Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:43:50 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κρυπτονομίσματα-Γενική συζήτηση  (Αναγνώστηκε 23636 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 08, 2021, 03:23:00 πμ »


Θεμιτη η κερδοσκοπια λοιπον αλλα περισσοτερο θα συμφωνησω με την σημερινη ανακοινωση της τραπεζας της αγγλιας. Επενδυει οποιος ειναι διαθετειμενος να χασει ολα του τα χρηματα
Ολοι οι Κωσταδες μαζευτικαμε εδω?
Σωστα τα λες  φιλε μου πανω κατω.Εξαλλου πια επενδυση δεν εχει ρισκο?
Ολα ομως δειχνουν πως τα κρυπτονομισματα ηρθαν για να μεινουν (οχι ολα,μονο τα σοβαρα project) και οι διορατικοι εχουν ηδη βγει σε συνταξη.Ξεχνας ομως κατι βασικο οτι τα σοβαρα κρυπτονομισματα εχουν τεχνολογια.
Μπορω πχ να στηλω 1 εκατομμυριο ευρω (μακαρι να το ειχα) στην αλλη ακρη του κοσμου σε μηδενικο χρονο και να μου κοστισει 10-20 ευρω οταν για εισερχομενο εμβασμα οι τραπεζες της Ελλαδος μας χρεωνουν ενα μεροκαματο.
Αυτο που εχω ξαναπει λοιπον για οποιον θελει να εισελθει ειναι τα εξης:
1. Επενδυουμε χρηματα τα οποια δεν χρειαζομαστε για της καθημερινες αναγκες μας.
2. Βγαζουμε το αρχικο κεφαλαιο που επενδυσαμε απο τα κερδη μας.Σιγουρα θα εχει βγει σε μικρο χρονικο διαστημα με την ολη κατασταση που επικρατει. Προσωπικα εβγαλα το αρχικο κεφαλαιο μεσα σε περιπου 2 μηνες αφοτου μπηκα και τωρα απολαμβανω το ταξιδι.Τι ειχαμε τι χασαμε δηλαδη σε περιπτωση καταρευσης οπως λες.
Αλλα με 2 τρις κεφαλαιοποιηση και ολους τους μεγαλους θεσμικους ολοενα και να εισερχονται λιγο δυσκολο.

Ο χρονος θα δειξει.Αλλα εγω στο βαθος κατι ακουω σαν κατι να σφυριζει...τουυυυτττ τουυυυυττττ Χαμόγελο

Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 08, 2021, 03:40:47 πμ »

ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ (COLD H' HOT)

Λογω οτι πουθενα δεν αναφερεται και επειδη ποτε δεν ξερουμε πως τα φερνει η π....... η ζωη οταν ανοιγεται πορτοφολι αποθηκευστε τα κλειδια σας(KEY PHRASE ήΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ) σε χαρτι.Οχι screenshots ή μεσα σε κινητα.
Φροντιστε να γνωριζει ενα οικιο προσωπο σας τι ειναι αυτο,που βρισκετε  που και σε ποιον πρεπει να ανατρέξει, αν δεν γνωριζει, ωστε να ανακτησει τα κρυπτονομισματα οταν εμεις θα εχουμε Αλτσχαιμερ ή  ερθει η ωρα μας να παμε ''ΑΤΑ''ωστε μην πανε στραφτη στην αιωνιοτητα τα χρηματα μας.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 08, 2021, 04:54:10 μμ »

Τα bitcoin δεν ειναι επενδυση,τελος. Ειναι κερδοσκοπια μεχρι πυραμιδες του μπερισα.Θα μου πεις κακη ειναι η κερδοσκοπια; Αν εχεις πολλα λεφτα επιτρεπεται. Αν εχεις λιγα επιβαλεται. Αλωστε ενοια χασοσκοπος δεν υφισταται.
Απο φιλοσοφικης πλευρας οντως ανηκουν στον αναρχικο φιλελευθερισμο αφου αρνειται την αποκλειστικοτητα κοπης χρηματος στις κεντρικες τραπεζες. Μια κοινοτητα λοιπον που οι συμετεχοντες μεσω των υπολογιστων τους παραγουν χρημα και το χρησιμοποιουν σαν μεσο συναλαγης. Μονο που μονο συναλαγες δεν γινονται. Το 92% ειναι υπερσυγκεντρωμενο,γινεται ξεπλυμα χρηματος, και αντικατοπτριζει ποια αξια;. Αυτην την στιγμη υπαρχουν 1500 κρυπτο. Γιατι του χρονου να μην υπαρχουν 100.000 και μετα μερικα εκατομυρια. Χρημα απο το τιποτα δεν μπορει να δημιουργηθει. Επενδυτικα ποιος θα βαλει το εφαπαξ του σε κατι που σημερα εχει 10,αυριο 100 και μεθαυριο 500, για να εχει στην συνεχεια 200,50 η 0. Επειτα αναδυκνειονται συνεχως νεοι παραμετροι. Πχ η ενεργεια που καταναλωνει η δημιουργια,ισοδυναμει με την ενεργεια μιας μικρης χωρας ,η τα καυσαερια χιλιαδων αυτοκινητων. Καποια στιγμη θα μπει φραγμος. Σιγουρα δεν ειναι κατι που θα σβησει,ανοιχτηκαν αλλοι οριζοντες αλλα για να επιβιωσει θα πρεπει να μετατραπει
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 08, 2021, 08:32:08 μμ »

ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ (COLD H' HOT)

Λογω οτι πουθενα δεν αναφερεται και επειδη ποτε δεν ξερουμε πως τα φερνει η π....... η ζωη οταν ανοιγεται πορτοφολι αποθηκευστε τα κλειδια σας(KEY PHRASE ήΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ) σε χαρτι.Οχι screenshots ή μεσα σε κινητα.
Φροντιστε να γνωριζει ενα οικιο προσωπο σας τι ειναι αυτο,που βρισκετε  που και σε ποιον πρεπει να ανατρέξει, αν δεν γνωριζει, ωστε να ανακτησει τα κρυπτονομισματα οταν εμεις θα εχουμε Αλτσχαιμερ ή  ερθει η ωρα μας να παμε ''ΑΤΑ''ωστε μην πανε στραφτη στην αιωνιοτητα τα χρηματα μας.

Να προσθέσω να εχετε και keyword (φανταστειτε σαν την 25η λέξη) και να ειναι και αυτη στην λίστα σαν backup.
 
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 08, 2021, 08:39:57 μμ »

Τα bitcoin δεν ειναι επενδυση,τελος. Ειναι κερδοσκοπια μεχρι πυραμιδες του μπερισα.Θα μου πεις κακη ειναι η κερδοσκοπια; Αν εχεις πολλα λεφτα επιτρεπεται. Αν εχεις λιγα επιβαλεται. Αλωστε ενοια χασοσκοπος δεν υφισταται.
Απο φιλοσοφικης πλευρας οντως ανηκουν στον αναρχικο φιλελευθερισμο αφου αρνειται την αποκλειστικοτητα κοπης χρηματος στις κεντρικες τραπεζες. Μια κοινοτητα λοιπον που οι συμετεχοντες μεσω των υπολογιστων τους παραγουν χρημα και το χρησιμοποιουν σαν μεσο συναλαγης. Μονο που μονο συναλαγες δεν γινονται. Το 92% ειναι υπερσυγκεντρωμενο,γινεται ξεπλυμα χρηματος, και αντικατοπτριζει ποια αξια;. Αυτην την στιγμη υπαρχουν 1500 κρυπτο. Γιατι του χρονου να μην υπαρχουν 100.000 και μετα μερικα εκατομυρια. Χρημα απο το τιποτα δεν μπορει να δημιουργηθει. Επενδυτικα ποιος θα βαλει το εφαπαξ του σε κατι που σημερα εχει 10,αυριο 100 και μεθαυριο 500, για να εχει στην συνεχεια 200,50 η 0. Επειτα αναδυκνειονται συνεχως νεοι παραμετροι. Πχ η ενεργεια που καταναλωνει η δημιουργια,ισοδυναμει με την ενεργεια μιας μικρης χωρας ,η τα καυσαερια χιλιαδων αυτοκινητων. Καποια στιγμη θα μπει φραγμος. Σιγουρα δεν ειναι κατι που θα σβησει,ανοιχτηκαν αλλοι οριζοντες αλλα για να επιβιωσει θα πρεπει να μετατραπει

Υπάρχει και η κρυπτο-αναρχία. Καμια σχεση με την αναρχία φυσικά.

Τα περι ξεπλύματος χρήματος εχουν αναλυθει άπειρες φορές.
An Analysis of Bitcoin’s Use in Illicit Finance:
https://cryptoforinnovation.org/resources/Analysis_of_Bitcoin_in_Illicit_Finance.pdf
ο Michael Morell είναι former Acting CIA Director , οχι κανενας τυχαιος.
Τοσα χρονια γινεται ξέπλυμα, υπαρχουν απειρα αρθρα με εμπλοκη τραπεζων σε ξεπλυμα ναρκωτικων και εμποριο οπλων. Τοσα χρονια σε παρθεναγωγειο ζουσαμε;

Τα περι ενέργειας: ποιος ασχολειται, σοβαρα τωρα.
Έχει συγκρινει κανεις το αντιστοιχο κοστος για το παραδοσιακο χρημα;
Ποιος θα κοιταξει την ενεργεια και την μολυνση αν ειναι να βγαλει χρήμα.
Εχετε δει κανενα CEO να λεει "το ταδε προτζεκτ θα μας βγαλει 10 εκ αλλα δεν θα το κανουμε γιατι εχει περιβαλλοντικο αντικτυπο". Οταν τον βρειτε θα κανω donate τα BTC μου
Επιπλεον, το μεγαλυτερο ποσοστο ερχεται απο ανανεωσιμες πηγες (λογω κοστους).
Βεβαια αν δεν υπηρχε το BTC, θα περίσσευε η ενεργεια θεωρητικα

Τα ίδια 10 επιχειρηματα ανακυκλώνονται συνεχεια, χρονια τωρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2021, 08:43:31 μμ από johneko » Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 09, 2021, 06:10:11 πμ »

ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ (COLD H' HOT)

Λογω οτι πουθενα δεν αναφερεται και επειδη ποτε δεν ξερουμε πως τα φερνει η π....... η ζωη οταν ανοιγεται πορτοφολι αποθηκευστε τα κλειδια σας(KEY PHRASE ήΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ) σε χαρτι.Οχι screenshots ή μεσα σε κινητα.
Φροντιστε να γνωριζει ενα οικιο προσωπο σας τι ειναι αυτο,που βρισκετε  που και σε ποιον πρεπει να ανατρέξει, αν δεν γνωριζει, ωστε να ανακτησει τα κρυπτονομισματα οταν εμεις θα εχουμε Αλτσχαιμερ ή  ερθει η ωρα μας να παμε ''ΑΤΑ''ωστε μην πανε στραφτη στην αιωνιοτητα τα χρηματα μας.

Να προσθέσω να εχετε και keyword (φανταστειτε σαν την 25η λέξη) και να ειναι και αυτη στην λίστα σαν backup.
 
Αυτο που λες νομιζω ειναι μονο για το ledger και ειμαι δικλιδα ασφαλειας σε περιπτωση που απείλησε με αυτη την 25η λεξη οδηγεις τον  επιδοξο κλεφτη σε αλλο πορτοφολι το οποιο ειναι αδειο ή εχεις ενα μικρο ποσο.
24 λεξεις δεν ειναι στανταρ.Μερικα οπως το yoroi του Cardano εχουν 15 αν θυμαμαι καλα.

3200€ το Etherium παρεπειπτωντος.Ηδη εχει ξεπεράσει την κεφαλοποιηση της πλατινας.Οχι οχι δεν είναι επενδυση,δεν εισπρατουμε Ευρω, εισπρατουμε φασολάκια.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 09, 2021, 06:43:23 πμ »

Επενδυετε σε φασολακια και παιρνετε ευρω. Καποτε γινοταν και με τις τουλιπες. Το 99 στην ελλαδα γινοταν και με κολοχαρτα χρηματιστηριου. Μονο που τετοιες αποδοσεις δεν εχουν εμφανιστει ξανα στο παρελθον σε τοσο συντομο  χρονικο διαστημα. Ανακαλυφθηκε ο χρυσος!!! Τα ιδια 10 επιχειρηματα θα ανακυκλωνονται οσο απαντησεις δεν δινουν ουτε οι παζοπουλοι που τα πατροναρουν. Ειναι πχ ακριβο ενα bitcoin και ποτε;
Γεγονος ειναι οτι απετυχε για αυτο που δημιουργηθηκε . Συναλαχτικο μεσο. Σε ενα αεροπλανακι εχετε μπει οπου ο καθενας που αγοραζει ,ξερει οτι αγοραζει ακριβα περιμενοντας να πουλησει ακριβοτερα στον επομενο. Δεν ξερω ποτε θα γινει το κραχ,νομοτελειακα παντως θα γινει. Εν αναμονη των τελευταιων ηλιθιων που θα τους μεινει στα χερια λοιπον. Καλη τυχη στους συμετεχοντες
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 09, 2021, 08:14:09 πμ »

Ωραια.Ολα καλά.Εχεις καταλάβει οτι αγιράζεις χρυσο με Bitcoin κατευθείαν χωρίς μετατροπή σε ευρώ ή να το ξαναπώ;; Τα ίδια έλεγαν και για το ίντερνετ το 90 αυτο τωρα που εσυ χρησιμοποιεις.Έλλειψη διορατικότητας.Παμε παρακάτω..
Το θέμα σου θα μπορούσες όμώς να το αναρτήσεις στο Bitcoin φουσκα ή χρυσορυχείο,δεν ταιριαζει εδώ.
Εδω βοηθαμε τους "υποψιφιους ηλίθιους" που θέλουν να ασχοληθούν με τα κρυπτονομίσματα και φαντάζομαι όλοι γνωριζουν το ρίσκο που πέρνουν.
Ρε τον ηλίθιο τον Mασκ που αγοράζει BTC και πούλαει τα αυτικινητάκια του σε ανταλλαγη με φασιλάκια. Ρε τι βλακες υπάρχουν; απορω πως ειναι δισεκατομμυριουχος.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 09, 2021, 09:32:32 πμ »

Καπετανιο μου μην αρπαζεσαι. Τις αποψεις μας καταθετουμε.Οσο για τους βλακες δισεκατομυριουχους η ιστορια βριθει απο εγχωριους εκατομυριουχους λαναραδες εως τζορνταν μπελφορντ του εξωτερικου. Με αποκορυφωμα το μεγαλυτερο προγραμμα ponzi στην ιστορια του μαντοφ των 65 δις. Και αυτοι δισεκατομυριουχοι ηταν και κατεληξαν σε φυλακες και ψαθες. Η ιστορια θα δειξει
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 09, 2021, 09:54:50 πμ »

Δεν αρπαζομαι.Δεκτόν, καταθέτουμε απόψεις..
Κι εγω οτι γραφω αφορά το παρών και το παρών δείχνει παγκόσμια αποδοχή από απλούς ηλίθιους οπως λες (βαζω και τον ευαυτό μου μέσα) μεχρι μεγαθήρια της παγκόσμιας βιομήχανιας,τεχνολογίας καθώς και θεσμικούς.Μένουν μονο οι τραπεζίτες να το αποδεχτούν.Εντός ημερών θα γινονται αποδεκτές πληρωμές και απο VISA,ΜASTERCARD.
Aυτο δεν σου λεει τπτ;
Τεσπα μεγάλα παιδιά ειμαστε ο καθένας κανει την ερεύνα του και πράττει αναλόγως.Ξαναλέμε ολα εχουν το ρισκο τους κανείς δεν βγήκε ποτε να μοιράσει λεφτά.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 09, 2021, 10:12:11 πμ »

ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ (COLD H' HOT)

Λογω οτι πουθενα δεν αναφερεται και επειδη ποτε δεν ξερουμε πως τα φερνει η π....... η ζωη οταν ανοιγεται πορτοφολι αποθηκευστε τα κλειδια σας(KEY PHRASE ήΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ) σε χαρτι.Οχι screenshots ή μεσα σε κινητα.
Φροντιστε να γνωριζει ενα οικιο προσωπο σας τι ειναι αυτο,που βρισκετε  που και σε ποιον πρεπει να ανατρέξει, αν δεν γνωριζει, ωστε να ανακτησει τα κρυπτονομισματα οταν εμεις θα εχουμε Αλτσχαιμερ ή  ερθει η ωρα μας να παμε ''ΑΤΑ''ωστε μην πανε στραφτη στην αιωνιοτητα τα χρηματα μας.

Να προσθέσω να εχετε και keyword (φανταστειτε σαν την 25η λέξη) και να ειναι και αυτη στην λίστα σαν backup.
 
Αυτο που λες νομιζω ειναι μονο για το ledger και ειμαι δικλιδα ασφαλειας σε περιπτωση που απείλησε με αυτη την 25η λεξη οδηγεις τον  επιδοξο κλεφτη σε αλλο πορτοφολι το οποιο ειναι αδειο ή εχεις ενα μικρο ποσο.
24 λεξεις δεν ειναι στανταρ.Μερικα οπως το yoroi του Cardano εχουν 15 αν θυμαμαι καλα.

3200€ το Etherium παρεπειπτωντος.Ηδη εχει ξεπεράσει την κεφαλοποιηση της πλατινας.Οχι οχι δεν είναι επενδυση,δεν εισπρατουμε Ευρω, εισπρατουμε φασολάκια.


seed phrase +1 extra word
Δεν εχει μονο το ledger αλλα και το coinomi wallet (24+1), samurai wallet (12+1)
Νομιζω και το deadalus, δεν ειμαι σιγουρος
Άλλη extra λέξη άλλο wallet Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 10:14:33 πμ από johneko » Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 09, 2021, 10:16:55 πμ »

Δεν αρπαζομαι.Δεκτόν, καταθέτουμε απόψεις..
Κι εγω οτι γραφω αφορά το παρών και το παρών δείχνει παγκόσμια αποδοχή από απλούς ηλίθιους οπως λες (βαζω και τον ευαυτό μου μέσα) μεχρι μεγαθήρια της παγκόσμιας βιομήχανιας,τεχνολογίας καθώς και θεσμικούς.Μένουν μονο οι τραπεζίτες να το αποδεχτούν.Εντός ημερών θα γινονται αποδεκτές πληρωμές και απο VISA,ΜASTERCARD.
Aυτο δεν σου λεει τπτ;
Τεσπα μεγάλα παιδιά ειμαστε ο καθένας κανει την ερεύνα του και πράττει αναλόγως.Ξαναλέμε ολα εχουν το ρισκο τους κανείς δεν βγήκε ποτε να μοιράσει λεφτά.


εδω εχω ενσταση.
Για την ώρα οι συνναλαγες εκκαθαριζονται σε USD ή EUR.
Απο πισω εχεις τα BTC και τα καθαρίζει μετα την συνναλαγή.
Ουσιαστικα τον χρησιμοποιει σαν λογαριασμό όχι για το processing.

Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 09, 2021, 12:47:08 μμ »

Ωραια.Ολα καλά.Εχεις καταλάβει οτι αγιράζεις χρυσο με Bitcoin κατευθείαν χωρίς μετατροπή σε ευρώ ή να το ξαναπώ;; Τα ίδια έλεγαν και για το ίντερνετ το 90 αυτο τωρα που εσυ χρησιμοποιεις.Έλλειψη διορατικότητας.Παμε παρακάτω..
Το θέμα σου θα μπορούσες όμώς να το αναρτήσεις στο Bitcoin φουσκα ή χρυσορυχείο,δεν ταιριαζει εδώ.
Εδω βοηθαμε τους "υποψιφιους ηλίθιους" που θέλουν να ασχοληθούν με τα κρυπτονομίσματα και φαντάζομαι όλοι γνωριζουν το ρίσκο που πέρνουν.
Ρε τον ηλίθιο τον Mασκ που αγοράζει BTC και πούλαει τα αυτικινητάκια του σε ανταλλαγη με φασιλάκια. Ρε τι βλακες υπάρχουν; απορω πως ειναι δισεκατομμυριουχος.

βρε καπετανιε για πες μας ποσα bitcoin πρεπει να αγοραζω για να μου ερθει αυτος ο χρυσος στο σπιτι μου (εφ'οσον λενε οτι κανουν και ντελιβερι χρυσου)
γιατι με 355€ που εχει η γρια ελι δεν νομιζω να κανουν ντελιβερι για τοσα μικρο ποσα,  αλλα ακομα και για 2-3-4 ή και 10 γριες ελισαβετ δεν νομιζω να σου κανουν ντελιβερι στο σπιτι τα παιδια και απο την αλλη τι χρυσος θα ειναι αυτος? λιρες-νομισματα ή μπαρες γιατι ολοι ξερουμε και εχουμε ακουσει οτι με τις μπαρες ειμαστε λιγο <κουμπωμενοι> ολοι μας οταν τις βλεπουμε, υπαρχει και το βολφραμιο ξερεις...... Σαρκασμός

εαν θελω λοιπον να αγορασω χρυσο αγοραζω απο μαγαζα και εμπορους που εμπιστευομαι και αν εχω τοσα πολλα φραγκα κατευθειαν απο το ιδιο το νομισματοκοποειο δεν χρειαζεται να μεσολαβησει κανενα κρυπτο λοιπον  αρα αυτο μαλλον περισσοτερο για τυρακι στην φακα μοιαζει οσων ακομα δεν <τσιμπισαν> με την φολα......
ευχομαι καλα κερδη σε ολους του εμπλεκομενους και τα κερδισμενα σε γριες ελι οχι σε ψηφιακο χρυσο...... Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 12:54:01 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 09, 2021, 12:57:15 μμ »

Δεν αρπαζομαι.Δεκτόν, καταθέτουμε απόψεις..
Κι εγω οτι γραφω αφορά το παρών και το παρών δείχνει παγκόσμια αποδοχή από απλούς ηλίθιους οπως λες (βαζω και τον ευαυτό μου μέσα) μεχρι μεγαθήρια της παγκόσμιας βιομήχανιας,τεχνολογίας καθώς και θεσμικούς.Μένουν μονο οι τραπεζίτες να το αποδεχτούν.Εντός ημερών θα γινονται αποδεκτές πληρωμές και απο VISA,ΜASTERCARD.
Aυτο δεν σου λεει τπτ;
Τεσπα μεγάλα παιδιά ειμαστε ο καθένας κανει την ερεύνα του και πράττει αναλόγως.Ξαναλέμε ολα εχουν το ρισκο τους κανείς δεν βγήκε ποτε να μοιράσει λεφτά.


το too big to fail σου λεει κατι μηπως το εχεις ξανα ακουσει καπου πριν απο μερικα χρονια? τροφη για σκεψη δινω τιποτε αλλο..... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 09, 2021, 01:18:27 μμ »

Ωραια.Ολα καλά.Εχεις καταλάβει οτι αγιράζεις χρυσο με Bitcoin κατευθείαν χωρίς μετατροπή σε ευρώ ή να το ξαναπώ;; Τα ίδια έλεγαν και για το ίντερνετ το 90 αυτο τωρα που εσυ χρησιμοποιεις.Έλλειψη διορατικότητας.Παμε παρακάτω..
Το θέμα σου θα μπορούσες όμώς να το αναρτήσεις στο Bitcoin φουσκα ή χρυσορυχείο,δεν ταιριαζει εδώ.
Εδω βοηθαμε τους "υποψιφιους ηλίθιους" που θέλουν να ασχοληθούν με τα κρυπτονομίσματα και φαντάζομαι όλοι γνωριζουν το ρίσκο που πέρνουν.
Ρε τον ηλίθιο τον Mασκ που αγοράζει BTC και πούλαει τα αυτικινητάκια του σε ανταλλαγη με φασιλάκια. Ρε τι βλακες υπάρχουν; απορω πως ειναι δισεκατομμυριουχος.

βρε καπετανιε για πες μας ποσα bitcoin πρεπει να αγοραζω για να μου ερθει αυτος ο χρυσος στο σπιτι μου (εφ'οσον λενε οτι κανουν και ντελιβερι χρυσου)
γιατι με 355€ που εχει η γρια ελι δεν νομιζω να κανουν ντελιβερι για τοσα μικρο ποσα,  αλλα ακομα και για 2-3-4 ή και 10 γριες ελισαβετ δεν νομιζω να σου κανουν ντελιβερι στο σπιτι τα παιδια και απο την αλλη τι χρυσος θα ειναι αυτος? λιρες-νομισματα ή μπαρες γιατι ολοι ξερουμε και εχουμε ακουσει οτι με τις μπαρες ειμαστε λιγο <κουμπωμενοι> ολοι μας οταν τις βλεπουμε, υπαρχει και το βολφραμιο ξερεις...... Σαρκασμός

εαν θελω λοιπον να αγορασω χρυσο αγοραζω απο μαγαζα και εμπορους που εμπιστευομαι και αν εχω τοσα πολλα φραγκα κατευθειαν απο το ιδιο το νομισματοκοποειο δεν χρειαζεται να μεσολαβησει κανενα κρυπτο λοιπον  αρα αυτο μαλλον περισσοτερο για τυρακι στην φακα μοιαζει οσων ακομα δεν <τσιμπισαν> με την φολα......
ευχομαι καλα κερδη σε ολους του εμπλεκομενους και τα κερδισμενα σε γριες ελι οχι σε ψηφιακο χρυσο...... Κλείσιμο ματιού

δεν τρώγεσαι με τιποτα
Είναι πολλα δεν σου αρεσει.
Ειναι λιγα δεν σου αρεσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 01:22:50 μμ από johneko » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences