Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:50:55 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φορολογία ασημιού  (Αναγνώστηκε 5305 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Silver Surfer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 26, 2020, 07:37:48 μμ »

Καλησπέρα σας.. Είμαι καινούργιος στο χώρο και θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Αν παραγγείλω ασημένια νομίσματα από ξένη χώρα, πχ μέσω του coininvest, θα πληρώσω επιπλέον φόρο στην Ελλάδα; Γενικά έχει παραγγείλει κανείς από coininvest είτε χρυσό είτε ασήμι; Είναι αξιόπιστο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 07:57:18 μμ »

Οχι δεν θα πληρωσεις επιπλεον φορο. Το συγκεκριμενο ειναι γερμανικο δεν εχω παραγγειλει καποιοι αλλοι εχουν θα σου πουν. Καλως ηρθες.Δημητρης  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Silver Surfer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 08:00:55 μμ »

Ευχαριστώ πολύ Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
gandalf43
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 08:05:58 μμ »

Ακριβώς όπως είπε ο dtsartsanis κανένα θέμα με φορολογία επειδή είναι εντός ΕΕ, και αρκετά ασημένια είναι χωρίς φόρο με βάση ένα γερμανικό νόμο νομίζω, έρχονται με ups αρκετά γρήγορα στην πόρτα σου
Καταγράφηκε
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 09:14:45 μμ »

Παρ ότι δεν πληρώνεις κάτι συνήθως είναι πιο ακριβά από το να τα πάρεις από Ελλάδα .τα επενδυτικά πάντα
Καταγράφηκε
Silver Surfer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 11:01:43 μμ »

Παρ ότι δεν πληρώνεις κάτι συνήθως είναι πιο ακριβά από το να τα πάρεις από Ελλάδα .τα επενδυτικά πάντα

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σάιτ στην Ελλάδα; Ίσα ίσα εγώ είχα την εντύπωση ότι πιο φτηνά βγαίνει από το εξωτερικό..Για Canadian maple leaf, US eagle ή silver Krugerrand μιλάμε..
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 11:23:52 μμ »

Αναλογα την ποσοτητα που θα παρεις γιατι εχεις και τα μεταφορικα που πρεπει να συνυπολογιζεις στην τιμη που αγοραζεις.Πχ Για 5  νομισματα και πανω ισως σε συμφερει,για ενα νομισμα  δεν συνφερει να παραγγειλεις απο εξωτερικο.Υπολογιζε μεταφορικα 15-20€ αναλογα το καταστημα.Δες και το aurinum.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 26, 2020, 11:43:43 μμ »

Παρ ότι δεν πληρώνεις κάτι συνήθως είναι πιο ακριβά από το να τα πάρεις από Ελλάδα .τα επενδυτικά πάντα

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σάιτ στην Ελλάδα; Ίσα ίσα εγώ είχα την εντύπωση ότι πιο φτηνά βγαίνει από το εξωτερικό..Για Canadian maple leaf, US eagle ή silver Krugerrand μιλάμε..
Φυσικά
Καταγράφηκε
Silver Surfer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 27, 2020, 12:27:23 πμ »

Αναλογα την ποσοτητα που θα παρεις γιατι εχεις και τα μεταφορικα που πρεπει να συνυπολογιζεις στην τιμη που αγοραζεις.Πχ Για 5  νομισματα και πανω ισως σε συμφερει,για ενα νομισμα  δεν συνφερει να παραγγειλεις απο εξωτερικο.Υπολογιζε μεταφορικα 15-20€ αναλογα το καταστημα.Δες και το aurinum.

Ναι λογικό.. ευχαριστώ
Καταγράφηκε
chrisxkar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 12, 2020, 02:29:14 μμ »

Καποιο σαιτ ελληνικο οπως ρωτησε ο φιλος υπαρχει?Γιατι αρχισα και εγω να ψαχνω και δεν βρηκα κατι το οποιο να μου εδωσε την σιγουρια οτι μπορω να αγορασω ή οτι εχει "τιμιες" τιμες.Εσεις απο που αγοραζετε?Ενας οδηγος για εμας τους αρχαριους θα ηταν πολυ χρησιμος
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 12, 2020, 02:48:59 μμ »

Καλώς ήλθατε κύριοι. Κοιτάξτε στο τμήμα <<καταστήματα συλλεκτικων ειδων>> Έλληνες έμποροι με πολύ καλύτερες τιμές από οπουδήποτε. Εάν δεν έχουν κάτι θα σας το φερουν
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences