Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:27:47 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ελληνικα χαρτονομισματα αξια  (Αναγνώστηκε 8264 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 31, 2021, 12:57:04 μμ »

καλησπερα παιδια! ειμαι ο αλεξανδρος και ειμαι καινουργιος εδω στο στεκι και ηθελα την γνωμη σας επειδη δεν μπορω να βγαλω ακρη το ποσο ειναι η αξια καποιον χαρτονομισματων και κερματων που θελω να πουλησω που εχω απο τους παπουδες μου. επειδη δεν ασχολουμαι με αυτα και τα βρηκα τυχαια, υπαρχει καποιος να με διαφωτισει τι τιμη να ζητησω για αυτα ωστε να μην με κοροιδεψουν και μου τα παρουν τσαμπα;
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 31, 2021, 01:36:30 μμ »

Ξεκίνα να ανεβάζεις φωτογραφίες και θα σου λέμε.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 31, 2021, 03:06:23 μμ »

μην βγαλεις ενα ενα χαρτονομισμα φωτογραφια....

βγαλε καμποσα μαζι και εαν ειναι κατι που να αξιζει ας πουμε παραπανω καποιος θα σου πει να το βγαλεις μονο του....
Καταγράφηκε
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 31, 2021, 11:15:49 μμ »

η μια φωτο ειναι αυτη
Καταγράφηκε
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 31, 2021, 11:16:59 μμ »

η δευτερη φωτο
Καταγράφηκε
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 31, 2021, 11:46:08 μμ »

τριτη φωτο
Καταγράφηκε
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 31, 2021, 11:49:17 μμ »

και η τεταρτη φωτο! απλα δεν χωρανε ολα σε μια φωτο γι αυτο και οι 4 φωτο. αν θελετε σας τα στελνω και σε πιο κοντινες. σας ευχαριστω πολυ παιδια
Καταγράφηκε
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 01, 2021, 12:27:16 πμ »

παιδια εχω και καποια κερματα, αν μπορειτε να μου πειτε και την αξια αυτων των κερματων αν αξιζει να τα πουλησω η οχι. ευχαριστω και παλι, ευχαριστω για τον χρονο σας
Καταγράφηκε
alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 01, 2021, 12:30:31 πμ »

δεν θα σας κουρασω αλλο οι τελευταιες μου φωτο ειναι αυτες. οποιος θελει να του στειλω κοντινες για τα χαρτονομισματα και για τα κερματα πολυ ευχαριστως
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 01, 2021, 03:03:57 πμ »

Kαλησπέρα , τα 30αρια είναι ασημένια και η τιμή τους είναι όση η αξία του πολύτιμου μετάλλου που περιέχουν .Δηλαδή το κάθε ένα μεγάλο 30αρι (αυτά με τους 5 Βασιλιάδες ) έχει αυτή τη στιγμή  10,38ευρώ και το κάθε μικρό ( με το Βασιλικό ζευγάρι) 6,92 .
Δε διακρίνω κάτι άλλο από τις φωτογραφίες να έχει κάποιο ενδιαφέρον .
Ίσως είχε κάποιο ενδιαφέρον να έλεγχες τους σειριακός αριθμούς των χαρτονομισμάτων μήπως παρουσιάζουν κάποιο μοτίβο  όπως αυτά  που περιγράφονται σε αυτό το site https://www.mintageworld.com/story/detail/46-Types-of-Fancy-Number-Currency-Notes/ , οπότε αν έχουν funcy number σειριακό να παρουσιάζουν και κάποια υπεραξία.
Καταγράφηκε

digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 01, 2021, 08:50:50 πμ »

Εγώ δεν είδα ούτε τις φωτό, όλο download μουλεγε, χωρίς να ρωτάει αν θέλω να τις δω μόνον και χωρίς να με ρωτήσει που να τα σώσω η αν θέλω μόνο να τα δω αυτά, όποτε ούτε ξέρω που κατέληξε το πρώτο που κατέβασα.

Αλλά πήρες ολοκληρωμένη απάντηση από πολύ καλό παίκτη!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 01, 2021, 10:29:14 πμ »

Επίσης - αυτά δε τα είχα δει - υπάρχουν και τα 20ρικα του Παύλου τα οποία , όπως και τα προηγούμενα αξίζουν όσο ασήμι περιέχουν και αυτή τη στιγμή είναι 4,33 ευρώ το κάθε ένα .













Καταγράφηκε

alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 01, 2021, 02:07:05 μμ »

ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια σας και τις απαντησεις σας. ξερετε που μπορω να παω να παρω προσφορα για πωληση; να ειναι κανενα σοβαρο μαγαζι που να αγοραζει τετοια νομισματα μην ειναι κανενας τσαρλατανος και με αρχισει στο μπιρι μπιρι να μου ριξει τιμες και να με φαει. να ειναι κανενας επαγγλεματιας ανθρωπος δηλαδη που να μην με φαει πολυ δηλαδη  Σαρκασμός καπου στην αθηνα στην αριστειδου και στην σοφοκλεους εχουν τετοια μαγαζια ακουσα. ξερετε κατι; και παλι ευχαριστω
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 01, 2021, 04:21:14 μμ »

Εδώ θα βρεις λίστα με πολλούς επαγγελματίες   https://steki-syllekton.gr/index.php?board=101.0
Πάρτους ένα τηλέφωνο από αύριο

Επίσης αν σε ενδιαφέρει μπορείς να ανεβασεις στο κομμάτι των Προσφορών του Στεκιού https://steki-syllekton.gr/index.php?board=92.0 τα κομμάτια που προσφέρεις και με προσωπικά μηνύματα θα σου κάνουν προσφορές οι ενδιαφερόμενοι. Αφιέρωσε μόνο λίγο χρόνο να διαβάσεις τους κανόνες αυτού του τμήματος για να ανεβάσεις σωστά τη Προσφορά σου .

Δεν θα σου πρότεινα να βάλεις τα νομίσματα σε  πλυστηριασμό εδώ γιατί μπορεί το αποτέλεσμα να είναι ή  του ύψους ή του βάθους να μην πιάσουν καν τιμή μετάλλου δηλαδή.

Φιλικά Κώστας,
Καταγράφηκε

alexandros6
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 01, 2021, 05:26:26 μμ »

ευχαριστω πολυ Κωστα για τις συμβουλες και την βοηθεια. ειναι ενα κομματι που δεν ειχα ασχοληθει ποτε αυτο και απλα πεσανε στα χερια αυτα τα νομισματα απο παπουδες και ειναι εκει που θες την βοηθεια απο εναν ειδικο γιατι αλλιως σπας το κεφαλι σου να κατσεις να ψαξεις να μαθεις γι αυτα την αξια τους και στο τελος την πατας κι ολας!σας ευχαριστω ολους καλο καλοκαιρι να εχουμε με υγεια
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences