Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 04:43:40 μμ
Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα «Ελλάδα 2021»  (Αναγνώστηκε 105914 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #360 στις: Φεβρουάριος 06, 2021, 09:28:48 πμ »


Κρατήστε τα χρήματα σας για την μεγάλη κασετίνα όταν βγει. Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2021, 09:29:48 πμ από CHRIS1964 » Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #361 στις: Φεβρουάριος 06, 2021, 08:06:09 μμ »

Πάνε καλά οι πωλήσεις στο Ελλάδα 2021.
Διαφήμιση-ρεπορτάζ του νομισματικού προγράμματος σήμερα μέσα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #362 στις: Φεβρουάριος 06, 2021, 08:22:01 μμ »

Πάνε καλά οι πωλήσεις στο Ελλάδα 2021.
Διαφήμιση-ρεπορτάζ του νομισματικού προγράμματος σήμερα μέσα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1. Μεγάλο χαμόγελο
Ναι, το είδα κι εγώ. Να προβλέψω ότι ήταν και δωρεάν.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #363 στις: Φεβρουάριος 06, 2021, 08:25:18 μμ »

Πάνε καλά οι πωλήσεις στο Ελλάδα 2021.
Διαφήμιση-ρεπορτάζ του νομισματικού προγράμματος σήμερα μέσα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1. Μεγάλο χαμόγελο
Ναι, το είδα κι εγώ. Να προβλέψω ότι ήταν και δωρεάν.

Η Γιάννα, τέτοια φίρμα δωρεάν;
Μήπως πήρε χρήματα για να εμφανιστεί;
Προβλέπω μέχρι επιβολή φορολογίας για να βγουν τα έξοδά της.
Καταγράφηκε

Costis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #364 στις: Φεβρουάριος 08, 2021, 10:50:45 μμ »

Εγω πιστεύω πως θα πουληθούν όλα και εξηγώ το σκεπτικό μου

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή
1 - Η επιτροπή εχει κόστος μηδέν ….όλα είναι χορηγία ακόμη και η διαφήμιση
2 - Οι χορηγοί σίγουρα θα αγοράσουν κάποιες κασετίνες για κάποιους διευθυντές
     Τι ειναι για παράδειγμα 10-20 κασετίνες 150.000 για τα ΕΛΠΕ?  Δεν θα τα αγοράσουν οι
     Διευθυντές αυτοί θα τα πάρουν δωρεάν αλλά οι Εταιρίες για PR, για δώρα κτλ
     η επιτροπή όμως θα πουλήσει...
3 - Η τράπεζά της Ελλάδος δεν θα πάρει? Πιστεύω ήδη εχει συμφωνήσει να πάρει κάποιο αριθμό
4 - Πόσοι φιλοι της Γιαννας θα δώσουν τα 8χιλιαρο και καλά από θέμα PR ή για δωράκια
5- Άνθρωποι του εξωτερικού Αμερικοί και Αυστραλία - μη συλλέκτες ή και συλλέκτες που σίγουρα
     θα πάρουν κάποια κομμάτια
και τέλος
6 - Το ελληνικό δημόσιο δεν θα πάρει για δώρα κτλ? ειδικά ενώψει που θα έρθουν ηγέτες για τα διαφορά γεγονότα αφήστε που μπορεί να κάνει και σκουπα σε οτι μεινει..

σύμφωνα με τα παραπάνω η επιτροπή θα κανει Sold out
Πιστεύω ότι μέχρι 25 Μαρτίου δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο από Χρυσά και Ασημένια

Απλά επειδή έπρεπε να διαθέσει και κάποια κρέμασε κάποια σε ακραίες τιμές έτσι ώστε να μην μπορεί κάποιος να πει δεν πρόλαβα να παρω - εκεί είναι πάρτε (χοχοχο)

και ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα

η ταπεινή μου άποψη περι νομισματικού 2021

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2021, 10:53:30 μμ από Costis » Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #365 στις: Φεβρουάριος 08, 2021, 10:57:43 μμ »

 Ναι καλα θα πουληθουν ολα.Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2021, 10:58:47 μμ από dulakis » Καταγράφηκε

tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 844


Προφίλ
« Απάντηση #366 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 12:32:39 πμ »

....και να <<πουληθούν >> που πολύ αμφιβάλω , μετά από κάποια χρόνια θα πωλούνται πολύ κάτω απ την τιμή έκδοσης στην δευτερογενή αγορά
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1791


Προφίλ
« Απάντηση #367 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 01:39:49 πμ »

Κανένας από τους παραπάνω αναφερθέντες θεσμικούς οργανισμούς, δεν πρόκειται να εκταμιεύσει.. οκταχίλιαρα για δωράκια.

Ειδικά η ΤτΕ και το Δημόσιο εν γένει. Στους ξένους ηγέτες, δώρο κανένα τσολιαδάκι και πολύ τους είναι!
Οι δε χορηγοί αρκετά «ξηλώθηκαν» με την χρηματοδότηση των δημοσίων σχέσεων της κυρίας. Ποσώς ενδιαφέρονται για το νομισματικό της πρόγραμμα.

Όσο για τους απλούς και ταπεινούς συλλέκτες ανά την υφήλιο, το ενδιαφέρον να προμηθευτούν αυτήν την -κατά τα φαινόμενα- αποτυχημένη σειρά, είναι πιθανότατα ανάλογο με το ήδη εκφρασμένο, στη πρόσφατη σχετική ψηφοφορία των μελών του στεκιού. Δηλαδή, σχεδόν μηδενικό!

Κατά την προσωπική μου εκτίμηση, πέραν των μερικών δεκάδων σετ, τα οποία ενδεχομένως θα δωρηθούν σε υψηλότατους επισήμους, θεωρώ απίθανο να πωληθούν πάνω από 300-400 σειρές.

Διότι τα οκτώ χιλιάρικα θα δικαιολογούνταν κάλλιστα, από ένα υποπενταπλάσιο mintage (200), ή από υπερδιπλάσια (τουλάχιστον) ποσότητα χρυσού μετάλλου. Για την συγκεκριμένη περίπτωση όμως, ακόμα και τα 4 χιλιάρικα φαντάζουν υπερβολικά..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2021, 01:42:11 πμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #368 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 07:30:11 πμ »

εμενα το πιο μεγαλο ενδιαφερον ειναι στις μελλοντικες on line εκτιμησεις της κασετινας  Μεγάλο χαμόγελο

θα γραφγουμε απο κατω την αληθεια και καπιοι λιγοι την δικη τους αληθεια τους επειδη την πηραν

Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #369 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 09:39:32 πμ »

ο costis παραπανω μιλησε πολυ σωστα..αν η σειρα ηταν στο 1|3 της τιμης τοτε πολυ θα λεγατε αλλα..απλα ειναι πολλα τα χρηματα που πολλοι δεν μπορουν να τα διαθεσουν κ απο αυτους ενα μερος προσπαθει να βγαλει σκαρτη την παρτιδα..και ομως ειναι πανεμορφα,,στο τελος θα δουμε..φιλικα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #370 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 09:58:32 πμ »

ο costis παραπανω μιλησε πολυ σωστα..αν η σειρα ηταν στο 1|3 της τιμης τοτε πολυ θα λεγατε αλλα..απλα ειναι πολλα τα χρηματα που πολλοι δεν μπορουν να τα διαθεσουν κ απο αυτους ενα μερος προσπαθει να βγαλει σκαρτη την παρτιδα..και ομως ειναι πανεμορφα,,στο τελος θα δουμε..φιλικα

Παρέλαβες την κασετίνα από το 2021 ή ακόμη την αναμένεις?
Γιατί περιμένουμε τις πρώτες φωτογραφίες από μέλος με μεγάλο ενδιαφέρον.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #371 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 10:11:59 πμ »

ο costis παραπανω μιλησε πολυ σωστα..αν η σειρα ηταν στο 1|3 της τιμης τοτε πολυ θα λεγατε αλλα..απλα ειναι πολλα τα χρηματα που πολλοι δεν μπορουν να τα διαθεσουν κ απο αυτους ενα μερος προσπαθει να βγαλει σκαρτη την παρτιδα..και ομως ειναι πανεμορφα,,στο τελος θα δουμε..φιλικα
Αν η σειρά ήταν στο 1/3 της τιμής βεβαίως και θα το αντιμετωπίζαμε διαφορετικά το θέμα.Προσωπικά γνωρίζω πολλούς που έχουν να διαθέσουν τα χρήματα αλλά δεν το κάνουν.
Τώρα το αν είναι όμορφα ή όχι τα νομίσματα είναι υποκειμενικό.Σεβαστές όλες οι γνώμες!!!
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #372 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 10:46:28 πμ »

ο costis παραπανω μιλησε πολυ σωστα..αν η σειρα ηταν στο 1|3 της τιμης τοτε πολυ θα λεγατε αλλα..απλα ειναι πολλα τα χρηματα που πολλοι δεν μπορουν να τα διαθεσουν κ απο αυτους ενα μερος προσπαθει να βγαλει σκαρτη την παρτιδα..και ομως ειναι πανεμορφα,,στο τελος θα δουμε..φιλικα

ο καθενας εχει την δικια τιου αληθεια  αλλα αντικειμενικα τα 5 ευρα(γερμανικου τυπου) θ αρεσουν στην συντριπτικη πλειοψηφια(τωρα εχω 80 ευρω να τα παρω αλλα θα ενιωθα ροίδο) οπως επισης στην συντριπτικη πλειοψηφεια τα χρυσα φενονται αστεια ..τα ασημενια ειναι πιο υποκειμενικα..εγω αν θες δεν εχω προβλημα για το αν θα βγει σκαρτη  ή οχι .Αν ειχα λεφτα και την επερνα επειδη μου αρεσε δεν θα με πειραζε αν την ελεγε σκαρτη ο φτωχομπινες...εκτος και αν ειχα την μυγα  ...       ........      .............
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2021, 10:54:15 πμ από Εν-αντι » Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #373 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 11:00:28 πμ »

Και εγώ σε παλαιότερη ανάρτηση είχα πει ότι αν η τιμή της ήταν σε πιο προσιτά επίπεδα θα την έπαιρνα όλη.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #374 στις: Φεβρουάριος 24, 2021, 11:39:15 πμ »

οριστε οι πρωτες φωτο που βλεπω


https://www.ebay.com/itm/284196043428

εφτασαν στη λεμεσο και στην αθηνα κανενας? ..μηπως δινεται προτεραιοτητα εκτος ελλαδας?..μυστηρια πραγματα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences