Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:52:33 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αναμνηστικά 1821  (Αναγνώστηκε 4263 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Stadaik
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 117


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 23, 2021, 11:27:13 πμ »

Καλησπέρα,

Μία ερώτηση και αν έχει απαντηθεί ήδη συγνώμη αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό. Τα αναμνηστικά ασημένια 10 ευρώ που έχουν διατεθεί για την επέτειο του 1821 αποτελούν επίσημες κοπές του κράτους; 
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 23, 2021, 12:16:00 μμ »

Εδώ είναι το νομισματικο πρόγραμμα της ΤτΕ για το 2021, αν τα 10ευρα που λες είναι εδώ οκ, τα νομίσματα του προγράμματος αυτού, οπως καθε χρόνο τα προμηθευόμαστε μόνο απο την ΤτΕ, και σε προκαθορισμένες μερες. Τα υπόλοιπα εχω δει κάποια να διατίθεντο μέχρι και απο σούπερ μαρκετ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

https://www.bankofgreece.gr/euro/trapezogrammatia-kai-kermata-eyrw#linkAnamnhstikaEuro

Υγ.. στο τέλος τις σελίδας, υπάρχει σε pdf το πρόγραμμα του 2021. Αν τώρα ρωτάς για τα υπόλοιπα τηε Επιτροπής "2021" είναι ιδιωτική κοπή με την "ευγενική χορηγία" της Τράπεζας ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2021, 12:23:21 μμ από exmim » Καταγράφηκε
Nistisimos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 79


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 23, 2021, 12:23:20 μμ »

Επίσημα είναι αλλά με τις γνωστές παθογένειες τον κοπών που επιμελείται η Γιάννα...
Σχετικό θέμα στο Στέκι εδώ: https://steki-syllekton.gr/index.php?topic=47174.0
Καταγράφηκε
Stadaik
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 117


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 23, 2021, 12:54:58 μμ »

Σας ευχαριστώ και τους 2. Έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 30, 2021, 06:17:59 μμ »

Εδώ είναι το νομισματικο πρόγραμμα της ΤτΕ για το 2021, αν τα 10ευρα που λες είναι εδώ οκ, τα νομίσματα του προγράμματος αυτού, οπως καθε χρόνο τα προμηθευόμαστε μόνο απο την ΤτΕ, και σε προκαθορισμένες μερες. Τα υπόλοιπα εχω δει κάποια να διατίθεντο μέχρι και απο σούπερ μαρκετ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

https://www.bankofgreece.gr/euro/trapezogrammatia-kai-kermata-eyrw#linkAnamnhstikaEuro

Υγ.. στο τέλος τις σελίδας, υπάρχει σε pdf το πρόγραμμα του 2021. Αν τώρα ρωτάς για τα υπόλοιπα τηε Επιτροπής "2021" είναι ιδιωτική κοπή με την "ευγενική χορηγία" της Τράπεζας ...



Σε συνάντηση που είχα την Κυριακή με φίλους, μου είπαν οτι φάνηκε σαν να αστειευόμουν... σήμερα περασα απο το εν λογο σούπερ μαρκετ, και το θυμήθηκα...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 30, 2021, 08:41:39 μμ »

Ναι μας έλεγες και δεν το πιστεύαμε, καλά έκανες και το ανέβασες Μίμη, πάει το ξευτίλισαν το πράμα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences