Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 06:14:53 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 36
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σχολιασμος επικαιροτητας για χρυσο, πετρελαιο και οτι  (Αναγνώστηκε 76109 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gandalf43
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Μάιος 16, 2020, 12:37:30 μμ »

Η σιωπή είναι χρυσός αλλά μέχρι ένα σημείο.. Εσύ αγαπητέ μπορεί να ανεβάζεις ότι θέλεις και να τα απολαμβάνεις, λες και όλοι αυτοί που παρακολουθείς έχουν το αλάθητο του Πάπα, κ δε φθάνει αυτό αλλά όσους δε συμφωνούν μαζί σου τους χαρακτηριζεις και μπασιστες χωρίς να έχεις τα κακαλα να τους αποκαλέσεις με Φ... Αυτό αγαπητέ μου είναι μπασισμος με Φ που λες και συ... όσον αφορά τον εμβολιασμό γίνεσαι επικίνδυνος... σαφώς κ κάνεις ότι θέλεις αλλά αν έχεις ένα μωρό κ δεν το εμβολιασεις κ χάσει τη ζωούλα του από ιλαρά ή μηνιγγίτιδα τότε τι θα έκανες? Αν κολλούσε το παιδί του φίλου στο σχολείο τι θα έκανες? Λίγη σύνεση δεν έβλαψε  ποτέ κανέναν.....
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Μάιος 16, 2020, 01:42:48 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=1t9QMnqPS0g

ΩΡΑ ΑΙΧΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΑΓΚΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΚΟΡΩΝΟΪΟ ΚΑΙ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Μάιος 16, 2020, 01:46:26 μμ »

Η σιωπή είναι χρυσός αλλά μέχρι ένα σημείο.. Εσύ αγαπητέ μπορεί να ανεβάζεις ότι θέλεις και να τα απολαμβάνεις, λες και όλοι αυτοί που παρακολουθείς έχουν το αλάθητο του Πάπα, κ δε φθάνει αυτό αλλά όσους δε συμφωνούν μαζί σου τους χαρακτηριζεις και μπασιστες χωρίς να έχεις τα κακαλα να τους αποκαλέσεις με Φ... Αυτό αγαπητέ μου είναι μπασισμος με Φ που λες και συ... όσον αφορά τον εμβολιασμό γίνεσαι επικίνδυνος... σαφώς κ κάνεις ότι θέλεις αλλά αν έχεις ένα μωρό κ δεν το εμβολιασεις κ χάσει τη ζωούλα του από ιλαρά ή μηνιγγίτιδα τότε τι θα έκανες? Αν κολλούσε το παιδί του φίλου στο σχολείο τι θα έκανες? Λίγη σύνεση δεν έβλαψε  ποτέ κανέναν.....

πολύ <ποιοτητα> στο στεκι μαζεμενη μαλιστα

καπου λες ότι<Η σιωπή είναι χρυσός> μαλλον δεν εχεις πολύ <χρυσο> στην κατοχή σου

οσο αναφορα για τον εμβολιασμο υπαρχει σχετικο αρθρο πιο πανω  πιστευω να γνωρίζεις ελληνικα και να μπορεις να το διαβασεις………...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 01:47:32 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Μάιος 16, 2020, 01:49:29 μμ »

παντος για <χομπιστες> ασχολειστε αρκετα με τα εκτος θεματος νηματα…….χα χα χα  Σαρκασμός
φυσικα αναφέρομαι σε ορισμένους σε <σταγονίδια> όπως τους αποκαλουσαν πιο παλια ξερουν αυτοι……. Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 01:50:41 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
gandalf43
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 16, 2020, 02:23:00 μμ »

Λυπάμαι που οι αναρτήσεις σου βγαίνουν στα" τελευταία μηνύματα " και ούτως ή άλλως πέφτει στο μάτι.. Λυπάμαι για τις ειρωνείες σου και το ότι συνεχίζεις να χαρακτηρίσεις ανθρώπους ως " σταγονίδια " που όλοι ξέρουν που αναφέρεσαι.. Όταν δεν γνωρίζεις τον άλλο να βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό σου... πριν εκφραστείς.. αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου...καληνύχτα..
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 16, 2020, 03:09:59 μμ »

η γνωμη μου:

προσωπικα δεν εχω αντεξει να παρακολουθησω ουτε ενα λινκ. εχω ανοιξει μερικα στην τυχη για να δω αν ειναι διαφημιστικα που δεν επιτρεπονται. δυστυχως, γτ ανατριχιασα απο την πρωτη στιγμη. κωστα, εδω μεσα ειναι φορουμ ομως, ζητας απο τους αλλους να "συζητησουν" το θεμα και συ δεν το συζητας και πολυ. απλα παραθετεις λινκ.

πες τη γνωμη σου για κατι μηπως γινει συζητηση. επισης η αιτιολογια σου οτι αυτα τα πραγματα κολλανε στον χρυσο, γτ και δω αυτον τον τιτλο εχεις βαλει, δεν ειναι βασιμη. στο γενικο, χαιρω πολυ, ολα κολλανε με τον χρυσο. και η προσωπικη μου ζωη κολλαει με τον χρυσο. σημερα εφαγα στρειδια και δεν μου μεινανε λεφτα να αγορασω μια λιρα, αρα επηρεαστηκε η τιμη του χρυσου γτ επεσε η ζητηση. αυτο δεν σημαινει οτι θα ανοιξω ενα θεμα "ΧΡΥΣΟΣ: τι εφαγα το μεσημερι".

επισης, ακου τι σου λενε και τα αλλα μελη. περαν του τροπου, για καποιο λογο σου λενε αυτα που λενε. εγω ας πουμε θα αναρωτιομουν και ιδιος "γτ δεν μου απαντανε σε αυτα που γραφω"? "μηπως φταιει και ο τροπος που τα μεταφερω"? δες το πραγμα λιγο απ εξω. ειναι ενα στεκι συλλεκτων, φορουμ, δεν ειναι το facebook για να ανεβαζω "τι παρακολουθω" και "τι μου αρεσει" στο προφιλ σου. καθομαστε διπλα διπλα και πινουμε καφε, συζηταμε για συγκεκριμενα πραγματα που μας αρεσουν κι αν καποια στιγμη καποιος πεταξει και κατι της επικαιροτητας ή ενα ανεκδοτο, θα τον ακουσουμε και μετα θα συνεχισουμε να μιλαμε για το θεμα που μας αρεσει. κατι τετοιο ειναι, με το θεμα που εχουμε διαλεξει εδω μεσα να ειναι τα συλλεκτικα. αμα αρχισεις να μου στελνεις λινκ εκει που πινουμε καφε ή να μου δειχνεις καταιγιστικα βιντεακια θα βαρεθω και θα φυγω. σε απασχολει κατι ? ωραια. πες τη γνωμη σου στο αντιστοιχο θεμα. να καταλαβουμε και τπτ. και για σενα ειναι καλυτερα γτ παραπανω ατομα θα σε προσεξουν και για μενα θα ναι καλυτερο γτ τα λινκ με εχουν κουρασει.

αυτη ειναι η γνωμη μου. παρτη οπως θες. εισαι στην εκτος θεματολογιας κατηγορια και πραττεις οπως θες, μεσα στα ορια των κανονισμων.


ως Συντονιστης:

@ golden kostas: παραπονιεσαι οτι σου μιλανε ασχημα, αλλα σε παρακαλω μην απαντας και συ ομως με ασχημο τροπο σε ανθρωπους που δεν σου μιλησαν ασχημα. ο gandalf δεν σου μιλησε με ασχημο τροπο.

@ολους: το θεμα με ολα αυτα τα ανεβασματα του golden kostas συζητιεται εδω και καιρο. αλλα δεν εχουμε καποιο λογο για να τον διαγραψουμε, οπως (συ)ζητηθηκε απο καποιους εδω. και μενα ειναι φοβος μου προφανως τι θα γινοταν αμα ερχοταν αλλος ενας ή πεντε που απλα ανεβαζουν λινκ. θα χαλουσε πολυ η εικονα του σάιτ. τοτε υποθετω θα βγαζαμε νεο κανονα. θελω να πιστευω οτι θα βρεθει στο ενδιαμεσο μια ισορροπια. προτιμω να τα βρισκουμε(ν) μεταξυ μας, παρα να "εφαρμοζουμε κανονες" και μαλιστα εδω. μεχρι τοτε, την εκτος θεματολογιας, οπως ειπε και ο ελληνας, γι αυτο το λογο την εχουμε και μπορειτε να προσπερνατε ο,τι δεν σας αρεσει. δεν κολλανε περισσοτερο ή λιγοτερο τα αθλητικα ή τα ανεκδοτα απο αυτα που γραφει ο κωστας. δεν μπορουμε να σβηνουμε στοχευμενα μονο καποια πραγματα επειδη δεν μας αρεσουν. (εμεις της συντονιστικης δυστυχως δεν μπορουμε να προσπερναμε, γτ πρεπει να ριχνουμε μια ματια και στο τι γινεται και τι ανεβαινει.)

συπληρωνω, γτ ξεχασα

@ouzaki: επειδη ανεφερες κατι για κοκκινες και μπλε ποδιες, αν ειδες καποιο απο αυτα τα video του golden kostas να εχει πολιτικο περιεχομενο, πες μου να το σβησω, δεν επιτρεπονται. υποθετω δλδ οτι κατι τετοιο θα πετυχες και εκανες το συλλογισμο που εκανες μετα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 03:24:29 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 16, 2020, 03:33:29 μμ »

Αγαπητέ συντονιστή ορθά αυτά που γράφεις, όταν όμως ο "δημοκράτης" κύριος golden kostas αποκαλεί όποιον κάνει σχόλιο φασίστα με την λογική της κ@μ@νιστικής συμπεριφοράς θα έπρεπε τουλάχιστον να του γίνει μία επίπληξη, έστω και σε πμ, από την συντονιστική ομάδα. Εγώ πάντως το ξανά λέγω, κάντε τον χρυσό μέλος μήπως και αυτός είναι ο σκοπός του, έχει ξαναγίνει άλλωστε από άλλο μέλος.
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 16, 2020, 03:36:54 μμ »

δεν το ειδα αυτο το "φασιστα"
συγγνωμη γτ - και ελπιζω να με καταλαβαινετε - δεν αφιερωσα χρονο να διαβασω ολο το θεμα
μονο αυτο με τον gandalf ειδα
το "φασιστας" που ειπωθηκε ?
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1791


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 16, 2020, 03:41:02 μμ »

Όποιος θέλει να ασχοληθεί διεξοδικότερα και να μελετήσει τις διαφορετικές ερμηνείες τις πραγματικότητας που μας περιβάλλει, έχει το δικαίωμα να το πράξει ελεύθερα και μέσα στο πλαίσιο της ελεύθερης διακίνησης ιδεών, να το προβάλλει σε έναν ευρύτερο κύκλο ανθρώπων.

Ορθώς λοιπόν πράττει το μέλος «golden kostas», εφόσον δεν προκαλεί ούτε προσβάλλει κανέναν σε προσωπικό επίπεδο. Σημειωτέον, πρώτος λοιδορήθηκε και εισέπραξε την ειρωνεία.

Αν κάποιοι δεν συμφωνούν με τις εν λόγω αναρτήσεις του, ούτε ενδιαφέρονται να ασχοληθούν και να αξιολογήσουν την ορθότητα των προβαλλόμενων απόψεων, εμμένοντας πεισματικά στις αποκρυσταλλωμένες δικές τους, θα ήταν συνετότερο, από το να εξαπολύουν απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς, να τις προσπερνούν και να μην ασχολούνται περαιτέρω.

Διότι αν επιθυμούν έναν ευγενή διάλογο, με τεκμηριωμένο λόγο προς διερεύνηση της αλήθειας, έχειν καλώς. Αλλιώς,  αν ενοχλούνται από έτερες αναγνώσεις τις πραγματικότητας, ας μένουν στις εύπεπτες δικές τους, αφήνοντάς τις δήθεν αιρετικές (κατά την αντίληψή τους «ψεκασμένες»), να δοκιμάζονται στην νοητική καταπόνηση, από ανθρώπους που δεν καταπίνουν αμάσητο οτιδήποτε «επισήμως» τους σερβίρεται.

Σαφώς λοιπόν, υπερασπίζομαι το δικαίωμα του συγκεκριμένου μέλους να εκφράζεται μέσω του στεκιού, και καλώ τους αγαπητούς συντονιστές, να τον προστατεύσουν από προσβλητικές επιθέσεις «αγανακτισμένων ενάντιων», κατακρίνοντας τις ήδη εκδηλωμένες.

Αν βέβαια οι υπεύθυνοι κρίνουν ότι λόγοι τεχνικοί και οικονομίας του χώρου καθιστούν τις πυκνές αναρτήσεις του φίλου «προβληματικές», αυτό είναι κάτι διαφορετικό..

 
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #84 στις: Μάιος 16, 2020, 03:50:39 μμ »

@ chrisvas: αυτο το μπασιστας λες που σχολιασε μετα ο gandalf ?
αυτη την ανταλλαγη την ειχε παρει το ματι μου, αλλα διαβαζοντας το αρχικο μνμα του golden kostas εγω ειχα καταλαβει οτι το εγραφε για το αρθρο που ειχε ανεβασει με τους ρομα τι ελεγε
ασχετα αν ο gandalf το εξελαβε οπως το εξελαβε

τωρα, εγω αυτο καταλαβαινω.

για να το ξεκαθαρισω : προφανως και εννοουσε φασιστας, σε αυτο δεν εχω αμφιβολια, απλα καταλαβα οτι σχολιαζε καποια συμπεριφορα στο λινκ που ειχε ανεβασει

αν κανω λαθος, μονο ο golden kostas μπορει να μας το ξεκαθαρισει σε ποιον απευθυνοταν
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 04:01:03 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
george2017
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 182


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Μάιος 16, 2020, 04:07:01 μμ »

Ε όχι και διεξοδική μελέτη τα βιντεάκια του κάθε καημενου στο YouTube. Φτάνει πια με την καταπιεστική ελευθερία του κάθε ενός να μας ξυπνά με το ζόρι από τον λήθαργο μας. Είναι και οι μέρες τέτοιες που έχουμε ακούσει τα πάντα...

Ας σας βάλω κι εγώ ένα βιντεάκι (αφού είναι πιο ευπεπτα) για όποιον ενδιαφέρεται. Θεωρητικά πατάει πάνω σε δημοσιευμένες μελέτες, αλλά είναι εκτός του γνωστικού μου πεδίου για να το επιβεβαιώσω. Είμαι όμως σίγουρος οι ενδιαφερόμενοι θα το ψάξουν.

https://youtu.be/y50i1bI2uN4

Απάντησα εν τέλει γιατί έχω μπει αμέτρητες φορές στο άλλο θέμα με τον χρυσό από ενδιαφέρον να δω καμία πραγματική ανάρτηση και κάθε φορά πέφτω πάνω σε ένα λινκ για βίντεο που φυσικά δε βλέπω.
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Μάιος 16, 2020, 04:22:05 μμ »

το φανταστικα ότι <ενοχλω> μερικους <φιλους>…..οσο αναφορα την διαγραφη μου και εγω προτεινα το ιδιο εαν δεις γραφομενα μου πιο πανω χωρις να σημαινει ότι θελω κατι τετοιο αλλα και χωρις να σημαινει επισης ότι και αν συμβει κατι τετοιο θα σταματησουν σημαντικες οργανικες μου λειτουργιες(και δεν θελω να εκληφθει ως ειρωνικο σχολιο αυτό, όμως ετσι είναι)  Άνεση
χαιρομαι με την παρουσια και τον σχολιασμο καποιου εκ των διαχειριστών του στεκιου και από την πλευρα μου μπορω να υποσχεθω ότι θα σταματήσω την αναρτηση τοσον πολλων link μεσα στην ημερα (θα τα περιορισω αυστηρα στα 2-3 την ημερα) και παντα για ζητήματα που εχουν να κανουν με την επικαιροτητα όπως είναι και ο σκοπος του νηματος (όχι την πολιτικη-ποδοσφαιρικη που ποτε δεν ηταν το ζητημα μου) αλλωστε το θεμα των link εχουν να κανουν περισσοτερο με την προσπαθεια ενημέρωσης και μονο και ισως αυτό είναι που σε μερικους <φιλους> να μην αρεσει απ'οσο φαινεται……….  Κλάμα
οπως και να εχει στοχος μου δεν ειναι η μπαχαλοποιηση του site αν και μερικοι <φιλοι> ειχαν ξεκαθαρα τετοιες προθεσεις με την εριστικη τους συμπεριφορά εναντιον μου...…. παραμενω λοιπον ενεργος τοσο στο θεμα των αγορων-πωλησεων στο θεμα της ζητησης νομισματων οσο και στο παρον νημα με τον <αυτοπεριορισμο> όπως ανεφερα πιο πανω των 2-3 λινκ-βιντεο-αρθρων την ημερα   Άνεση
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Μάιος 16, 2020, 04:55:20 μμ »

Εγώ να πω κάτι που βλέπω να μην έχει γίνει κατανοητό και δημιουργεί τόσες παρεξηγήσεις....μιλάω για μένα προσωπικά,αλλά νομίζω ότι η άποψη μου αυτή βρίσκει σύμφωνους τους περισσότερους.....δεν με ενοχλεί καθόλου ο τύπος των αναρτήσεων.....δεν με ενοχλεί καθόλου η θεματολογία τους.....αυτό που με εκνευρίζει είναι το πλήθος και ο καταιγιστικός ρυθμος των αναρτήσεων.....αυτό το φόρουμ θες καλώς θες κακώς φτιάχτηκε για να μπαίνουμε μέσα κ να συζητάμε για συλλεκτικά κυρίως και επενδυτικά δευτερευόντως θέματα ....είναι κατανοητό κ θεμιτό να υπάρχουν κ κάποιες μικρές γωνίες όπως είπε κ ο golden Kostas που να εκφράζουμε τις ανησυχίες μας η' να αστειευομαστε η' οτιδήποτε,αλλά να είναι "μικρές".....αυτό που παρατηρείται το τελευταίο διάστημα είναι να μπαίνεις να διαβάσεις τα προς ανάγνωση σχόλια και να βλέπεις συνεχόμενες ανούσιες αναρτήσεις ως προς τη θεματολογία του στεκιου....με αποτέλεσμα να χάνετε ενδιάμεσα τους κάθε άλλη πληροφορία....εκεί γίνεται κ η παρεξήγηση...golden Kostas,δεν μας ενοχλεί η θεματολογία σου ,ούτε η άποψη σου ,ούτε θέλουμε να σου στερήσουμε το δικαίωμα να εκφραστείς.....προφανώς όλο αυτό σε έχει συγκλονίσει και σε έχει δυσκολέψει στην καθημερινότητα σου ,καθώς έχει αλλάξει άρδην ο τρόπος που κινείσαι στο στέκι το τελευταίο διάστημα συγκριτικά με την προηγούμενη παρουσία σου.....απλά προσπάθησε κ εσύ να καταλάβεις ότι είναι ενοχλητικό να προσπαθείς να στρέψεις την προσοχή όλων σε κάτι που εσυ το βρίσκεις σημαντικό αλλά για τους υπόλοιπους είναι εντελώς ανούσιο, επιμένοντας σε αυτό....
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #88 στις: Μάιος 16, 2020, 05:11:27 μμ »

@ golden kostas

χαιρομαι για το πως σκεφτηκες
με πιο λιγα περισσοτερο impact θα εχει η γνωμη σου και αμα γραφεις και κατι δικο σου θα χαιρομαι να το διαβασω
γτ μπορει σε πολλα να βρισκομαστε πολυ μακρυα στις αποψεις και τα βιντεακια δεν μπορω να τα παρακολουθησω με τπτ, αλλα με καποιες ανησυχιες σου και γω εχω συμφωνησει, ασχετα που μπορει να μην βγαζουμε τα ιδια συμπερασματα

λυσε σε μας σε παρακαλω και το θεμα που προεκυψε αν θες
το μπασιστας - φασιστας που εγραψες, πηγαινε σε μελος εδω ή για το λινκ ?

πες μου χυμα, σαν στελιος σου μιλαω, να μην ασχολουμαστε ολη μερα με ασημαντα πραγματα δλδ, εχουν γραφτει και πολυ χειροτερα. αμα το πες σε μελος απλα θα το σβησω και θα φας μια προειδοποιηση για το μελλον, και θα πουμε και τι μαγκας εισαι που το παραδεχτηκες, αμα το εννοουσες για το λινκ με τους ρομα, παμε παρακατω. δεν εχουμε ακομα αγορασει μηχανημα να κανουμε τεστ αληθειας με email ετσι κι αλλιως  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

@ολους: προτεινω να ενδιαφερεστε για το στεκι πολυ πριν αρχισετε να νευριαζετε. καταλαβαινω οτι καποια πραγματα σας φαινονται ασχετα και καποια σας χαλανε. πιστεψτε με, αν σας πω εγω τι θεωρω ασχετο εδω μεσα ή τι με χαλαει προσωπικα, θα ειμαι πολυ πιο ακραιος απο τον μεσο ορο (για να μην πω οτι θα στρογγυλοκαθομαι ακριβως πανω στο μεγιστο). δεν επιβαλω αυτο που νομιζω εγω απο μονος μου σωστο ομως, προσπαθω να δουλεψω γι αυτο. συζητειστε με τους αλλους λοιπον τι σας ενοχλει, ανοιξτε ενα θεμα που να σας ενδιαφερει, πριν φτασετε σε σημειο να νευριασετε με αυτο που εσεις ετσι κι αλλιως θεωρειτε ασχετο. αμα φτασεις να εχεις νευριασει -και το λεω για να τ ακουω κι εγω- μετα... η ασχημη συμπεριφορα σου θα ριξει πολυ περισσοτερο το επιπεδο, απ οτι θα το ριξει αυτο που δεν σου αρεσε.

@διηνεκης: επειδη εγραψες και συ κατι σε σχεση με αυτο το τελευταιο που ειπα την ωρα που εγραφα. συμφωνω μαζι σου μεν, σου(ας) ζητω να δεις και την αλλη μερια του νομισματος δε, σε σχεση μαλιστα με το θεμα που συζητουσαμε πριν απο καιρο. "αν εγω πιστευω οτι τα ασχημα/ασχετα ειναι πολλα και απλα κατηγορω, αλλα δεν δουλευω εγω για αυτα που θεωρω σημαντικα, δεν φταιω και γω ?" ειναι δυναμικη η ισορροπια. και δεν βγαζω και τον εαυτο μου απ εξω ετσι ? εχω πολλες ομορφες ιδεες αλλα καθε φορα που μπαινω στο στεκι, μεχρι να ξεμπερδεψω με τα διαδικαστικα αυτης της ιδιοτητας του συντονιστη, εχω ξεζουμιστει μεχρι να σκεφτω για μενα τι θελω να διαβασω και να γραψω. αυτο εχω μονο για δικαιολογια να προσφερω, δικαιολογια επειδη και με αυτην την ιδιοτητα εστω κυνγαω κατι καλυτερο για το στεκι, αλλα την δεχομαι μονο εν μερει, γι αυτο και κατηγορω και μενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 05:32:12 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάιος 16, 2020, 05:37:45 μμ »

χαιρομαι για το πως σκεφτηκες
με πιο λιγα περισσοτερο impact θα εχει η γνωμη σου και αμα γραφεις και κατι δικο σου θα χαιρομαι να το διαβασω
γτ μπορει σε πολλα να βρισκομαστε πολυ μακρυα στις αποψεις και τα βιντεακια δεν μπορω να τα παρακολουθησω με τπτ, αλλα με καποιες ανησυχιες σου και γω εχω συμφωνησει, ασχετα που μπορει να μην βγαζουμε τα ιδια συμπερασματα

λυσε σε μας σε παρακαλω και το θεμα που προεκυψε αν θες
το μπασιστας - φασιστας που εγραψες, πηγαινε σε μελος εδω ή για το λινκ ?

πες μου χυμα, σαν στελιος σου μιλαω, να μην ασχολουμαστε ολη μερα με ασημαντα πραγματα δλδ, εχουν γραφτει και πολυ χειροτερα. αμα το πες σε μελος απλα θα το σβησω και θα φας μια προειδοποιηση για το μελλον, και θα πουμε και τι μαγκας εισαι που το παραδεχτηκες, αμα το εννοουσες για το λινκ με τους ρομα, παμε παρακατω. δεν εχουμε ακομα αγορασει μηχανημα να κανουμε τεστ αληθειας με email ετσι κι αλλιως  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

@ολους: προτεινω να ενδιαφερεστε για το στεκι πολυ πριν αρχισετε να νευριαζετε. καταλαβαινω οτι καποια πραγματα σας φαινονται ασχετα και καποια σας χαλανε. πιστεψτε με, αν σας πω εγω τι θεωρω ασχετο εδω μεσα ή τι με χαλαει προσωπικα, θα ειμαι πολυ πιο ακραιος απο τον μεσο ορο. δεν επιβαλω αυτο που νομιζω εγω απο μονος μου σωστο ομως, προσπαθω να δουλεψω γι αυτο. συζητειστε με τους αλλους λοιπον τι σας ενοχλει, ανοιξτε ενα θεμα που να σας ενδιαφερει, πριν φτασετε σε σημειο να νευριασετε με αυτο που εσεις ετσι κι αλλιως θεωρειτε ασχετο.

με το (μ)πασιστας ναι εννουσα φασιστας και φυσικα εννουσα την νοοτροπια καποιων συγκεκριμενων μελων εδώ μεσα αφου θελετε να τα κανουμε δίφραγκα (όχι συλλεκτικα) και σε καμια περιπτωση τους ιδιους αφου δεν του γνωρίζω προσωπικα (και απ'οσο αντιλαμβανωμαι από το στυλ των γραφομενον τους νομιζω δεν υπαρχει νοημα για κατι τετοιο)    αλλα στον τροπο με τον οποιο ενηργησαν και εγραψαν προς τις δικες μου παραθεσεις προτροπες για σχολιασμο και τα link που παρεθεσα

θα μπορουσα να γραψω αρκετα ακομα και να απαντησω σε κάθε έναν ξεχωριστα όμως δεν το κανω και δεν το κανω όχι γιατι απαξιωνω να απαντησω η δεν θελω τον διαλογο απλα θεωρω πως το να συζητάς με καποιον που εχει <κλειδωμενο> μυαλο είναι ματαιο….γι'αυτο αλλωστε και επιλεγω να αναρτω βιντεο από τον κάθε <πικραμενο> όπως ειπε και καποιος <συλλεκτης> πιο πανω  
οσο αναφορα τον <αυτοπεριορισμο> μου το εκανα μονο και μονο(και χωρις την προτροπή καποιου) γιατι κατανοω οτι τα πολλα link και κουραζουν και ισως να δημιουργουν θεμα στον server γιάυτο λοιπον max 3 την ημερα από αυτά τα οποια πιστευω ότι είναι αξια αναφορας και με εκφραζουν καλυτερα  
τωρα το αν αυτοι που αναρτω σα βιντεο είναι <πικραμένοι-καμενοι> ή οτιδήποτε άλλο αυτό ας το κρινουν αυτοι που τα βλεπουν και παντα υπαρχει η επιλογή τιποτα δεν μας επιβαλεται εκτος από την κατασταση που ζησαμε και ζουμε αυτόν τον καιρο………..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2020, 05:39:23 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 36
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences