Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:59:24 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΙΛΙΑ ΕΥΡΩ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑ  (Αναγνώστηκε 22531 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Αύγουστος 20, 2010, 01:42:46 μμ »

Το νεο χαρτονομισμα των 1000 ευρω ειναι γεγονος και κυκλοφορησε ηδη στην Γερμανια!!
Σιγα σιγα απο οτι ξερω θα επεκταθει και στις υπολοιπες χωρες που τα 500 δεν τους επαρκουν στις συναλλαγες τους!!
Θυμαμε πως οταν πρωτοβγηκε το 500αρη ελεγαν πως στην Ελλαδα θα αργησει να κυκλοφορηση λογω του οτι ηταν αχρειαστο για τις συναλλαγες μας!! 500=170,000 δραχμες σε χαρτονομισμα!!
Χτες και σημερα που ημουν στις τραπεζες τα 500 εδιναν και επαιρναν πακετα πακετα!!
Αρα η <σκληρη> αρχικη αξια που ειχε αρχιζει και χανετε!!
Το αποτελεσμα? Η ελευση του χιλιαρικου σημερα!!
Αυριο?
Θα δουμε το πεντοχιλιαρο και μεθαυριο το δεκαχιλιαρο!!
Δειτε τωρα την οψη που εχει το νεο χιλιαρικο
και βγαλτε ο καθενας τα συμπερασματα του Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 20, 2010, 01:49:57 μμ »

Μήπως λόγω ζέστης μπερδεύτηκες Χαμόγελο Γιατί εγώ από ότι ξέρω 1000 ευρώ χαρτονομισμα δεν υπάρχει.
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 20, 2010, 02:04:56 μμ »

Αν δεις εδώ
http://cgi.ebay.com/EURO-sexy-fantasy-banknotes-300-600-1000-VERY-NICE-LOOK-/110575173785?pt=LH_DefaultDomain_0
θα παρατηρήσεις ότι αυτά είναι φανταστικά ευρώ χαρτονομισματα. Δεν είναι ευρώ χαρτονομισματα κυκλοφορίας.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 20, 2010, 02:16:39 μμ »

Α βρε Μιχαλη...... Καλα σε λεω εγω <Βασιλια> του ευρωνομισματος Κλείσιμο ματιού
Τιποτα δεν σου ξεφευγει Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 20, 2010, 02:49:32 μμ »

Ρε Γιώργη μήπως στο δώσανε ρέστα σε κανένα καμπαρέ !!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 20, 2010, 08:27:10 μμ »

Υπαρχουν και 300 ευρω και 600 ευρα με σεξυ θεματολογια, αλλα υπαρχει και χαρτονομισμα του 1 εκατομυριου ευρω που ειναι και αυτο fantasy note private issue!

καποια στιγμη ειχα δει και χαρτονομισμα του 1 ευρω, ελληνικο!!! ηταν και αυτο μια απο τα ιδια αλλα πολυ ομορφο! δεν θα ελεγα οχι στο να το εχω!  Σαρκασμός

τωρα....υπαρχουν ευρω χαρτονομισματα στην ελλαδα που κοπηκαν σαν διαφημιστικο φυλλαδιο για μπαρακια... οπως ενα μπαρ στην Λερο που εκοψε 50, 100, 200, 500 ευρω με το ονομα του μπαρ! δεν εχουν το μεγεθος ουτε την ποιοτητα του κανονικου φυσικα... απλα ειναι εχρωμες φωτοτυπιες μπρος - πισω σε γυαλιστερο χαρτι!!

Παντως.... στην Ουκρανια ειχαν κοψει μια σειρα χαρτονομισματων απο ευρω, αλλα εγραφαν οτι δεν ειναι γνησια! Στις αψιδες και γεφυρες που εμφανιζονται στα χαρτονομισματα, υπηρχαν φιγουρες απο κοπελες που εκαναν πεζοδρομιο! Αυτο ειναι μονο σε τυπωσεις ψευτικων 5, 10 και 50 ευρω χαρτονομισματων!

αυτα τα χαρτονομισματα μοιραστηκαν σε γυναικες στην ουκρανια, δινοντας τους και πληροφοριες που αφορουσαν την πορνεια! επειδη η Ουκρανια διοχετευει ολη την ευρωπη με κοπελλες, αλλες το ξερουν και πολλες για αλλο ερχονται και αλλου καταληγουν (τους μιλανε για δουλειες , για μοντελινγκ αλλα....) ηταν μια κινηση πληροφορησης για να σταματησει αυτη η μαστιγα! εχω δει φωτογραφιες αυτων των χαρτονομισματων αλλα κανενα απο κοντα!  Λύπη
 
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 20, 2010, 08:55:03 μμ »

Εγω φιλε NMS το εχω στα χερια μου το  συγκεκριμενο Χαμόγελο
Μηπως εχεις δυο 500αρια να μου το χαλασεις??
Ευχαριστως στο δινω Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 20, 2010, 09:31:05 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Δυστυχως... αν θα τα ειχα θα ειμουν ευτιχισμενος! 2-3 φορες εχω δει μονο, και τωρα που ειμαι ανεργος.... αστο καλυτερα!

εχω ομωσ το 50, 100, 200 απο το μπαρ της Λερου! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 21, 2010, 08:56:03 πμ »


Μια διευκρίνιση το 1 Million Euro δεν είναι ακριβώς fantasy design χαρτονομίσμα, βγήκε μόνο για συλλέκτες.

Δείτε φωτο και πληροφορίες παρακάτω. Έχει και security features.

http://aes.iupui.edu/rwise/countries/euro-million.html
http://www.banknotables.com/eurobanknotables.html
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 21, 2010, 12:39:01 μμ »

Για να πω την αληθεια, δεν ηξερα οτι ειναι το 1million euros ειναι μονο για συλλεκτες, αλλα πολλα fantasy ειναι ετσι! παραδειγμα ειναι τα χαρτονομισματα της Ανταρκτικης, Γκαλαπαγκος, Νησια Κεργκουελεν.... που ειναι και σε polymer εχουν και hologram... (παλαιωτερα της Ανταρκτικης ηταν σε χαρτι!)!
Το ιδιο ειναι και τα χαρτονομισματα του Ναγκορνο Καραμπαχ! Βγηκαν μονο για συλλεκτες αλλα και σαν προπαγανδα! κατι δηλαδη σαν τα σκοπιανα με επισημανση του Κοσοβου... που δεν νομιζω να κυκλοφορισαν ποτε κανονικα!

Γενικα υπαρχουν fantasy με πολλα στοιχεια ασφαλειας! μονο τα funny, political notes  και αυτα που βγαινουν σαν τα κανονικα αλλα ειναι για ταινιες κτλ.... ειναι απλα χαρτια, οπως και καποια Novelty notes!

Απο την αλλη... τα Disney dollars εχουν στοιχεια ασφαλειας και... ειναι πολυ ποιο ομορφα απο τα αμερικανικα δολλαρια!  Μεγάλο χαμόγελο

Γινεται χαμος γενικα!
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:48:25 μμ »

Παλια μου ειχε ερθει ενα χιλιαρικο στα χερια (δρχ) που εγραφε < σε περιπτωση σεισμου γυρνα το απο την αλλη> και απο την αλλη εγραφε <τι κανεις ρε μ####α  αφου δεν εκανε σεισμο>  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:50:14 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences