Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 02:45:28 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σχολιασμος επικαιροτητας για χρυσο, πετρελαιο και οτι  (Αναγνώστηκε 76362 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 16, 2020, 05:56:13 μμ »

Κωνσταντινε επειδη τυχαινει ναχουμε γνωριστει κ γνωριζω οτι εισαι ενας ανθρωπος με γνωσεις εξαιρετικες πανω στα οικονομικα θα ηθελα απο σενα να εχουμε εδω μια σοβαρη αναλυση για την παρουσα κ επερχομενη οικονομικη κριση. Θα ηταν καλυτερο να μην υπαρχουν χαρακτηρισμοι μελων ως προς την πολιτικη τους τοποθετηση.
Θεωρω επισης οτι κανεις δεν ενοχλειται απ τα βιντεακια η απ οτιδηποτε ανεβαζει ο καθενας.
Βεβαια σε σχεση με καποια ζητηματα οπως τον μη εμβολιασμο πχ ανατριχιαζω με την ανευθυνοτητα καποιων.
Οπως επισης με το οτι δεν υπαρχει κοροναιος κ αλλα φαιδρα.
Απ οτι βλεπεις ο καθενας μας εχει την θεση του. Κατ εμε δεν τιθεται θεμα διαγραφης σου. Οποιος θελει διαβαζει οτι γραφεις οποιος θελει σε αγνοει αρκει να μην υπαρχουν προσβολες κ ασεβεις συμπεριφορες απο κ προς εσενα.
Επιμενω θα ηθελα την δικη σου οικονομικη αναλυση κ οχι βιντεακια αλλα αυτο ειναι σε σενα να το κανεις η οχι.
Τωρα προς ολα τα υπολοιπα μελη.
Μπορει να σας κουρασε οπως πολλοι μου στειλατε, μπορει να διαφωνειτε με οσα γραφει σας παρακαλω εαν δεν σας ενδιαφερει το θεμα μην συμμετεχετε κ προπαντως ας μην δημιουργουμε ασκοπες προστριβες.

    
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 16, 2020, 05:57:30 μμ »

@ golden kostas οκ καταννοητη η απαντηση σου
εγω μαλλον λοιπον δεν ειχα καταλαβει καλα, και ειχαν δικιο οι chrisvas και gandalf, οποτε ζητω συγγνωμη
συγχαρητηρια για τη σταση σου, λεει πολλα γτ αλλοι μπορει να το παιζαν τρελιτσα και γτ αποφασιζεις να μην ζητησεις κυνηγητο μαγισσων για καποιους που μπορει να μιλησαν σε σενα ασχημα

Συντονιστης: "το καθε μελος πρεπει να σέβεται όλους τους υπόλοιπους χρήστες. Να αποφεύγει προσωπικούς χαρακτηρισμούς ή προσβλητικές εκφράσεις."

εχεις μια προειδοποιηση, το οποιο σημαινει οτι αν υποπεσεις σε παρομοιο "παραπτωμα", η πιθανη ποινη σου θα ειναι μεγαλυτερη. προτιμω να μην φτασουμε ποτε εκει στο μελλον.

ΥΓ: προτεινω τωρα να την κλεισουμε αυτην την παρενθεση και να ασχοληθουμε με κατι πιο δημιουργικο και να συνεχισει και το θεμα αυτο με και για οποιους θελουν να το παρακολουθησουν
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 06:11:20 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 16, 2020, 06:16:26 μμ »

οκ καταννοητη η απαντηση σου
εγω μαλλον λοιπον δεν ειχα καταλαβει καλα, και ειχαν δικιο οι chrisvas και gandalf
συγχαρητηρια για τη σταση σου, λεει πολλα γτ αλλοι μπορει να το παιζαν τρελιτσα

Συντονιστης: "το καθε μελος πρεπει να σέβεται όλους τους υπόλοιπους χρήστες. Να αποφεύγει προσωπικούς χαρακτηρισμούς ή προσβλητικές εκφράσεις."

εχεις μια προειδοποιηση, το οποιο σημαινει οτι αν υποπεσεις σε παρομοιο "παραπτωμα", η πιθανη ποινη σου θα ειναι μεγαλυτερη. προτιμω να μην φτασουμε ποτε εκει στο μελλον.

στελιο η προθεση μου δεν είναι να προσβαλω κανεναν αλλωστε εδώ και 3,5 χρονια που είμαι μελος στο στεκι δεν το επραξα ποτε όμως όταν <τραμπουκιζομαι> με χαρακτηρισμούς πρεπει με καποιον τροπο να αμυνθώ και νομιζω το εκανα με αρκετα <ευρωπαικο> τροπο  για τους <φιλους> που ηταν εριστικοι μαζι μου, σε ευχαριστω για την ενημερωση αν και όπως ανεφερα πιο πανω δεν πιανω <κουβέντες> με <κλειδωμένα> μυαλα πολύ περισσοτερο με <φοβισμένα> μυαλα  
ειπα ότι θα είμαι ενεργος σε 3 κατηγοριες στο στεκι και θα παραμείνω οσο και να δεν αρεσει σε μερικους <φιλους>  Άνεση
πιστευω οτι την πιο πανω προτροπη του συντονιστη cat να την τηρησουν τα μελη τα οποια διαφωνουν μαζι μου, όχι ότι θα απαντησω βεβαια σε <φιλους> που δεν συμφωνουν όμως πιστευω ότι πρεπει να τηρηθεί μια πολιτικη ισων αποστασεων με ότι αυτό σημαινει και για τους υπολοιπους  αλλα και για εσας τους συντονιστες-διαχειριστες
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 16, 2020, 06:26:29 μμ »

σε πιστευω κωστα και πιστευω εγινες καταννοητος απ ολους και με τη σταση σου ανεβηκες στα ματια καποιων

απλα και γω ειμαι του "βρεττανικου μοντελου". τυπικος. "παρε ενα μεταλλιο που ησουν ειλικρινης και 10 μερες φυλακη γτ το εκανες χωρις διαταγες."  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο καταλαβαινεις

παμε να πουμε τπτ αλλο τωρα, για αλλο λογο ειμαστε εδω μεσα, φτανει με αυτα
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 16, 2020, 06:38:07 μμ »

Κωνσταντινε επειδη τυχαινει ναχουμε γνωριστει κ γνωριζω οτι εισαι ενας ανθρωπος με γνωσεις εξαιρετικες πανω στα οικονομικα θα ηθελα απο σενα να εχουμε εδω μια σοβαρη αναλυση για την παρουσα κ επερχομενη οικονομικη κριση. Θα ηταν καλυτερο να μην υπαρχουν χαρακτηρισμοι μελων ως προς την πολιτικη τους τοποθετηση.
Θεωρω επισης οτι κανεις δεν ενοχλειται απ τα βιντεακια η απ οτιδηποτε ανεβαζει ο καθενας.
Βεβαια σε σχεση με καποια ζητηματα οπως τον μη εμβολιασμο πχ ανατριχιαζω με την ανευθυνοτητα καποιων.
Οπως επισης με το οτι δεν υπαρχει κοροναιος κ αλλα φαιδρα.
Απ οτι βλεπεις ο καθενας μας εχει την θεση του. Κατ εμε δεν τιθεται θεμα διαγραφης σου. Οποιος θελει διαβαζει οτι γραφεις οποιος θελει σε αγνοει αρκει να μην υπαρχουν προσβολες κ ασεβεις συμπεριφορες απο κ προς εσενα.
Επιμενω θα ηθελα την δικη σου οικονομικη αναλυση κ οχι βιντεακια αλλα αυτο ειναι σε σενα να το κανεις η οχι.
Τωρα προς ολα τα υπολοιπα μελη.
Μπορει να σας κουρασε οπως πολλοι μου στειλατε, μπορει να διαφωνειτε με οσα γραφει σας παρακαλω εαν δεν σας ενδιαφερει το θεμα μην συμμετεχετε κ προπαντως ας μην δημιουργουμε ασκοπες προστριβες.

    


φιλε δημητρη καλησπέρα και από εμενα ελπιζω και ευχομαι να σε βλεπω συχνα στο συγκεκριμενο νημα ειτε ως παρατηρητή ειτε ως σχολιαστη
σε ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνης για την αποψη μου επανω στο θεμα της επερχόμενης οικονομικης κρισης (λογο κορονοιου και μονο) όμως να σου τονισω πως η δουλεια μου δεν είναι οικονομολόγος,  όμως η ενασχοληση μου με την λογιστικη αλλα αν θελεις και η δικη μου αγαπη για τα οικονομικα με εχουν κανει να εχω μια ισως καλυτερη αντιληψη καποιων οικονομικων θεματων χωρις αυτό να σημαινει ότι είμαι ειδημων
αυτό το οποιο εχω να σου πως μιας και ζητας την αποψη μου είναι ότι ενώ αμερικη και αγγλια (μιλαω δλδ για τον δυτικο κοσμο, το τι θα κανουν οι ασιατες είναι ένα άλλο θεμα) εχουν ξεκινησει αμεση παροχη ρευστότητας από τις κεντρικες τους τράπεζες προς το ιδιο το κρατος (αυτό εκανε μολις προ ημερων η BoE) εδώ στην ευρωζωνη προσπαθουμε να καταπολεμισουμε τον καρκινο με ασπιρίνες δλδ ένα απλο πρόγραμμα επαναγορας ομολογων (στο οποιο η φιλη μας η γερμανια και εκει ασκησε πολλες πιεσεις χωρις όμως αποτέλεσμα ακομα τουλάχιστον) να μην χρεοκοπησουν οι τράπεζες από τα ομολογα-σκουπίδια των κρατικων χρεων που εχουν στους ισολογισμούς τους
με αυτόν τον τροπο και παλι η πραγματικη οικονομια δεν πρόκειται να <παρει> μπροστα οσο και αν ο μπουμπουκος ς υπουργος αναπτυξης φωναζει…...αρκετα από τα βιντεο τα οποια αναρτω εχουν μεσα τους πολλες απαντησεις από ανθρώπους που γνωριζουν και προτεινουν αλλα θελεις η κουραση της καθημερινότητας θελεις ισως το ότι μερικοι από εμας εχουμε συνηθησει (και δεν εξαιρω τον εαυτο μου) την <μασημενη> τροφη στο τελος της ημερας καταληγουμε να βλέπουμε master sef

υ.γ. στο θεμα  επιλογες για βιβλια εχω κανει μια προταση για οποιον θελει αλλα ποιος θελει αραγε………
αυτά από εμενα για σημερα αυριο παλι με 2-3 βιντεο που πιστευω ότι θα πρεπει να δουμε   Κλείσιμο ματιού  
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 06:43:10 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 16, 2020, 07:53:25 μμ »

Πριν λίγες μέρες μου εκφράζει  ένα φιλαράκι την άποψη ότι η κυβέρνηση υποκίνησε την ροή 30.000 Πακιστανοαυγανων και ότι θέλει να τους κάνει Έλληνες πολίτες.
Τον ρωτω από πού βγαίνει αυτό το συμπέρασμα και μου απαντά.
Άκουσες που είπε η Ντόρα ότι θέλει μετανάστες για την αγροτική παραγωγή;; Συγνώμη όχι του απαντώ, αλλά εν μέρει λογικο
Και συνεχίζει... Ο Μητσοτάκης είπε ότι οι Ελληνίδες δεν γεννούν πλέον παιδιά και έχουμε πρόβλημα με το δημογραφικό!
Άρα........
Εγώ τώρα τι να του πω;; Παλεύεται το θέμα;;
Εμ δεν παλεύεται!
 Και τι να πω στον άλλο που είπε ότι ο covid κατασκευάστηκε για να λύσει το συναταξιοδοτικο του πλανήτη και κυρίως της Ελλαδας.
Άμα ότι διαβάζουμε το ασπαζόμαστε απολύτως και κάνουμε ένα αχταρμα το μυαλό μας , αληθείες ,ψέματα λογικά και παραλογα...
Κουκουρούκου!
Εγώ που ποτέ δεν ψήφισα δεξιά έγινα και φασίστας απλά επειδή είπα ότι τα βίντεο δεν έχουν καμία συνάφεια μεταξύ τους......
Το ένα μάλιστα είχε φτιαχτό τίτλο και fake διαδήλωση, όλα από το ίδιο αξιόπιστο κατά τα άλλα blog......
Σκεπτόμενοι άνθρωποι είμαστε και αμασητα δεν πρέπει να καταπίνουμε ότι ακούμε και διαβάζουμε, από πάσης φύσεως καταστροφολαγνους, και έχοντες ποικίλα συμφέροντα.
Πέραν τούτου καθόλου δεν με ενοχλούν οι μη νομισματικές συζητήσεις.
Το αντίθετο μαλιστα

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 07:59:43 μμ από coll » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 16, 2020, 07:55:27 μμ »




[/quote]
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 07:59:23 μμ από coll » Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 16, 2020, 08:07:38 μμ »

Πριν λίγες μέρες μου εκφράζει  ένα φιλαράκι την άποψη ότι η κυβέρνηση υποκίνησε την ροή 30.000 Πακιστανοαυγανων και ότι θέλει να τους κάνει Έλληνες πολίτες.
Τον ρωτω από πού βγαίνει αυτό το συμπέρασμα και μου απαντά.
Άκουσες που είπε η Ντόρα ότι θέλει μετανάστες για την αγροτική παραγωγή;; Συγνώμη όχι του απαντώ, αλλά εν μέρει λογικο
Και συνεχίζει... Ο Μητσοτάκης είπε ότι οι Ελληνίδες δεν γεννούν πλέον παιδιά και έχουμε πρόβλημα με το δημογραφικό!
Άρα........
Εγώ τώρα τι να του πω;; Παλεύεται το θέμα;;
Εμ δεν παλεύεται!
 Και τι να πω στον άλλο που είπε ότι ο covid κατασκευάστηκε για να λύσει το συναταξιοδοτικο του πλανήτη και κυρίως της Ελλαδας.
Άμα ότι διαβάζουμε το ασπαζόμαστε απολύτως και κάνουμε ένα αχταρμα το μυαλό μας , αληθείες ,ψέματα λογικά και παραλογα...
Κουκουρούκου!
Εγώ που ποτέ δεν ψήφισα δεξιά έγινα και φασίστας απλά επειδή είπα ότι τα βίντεο δεν έχουν καμία συνάφεια μεταξύ τους......
Το ένα μάλιστα είχε φτιαχτό τίτλο και fake διαδήλωση, όλα από το ίδιο αξιόπιστο κατά τα άλλα blog......
Σκεπτόμενοι άνθρωποι είμαστε και αμασητα δεν πρέπει να καταπίνουμε ότι ακούμε και διαβάζουμε, από πάσης φύσεως καταστροφολαγνους, και έχοντες ποικίλα συμφέροντα.
Πέραν τούτου καθόλου δεν με ενοχλούν οι μη νομισματικές συζητήσεις.
Το αντίθετο μαλιστα


συγνωμη αλλα δεν γινεται να μην σχολιασω τωρα……..

ο φασισμος εχει να κανει με το τι κομμα ψηφισες στις εκλογες?

ειναι τροπος εκφρασης και σκεψης...…το ιδιο και ο κομ#####σμος το κοκκινο αδελφακη του.......

γι'αυτο μιλαω για <κλειδωμενα> μυαλα........... οταν καποιος εχει περασει μια ολκληρη ζωη και ακομα πιστευει οτι δεν ειναι φασιστας επειδη απλα ψηφισε τον ταρατατζουμ-ταρατατζουμ για βουλευτη στις εκλογες

το καλυτερο εκολαπτηριο φασιστικης νοοτροπίας είναι οι ποδοσφαιρικες ομαδες για ρωτα ολους αυτους που πανε κάθε κυριακη στα γήπεδα αν ξερουν να κανουν  κοντρολ σε μια μπαλια ενός τερματοφυλακα για να μην σε παω στο πιο ακριαω σεναριο να εχουν γινει ποτε μελη μια οργανωμένης ποδοσφαιρικης ομαδας που κανει προπονησεις και κατεβαινει σε κανονικους αγωνες εστω και αν είναι σε χωματινο γηπεδο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 08:15:41 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
.
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 16, 2020, 08:12:47 μμ »

Πολιτική χρεια εσύ έδωσες και όχι εγώ.
Άκρως πολιτικοποιημένο και το ,.blog που χρησιμοποιείς.
Ο φασισμός είναι ιδεολογική άποψη και αυτές εκφράζονται και μέσω εκλογών.
Αυτό είναι το πρόβλημα σου τώρα;;;

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 08:15:37 μμ από coll » Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 16, 2020, 08:14:32 μμ »

Πολιτική χρεια εσύ έδωσες και όχι εγώ.
Ο φασισμός είναι ιδεολογική άποψη και αυτές εκφράζονται μέσω εκλογών.
Αυτό είναι το πρόβλημα σου τώρα;;;



και σου ανταπαντω ότι ο φασισμος ειναι τροπος σκεψης και ζωης δεν εχει να κανει με κομματα
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
.
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 16, 2020, 08:16:35 μμ »

Ωραία ευχαριστώ πολυ αλλά συχνάζουν και εκεί!
Και σε χαιρετώ.
Δεν νομίζω ότι μπορώ να προσφέρω περισσότερο στο θέμα σου.
Καλή συνεχεια
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 08:19:07 μμ από coll » Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάιος 17, 2020, 01:26:48 πμ »

Αλλη μια προταση απο μενα       https://www.ianos.gr/aito-allazei-ta-panta-kapitalismos-enantion-klimatos-0360292.html#tab-description

Ισως απαντηθουν καποια ερωτηματα που μπαινουν εδω
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Μάιος 17, 2020, 12:07:49 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=PPMnSywgzag

Το σχέδιο ΕΙΡΗΝΗ οι παράξενες δηλώσεις ο εξαφανισμένος Δένδιας και η αποχή των ΜΜΕ από τα Εθνικά

όλα υπερ της τουρκιας………..και εμεις εδώ μονο κορονοιο………..ως πότε?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2020, 12:09:08 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Μάιος 17, 2020, 12:25:33 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=30mi8pkx0P8

COVIT-19 "Τα Μέτρα εἶναι Ἐπικίνδυνα, ὄχι ὁ Κορωνοϊός".

ενώ αυτά λεγονται στην γερμανια εμεις εδώ μονο τσορδαλιαδες και μνμ στο 13033
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2020, 12:26:34 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Μάιος 17, 2020, 02:37:44 μμ »

το νομισμα εχει αμεση και οχι εμμεση σχεση με την πολιτικη...και ειδικα στα μπουγιουν..Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να το παιζουμε απολιτικ η χαμογελα'ι'δες(δλδ θετικη ενεργεια να χουμε και ολα θα παν καλα)...Με τον golden kostas δεν συμφωνω με αυτα που γραφει γιατι μου θυμιζει εποχη ''αγανακτισμενων'' αυτα που λεει ..δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να απαγορευονται κιολας..
Στο συλλεκτικο νομισμα το ελληνικο ,δεν παιζει ρολο η πολιτικη οταν εχουμε βγαλει τοσα χρονια ενα μετα βιας νομισμα για το ''ΟΧΙ''?

Ολα αυτα περι no politica δεν εχουν καμια σχεση με την ελληνικη κουλτουρα

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences