Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:05:05 πμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα «Ελλάδα 2021»  (Αναγνώστηκε 104264 φορές)
sakis73 και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Δεκέμβριος 27, 2020, 09:26:48 μμ »

Με καποιο τροπο πρεπει να μπει και ο Στελιος Κρητικος στην συζητηση(να μας δωσει τα φωτα του και στα κυκλοφοριας αλλα και στα αναμνηστικα )ειναι μεγαλο κριμα να απεχει απο εδω επειδη δεν γνωριζει απο υπολογιστες,δεσμευομαι οτι οταν τελειωσει ολο αυτο με την κορωνα θα τον απαγαγω και θα τον βαλω να μου τα πει να τα μεταφερω σε καποιο αλλο νεο θεμα ,σφαλματα -ποικιλιες

Υ.Γ  προς NMS μου ζητησε να σου δωσω πολλούς χαιρετισμούς
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Δεκέμβριος 27, 2020, 09:30:59 μμ »

Για ποιον Στέλιο λες; Απορία
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Δεκέμβριος 27, 2020, 09:52:10 μμ »

Σωστός! Μπράβο Νίκο που συμπλήρωσες.
Μίμη πες μας για το βιβλίο για να το πάρει όποιος θέλει.
Ορέ Κυριακάτικα 17-12-2020 τι μας έπιασε!!...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Ok παιδιά, Θα παω αύριο να παρω το δεμα, και θα ανεβάσω στην ανάλογη κατηγορία ...
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Δεκέμβριος 27, 2020, 09:52:26 μμ »

Eτσι ονομαζεται Στελιος( Κρητικος ειναι το επιθετο του )παλιος εμπορας νομισματων τρελα με της τηλεκαρτες και απο τους μεγαλυτερους σφαλματολογους νομισματων ,του εχω χαρισει και ενα βιβλιο σου Μπαμπη και του αρεσε παρα πολυ η δουλεια που εχεις κανει αν και εχει καποιες μικρες ενστασεις.
Καταγράφηκε

NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Δεκέμβριος 27, 2020, 10:21:11 μμ »

Με καποιο τροπο πρεπει να μπει και ο Στελιος Κρητικος στην συζητηση(να μας δωσει τα φωτα του και στα κυκλοφοριας αλλα και στα αναμνηστικα )ειναι μεγαλο κριμα να απεχει απο εδω επειδη δεν γνωριζει απο υπολογιστες,δεσμευομαι οτι οταν τελειωσει ολο αυτο με την κορωνα θα τον απαγαγω και θα τον βαλω να μου τα πει να τα μεταφερω σε καποιο αλλο νεο θεμα ,σφαλματα -ποικιλιες

Υ.Γ  προς NMS μου ζητησε να σου δωσω πολλούς χαιρετισμούς

Στελιος Κρητικος... ηταν εδω ροδο;; σαν ονομα ειναι γνωστο! να γνωριζομαστε; πιθανον! Χαμόγελο

να σε καλα και εσυ και αυτος! ανταποδιδω χαιρετισμους!!

ειναι σφαλματακιας;; Χαμόγελο μακαρι αν εχει βρει κατι να το μαθουμε κι εμεις!

Καταγράφηκε
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 839


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 27, 2020, 10:28:28 μμ »

Δεν υπαρχουν σφαλματα στα ευρω νομισματα?Ειστε σιγουροι?Η ερωτηση ειναι προς τον Νικο NMS και προς τον Μπαμπη xmac.

Φυσικά και υπάρχουν σε όλες τις αξίες κυκλοφορίας. Πχ. στο δίευρα του 2002 S (που έχω περίπου 12-13 σφάλματα διαφορετικά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα και 2 διπλά αν τα θέλεις...). Αλλά και σε όλα τα άλλα κυκλοφορίας, αξίες από 1 λεπτό έως και 1 ευρώ ελληνικά και ξένα. Όμως νομίζω ότι εδώ μιλάμε για συλλεκτικά νομίσματα. Στο μόνο που γνωρίζω να έγινε πατάτα αλλά σε όλη τη ποσότητα είναι το μικρό χρυσό 50ευρο που γράφτηκε με λάθος γραμματική. Δεν θυμάμαι τούτη την ώρα ποιας χρονιάς ήταν. Ας βοηθήσει κάποιος ή ας γράψει και για άλλα σφάλματα σε ελληνικά συλλεκτικά νομίσματα ευρώ. Επίσης δεν χρειάζεται παρεξήγηση, συζήτηση κάνουμε, έτσι;
Και στο ασημένιο της μαθηματικής εταιρίας με λάθη στα μαθηματικά !
Καταγράφηκε
thanos_larisa
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 250


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 01:12:24 πμ »

τι σας λενε οι τιμες?

ΤΙΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ & ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΠΗΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ 2021 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ
Οι ΤΙΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ και οι ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΠΗΣ των νομισμάτων που θα βγουν το 2021 θα είναι οι εξής:
- 2 x 5€ νομίσματα κοινού μετάλλου με πολυμερή δακτύλιο (σε μασούρι) x 5€ (από 125.000 κομμάτια, 2 διαφορετικά νομίσματα, 9 g). ΑΓΟΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣΟΥΡΙΑ, ΟΧΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ!!
- Σετ με 8 x 10€ ασημένια x 60€ συμπεριλαμβανομένου μιας κασετίνας που θα μπαίνουν και τα 8 (από 4.000 κομμάτια, 8 διαφορετικά, 34,1 g). ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗΣ 86€!!
- Σετ με 4 x 200€ χρυσά x 520€ / νόμισμα συμπεριλαμβανομένου μιας κασετίνας που θα μπαίνουν και τα 4 (από 1.000 κομμάτια, 4 διαφορετικά, 7,98 g). ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗΣ 580€!!
Αν κάποιος θέλει να τα αγοράσει μεμονωμένα (οπότε και πιό ακριβά) θα μπορέσει να αγοράσει και μια κασετίνα για τα 8 ασημένια (26€) ή μια για τα 4 χρυσά (17€) ή μια για όλα τα 14 νομίσματα μαζί (61€). Αν πάρει κανείς κομπλέ το σετ η κασετίνα είναι μέσα στην τιμή.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 02:54:11 πμ »

ππωωωω...... δεν ελεγα στο ποστ μου στις 23... τα νουμερα του λοττο καλυτερα;;;

εκει εγραφα... το χρυσο το εκοβα στα 600.... και γραφεις 580 και το ασημενιο στα 85 και γραφεις 86 ευρω! κι εκανα απλα προβλεψεις... χαχαχαχα  

υπολογιζα τα 5 ευρα στα 25.... κι οχι μονο σε μασουρι... κριμα... επεσα εξω...

αν το μασουρι εχει μεσα 25.... μιλαμε για 5000 μασουρια απο καθε κερμα, και μια τιμη στα 150 ευρω;;;

δηλαδη θα θελω 300 ευρω για να τα παρω και τα 2;;;;  κι αν τα θελω ολα.... παει ... 300 τα απλα + 480 τα ασημενια στην χαμηλη τιμη, +2080 τα χρυσα στην χαμηλη τιμη.... = 2860 ευρω;;;;; χαχαχαχαχαχα ναι... μια χαρα! τωρα... παω να τα κανω μασουρια!!

ντροπη να θελουν να ξεφορτωθουν ετσι τα 5 ευρα!!! εμας που θελουμε απο 1.. δεν μα υπολογιζουν! τα υπολοιπα τι να τα κανουμε;; αν δεν βγει ΦΕΚ για την κυκλοφορια τους.....δεν μπορουμε να κανουμε κατι...

για ασημενια η τιμη τρελλη για μεμονομενο........ και για τα χρυσα... τι να πω... ειναι ακριβα τα μποτοξ....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2020, 02:55:55 πμ από NMS » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 07:36:37 πμ »

Χμ..... Μια λύση που σκέφτομαι, ο ιδιώτης δουλεύει για τον ιδιώτη Άνεση .. Θα πάρει το μασούρι ο έμπορος, και θα πάει όποιος θέλει να τα συλλέξει στο μαγαζί να πάρει ένα. Στην ανάλογη τιμή φυσικά Κλείσιμο ματιού .....

Υγ... Δεν ξέρω μόνο...θα τα έχει στο ράφι με τα αναμνηστικά της τράπεζας της Ελλάδος, η με τα άλλα του συλλεκτικού κύκλου και της μαιλινκ;    Μεγάλο χαμόγελο αστειεύομαι..
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 10:09:55 πμ »

ανακοινώθηκαν επίσημα; πού μπορούμε να το δούμε;
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 10:17:25 πμ »

Στην εθνική τράπεζα 🏦 μάλλον...
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 11:01:30 πμ »

Και στο μέλλον αν κάποιος θέλει να αγοράσει η να πουλήσει μεμονωμένα κάποια χωρίς το ατομικό κουτί τους πως θα γίνει;
Θα πρέπει δηλαδή να τα πουλήσει ή να τα αγοράσει όλα μαζί.
Θα μου πεις βέβαια αγόρασέ τα μεμονωμένα τότε όμως θα πληρώσεις παραπάνω 8Χ26=208 για τα σσημένια και 4Χ60=240 για τα χρυσά, επιπλέον βέβαια και τις μεγάλες κασετίνες αν τα θέλει και όλα μαζί.
ΩΡΑΙΟ ΚΟΛΠΟ!!!!
Για τα μικρά δεν υπάρχει θέμα γιατί μετά από συνεννόηση μέσα στο στέκι ένας από μας κατά τόπους τα αγοράζει και τα μοιραζόμαστε.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 11:31:17 πμ »

πιθανον να το κανουν οπως στα ολυμπιακα! αν ηθελες μεμονομενο ειχε κουτι..το οποιο το πληρωνες εξτρα! ειχε μεν την κασσετινα αλλα και σε μεμονομενα... θυμαμαι οτι τα ασημενια τα εδιναν και δυο δυο... μεσα σε κουτι που το πληρωνες τοτε εξτρα 2 ευρω... τωρα θα ειναι παραπανω... ειμαι σιγουρος οτι το ασημενιο θα ειναι στο συνολο στα 90 ευρω... αλλιως πως θα γινει; γιατι θα πρεπει να εχει και χαρτια το κερμα..
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 11:54:14 πμ »

Δύσκολο να γίνει έτσι αν ισχύσουν τελικά αυτά που γράφει ο φίλος παραπάνω.
Με την τακτική αυτή πουλάνε την ποσότητα μαζικά με τυράκι την φθηνότερη τιμή.
Από ότι φαίνεται οι λύσεις είναι δυο ή αγορά όλα μαζί και φθηνότερα ή μεμονωμένα και ακριβότερα.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 12:45:22 μμ »

στα 1000 τα χρυσά δεν νομίζω να εξαντληθούν. στα 600, και 6 μαζεμένα να ήταν θα έφευγαν για πλάκα. Λένε όλοι για τα λεφτά, αλλά ως δια μαγείας, όταν η ποσότητα αγγίζει το κατώτατο όριο κοπής (νομίζω τώρα το έχει ο Αριστοτέλης, 600 κομμάτια), όλα γίνονται.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences