Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:22:57 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγορά από Aurinum.de  (Αναγνώστηκε 3493 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Athanasios
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 07:41:45 μμ »

Καλησπέρα στο στέκι.
Γνωρίζει κάποιος αν το κατάστημα Aurinum.de λειτουργεί ή είναι σε Lockdown?
Έχω χάσει εντελώς επικοινωνία μαζί τους από την αρχή του έτους με παραγγελία πληρωμένη και σε εκκρεμότητα.
Δεν υπάρχει απάντηση σε email αλλά ούτε και τηλεφωνικά.
Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω?
Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 10:39:41 μμ »

Σε email δεν μου έχουν απαντήσει, ενώ παλια απάνταγαν σε 1-2 μέρες
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 04, 2021, 05:29:27 μμ »

Πριν μια εβδομαδα εκανα μια ερωτηση και μου απαντησαν κανονικα την επομένη
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 05, 2021, 08:15:35 μμ »

Είναι αξιόπιστο μαγαζί πάντως.
Καταγράφηκε
Athanasios
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 05, 2021, 09:09:01 μμ »

Δεν απαντούν σε κανένα email μου εδώ και ένα μήνα.
Σήμερα επιτέλους απάντησε κάποια κοπέλα στο τηλέφωνο μετά από πολλές προσπάθειες η οποία δεν ήξερε να με ενημερώσει και θα μεταφέρει το μήνυμα μου σε συνάδελφο της την Δευτέρα...
Με 2 παραγγελίες πληρωμένες από Νοέμβρη και Δεκέμβρη σε εκκρεμότητα δεν νομίζω πως είναι τελικά και τόσο αξιόπιστο μαγαζί.

Καταγράφηκε
hagigeorgios
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 21, 2021, 05:46:35 μμ »

Εγώ παρέλαβα μια παραγγελία που είχα κάνει πριν 2 μηνες περίπου με pre order νομίσματα μέσα, πριν λίγες μέρες. Ελειπε όμως ένα νόμισμα και τους έστειλα email  και περιμένω την απάντησή τους. Σε ανάλογη περίπτωση στο παρελθόν παραδέχθηκαν το λάθος τους και μου το έστειλαν μετά. Για να δούμε τώρα..
Καταγράφηκε
Athanasios
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 21, 2021, 06:40:50 μμ »

Στην περίπτωση μου, η παραγγελίες τελικά στάλθηκαν και φτάσανε μαζί ολοκληρωμένες. Όχι όμως πριν περάσουν 3 ολόκληροι μήνες. Τους 2 πρώτους είχα στείλει περίπου 10 email στα οποία δεν λάμβανα καμία απάντηση. Απάντηση επίσης, δεν έπαιρνα και στα τηλέφωνα που έκανα τον 3ο μήνα. Μονάχα την τελευταία εβδομάδα πριν την αποστολή άρχισαν να απαντάνε αλλά και πάλι η μόνη πληροφορία που μπορούσαν να μου προσφέρουν στα 4 τηλεφωνήματα, ήταν πως θα μεταφέρουν το ζήτημα μου...Και χωρίς να έχω καμία απάντηση, ξαφνικά ένα πρωί στάλθηκε email για λήψη πληρωμής (την είχα κάνει από την πρώτη στιγμή) και ένα ακόμα email ότι η παραγγελία στάλθηκε.
Πραγματικά δεν έχω ξανανιώσει ποτέ τόσο αδύναμος έπειτα από ηλεκτρονική παραγγελία. Είχα πληρώσει με τραπεζική μεταφορά και όχι μέσω Paypal.
Πιστεύω ειλικρινά πως αν δεν ήμουν τόσο επίμονος ίσως και να μην έστελναν ποτέ την παραγγελία.
Απαράδεκτοι στην επικοινωνία...(δεν γνωρίζει κανένας αγγλικά)..Απαράδεκτοι στην εξυπηρέτηση...
Έχουν αρχίσει  να λαμβάνουν πολύ κακές κριτικές γενικά.
Άριστες τιμές και μεταφορικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά όλη αυτή η αβεβαιότητα μου χάλασε την προσμονή και δεν ξέρω αν αξίζει πλέον
Τα παραπάνω τα γράφω για ενημέρωση των μελών.
Ελπίζω να μη σας κούρασα.
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 21, 2021, 06:57:45 μμ »

Κάτι έχει γινει τους τελευταίους μήνες με αυτους.

Μήπως τα preorder έγιναν με χαμηλές τιμες και οταν ανέβηκε η τιμή ζορίστηκαν να τις υλοποιήσουν;

Ή το μαγαζί ειναι μικρό (one-man show) και κάτι έπαθε με αποτέλεσμα να πάνε ολα πισω;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2021, 06:58:32 μμ από johneko » Καταγράφηκε
hagigeorgios
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 21, 2021, 11:20:15 μμ »

Έχω παρατηρήσει ότι σε παραγγελία που βάζει κάποιος pre order, γράφει πιθανή ημερομηνία παράδοσης του νομισματοκοπείου προς αυτούς. Αν λοιπόν υποθετικά αυτό που παρηγγειλες εσύ, αυτοί το παραλαμβάνουν τέλος Απριλίου, και εσύ τους στείλεις email αύριο και τους ρωτάς τι γίνεται, δεν Θά σου απαντήσουν γιατί θα πρέπει εσύ να έχεις προσέξει τις ημερομηνίες παράδοσης. Νομίζω δλδ ότι πράττουν κάπως έτσι...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences