Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 10:44:44 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα «Ελλάδα 2021»  (Αναγνώστηκε 105896 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 22, 2020, 05:14:11 μμ »

Συμφωνώ Χρήστο για τις ποσότητες ορισμένων (των ασημένιων ειδικότερα) αλλά περίμενε να δούμε και την τιμή διάθεσης.
Κάτι μου λέει ότι θα είναι απαγορευτική.
Μακάρι να βγω ψεύτης.


Δυστυχώς αυτή την εντύπωση έχω και εγώ.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 11:09:50 πμ »

Αν η τιμη των χρυσων ειναι μεταξυ των 500-550 θα δελεασει αρκετους. πιστευω θα ειναι 550 βαση της τρεχουσας τιμης του χρυσου.αν τωρα μεχρι να βγουνε ο χρυσος βαλει 100-200 η χασει 100-200 μπορει να αλλαξει το 550.
Αν η τιμη των ασημενιων ειναι στα 50 επισης θα δελεασει αρκετους.αν  τα δωσουν 65 θα ειναι αποτρεπτικη.
ελεω κορονοιου δεν νομιζω να κανουν το λαθος και να τα δωσουν σε  ψιλες τιμες διοτι θα τους μεινουν.
επισης ειναι και οτι πρεπει να βγουν τα εξοδα της επιτροπης(αυτο να φοβοσαστε)
καθως και στο πισω μερος του μυαλου τους πρεπει να βαλουν και το γεγονος οτι για να τα παρεις ολα αυτα θα θες γυρω στις 2500+
ποιος μεσος ελληνας συλλεκτης μπορει να διαθεσει τοσο χρημα σε μια χρονια που ειναι πολυ δυσκολη για τα οικονομικα και της αβεβαιοτητας που επικρατει με την κορωνα και μην ξεχνατε θα εχει ατομα που πρωτα θα βαλουν πρωτεραιοτητα τα μινι και μινι πλας που ειδη εχουν εδω και χρονια που τα συλλεγουν καθως και τα μασουρια της επαναστασης.
αρα μιλαμε για ενα κονδυλι της ταξης των 3000+ ευρω για ενα χρονο για να παρουν εστω ενα απο καθε ειδος.
πρεπει να το σκεφτουν διπλα και τριπλα αυτοι που θα αποφασισουν τις τιμες και να σκεφτουν και λιγο τους απλους συλλεκτες που δεν εχουν την οικονομικη ευχερεια.δεν πρεπει να ειναι για τους λιγους η εκδοση διοτι ειναι κριμα ενα τοσο ιστορικο γεγονος να μην μπορει να τιμηθει απο τους συλλεκτες.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 02:54:57 μμ »

πρεπει να το σκεφτουν διπλα και τριπλα αυτοι που θα αποφασισουν τις τιμες και να σκεφτουν και λιγο τους απλους συλλεκτες που δεν εχουν την οικονομικη ευχερεια.δεν πρεπει να ειναι για τους λιγους η εκδοση διοτι ειναι κριμα ενα τοσο ιστορικο γεγονος να μην μπορει να τιμηθει απο τους συλλεκτες.

μέσα σε τρείς αράδες Γιάννη βγαίνει όλο το ρεζουμέ!!
Πραγματικά είναι κρίμα ένα τόσο σπουδαίο ιστορικο γεγονός να μην μπορεί να τιμηθεί από τον Έλληνα συλλέκτη,
λόγο χρημάτων.  Λύπη
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 03:45:23 μμ »

Αν η τιμη των χρυσων ειναι μεταξυ των 500-550 θα δελεασει αρκετους. πιστευω θα ειναι 550 βαση της τρεχουσας τιμης του χρυσου.αν τωρα μεχρι να βγουνε ο χρυσος βαλει 100-200 η χασει 100-200 μπορει να αλλαξει το 550.
Αν η τιμη των ασημενιων ειναι στα 50 επισης θα δελεασει αρκετους.αν  τα δωσουν 65 θα ειναι αποτρεπτικη.
ελεω κορονοιου δεν νομιζω να κανουν το λαθος και να τα δωσουν σε  ψιλες τιμες διοτι θα τους μεινουν.
επισης ειναι και οτι πρεπει να βγουν τα εξοδα της επιτροπης(αυτο να φοβοσαστε)
καθως και στο πισω μερος του μυαλου τους πρεπει να βαλουν και το γεγονος οτι για να τα παρεις ολα αυτα θα θες γυρω στις 2500+
ποιος μεσος ελληνας συλλεκτης μπορει να διαθεσει τοσο χρημα σε μια χρονια που ειναι πολυ δυσκολη για τα οικονομικα και της αβεβαιοτητας που επικρατει με την κορωνα και μην ξεχνατε θα εχει ατομα που πρωτα θα βαλουν πρωτεραιοτητα τα μινι και μινι πλας που ειδη εχουν εδω και χρονια που τα συλλεγουν καθως και τα μασουρια της επαναστασης.
αρα μιλαμε για ενα κονδυλι της ταξης των 3000+ ευρω για ενα χρονο για να παρουν εστω ενα απο καθε ειδος.
πρεπει να το σκεφτουν διπλα και τριπλα αυτοι που θα αποφασισουν τις τιμες και να σκεφτουν και λιγο τους απλους συλλεκτες που δεν εχουν την οικονομικη ευχερεια.δεν πρεπει να ειναι για τους λιγους η εκδοση διοτι ειναι κριμα ενα τοσο ιστορικο γεγονος να μην μπορει να τιμηθει απο τους συλλεκτες.

+1000
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 08:41:59 μμ »

αραγε θα δινονται μονα τους ή σαν συνολο ολα μαζι οπως τοτε η λαμπαδοδρομια;

εγω ειμαι λιγο απαισιοδοξος με τις τμες...

πολυ φοβαμαι οτι τα χρυσα θα ειναι στα 600, τα ασημενια στα 85 και τα απλου μεταλλου στα 25 ευρω....

μακαρι να ειμαι λαθος!
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 08:55:54 μμ »

Και εγώ την ίδια εντύπωση έχω θα είναι τσουχτερές οι τιμές τους....
Καταγράφηκε
eythimiosgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 06:00:15 μμ »

αραγε θα δινονται μονα τους ή σαν συνολο ολα μαζι οπως τοτε η λαμπαδοδρομια;

εγω ειμαι λιγο απαισιοδοξος με τις τμες...

πολυ φοβαμαι οτι τα χρυσα θα ειναι στα 600, τα ασημενια στα 85 και τα απλου μεταλλου στα 25 ευρω....

μακαρι να ειμαι λαθος!

Συμφωνώ και εγώ. Νομίζω ότι minimum εκεί θα είναι οι τιμές. Πάντως ακόμα και αν η τιμή είναι εκεί νομίζω ότι το χρυσό σύγχρονη ελληνική σημαία θα τελειώσει πολύ γρήγορα. Είναι ωραίο νόμισμα και δελεαστικό και για μη συλλέκτες και για Έλληνες του εξωτερικού. Και μην υποτιμάμε το marketing... η ΤΤΕ έχει ανύπαρκτο marketing... η Εθνική ακόμα και τον προπομπό τον έχει διαφημίσει σε εφημερίδες/μέσω social media/Instagram κτλ κτλ... που να υπάρξει και προϊόν που να είναι και δελεαστικό...και με online αγορά και χωρίς κούραση από οποιαδήποτε χώρα του κόσμου...

Και με όλα αυτά θα δούμε στην πράξη και πως η ΤΤΕ δεν εκμεταλλεύεται/αξιοποιεί  και δεν διαφημίζει τα νομίσματα της...
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 06:44:43 μμ »

Μόλις τώρα τα έμαθα. Τονίζω ότι είναι ανεπίσημες πληροφορίες. Τίποτα ακόμα σίγουρο!

Τα δύο πολυμερικά θα κάνουν 5 ευρώ το ένα και θα είναι σε μασούρια.
Τα ασημένια απο 50 - 60 ευρώ το ένα. Δεν μπόρεσα να μάθω ακριβώς.
και τα χρυσά 500 ευρώ το ένα.

Παιδιά να μην παρεξηγηθώ. Δεν είναι επιβεβαιωμένες πληροφορίες.
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 08:10:20 μμ »

Μιχάλη αν οι πληροφορίες σου βγουν σωστές τότε ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας αγοράς τους για κάποιον θα είναι ο 4Χ500=2000.
Αλλά το 500 το βλέπω λίγο χλωμό, μακάρι όμως να είναι έτσι τελικά.
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 08:35:39 μμ »

Μόλις τώρα τα έμαθα. Τονίζω ότι είναι ανεπίσημες πληροφορίες. Τίποτα ακόμα σίγουρο!

Τα δύο πολυμερικά θα κάνουν 5 ευρώ το ένα και θα είναι σε μασούρια.
Τα ασημένια απο 50 - 60 ευρώ το ένα. Δεν μπόρεσα να μάθω ακριβώς.
και τα χρυσά 500 ευρώ το ένα.

Παιδιά να μην παρεξηγηθώ. Δεν είναι επιβεβαιωμένες πληροφορίες.

Μακαρι να εχεις δικιο .
Καταγράφηκε

NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 09:38:21 μμ »

αν ισχυουν αυτα... μπορειτε να με βοηθησετε σε μια απορια μου;;

τα 5 ευρα θα ειναι σε μασουρια;; δηλαδη δεν θα μπορω να παρω 1 τεμαχιο απο το καθε ενα;;; θα πρεπει να σκασω ενα σωρο χρηματα για τα μασουρια;;;; γιατι αν ειναι απο 25 τεμαχια το μασουρι... τοτε θα κανει 150 ευρω!!! αρα  επι 2 που ειναι τα 5ευρα... 300 ευρωπουλα! οκ;;

και τα υπολοιπα απο το μασουρι τι θα τα κανω;;; θα περνανε κανονικα;;; θα μπορω να αγορασω ή να πληρωσω με αυτα;;; μπορουν να διοχετευτουν στην αγορα;;;

ελπιζω να μπορουν να δωσουν στην τραπεζα απο ενα.... να σπασουν δηλαδη μασουρι... και να μην εχουν τα κερματα αυτα ποικιλιες... οπως τα 2 ευρα....
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 09:41:57 μμ »

αν ισχυουν αυτα... μπορειτε να με βοηθησετε σε μια απορια μου;;

τα 5 ευρα θα ειναι σε μασουρια;; δηλαδη δεν θα μπορω να παρω 1 τεμαχιο απο το καθε ενα;;; θα πρεπει να σκασω ενα σωρο χρηματα για τα μασουρια;;;; γιατι αν ειναι απο 25 τεμαχια το μασουρι... τοτε θα κανει 150 ευρω!!! αρα  επι 2 που ειναι τα 5ευρα... 300 ευρωπουλα! οκ;;

και τα υπολοιπα απο το μασουρι τι θα τα κανω;;; θα περνανε κανονικα;;; θα μπορω να αγορασω ή να πληρωσω με αυτα;;; μπορουν να διοχετευτουν στην αγορα;;;

ελπιζω να μπορουν να δωσουν στην τραπεζα απο ενα.... να σπασουν δηλαδη μασουρι... και να μην εχουν τα κερματα αυτα ποικιλιες... οπως τα 2 ευρα....
Ναι μωρέ έτσι θα είναι τα υπόλοιπα τα χαλάς στον ψηλικαξη και παίρνεις τα ρέστα σε σφαλιάρες 😂 😂 😂 😂
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 10:08:06 μμ »

μα που να τα χαλασεις;;; εδω εχει ατομα που δεν δεχονται τα αναμνηστικα 2 ευρα γιατι δεν τα ξερουν!!! θα παρουν 5ευρα κερματα;;;
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 10:13:54 μμ »

μα που να τα χαλασεις;;; εδω εχει ατομα που δεν δεχονται τα αναμνηστικα 2 ευρα γιατι δεν τα ξερουν!!! θα παρουν 5ευρα κερματα;;;
😂 😂 😂 Έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να τα δεχτεί κάνεις σαν μέσον πληρωμής. Το πολύ πολύ να πάρεις ρέστα σφαλιάρες 😂 😂 😂
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 26, 2020, 10:15:56 μμ »

Με 125000 τιραζ το καθενα θα βγουν πολλα σφαλματα, exmim λαμβανεις  ? Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences