Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 09:22:23 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποια απο τις δυο ειναι η καλυτερη επενδυση  (Αναγνώστηκε 1843 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 15, 2020, 06:05:19 μμ »

Επειδη πριν αγορασω κατι μαρεσει να συμβουλευομαι τους ανθρωπους θα σας παραθεσω δυο σεναρια και θελω να μου πειτε την αποψη σας ποιο απο τα δυο θεωρειτε οτι ειναι το πιο καλο.
1) Αγορα 10 τεμαχιων περσικοι πολεμοι συνολο 5000
Τιραζ 750
2) Αγορα με τα ιδια χρηματα 23 θεων τιραζ 1200.(απολλωνας+δημητρα) συνολο 4945
Η σκεψη μου ειναι η εξης:
Αν παρω το (1) θα εχει μια σταθερη αυξηση της τιμης περιπου 75 ευρω το χρονο αν το νιμισμα ακολουθησει το μοτιβο τιυ αρχιμηδη.ελαχιστο ποσο ασφαλειας ειναι η αξια σε χρυσο που αυτην την στιγμη ειναι 3445
Αν παρω το (2) θα εχει μια σταθερη αυξηση τιμης αγνωστο ομως μεχρι να συμπληρωθει η σειρα.με τα επομενα να βγαινουν στα 270 μπορει να φθασει εκει ως πρωτο βημα και μετα κανεις δεν ξερει μεχρι που.
Ελαχιστο ποσο ασφαλειας σε χρυσο αυτη την στιγμη ειναι τα 4205.

Ποιο κατα την γνωμη σας θα ακολουθουσατε και γιατι;με επιχειρηματα αν δεν σας κανει κοπο.
Σκεφτειτε την ευκολια μεταπωλησης που μπορει να εχουν μετα απο 5 χρονια η ανταλλαγης.ευχαριστω

Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 08:03:03 μμ »

Προσωπικα αν ειχα τα 5000 διαθεσιμα για τετοιου ειδους επενδυσεις θα στρεφομουν σε νομισματα ξενων χωρων.Royal mint πχ.
Δες τι εγινε με την Ουνα, με τα νομισματα του Brexit ακομα ακομα και με το
2019-S American Silver Eagle Enhanced Reverse Proof.

Γιατι ??

Τα ελληνικα συλλεκτικα απευθυνονται αποκλειστικα και μονο στους ελληνες. Αρα μικρη αγορα, αρα δεσμευεις χρηματα τα οποια θα δυσκολευτεις να παρεις πισω. Το ειπαν αλλωστε και οι ανθρωποι που πηγαν στην εκθεση στο Βερολινο. Τα ελληνικα παρεμεναν απουλητα.
Εαν η ΤΤΕ δεν κανει καποιο σοβαρο site να πουλαει τα νομισματα, δεν προκειται να δουμε νεους ανθρωπους να ασχολουνται με αυτα. Εγω οσο και να μου αρεσουν δεν μπορω να κατεβαζω την αιτηση, να την συμπληρωνω, να την στελνω και να περιμενω ποτε θα ερθουν στην τραπεζα να παω να τα παραλαβω ή να μου ερθουν με το ελτα οποτε και αν υπαρχουν.

Καλο χρυσο το τιραζ αλλα δεν σου δινει παντα την αποδοση που θελεις. Γιατι εδω μιλαμε για επενδυση.
Στο 2019-S American Silver Eagle Enhanced Reverse Proof πχ το τιραζ ειναι 30,000 και ομως μεσα σε λιγες ωρες εγινε χαμος, ειχε πεσει το site, και εφτασαν οι εταιριες να σλαμπαρουν ακομα και τα COA. Τωρα το συγκεκριμενο νομισμα απο 65 δολλαρια πωλειτε πανω απο 800 και βαλε.

Αυτα απο εμενα, ελπιζω να μην κουρασα φιλικα Δημητρης.
Καταγράφηκε
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 09:10:34 μμ »

2019-S American Silver Eagle Enhanced Reverse Proof   γιατι πωλειται τοσο παρανοικα ακριβα ;



Προσωπικα αν ειχα τα 5000 διαθεσιμα για τετοιου ειδους επενδυσεις θα στρεφομουν σε νομισματα ξενων χωρων.Royal mint πχ.
Δες τι εγινε με την Ουνα, με τα νομισματα του Brexit ακομα ακομα και με το
2019-S American Silver Eagle Enhanced Reverse Proof.

Γιατι ??

Τα ελληνικα συλλεκτικα απευθυνονται αποκλειστικα και μονο στους ελληνες. Αρα μικρη αγορα, αρα δεσμευεις χρηματα τα οποια θα δυσκολευτεις να παρεις πισω. Το ειπαν αλλωστε και οι ανθρωποι που πηγαν στην εκθεση στο Βερολινο. Τα ελληνικα παρεμεναν απουλητα.
Εαν η ΤΤΕ δεν κανει καποιο σοβαρο site να πουλαει τα νομισματα, δεν προκειται να δουμε νεους ανθρωπους να ασχολουνται με αυτα. Εγω οσο και να μου αρεσουν δεν μπορω να κατεβαζω την αιτηση, να την συμπληρωνω, να την στελνω και να περιμενω ποτε θα ερθουν στην τραπεζα να παω να τα παραλαβω ή να μου ερθουν με το ελτα οποτε και αν υπαρχουν.

Καλο χρυσο το τιραζ αλλα δεν σου δινει παντα την αποδοση που θελεις. Γιατι εδω μιλαμε για επενδυση.
Στο 2019-S American Silver Eagle Enhanced Reverse Proof πχ το τιραζ ειναι 30,000 και ομως μεσα σε λιγες ωρες εγινε χαμος, ειχε πεσει το site, και εφτασαν οι εταιριες να σλαμπαρουν ακομα και τα COA. Τωρα το συγκεκριμενο νομισμα απο 65 δολλαρια πωλειτε πανω απο 800 και βαλε.

Αυτα απο εμενα, ελπιζω να μην κουρασα φιλικα Δημητρης.

Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 09:30:33 μμ »

2019-S American Silver Eagle Enhanced Reverse Proof γιατι πωλειται τοσο παρανοικα ακριβα ;


Δεν εχω καταλαβει ακομα, ισως γιατι ειναι το πρωτο που εχουν βγαλει σε αυτην την "μορφη". Τον πρωτο καιρο παντως υπηρχαν ατομα που εβγαλαν παρα πολυ ευκολα 750 δολλαρια σε μια νυχτα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences