Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:13:15 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤτΕ ΠΩΛΗΣΗ ΧΡΥΣΩΝ ΛΙΡΩΝ. ΜΑ ΟΛΕΣ ΛΙΒΑΝΙΚΗΣ ΚΟΠΗΣ??  (Αναγνώστηκε 12610 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 27, 2020, 08:24:18 πμ »

δεν ξερω τελικα τι συνεβει..ελπιζω καποιος να βρεθει και να μας πει την εμπειρια του απο συναλαγη με την ττε..μηπως θα μπορουσες να μας πεις φιλε για αν τουλαχιστων πηρες τα 273 καθαρα η σου επεβαλαν κ κατι αλλο τυπυ ''χαρτοσημου''?
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 27, 2020, 03:03:26 μμ »

Λοιπόν παρόμοιο περιστατικό με λίρες στην ΤτΕ μου αφηγήθηκε ένα παλικάρι τον Φεβρουάριο που του είχα αγοράσει 2 Ελλισαβετ...
Ηρθε η γυναίκα του απο νησί να πουλήσει λίρες Γεωργίου και τις εκτίμησε ολες Λιβανικής κοπής   Έκπληξη
Αυτή όμως δεν μάσησε και τις πήρε και έφυγε...
Βρε μπάς και έχει πέσει ''κανάλι'' να αγοράζουν όπου μπορούν χαμηλά και να τις πουλάνε μετά σαν σχεδόν κανονικές ?
Ρε λες ?
Να τους κάνουμε κανένα "Test Drive" να δούμε ??
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 28, 2020, 07:55:44 πμ »

Φιλε  Tornezios καλο θα ηταν να ακουστουν εμπειριες ανθρωπων που εκαναν συναλαγη στην ττε για να εχουμε μια εικονα..αυτη την στιγμη η αληθεια ειναι οτι αγοραζουν σε σωστες τιμες σε σχεση με τους σαραφηδες..σημερα αυτοι δινουν 360 για μια λιρα ενω η τραπεζα ττε δινει 375..βεβαια 375 η ΤΤΕ δινει σε μια λιρα ακυκλοφορητη ελλισαβετ ολες τις αλλες γεωργιους κ εδουαρδους τις βγαζουν ελλατοματικες στην οψη μα ολες κ δινουν 363,96..επομενως η διαφορα με σαραφη ειναι λιγη..αλλα αν εχεις ελλισαβετ αυτο που συμφαιρει εναν κατοχο ειναι η ΤΤΕ με τα 15+ ευρω που σε 10 κομματια ειναι 150+ευρω..ξερει κανεις αν χρεωνουν χαρτοσημο κ στην αγορα απο ιδιωτη?το ηθικο διδαγμα ειναι τα χρεπια σε σαραφηδες κ τις ελλισαβετ στην ΤΤΕ  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 28, 2020, 11:48:58 πμ »

επισης αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω ηταν πολυ καλη σκεψη..ενα ΤΣΕΚ στην ΤΤΕ θα ηταν μια καλη σκεψηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
magaret
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:00:02 μμ »

καλησπέρα
ομολογώ ότι αποσαφηνίστηκαν οι διαδικασίες που ακολουθούνται εγγράφως σε φόρμα παραπόνων και πλέον πείθομαι ότι ακολουθήθηκε σωστά ότι προβλέπεται...
εγώ έκρινα ότι πρέπει να τις δώσω ως εκτιμήθηκαν απλά ήταν πολύ περίεργο το πως τύχαινε να ναι όλες, και μ αυτή μου την περιέργεια ως γνώμονα έδρασα...πρώτη φορά σε τέτοια συναλλαγή και ως πρωτάρης ήθελα παραπάνω εξηγήσεις

χαίρομαι για την άμεση ανταπόκριση υπευθύνων που θέλησαν να αποκαταστήσουν κάθε παρεξήγηση
και ερωτηματικά μου

 
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 28, 2020, 08:33:07 μμ »

H TtE δεν κρατάει χαρτόσημο.
Για πώληση στην Αθήνα συμφέρει η Πειραιώς έχει λίγο καλύτερη τιμή απο ΤτΕ...
Πάντως η ΤτΕ έχει γνώστες για μια σωστή εκτίμηση, τι να πώ...
Μήπως είναι εμπορική πολιτική τις λίρες Γεώργιου για να είναι 100% σίγουροι να τις πέρνουν χαμηλά για να μην έχουν ζημίες...
Είναι και αυτοί οι Γιώργηδες μωρέ αδερφάκι μου !!!  Σαρκασμός
Ποτέ μου δεν τους χώνεψα !!!   Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 29, 2020, 07:20:29 πμ »

εχτες η ττε που η ουγκια ηταν 1650 αγοραζε 375,23 και σημερα που η ουγκια εχει υπερβει τα 1650 αγοραζει χαμηλοτερα 374,58 χαχαχαχαχαχ..ελπιζω η ττε τουλαχιστων να ειναι σωστη στις αγορες τις κ να υπαρχει ενα σωστο σημειο αναφορας για πωληση χρυσου διοτι στο τελος θα ξυπνησουν και οι σαραφηδες ακομα πιο πολυ κ τοτε καηκε οποιος θελει να πουλησει
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Γιωργος P.
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 337


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 04, 2020, 10:36:19 μμ »

Φίλε ο υπάλληλος σου φάγε μια χιλιάδα σε 5 λεπτά, αυτή είναι η μόνη αλήθεια! Τα τσεπωσε και πήγε διακοπές... Ούτε η ΤΤΕ το έκανε ούτε κανείς άλλος. Έπρεπε να πάρεις ένα δικηγόρο και να πας από κει. Νετα σκέτα!
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 08, 2020, 07:48:45 πμ »

και γω αυτο λεω αλλα στην τελικη δεν καταλαβα την εξηγηση που δωσε ο κατοχος τον λιρων επομενως δεν συνεχισα ωστε να καταλαβω πληρως
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
kat
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 08, 2020, 01:34:31 μμ »

Φίλε ο υπάλληλος σου φάγε μια χιλιάδα σε 5 λεπτά, αυτή είναι η μόνη αλήθεια! Τα τσεπωσε και πήγε διακοπές... Ούτε η ΤΤΕ το έκανε ούτε κανείς άλλος. Έπρεπε να πάρεις ένα δικηγόρο και να πας από κει. Νετα σκέτα!
χαρτιά δεν έκοψε ; πως μπορεί να τα φάει ; εκτός αν του έδωσε λιγώτερα λεφτά απο ότι έγραφε η συναλλαγή!
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 08, 2020, 01:42:00 μμ »

θα ειχε δικιες του λιβανεζικες και θα κρατησε της κανονικες  Κλείσιμο ματιού,μετα την απομακρυνση απο το ταμειο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 08, 2020, 01:45:25 μμ »

Θα πρότεινα να ξανασκεφτείς αυτό το τελευταίο.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 08, 2020, 01:46:16 μμ »

Εγώ καταλαβαίνω ότι στην Ελλάδα,όποιος καταγγείλει κάποιον κατευθείαν όλοι μας παίρνουμε σαν δεδομένο ότι είναι ένοχος.....ενώ στον υπόλοιπο κόσμο υπάρχει το τεκμήριο της αθωότητας,στην Ελλάδα υπάρχει το τεκμήριο της ενοχής...ελπίζω όλοι μας να λουστούμε μια άδικη καταγγελία εις βάρος μας και να εισπράξουμε την δημόσια κατακραυγή ,μπας και μάθουμε να σκεφτόμαστε πριν πάρουμε θέση
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 08, 2020, 01:49:28 μμ »

Μονο που με αυτά που λέγονται στην περίπτωση μας δεν θα είναι δημόσια κατακραυγή αλλά μια μήνυσάρα από εδώ μέχρι τον Άρη. Και θα την φάει και το στέκι και αυτοί που συκοφαντούν ή έστω υπονοούν κάτι φαουλ. Αν φτάσουν στα αυτιά της ΤτΕ.
Θα πρότεινα και πάλι λίγο προσοχή στα τελευταία και ίσως να σβηστούν;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2020, 01:58:57 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 08, 2020, 02:22:29 μμ »

κυριε γιωργο εξεφρασα μια γνωμη σε μια ιστορια το τι μπορει να εχει γινει ,ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος,και οπως σε ολες της δουλειες και σε ολες της επιχειρησεις υπαρχουν υπαληλοι που πρατουν εσφαλμενα προς προσωπικο οφελος,τωρα τι εχει γινει πραγματικα δεν ξερω ,απο πρωσοπικη εμπειρια παλαιοτερα προτιμησα να μην παω στην τ.τ.ε και να της δωσω 2 η 3 ευρω πιο φτηνα εξω, τοσα μαγαζια εχει γυρω απο την τραπεζα που βιοποριζονται απο ολλο αυτο(εμποριο λιρας και πωληση νομισματον)προτεινω σε οποιον θελει να αγορασει η να πουλησει λιρες να παει σε ενα απο αυτα τα μαγαζια η να  ερθει σε επαφη με ενα απο τα μελη που ασχολουνται εδω στο στεκι ,παντα πρωσοπικη μου γνωμη .
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences