Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:47:30 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επενδυσεις-τροπους για να βγαλει καποιος εξτρα εισoδημ  (Αναγνώστηκε 6251 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 08:17:50 μμ »

Είπαμε πρέπει να είσαι Alert και να βλέπεις και λίγο μακρυά. Εγώ προσωπικά πήρα 2 κομμάτια γιατί ήμουν σίγουρος με τέτοιο τιράζ ότι θα διπλασίαζα τα χρήματα μου. Βέβαια θα περιμένω κι άλλο δεν τα δίνω ακόμα παρόλο που αρκετοί γνωστοί μου στην Αθήνα με πιέζουν να τους τα δώσω. Υπήρξαν και άλλοι που τα έδωσαν αμέσως μια και μια βδομάδα μετά την εξάντληση του τιράζ η τιμή είχε πάει 7.000-8.000.
Υπήρξαν άλλοι που τα έδωσαν 12.000 και 13.000 εγώ θα περιμένω.
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 08:21:15 μμ »

Eίχε ανακοινωθεί νωρίτερα η Una ή ξαφνικά βγήκε ;
Καταγράφηκε
fannis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 428


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 09:15:58 μμ »

Αρα εχουμε και το ρισκο ... κατι που θελει ο φιλος ; Μαλλον οχι.
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 10:14:26 μμ »

Μια που τοφερε η κουβέντα για αποδοσεις....
Ριξτε μια ματιά στο παρακάτω πριν απο 16 μήνες περίπου.....

https://steki-syllekton.gr/index.php?topic=39567.msg487283#msg487283
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 10:27:19 μμ »

Λοιπον θα σας πω τι κανει ενας καλος μου φιλος. Εδωσε καποια χρηματα για εργαλεια ξυλου γυρω στις 2000, εκανε ενα δωματιο του σπιτιου του εργαστηριο κ αγοραζει πολυ φτηνα παλια επιπλα η μαζευει καποια που πετουν αλλοι. Τα αναπαλαιωνει με μερακι κ τα πουλαει στο internet η σε γνωστους. Βγαζει πανω απο 500 το μηνα κ κανει κ το κεφι του
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 11:47:59 μμ »

Κάποτε τα λεφτά βγαίνανε αεριτζίδικα. Τώρα θέλουν δουλειά και ιδρώτα.
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 12:39:54 πμ »

Γεια σου βρε Ηλια. Βεβαια κ πρεπει να δουλεψεις. Οι αεριτζιδικες παπατζες μας εφτασαν στα σημερινα χαλια
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 12:54:05 πμ »

15% επιτόκιο
Αυτα ήταν αποδόσεις Σαρκασμός Σαρκασμός

Τώρα ψάχνουμε να γλιτώσουμε τις χρεώσεις των τραπεζών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2020, 12:54:32 πμ από johneko » Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 07:46:18 πμ »

Λοιπον θα σας πω τι κανει ενας καλος μου φιλος. Εδωσε καποια χρηματα για εργαλεια ξυλου γυρω στις 2000, εκανε ενα δωματιο του σπιτιου του εργαστηριο κ αγοραζει πολυ φτηνα παλια επιπλα η μαζευει καποια που πετουν αλλοι. Τα αναπαλαιωνει με μερακι κ τα πουλαει στο internet η σε γνωστους. Βγαζει πανω απο 500 το μηνα κ κανει κ το κεφι του
Αυτό μάλιστα. Αυτό είναι επένδυση συμμετέχει στην οικονομία (έστω στην μαύρη). Γιατί και έτσι κάποια από τα μαύρα θα ξαναγυρίσουν στην κανονική οικονομία με τη μια ή την άλλη μορφή και ταυτόχρονα το διασκεδάζει κιόλας. Μακάρι να μπορούσα κΙ εγώ.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 07:07:26 μμ »

ξεκινησα να δω μηπως σβησω μερικα, αλλα απ οτι βλεπω δεν σωζεται το πραγμα. λογικα θα πρεπει να τα καθαρισω ολα.

ειμαστε λιγο εκτος θεματος παντως και αυτο μπορει να ειναι και καλο γτ με αυτην την δικαιολογια θα τα σβησω

μπαινω στο στεκι μηπως διαβασω τπτ ωραιο και μας βλεπω εδω περα να βριζομαστε σε ενα θεμα που ειναι και εξω απο τη θεματολογια του σάιτ

δεν εχω καμια ορεξη να λειτουργω ολη την ωρα εδω μεσα με την ιδιοτητα του συντονιστη
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 07:29:10 μμ »

ξεκινησα να δω μηπως σβησω μερικα, αλλα απ οτι βλεπω δεν σωζεται το πραγμα. λογικα θα πρεπει να τα καθαρισω ολα.

ειμαστε λιγο εκτος θεματος παντως και αυτο μπορει να ειναι και καλο γτ με αυτην την δικαιολογια θα τα σβησω

μπαινω στο στεκι μηπως διαβασω τπτ ωραιο και μας βλεπω εδω περα να βριζομαστε σε ενα θεμα που ειναι και εξω απο τη θεματολογια του σάιτ

δεν εχω καμια ορεξη να λειτουργω ολη την ωρα εδω μεσα με την ιδιοτητα του συντονιστη


Εγώ βλέπω (τουλάχιστον από τις αναρτημένες απαντήσεις - δεν ξέρω αν έχει κάτι ήδη σβηστεί) να εκτυλίσσεται μια ωραία συζήτηση μεταξύ διαχειριστών, συντονιστών και μελών. Τώρα που είναι οι βρισιές ή πως είναι δυνατόν ένα θέμα αναρτημένο στα...εκτός θεματολογίας να είναι εκτός θεματολογίας(!), πραγματικά μου κάνει εντύπωση!!!
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 07:43:45 μμ »

@Lary
* μια σελιδα μνματα μετεφερα
* για το "εκτος θεματολογιας" διαβασε πιο προσεκτικα τι εγραψα

παρακαλω συνεχιστε με το θεμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2020, 07:44:12 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 07:55:46 μμ »

ξεκινησα να δω μηπως σβησω μερικα, αλλα απ οτι βλεπω δεν σωζεται το πραγμα. λογικα θα πρεπει να τα καθαρισω ολα.

ειμαστε λιγο εκτος θεματος παντως και αυτο μπορει να ειναι και καλο γτ με αυτην την δικαιολογια θα τα σβησω

μπαινω στο στεκι μηπως διαβασω τπτ ωραιο και μας βλεπω εδω περα να βριζομαστε σε ενα θεμα που ειναι και εξω απο τη θεματολογια του σάιτ

δεν εχω καμια ορεξη να λειτουργω ολη την ωρα εδω μεσα με την ιδιοτητα του συντονιστη


@dsp Το διάβασα πολύ προσεκτικά και γι'αυτό δεν χρειάζεται να αναλύσω την 2η πρόταση. Όσον αφορά την 3η πρόταση ή θα είναι οι βρισιές εκτός θεματολογίας του σάιτ - μάλλον αδόκιμος σαν όρος -, ή θα είναι το θέμα εκτός θεματολογίας. Κατά τη γνώμη μου το νόημα της πρότασης δείχνει το δεύτερο.

ΥΓ. Καλύπτομαι με την τελευταία σου πρόταση στην απάντησή σου (ν.27) προς εμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2020, 07:57:35 μμ από Lary » Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences