Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:35:52 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 17
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: KOΡΩΝΑΙΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ?  (Αναγνώστηκε 58018 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 13, 2020, 01:40:16 μμ »


Due to the global spread of COVID-19 and the increased demand, delivery times for orders may currently be extended.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 13, 2020, 01:40:40 μμ »

ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 13, 2020, 03:59:01 μμ »

Αποψη μου ειναι οτι ειναι αναγκαιο να ακουμε τους αρμοδιους επιστημονες ευλαβικα. Μακαρι ν κλεισουν ολα πλην φαρμακειων κ ειδων τροφιμων για 2 μηνες. Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας κ δεν με συμφερει καθολου αλλα η δημοσια υγεια προεχει. Ειναι καλο επισης το καθε σπιτικο να εχει ενα καλα ογανωμενο σχεδιο αντιδρασης στην κατασταση.
Αργοτερα θα σας δωσω μερικες ιδεες περιμενοντας κ τις δικες σας.
Η γνωση,η οργανωση, η ψυχραιμια κ η αλληλεγγυη ειναι οι καλυτεροι συμμαχοι μας
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 13, 2020, 04:22:37 μμ »

Ο,τι πείτε γιατρέ μου!  Μεγάλο χαμόγελο
Καφεδάκι πλέον στο σπίτι. Ευτυχώς έχω προμήθειες...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 13, 2020, 05:00:33 μμ »

Πιστευω οτι κοιτωντας τι γινεται στην Ιταλια εχουμε σε πολυ μεγαλο βαθμο εικονα τοσο για τα μετρα οσο και τις επιπτωσεις του ιου
Μακαρι να κλεισουν τα παντα συντομα γιατι οι καφετεριες ειναι γεματες,καποιος κοσμος ειναι..στον κοσμο του,ψαχνει π*υτσα και μπιρι-μπιρι και το μονο που κανει ως προστασια ειναι να ορμαει στα μακαρονια (συνωστιζομενος)
+1000
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 13, 2020, 05:02:28 μμ »

καλημέρα σε όλους, το βασικότερο είναι να δείξουμε υπευθυνότητα ο καθένας από τη μεριά του και να λαμβάνουμε σοβαρά υπόψιν τις οδηγίες του εοδυ, ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα...από άποψη εξάπλωσης, μιλώντας με γνώση λόγω ιδιότητας  ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ όσο μπορείτε άσκοπες μετακινήσεις... νομίζω το σύνθημα " μένουμε σπίτι" θα αποκτά όλο και μεγαλύτερο νόημα...  και σαν ελεύθερος επαγγελματίας σίγουρα όλοι θα ζοριστούμε αλλά θα είναι το λιγότερο...
+1000
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 13, 2020, 05:03:27 μμ »

Αποψη μου ειναι οτι ειναι αναγκαιο να ακουμε τους αρμοδιους επιστημονες ευλαβικα. Μακαρι ν κλεισουν ολα πλην φαρμακειων κ ειδων τροφιμων για 2 μηνες. Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας κ δεν με συμφερει καθολου αλλα η δημοσια υγεια προεχει. Ειναι καλο επισης το καθε σπιτικο να εχει ενα καλα ογανωμενο σχεδιο αντιδρασης στην κατασταση.
Αργοτερα θα σας δωσω μερικες ιδεες περιμενοντας κ τις δικες σας.
Η γνωση,η οργανωση, η ψυχραιμια κ η αλληλεγγυη ειναι οι καλυτεροι συμμαχοι μας
+1000
Καταγράφηκε
totoro
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 147


Πλουτάρχου 7 Κολωνάκι 210 7236121


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 13, 2020, 05:34:00 μμ »

Αποψη μου ειναι οτι ειναι αναγκαιο να ακουμε τους αρμοδιους επιστημονες ευλαβικα. Μακαρι ν κλεισουν ολα πλην φαρμακειων κ ειδων τροφιμων για 2 μηνες. Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας κ δεν με συμφερει καθολου αλλα η δημοσια υγεια προεχει. Ειναι καλο επισης το καθε σπιτικο να εχει ενα καλα ογανωμενο σχεδιο αντιδρασης στην κατασταση.
Αργοτερα θα σας δωσω μερικες ιδεες περιμενοντας κ τις δικες σας.
Η γνωση,η οργανωση, η ψυχραιμια κ η αλληλεγγυη ειναι οι καλυτεροι συμμαχοι μας

Έτσι ακριβώς  ....!
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 13, 2020, 06:06:27 μμ »

Δείτε και αυτό
https://www.cretalive.gr/kosmos/oi-italoi-ebgalan-odigies-gia-ton-koronoio-sta-graikanika
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 13, 2020, 08:43:25 μμ »

Λοιπον προτασεις προς ολους.
1. Προμηθευομαστε αντιπυρετικα κ αντιβηχικα δεδομενου οτι πρεπει ν αντιμετωπισουμε τα συμπτωματα
2. Εαν εχουμε κατοικιδιο προμηθευομαστε την τροφη του για 20 ημερες
3. Προμηθευομαστε τροφιμα με delivery απο τα σουπερ μαρκετ. Δεν ειναι αναγκη να συνοστιζομαστε στα ταμεια
4. Ενημερωνουμε τους φιλους κ συγγενεις οτι ειμαστε διαθεσιμοι να τους παμε φαρμακα η οτι αλλο χρειαστουν
5. Ενημερωνουμε τους φιλους κ συγγενεις σε περιπτωση που ασθενησουμε για να μας βοηθησουν εαν χρειαστει
6. Κραταμε επαφη καθημερινη με τους φιλους η συγγενεις που ανηκουν στις ομαδες υψηλου κινδυνου
7 Ακουμε κ ενημερωνομαστε απο τα επισημα οργανα του κρατους. ΟΧΙ απο τον καθε ανευθυνο στο internet η το FB  
8. Τηρουμε ευλαβικα τις οδηγιες που θα μας δωθουν απο τους αρμοδιους επιστημονες
9. Οσο κ αν δυσκολεψουν τα πραγματα παντα κραταμε το μυαλο μας καθαρο κ δεν κανουμε σπασμωδικες ενεργειες
10 Δεν αφηνουμε κανεναν αβοηθητο στο βαθμο που μπορουμε 11. Περιοριζουμε τις εξοδους μας στις απολυτως απαραιτητες.  12. Απασχολουμε τους εαυτους μας κ τα παιδια με δημιουργικα πραγματα εαν ειμαστε σε καραντινα
Παρακαλω εαν θελετε συμπληρωστε την λιστα με ιδεες δικες σας

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2020, 12:27:41 πμ από cat » Καταγράφηκε

VENCEREMOS
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1798


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 13, 2020, 09:12:30 μμ »

13. Είμαστε αισιόδοξοι και οραματιζόμαστε (ενισχύουμε νοητικώς) το ευκταίο σενάριο.
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 958



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 13, 2020, 09:32:35 μμ »

Πολύ ωραία τα ειπε ο φίλος cat
Προσθέτω την αποφυγή άγχους άλλωστε ο κορωνοιος για τους υγιεις  δεν είναι θανατηφόρος και αν κολλήσουμε δεν πειράζει
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 14, 2020, 02:26:36 πμ »

Κρατάμε αρκετα χρήματα σε μικροποσότητες ευρω ,δυευρω, 5 , 10 γιατι θα χρειαστουν για μικροαγορές και φαγητό ντελιβερυ
Εγώ πρώτα θα εξαντλησω την δυνατότητα αγοράς φαγητού απ'εξω και μετά θα βάλω χέρι στις προμήθειες γιατί κανείς δεν ξέρει με σιγουριά ποσο θα κρατήσει η καραντίνα.
Πάρτε και πολλά εμφιαλωμένα νερα ,μπορεί να μολύνεται και το αστικό νερό,ποιός ξέρει.
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
fannis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 14, 2020, 08:01:51 πμ »

Κρατάμε αρκετα χρήματα σε μικροποσότητες ευρω ,δυευρω, 5 , 10 γιατι θα χρειαστουν για μικροαγορές και φαγητό ντελιβερυ
Εγώ πρώτα θα εξαντλησω την δυνατότητα αγοράς φαγητού απ'εξω και μετά θα βάλω χέρι στις προμήθειες γιατί κανείς δεν ξέρει με σιγουριά ποσο θα κρατήσει η καραντίνα.
Πάρτε και πολλά εμφιαλωμένα νερα ,μπορεί να μολύνεται και το αστικό νερό,ποιός ξέρει.
Θα συμφωνήσω ,
αλλα πως ξέρουμε αν φτερνίστηκε ο σουβλατζής την ώρα που τύλιγε ,ή αν πλένει τα χέρια του αφου σκάλισε τη μύτη του η πηγε τουαλέτα ;
μαλλον ειναι μέρος του ρίσκου  ..
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 14, 2020, 09:06:56 πμ »

Εγω θα το παίξω ανάποδα, μονο απο το σπίτι γιατι δεν θα το ρισκάρω.
Τα κέρδη για τα ντελίβερι θα είναι τεράστια, οπότε και νεκρό θα σε φέρει στην δουλειά.
(Πόσες φορές εχετε δει τυλιχτή άρρωστο να είναι στην θέση του)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 17
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences