Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 11:12:12 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: USA 5 cents (1918F)  (Αναγνώστηκε 17273 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 10, 2010, 10:41:58 πμ »

Κε Γιώργο, πράγματι έχεις δίκιο.
Ο σύνδεσμος που κατέβασα δεν το έχει μέσα, γιατί σ’ αυτόν
αναφέρονται μόνο τα executive νομίσματα.
Καταγράφηκε
Κώστας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 238



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 10, 2010, 10:58:52 πμ »

Τα έχω ψάξει όλα αυτά παιδιά και το νόμισμα σας είπα και παραπάνω ότι δεν ανήκει σε κάποια τέτοια "επίσημη" κατηγορία. Αυτό που θάθελα να δείτε σαν πιο έμπειροι είναι στις φωτογραφίες που ανέβασα, μήπως και έχει κάποια άλλη ιδιαιτερότητα που δεν την βλέπω εγώ. Αυτός μου δημιούργησε την εντύπωση ότι "κάτι" είδε στο νόμισμα και γι' αυτό μου το ζήτησε (διπλοχτύπημα πάντως δεν έχει, ούτε βλέπω κάτι άλλο παράξενο). Βέβαια υπάρχει πάντα και η περίπτωση να μην υπάρχει τίποτα και να έχει κάνει λάθος εκτίμηση. Το απόγευμα που θάρθει, θα δούμε... Πάντως σκέφτομαι να μην το δώσω αν δεν σιγουρευτώ πρώτα ότι δεν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερο. Και φυσικά να δω και τα ασημένια που λέει ότι θα δώσει - τι είναι και πόσο πραγματικά κάνουν.
Καταγράφηκε

"Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα..."
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 10, 2010, 11:09:35 πμ »

Αγαπητέ Κώστα,

Το νόμισμά σου, αν και δεν έχει ιδιαιτερότητα, είναι καταπληκτικής καθαρότητος και μπορώ να πώ, να
τολμήσω τώρα μία τιμή ( κυρίως για τους Αμερικάνους ) μετά απο απίστευτο ψάξιμο που έκανα.
( η τρέλα των συλλεκτών )
Βρίσκεται ανάμεσα σε 80 & 150 $

Το σημαδάκι που έχουν οι Βίσωνες του 1918, δεν είναι σφάλμα, αναφέρεται ως " Key date "
από τον σχεδιαστή του James E Fraser < F >

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200401925278

Χρήστος
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2010, 01:19:16 μμ από CELHEL50 » Καταγράφηκε
Κώστας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 238



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 11, 2010, 12:27:59 μμ »

Αυτό το καταπληκτικής καθαρότητας Χρήστο μου φαίνεται λίγο υπερβολικό για το συγκεκριμένο νόμισμα που έχω. Επίσης οι τιμές αυτές που λες πρέπει να αντιπροσωπεύουν περισσότερο άλλες κατηγορίες του νομίσματος και όχι αυτό (πχ, D κλπ, και σίγουρα σε καλύτερη κατάσταση). Τέλος πάντων, αποφάσισα τελικά να μην προχωρήσω στην ανταλλαγή και να τα κρατήσω. Ευχαριστώ πολύ για το ψάξιμο και την πρόθεση βοήθειας.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα..."
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences