Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:03:40 μμ
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 36
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σχολιασμος επικαιροτητας για χρυσο, πετρελαιο και οτι  (Αναγνώστηκε 75241 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #375 στις: Νοέμβριος 30, 2020, 07:30:51 μμ »

10 χρόνια εδω μέσα τέτοια κατάντια σε μίτο  (κατα την προσωπική μου αποψη)δεν εχω δει.Δεν αναφέρομαι στον Κ Μπαμπη.
Καταγράφηκε
Kif
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36


Προφίλ
« Απάντηση #376 στις: Νοέμβριος 30, 2020, 08:00:15 μμ »

Στο χωριό μου έλεγαν ότι του φανεί του Λωλοστεφανη.
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #377 στις: Δεκέμβριος 02, 2020, 12:52:05 πμ »

https://www.youtube.com/watch?v=BcD0F2Sfx9c

Τα βλέπεις.... Καταγγελία από Έλληνες στην Ιταλία - Tι γίνεται στους δρόμους

lockdown στην ιταλια   Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #378 στις: Δεκέμβριος 02, 2020, 04:51:55 μμ »

Φίλε μου Μπάμπη απλά το ανέβασα γι αυτό ακριβώς τον λόγο. Δλδ ο κάθε άσχετος λέει ότι του κατέβει αλλά σε ότι αφορά στην δημόσια υγεία αυτά μόνο πλάκα δεν είναι.
Αγαπητε Κωνσταντίνε θα ήθελες να μας εξηγήσεις γιατί κάθε φορά μας εύχεσαι καλό εμβολιασμό;
Σ ευχαριστώ βέβαια για την ευχή αλλά δεν κατανοώ το περιεχομενο

αγαπητε δημητρη γιατι θα σου το επιβαλουν με το ετσι θελω γι'αυτο  VENCEREMOS ηρθε η ωρα δημητριε......δεν σε βλεπω ενεργο   Σαρκασμός  

σβήστηκε απο ellinas
Αγαπητε Κωνσταντινε

https://www.militaire.gr/quot-ta-taratatzoym-tis-synomosiologias-gia-ton-koronoio-quot/
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #379 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 12:20:32 πμ »

https://www.youtube.com/watch?v=qcnlLbi1_yk


«ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΕΤΕΙ ΖΗΤΗΜΑ ΒΙΟΗΘΙΚΗΣ» Κ. ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΣ ΣΤΟΝ FOCUS FM 103,6
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #380 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 11:46:21 πμ »

Θα ήθελα να θυμίσω ότι η υπομονή έχει όρια!!!

Απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις, όμως επιτρέπονται οι συνωμοσιολογικές και μαλιστα για ένα τέτοιο θέμα?

10 χρόνια εδω μέσα τέτοια κατάντια σε μίτο δεν εχω δει. +1


(εύχομαι υγεία σε όλους ... ψυχική και σωματική)
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
Α
« Απάντηση #381 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 01:50:37 μμ »

Αυτή η ευτελισμένη καραμέλα, δηλαδή η άκριτη και προσβλητική απόδοση του χαρακτηρισμού «συνωμοσιολόγος», επί δικαίων και αδίκων, έχει καταντήσει στις μέρες μας ενοχλητικό κλισέ, ως και απαράδεκτη παρέμβαση στην ελεύθερη έκφραση του δημόσιου λόγου και της απρόσκοπτης ενημέρωσης.

Αν διαφωνούν κάποιοι κύριοι με τις συγκεκριμένες αναρτήσεις, ας διατηρήσουν τις προσωπικές τους αντιλήψεις. Η δημόσια έκφραση και διακίνηση απόψεων, δεν χρήζει ανασχετικής παρέμβασης από αυτόκλητους δημόσιους κατήγορους και κατά φαντασίαν εισαγγελείς.

Εν τέλει, ας απαντήσουν οι κύριοι που εξανίστανται, στα παρακάτω ουσιώδη ερώτηματα/προβληματισμούς:

Θεωρούν και χαρακτηρίζουν συλλήβδην ως συνωμοσιολόγους τους αμέτρητους επιστήμονες που ορθώνουν αντίθετο λόγο προς τις καθιερωμένες απόψεις; Που τολμούν, με πλήρως τεκμηριωμένη επιχειρηματολογία, να αμφιβάλλουν για την ορθότητα της επικρατούσας αντίληψης;

Αυτοί λοιπόν, δεν έχουν τους ίδιους έγκριτους επιστημονικούς τίτλους και πτυχία με τους λοιπούς συναδέλφους τους; Δεν υπηρετούν επαρκώς την επιστήμη τους; Δεν έχουν την αναγκαία κατάρτιση, ώστε να αρθρώνουν τις ενστάσεις τους;


Εν πάση περιπτώσει, ζώντας σε έναν κόσμο με τεράστια ιδιωτικά οργανωμένα συμφέροντα, όπου η ιδιοτέλεια, το ψεύδος και η εκμετάλλευση είναι κοινός τόπος, σε ας είμαστε -έστω και ολίγον- δύσπιστοι σε ό,τι επισήμως μας σερβίρεται..

Ενημερωνόμαστε πολυπλεύρως, αξιολογούμε, κρίνουμε και ελεύθερα -άνευ φόβου και πάθους- διαλέγουμε και παίρνουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2020, 01:59:11 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
.
« Απάντηση #382 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 02:00:47 μμ »

Άλλο πράγμα να παραθέσεις μία τεκμηριωμένη επιστημονική μελέτη…
Κι άλλο πράγμα να ανεβάζεις τίτλους βόμβα,  αποκάλυψη ! να σφραγιστούν όλοι με QR , ο Αστερίξ τα έλεγε το 2017.... και να ποστάρεις κάθε μέρα κάθε λογής καμμενο βίντεο στο YouTube από ξεχασμένους wannabe δημοσιογράφους, με υποτιμητικό και καλά ευχολόγιο στο τέλος, για καλούς εμβολιασμούς.

Όταν υπάρχουν τεκμηριωμένες μελέτες, από επίσημες πηγές… Τότε να τις διαβάσω.
Οτιδήποτε άλλο σαν τα παραπάνω είναι «βλέπω δράκους».
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2020, 02:08:27 μμ από θοδωρης » Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #383 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 02:41:59 μμ »

Αγαπητοί φίλοι προσωπικά έχω απογοητευθεί και κουραστεί με αυτές τις αναρτήσεις. Δικαίωμα ασφαλώς του καθένα μας να πιστεύει ο,τι θέλει. Πολιτικά θρησκευτικά κοινωνικά ο,τι θέλει δεν μας αφορά. Αφού λοιπόν δεν μας αφορά γιατί επιμένετε να μας βομβαρδίζετε με θέματα που σας απασχολούν και τα ασπάζεστε; Τι προσπαθείτε να κάνετε σε ένα χώρο που δεν έχει καμία μα καμία σχέση με αυτά που ανεβάζετε; Να μας πείσετε; Να βρειτε καινούργιους ακόλουθους;
Δεν ξέρω αλλά εγώ όταν γράφτηκα το έκανα με σκοπό να μοιράζομαι αλλά και να μαθαίνω τα πάντα γύρω από το αντικείμενο του νομίσματος. Τέτοια θέματα αν ήθελα θα γραφόμουνα σε ένα από τα εκατοντάδες φορουμ που βρίθουν παντού στο fb και αλλού.
Και να σας πω κάτι όταν έψαχνα τα θέματα και είδα αυτή την ενότητα «γενική συζήτηση>εκτός θεματολογίας>διαφορα υπέθεσα ότι αφορούσε θέματα που δεν έχουν με σαφήνεια καταχωρηθεί αλλού αλλά πάντα μέσα στα πλαίσια του συλλεκτισμου και έχω ξαφνιαστεί δυσάρεστα με αυτά που ανεβαίνουν. Προσωπικά νομιζω δεν έχουν καμία θέση σε αυτό το φορουμ. Φαντάζεται κανεις να είναι μέλος σε φορουμ θρησκευτικού περιεχομένου ή πολιτικού και να γράφει για συλλεκτικά νομίσματα τι θα του έλεγαν;
Δεν σας κακολογω  είπα και στην αρχή σέβομαι όλους ο,τι και αν πιστεύουν. Αλλά δεν μπορώ να μη μιλήσω άλλο.
Και αν μου πει κανεις μην το διαβάζεις εντάξει αυτό έκανα αλλά αναπόφευκτα αφού γράφετε τόσο συχνά όλο και κάτι θα δούμε. Και εγώ προσωπικά αρχίζω και αισθάνομαι ότι δεν έχω πια την όρεξη που είχα και έμπαινα καθημερινά. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά σίγουρα δεν βοηθά.
Τι άλλο να σας πω κάντε ο,τι σας φωτίσει ο Θεός αλλά πραγματικά πιστεύω ότι οι συντονιστές πρέπει να το ξανασκεφτούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2020, 02:49:09 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #384 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 05:18:05 μμ »

Αγαπητοί φίλοι προσωπικά έχω απογοητευθεί και κουραστεί με αυτές τις αναρτήσεις. Δικαίωμα ασφαλώς του καθένα μας να πιστεύει ο,τι θέλει. Πολιτικά θρησκευτικά κοινωνικά ο,τι θέλει δεν μας αφορά. Αφού λοιπόν δεν μας αφορά γιατί επιμένετε να μας βομβαρδίζετε με θέματα που σας απασχολούν και τα ασπάζεστε; Τι προσπαθείτε να κάνετε σε ένα χώρο που δεν έχει καμία μα καμία σχέση με αυτά που ανεβάζετε; Να μας πείσετε; Να βρειτε καινούργιους ακόλουθους;
Δεν ξέρω αλλά εγώ όταν γράφτηκα το έκανα με σκοπό να μοιράζομαι αλλά και να μαθαίνω τα πάντα γύρω από το αντικείμενο του νομίσματος. Τέτοια θέματα αν ήθελα θα γραφόμουνα σε ένα από τα εκατοντάδες φορουμ που βρίθουν παντού στο fb και αλλού.
Και να σας πω κάτι όταν έψαχνα τα θέματα και είδα αυτή την ενότητα «γενική συζήτηση>εκτός θεματολογίας>διαφορα υπέθεσα ότι αφορούσε θέματα που δεν έχουν με σαφήνεια καταχωρηθεί αλλού αλλά πάντα μέσα στα πλαίσια του συλλεκτισμου και έχω ξαφνιαστεί δυσάρεστα με αυτά που ανεβαίνουν. Προσωπικά νομιζω δεν έχουν καμία θέση σε αυτό το φορουμ. Φαντάζεται κανεις να είναι μέλος σε φορουμ θρησκευτικού περιεχομένου ή πολιτικού και να γράφει για συλλεκτικά νομίσματα τι θα του έλεγαν;
Δεν σας κακολογω  είπα και στην αρχή σέβομαι όλους ο,τι και αν πιστεύουν. Αλλά δεν μπορώ να μη μιλήσω άλλο.
Και αν μου πει κανεις μην το διαβάζεις εντάξει αυτό έκανα αλλά αναπόφευκτα αφού γράφετε τόσο συχνά όλο και κάτι θα δούμε. Και εγώ προσωπικά αρχίζω και αισθάνομαι ότι δεν έχω πια την όρεξη που είχα και έμπαινα καθημερινά. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά σίγουρα δεν βοηθά.
Τι άλλο να σας πω κάντε ο,τι σας φωτίσει ο Θεός αλλά πραγματικά πιστεύω ότι οι συντονιστές πρέπει να το ξανασκεφτούν.

+1000
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #385 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 07:36:27 μμ »

Το κομμάτι αυτό μέσα στο φόρουμ υπάρχει για να δίνει κάποιες ανάσες απο την καθημερινότητα.Ο καθένας μας επιλέγει τι θέλει να παρακολουθήσει και τι όχι.Αυτά που γράφονται  θα πρέπει να είναι στα πλαίσια μιας συζήτησης χωρίς ύβρεις και προσωπικές επιθέσεις.
Προσωπικά κάποια τα διαβάζω και κάποια άλλα όχι.Έχουμε αυτή την επιλογή!!!Όπως πιστεύω έχουμε και νου να κρίνουμε τι κρατάμε και τι πετάμε.
Το μέτρο περιορισμού των αναρτήσεων έχει αποδώσει.Η ομάδα διαχείρισης συζητά το θέμα και αν υπάρξει κάποια νέα εξέλιξη θα σας ενημερώσουμε.
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #386 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 02:41:16 μμ »

αν και τα χριστουγγενα περασαν τα παραμυθια για τα χριστουγγενα ειναι παντα επικαιρα

αλλωστε πολλοι ενηλικες αγαπουν τα παραμυθια και αυτο φαινεται...... Μεγάλο χαμόγελο


https://www.youtube.com/watch?v=i2Hvt8Kyu90

Χριστουγεννιάτικες Ιστορίες | Ένας Άγγελος Για Τα Χριστούγεννα
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #387 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 03:01:26 μμ »

Παρα πολυ ωραιο ,βοηθησε η ξεκουραση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #388 στις: Ιανουάριος 04, 2021, 05:05:48 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=kCMBFe2rrpE

Πως κατέληξε σε ΜΕΘ μετά το eμβόλιο ο υποδιοικητής νοσοκομείου;
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #389 στις: Ιανουάριος 04, 2021, 05:50:11 μμ »

Κυριε goldencostas μπηκα στο προφιλ σου και διαβασα τις 25 τελευταιες σελιδες μυνηματων απο τις 72 ,στις τελευταιες 25 σελιδες οι 24 εχουν να κανουν με βιντεο που δεν εχουν σχεση με τον συλλεκτισμο αλλα με κατι που μαλλον εχεις εσυ την αναγκη να μοιραστεις με αλλους ανθρωπους.Ομως εδω ειναι ενας χωρος για να ασχοληθουμε με το χομπι μας ο καθενας για τον δικο του λογο  ,υπαρχουν ανθρωποι φαροι που βοηθανε νεα παλια μελη σε αυτο που λεγεται Στεκι Συλλεκτων,ειναι κριμα επειδη εχεις τα δικα σου θεματα να το χαλας ολο αυτο,σου προτεινω να βρεις αλλο μερος για αυτα τα θεματα που σε απασχολουν και να συνεχισεις εδω σε οτι εχει πραγματικη σχεση με τον συλλεκτισμο.Ολοι εχουμε προβληματα και το χομπι μας ειναι μια υγιεις διεξοδος,ειναι κριμα μεγαλο κριμα .Kαλη τυχη να εχεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2021, 05:52:29 μμ από dulakis » Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 36
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences