..

υγ... Η άσχημη "γιαγια" ειναι μια φωτογραφία που προσπαθεί να δείξει τον σπαραγμο μιας γυναίκας που αφού έσφαξαν τον αντρα την και τα παιδια της, την έδιωξαν απο τον τοπο της, να παει να πεθάνει καπου αλλου..
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 05, 2022, 06:01:16 μμ »

φωτο από το μήλο της έριδος ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Άνεση

Γεια σου φίλε μου Μίμη! δεν είναι το μήλο της έριδος, η γριά της συμφοράς είναι! Μεγάλο χαμόγελο καλά έκανες και το πήρες... Κλείσιμο ματιού

Μπαμπινο; ελα ρε φιλεεε..... ποτε θα έρθεις Αθηνα; γιατι να ερθω εγω Θεσσαλονίκη.... χλομο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 05, 2022, 06:14:12 μμ »

Χαίρομαι Μίμη για την αγορά σου .Και εις άλλα με υγεία!!!
Εγώ από κακή διαχείριση δεν είχα για να διαθέσω τελικά το ποσό για το χρυσό .Θα δούμε στο μέλλον ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2022, 06:23:55 μμ από sam_gr » Καταγράφηκε

dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 05, 2022, 06:28:03 μμ »

Καλορίζικο..... Νομίζω θα έχει πολλούς θαυμαστές..... Είμαι και εγώ στη τροχιά του.... Να δούμε....
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 05, 2022, 06:52:07 μμ »

Καλορίζικο Μίμη!!! δυνατό απόκτημα!!!
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 05, 2022, 07:02:05 μμ »

Παιδια, σας ευχαριστώ, αλλα το πηρα με σκοπο σε μια πιθανη ανταλλαγή στο μέλλον. Το εχω ξανα κανει ..... με επιτυχία Μεγάλο χαμόγελο (τυχαία, πάντα με εμπόρους εδωσα/πηρα) , νομιζω πάντως, οτι οι συλλεκτες των 200ευρων, δεν εχουν εκφέρει γνώμη εδω, και ουτε  πρόκειται.. . μπορεί να κανω και λαθος... τες παν ... Η συλλογή μου περιορίζετε σε δραχμες και φτηνά ευρω (μπλιστερ, κοινκαρτ, δυευρα, και 5 και 6 ευρω)..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2022, 07:05:29 μμ από exmim » Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 05, 2022, 07:03:38 μμ »

φωτο από το μήλο της έριδος ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Άνεση

Γεια σου φίλε μου Μίμη! δεν είναι το μήλο της έριδος, η γριά της συμφοράς είναι! Μεγάλο χαμόγελο καλά έκανες και το πήρες... Κλείσιμο ματιού

Μπαμπινο; ελα ρε φιλεεε..... ποτε θα έρθεις Αθηνα; γιατι να ερθω εγω Θεσσαλονίκη.... χλομο  Σαρκασμός

Φίλε Μίμη σας άφησα για λίγο γιατί έγινε μια τράκα εδώ κάτω από το σπίτι και τρέξαμε να βοηθήσουμε. Οδηγός μια νέα κοπέλα και οδηγός και δίπλα της η αδελφή της με το μωρό της στην αγκαλιά... μπροστά! Το αυτοκίνητο μισοδιαλύθηκε, το μωρό ούρλιαζε και οι δυο κυρίες στο κόσμο τους. Για το αυτοκίνητο μίλαγαν και τι θα κάνουν. Το τραβήξαμε στην άκρη και εγώ έπεσα πάνω σε ένα κάκτο... αφήστε με τώρα γυναίκα και κόρη προσπαθούν να βγάλουν άφθονα κακτάκια. Ενώ κάτω η γιαγιά μάλλον που ήρθε προσπαθεί να ηρεμήσει το μωρό που είναι κατακόκκινο από τη τρομάρα του και το κλάμα.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 05, 2022, 07:05:21 μμ »

Παιδια, σας ευχαριστώ, αλλα το πηρα με σκοπο σε μια πιθανη ανταλλαγή στο μέλλον. Το εχω ξανα κανει ..... με επιτυχία Μεγάλο χαμόγελο  , νομιζω πάντως, οτι οι συλλεκτες των 200ευρων, δεν εχουν εκφέρει γνώμη εδω, και ουτε  πρόκειται.. . μπορεί να κανω και λαθος... τες παν ... Η συλλογή μου περιορίζετε σε δραχμες και φτηνά ευρω (μπλιστερ, κοινκαρτ, δυευρα, και 5 και 6 ευρω)..

Σωστά έπραξες φίλε διαφορετικά μερικά νομίσματα δεν μαζεύονται... καταλαβαίνεις τι εννοώ  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 43
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences