Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:26:41 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Για αγορα ρολογιου  (Αναγνώστηκε 6519 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 01, 2020, 07:58:27 πμ »

καλημερα,θελω να αγορασω ρολοι της προκοπης αλλα δεν μπορω να διαθεσω αμεσα 600 ευρω π.χ.

γνωριζετε αν δεχονται τα μαγαζια να κανεις 3 δοσεις π.χ. και μετα μολις τις ολοκληρωσεις να στο δωσουν?

αν ναι γραψτε ποια μαγαζια αν γινεται..

μετα να που πειτε τι αξιζει κοντα στα λεφτα αυτα..θελω ενα all around που να μην χαλαν τα κουμπια σε 2 χρονια η αλλα προβλημτα..ο κομηςμηδεν μου χε προτεινει πιο παλια τα τισοτ...
Καταγράφηκε
nick_1981
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 151


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 01, 2020, 08:14:19 πμ »

Καλημέρα. Για μαγαζιά με δόσεις δεν ξέρω. Σε αυτή την τιμή κοιτάς tissot, Hamilton και για ακριβότερα longines.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 01, 2020, 08:28:03 πμ »

ο χρονογραφος τι ακριβως κανει σε ρολοι?


ευχαριστω nick 1981
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 01, 2020, 09:27:22 πμ »

Ο χρονογράφος σε ένα ρολόι είναι στην ουσία η λειτουργία χρονομετρου. Δηλαδή το ρολόι διαθέτει κουμπί (η κουμπιά) για έναρξη/ληξη της χρονομετρησης.

Εγω πάντως θα επέλεγα Seiko γιατί είναι το ίδιο αξιόπιστη με τις ελβετικές φίρμες και ταυτόχρονα φθηνότερη.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Intefix
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 95


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 01, 2020, 09:57:53 πμ »

Καλημέρα και απο εμένα,

Σε αυτά τα χρήματα όντως η επιλογές σου είναι περιορισμένες. Τα seiko όπως αναφέρει και ο φίλος όντως είναι αξιόπιστα παρότι δεν ειναι ελβετικά. Στα ελβετικά Hamilton και Tissot, με την τελευταία να έχει βγάλει τον μηχανισμό powermatic 80 με αυτονομία 80 ωρών!

Στο επόμενο ΄΄σκαλί΄΄ σε τιμή θα βρείς Tag Heuer και Longines.

Να έχεις κατα νου ότι συνήθως τα μοντέλα που φέρουν και χρονογράφο είναι πιο ακριβά και δείχνουν πιο σπορ.

Θα σε συμβουλευα να κατασταλάξεις πάνω από όλα για ποια χρήση το θες το ρολόι.

Θες ένα καθημερινό ανθεκτικό ρολόι που θα μπορέις να το φοράς στην παραλία και να μην είναι ευαίσθητο σε χτυπήματα? (ϊσως ένα καταδυτικό να ταιριαζε σε αυτήν την περίπτωση)

Θες ένα ρολόι που να ταιριάζει σε πιο σοβαρές  εμφανίσεις?

Σκέψου τι θες και σίγουρα να το φορέσεις στο χέρι σου πριν κάνεις κάποια αγορά!

Φιλικά

Χάρης



Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 01, 2020, 11:27:22 πμ »

Συμφωνώ με τον φίλο Intefix....πρώτα πρέπει να κατασταλάξεις στη χρήση για την οποία το θέλεις.....για μένα σε αυτά τα χρήματα η Tissot είναι κορυφη,γιατί μου αρέσει πολύ γενικά η γραμμή της και είναι αξιόπιστη!!ίσως πάντως να σε καλύπτει κάποια έκδοση το μοντέλου t-touch της tissot, συνδιάζει πολλά πλεονεκτήματα και μπορεί να φορεθεί από σκληρές συνθήκες (ορειβασία, πεζοπορία κλπ) μέχρι και για επίσημες περιστάσεις.... ρίξε μια ματιά
Καταγράφηκε
μεταλας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 218

Μολων λαβε


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 01, 2020, 04:03:26 μμ »

Παρε ενα ρολεξ,να γουσταρεις,ενα μηδενικο πισω απο το 600 ειναι.Για ενα μηδενικο και το σκεφτεσαι... Μεγάλο χαμόγελο
Ανεβα λιγο και παρε Longines.
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 01, 2020, 04:42:02 μμ »

καλημερα,θελω να αγορασω ρολοι της προκοπης αλλα δεν μπορω να διαθεσω αμεσα 600 ευρω π.χ.

γνωριζετε αν δεχονται τα μαγαζια να κανεις 3 δοσεις π.χ. και μετα μολις τις ολοκληρωσεις να στο δωσουν?

αν ναι γραψτε ποια μαγαζια αν γινεται..

μετα να που πειτε τι αξιζει κοντα στα λεφτα αυτα..θελω ενα all around που να μην χαλαν τα κουμπια σε 2 χρονια η αλλα προβλημτα..ο κομηςμηδεν μου χε προτεινει πιο παλια τα τισοτ...

Καλησπέρα φίλε μου προφανως υπαρχουν  μαγαζια  που δέχονται αυτο που ζητάς.Με ταβάνι τα 600 ευρω  παίρνεις.ενα εξαιρετικό τισο οπως σου χα πει παλια. Μπορεις να κάνεις μια βολτα κ σε δευτερογενή  αγορά στα μεταχειρισμένα.Παντως τα ρολεξ που λέει ο φίλος μεταλλας έχουν  ξεφύγει προπολου .
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 01, 2020, 05:31:35 μμ »

Υπάρχει πάντα κ η λύση αντί να πάρεις ρολόι και μετά να το πουλάς για να πάρεις κομπολόι (όπως λέει κ το γνωστό άσμα!) ,να πάρεις απευθείας ένα κομπολόι!!!!με αυτά τα χρήματα παίρνεις ένα όμορφο κεχριμπαρένιο κομπολόι!!
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 01, 2020, 08:20:09 μμ »

καλημερα,θελω να αγορασω ρολοι της προκοπης αλλα δεν μπορω να διαθεσω αμεσα 600 ευρω π.χ.

γνωριζετε αν δεχονται τα μαγαζια να κανεις 3 δοσεις π.χ. και μετα μολις τις ολοκληρωσεις να στο δωσουν?

αν ναι γραψτε ποια μαγαζια αν γινεται..

μετα να που πειτε τι αξιζει κοντα στα λεφτα αυτα..θελω ενα all around που να μην χαλαν τα κουμπια σε 2 χρονια η αλλα προβλημτα..ο κομηςμηδεν μου χε προτεινει πιο παλια τα τισοτ...
Γιατί δεν το βάζεις σε δόσεις με πιστωτική κάρτα ?
 Και να το πάρεις αμέσως;

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Καταγράφηκε
πήγασος
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 209


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 01, 2020, 09:37:19 μμ »

Εγώ πάντως είχα πάρει πριν 12 χρόνια ένα φεστινα με 250 ευρώ και βρήκα ηρεμία μου...Εκτός από το να τελειώσει η μπαταρία του, τίποτε άλλο...
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 02, 2020, 09:02:40 πμ »

καλημερα,θελω να αγορασω ρολοι της προκοπης αλλα δεν μπορω να διαθεσω αμεσα 600 ευρω π.χ.

γνωριζετε αν δεχονται τα μαγαζια να κανεις 3 δοσεις π.χ. και μετα μολις τις ολοκληρωσεις να στο δωσουν?

αν ναι γραψτε ποια μαγαζια αν γινεται..

μετα να που πειτε τι αξιζει κοντα στα λεφτα αυτα..θελω ενα all around που να μην χαλαν τα κουμπια σε 2 χρονια η αλλα προβλημτα..ο κομηςμηδεν μου χε προτεινει πιο παλια τα τισοτ...
Γιατί δεν το βάζεις σε δόσεις με πιστωτική κάρτα ?
 Και να το πάρεις αμέσως;



Sent from my TA-1012 using Tapatalk


οχι οχι  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2020, 09:03:19 πμ από Εν-αντι » Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 02, 2020, 09:11:11 πμ »

μου προτεινε φιλος εδω μεσα σεικο που κανει την δουλεια του και ειναι στα λεφτα μου ,αλλα οπως του πα εχω και χωριατιλα μεσα μου,θελω να φενεται ενα μπλε της τισοτ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


για χρωμα ασημι λουρι σκεφτομαι (ο χρονογραφος δεν μου χρειαζεται τελικα)με μπλε (καντραν λεγεται?)χρωμα...

και το κομπολοι θα το παρουμε καποια  στιγμη οταν κοψουμε το τσιγαρο.. Σαρκασμός

θα ψαξω μαγαζια..

ευχαριστω για τις απαντησεις

Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 02, 2020, 09:15:21 πμ »

Παρε ενα ρολεξ,να γουσταρεις,ενα μηδενικο πισω απο το 600 ειναι.Για ενα μηδενικο και το σκεφτεσαι... Μεγάλο χαμόγελο
Ανεβα λιγο και παρε Longines.


οπτικα,αισθητικα μ αρεσουν τα  Tag Heuer  που γραψε ο intefix αλλα ειναι πιο ακριβα..

ρολεξ ....................

το ρολεξ θελει και χοντρη facadoro στο λαιμο ..δεν με παιρνει(θα χαθει στην τριχα του στηθους μου η αλισιδα οταν θα χω ανοιτο πουκαμισο και τερμα τα ηχεια της μερτσεντες)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2020, 09:18:17 πμ από Εν-αντι » Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 02, 2020, 10:06:50 πμ »

Αν θες tag formula μοντέλο  με rubber strap θα βρεις κ με 450 αν όχι καινούργιο  μεταχειρισμένο.Μπορεις να μπεις κ σε Βοστόκ .
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences