Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 03:59:32 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κρυπτονομίσματα-Γενική συζήτηση  (Αναγνώστηκε 24131 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 09, 2021, 01:58:33 μμ »

αυτο ειναι απαντηση στα επιχειρηματα μου?

οπως παντα εισαι και εξακολουθεις να εισαι εριστικος  Σαρκασμός

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 01:59:14 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 295


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 09, 2021, 02:18:22 μμ »

Ηρεμία κυριοι.Δεν θα τσακωθουμε τωρα και για το Bitcoin. Οποιος θελει αγοραζει.Προσωπικά δεν αναγκασα κανεναν σας.Απλα μοιράζομαι αυτα τα λιγα που ξερω ωστε να μην την πατησουν αυτοι που ενδιαφέρονται. Φιλε Κωστα (χρυσε) δεν εχω αγορασει ετσι χρυσο αλλα δεν βλεπω τον λογο να μην γινεται.Το εφερα σαν παραδειγμα χρησης του Btc.Προσωπικά αλλαγη κερδων κρυπτο σε ευρώ, μεταφορα VISA ΒΙΝΑΝCE ,αγορα οτι θέλω και επιστροφη 1-10% αναλογα τα δικά τους νομισματα BNB που εχεις στον λογαριασμό σου.Τοσο απλα.Καλο ε;

Johneko δεν ειμαι και σιγουρος για τις λεξεις.Coinomi που χρησιμοποιω εγω παντως 24 βλέπω οτι εχω.Ledger οπως το ειπαμε 24+1. Tα υπολοιπα δεν τα γνωριζω.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 295


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 09, 2021, 02:27:51 μμ »

Ωραια.Ολα καλά.Εχεις καταλάβει οτι αγιράζεις χρυσο με Bitcoin κατευθείαν χωρίς μετατροπή σε ευρώ ή να το ξαναπώ;; Τα ίδια έλεγαν και για το ίντερνετ το 90 αυτο τωρα που εσυ χρησιμοποιεις.Έλλειψη διορατικότητας.Παμε παρακάτω..
Το θέμα σου θα μπορούσες όμώς να το αναρτήσεις στο Bitcoin φουσκα ή χρυσορυχείο,δεν ταιριαζει εδώ.
Εδω βοηθαμε τους "υποψιφιους ηλίθιους" που θέλουν να ασχοληθούν με τα κρυπτονομίσματα και φαντάζομαι όλοι γνωριζουν το ρίσκο που πέρνουν.
Ρε τον ηλίθιο τον Mασκ που αγοράζει BTC και πούλαει τα αυτικινητάκια του σε ανταλλαγη με φασιλάκια. Ρε τι βλακες υπάρχουν; απορω πως ειναι δισεκατομμυριουχος.

βρε καπετανιε για πες μας ποσα bitcoin πρεπει να αγοραζω για να μου ερθει αυτος ο χρυσος στο σπιτι μου (εφ'οσον λενε οτι κανουν και ντελιβερι χρυσου)
γιατι με 355€ που εχει η γρια ελι δεν νομιζω να κανουν ντελιβερι για τοσα μικρο ποσα,  αλλα ακομα και για 2-3-4 ή και 10 γριες ελισαβετ δεν νομιζω να σου κανουν ντελιβερι στο σπιτι τα παιδια και απο την αλλη τι χρυσος θα ειναι αυτος? λιρες-νομισματα ή μπαρες γιατι ολοι ξερουμε και εχουμε ακουσει οτι με τις μπαρες ειμαστε λιγο <κουμπωμενοι> ολοι μας οταν τις βλεπουμε, υπαρχει και το βολφραμιο ξερεις...... Σαρκασμός

εαν θελω λοιπον να αγορασω χρυσο αγοραζω απο μαγαζα και εμπορους που εμπιστευομαι και αν εχω τοσα πολλα φραγκα κατευθειαν απο το ιδιο το νομισματοκοποειο δεν χρειαζεται να μεσολαβησει κανενα κρυπτο λοιπον  αρα αυτο μαλλον περισσοτερο για τυρακι στην φακα μοιαζει οσων ακομα δεν <τσιμπισαν> με την φολα......
ευχομαι καλα κερδη σε ολους του εμπλεκομενους και τα κερδισμενα σε γριες ελι οχι σε ψηφιακο χρυσο...... Κλείσιμο ματιού

Βρε φιλε Κωστα φυσικα και κα αγορασεις απο καταστηματα . Εχεις χασει λιγο το νοημα της συζητησης.Δεν συζητάμε για το απο που να αγοράσεις πιο σιγουρα χρυσο συζηταμε για την ολοενα και περισσότερη αποδοχη καθως και αγορές που μπορεις να κανεις με τα κρυπτονομισματα ενω πριν δεν μπορουσες.Αυτο μόνο.Αμα εχεις παντως καμια botoxati γριουλα και θες να μπεις στα κρυπτο πες το μου για να κανεις και την πρωτη σου συναλλαγη με ασφαλεια και να σου κανω σεφτε στο πορτοφολι Κλείσιμο ματιού Ελα αφου σε βλέπω ψηνεσαι να βγάλεις το εισητηριακη σου για το τσαφ τσουφ Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 09, 2021, 02:47:40 μμ »

καπετανιε οπως ειδες ευχηθηκα καλα κερδη στους φιλους των κρυπτο οπως επισης και προτροπη για αγορα φυσικου χρυσου και οχι χαρτοχρυσου ειτε μεσω κρυπτο ειτε μεσο συμβολαιων

απο την αλλη ομως δεν εχει απαντηθει το ερωτημα της ποσοτητας τουυ κρυπτο που πρεπει να αγορασει καποιος για να εχει παραδοση στο σπιτι του σε φυσικο χρυσο αλλα και τι ειδους χρυσο (μπαρες-νομισματα?)
γι'αυτο και πιστευω οτι η ιστορια με τον χρυσο και η αγορα μεσο κρυπτο ειναι αι ενα τυρακι (για τους μικρους τουλαχιστον) για τα πιο μεγαλα πορτοφολια ισως να ειναι και ενας νεος τροπος ξεπλυματος χρηματος και μετατροπη του σε πραγματικο χρημα δλδ χρυσο  Άνεση
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 02:50:00 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 295


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 09, 2021, 05:01:50 μμ »

Το λεει στο video. Νομιζω ειπε 100 γρ και πανω τωρα αν ειναι LBMA δεν το ξερω γιατι δεν χρειαστηκε να το ψαξω.Για νομισματα δεν ειπε κατι  γιατι προφανως δεν εχουν σειριακο αριθμο. Γιατι δεν το ψαχνεις αν ενδιαφερεσαι για να σου λυθει και η απορια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 05:02:46 μμ από Εl Capitan » Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 09, 2021, 05:17:16 μμ »

Το λεει στο video. Νομιζω ειπε 100 γρ και πανω τωρα αν ειναι LBMA δεν το ξερω γιατι δεν χρειαστηκε να το ψαξω.Για νομισματα δεν ειπε κατι  γιατι προφανως δεν εχουν σειριακο αριθμο. Γιατι δεν το ψαχνεις αν ενδιαφερεσαι για να σου λυθει και η απορια.

νομιζω σου απαντησα πιο πανω τον τροπο με τον οποιο αγοραζω πολυτιμα μεταλλα, σιχαινομαι τους μεσαζοντες ειδικα οταν  ειναι κρυπτομεσαζοντες το ιδιο νομιζω ειπε και η φιλη μας η χριστινα η λαγκαρντ αλλα για αλλο λογο και για αλλους χτυπαγε η καμπανα.....  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 09, 2021, 09:38:27 μμ »

Johneko δεν ειμαι και σιγουρος για τις λεξεις.Coinomi που χρησιμοποιω εγω παντως 24 βλέπω οτι εχω.Ledger οπως το ειπαμε 24+1. Tα υπολοιπα δεν τα γνωριζω.

Coinomi > New  Wallet > Advanced Settings > BIP39 > BIP39 Pashprase
Αν καποιος βρει το seed, ας πουμε κερδισε το τζοκερ και τον κτυπησε κεραυνος ταυτοχρονα, μαλλον απιθανο να πετυχει και το passphrase
Καταγράφηκε
kon/nos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 09, 2021, 10:49:32 μμ »

Το πολυαναμενόμενο Doge το γειωσε ο Musk στη συνεντευξη του, αλλα νεα λενε οτι πληρωθηκε με doge το project SpaceX falcon9 που θα παει σεληνη και ξαναπηρε τα πανω του.
Πάλι καλά που δεν πούλησα από χθες το βράδυ που ξαφνικά είδα να κάνει ελεύθερη πτώση, ''δείχνοντας'' το τι θα ακολουθήσει στην συνέντευξη του.

Θα ήθελα την εμπειρία σας για το Litecoin.

Aξιζει να ασχοληθεί τώρα κάποιος η καλύτερα το σταθερό ΑDA?


YΓ: Είμαι ενθουσιασμένος από το νήμα αυτό, καθώς γράφουν άνθρωποι που δεν είναι ''κολλημένοι'' στο crypto και θεωρω τις αποψεις που γραφονται πολυ σεβαστες...
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 09, 2021, 11:43:08 μμ »

απο το μνημονιακο πρωτο ψεμα εε...θεμα ηθελα να γραψω

https://www.protothema.gr/economy/article/1122203/kruptonomismata-fouska-tou-aiona-i-mia-nea-katigoria-energitikou/

Κρυπτονομίσματα: Φούσκα του αιώνα ή μια νέα κατηγορία ενεργητικού;



https://www.protothema.gr/economy/article/1121844/kabanaki-apo-fed-kindunos-gia-fouska-stis-agores/

«Καμπανάκι» από Fed: Κίνδυνος για «φούσκα» στις αγορές
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 10, 2021, 08:21:21 πμ »

Το πολυαναμενόμενο Doge το γειωσε ο Musk στη συνεντευξη του, αλλα νεα λενε οτι πληρωθηκε με doge το project SpaceX falcon9 που θα παει σεληνη και ξαναπηρε τα πανω του.
Πάλι καλά που δεν πούλησα από χθες το βράδυ που ξαφνικά είδα να κάνει ελεύθερη πτώση, ''δείχνοντας'' το τι θα ακολουθήσει στην συνέντευξη του.

Θα ήθελα την εμπειρία σας για το Litecoin.

Aξιζει να ασχοληθεί τώρα κάποιος η καλύτερα το σταθερό ΑDA?


YΓ: Είμαι ενθουσιασμένος από το νήμα αυτό, καθώς γράφουν άνθρωποι που δεν είναι ''κολλημένοι'' στο crypto και θεωρω τις αποψεις που γραφονται πολυ σεβαστες...

Η πτώση πριν ή μετα την συνέντευξη ηταν σχεδον αναμενόμενη
buy the news sell the rumor.
Αν ισχύει το attached κανει την κατάσταση πολύ υποπτη και επικινδυνη για το DOGE

Όλες ο φημες που βγηκαν για το DOGE καταρρέουν σιγα σιγα.
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 10, 2021, 03:11:24 μμ »

 Άνεση...
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 295


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 10, 2021, 04:11:34 μμ »

 Άνεση Άνεση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 13, 2021, 09:31:14 μμ »

Τοσα χρονια γινεται ξέπλυμα, υπαρχουν απειρα αρθρα με εμπλοκη τραπεζων σε ξεπλυμα ναρκωτικων και εμποριο οπλων. Τοσα χρονια σε παρθεναγωγειο ζουσαμε;

τους παιρνουν τη δουλεια τωρα και συγχιζονται
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
kanellop
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 15, 2021, 02:11:09 μμ »

Καλό Απόγευμα.

Υπάρχουν τα κάτωθι νέα για τα κρυπτονομίσματα:

https://analyst.gr/2021/05/15/currencies-bitcoin-cryptocurrencies-and-investment-products/

Γιώργος.
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 295


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 15, 2021, 05:28:07 μμ »

Τελειώς ομως αδιάβαστος ο συντακτης του παραπανω αρθρου.Ας ριξει μια ματια στην τεχνολογία blockchain αν γνωρίζει κάτι από υπολογιστές εκτός απο excel.
Οσα δεν πιανει η αλεπου τα κανει κρεμαστάρια λένε στο χωριό μου.Φουσκα φουσκα φουσκα απο το 2009.
Εεε αντε λοιπον γιατι δεν σκαει να ησυχάσουμε κιόλας.
Τα ίδια και τα ιδια.

Υπάρχουν και τα κάτωθι νέα:

1.90 το Cardano ίσως το πιο εξελιγμένο τεχνολογικά κρυπτονόμισμα.Ας ψάξουμε λίγο τι τεχνολογία φέρει.Σε 5 χρόνια ίσως με θυμηθείτε..
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences