Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 07:40:14 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τουρκία: τι πραγματικά συμβαίνει;  (Αναγνώστηκε 51900 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 05, 2020, 09:30:37 πμ »

φιλε γιωργο διηνεκη αυτα που λες εχεις σχεδον δικιο σε ολα..500 χιλιαρικα τις 10 μερες για φαι στην χιο κ καταληγουν χωματερη..ολοι οι πεινασμενοι κ ακαματες βρηκαν δουλεια στα κεντρα κρατησης κ ΜΚΟ με αμοιβες τρελες..εχεις δικιο..προσωπικα δεν εχω κανενα οφελος ουτε εγω κ ουτε η οικογενεια μου..το μονο λαθος που κανεις ειναι οτι τους τσουβαλιαζεις ολους..αυτοι ομως που τρωνε αμεσα η εμεσως ειναι τουλαιστων το 40% του πληθυσμου των νησιων αλλα αυτο ηταν το σχεδιο να φανε χρημα ωστε να μην υπαρξουν αντιδρασεις αφου οι μισοι τρωνε το αγγουρι κ δροσιζοντε κ οι αλλοι μισοι ζοριζοντε απο τους νησιωτες..εγω και αλλοι 3 φιλοι που δωσαμε πολεμο δεν εχουμε κανενα οφελος αμεσο η εμμεσο και στο δινω λογο τιμης για αυτο..πολλοι απο αυτους που βγηκαν στο δρομο βγηκαν επειδη πλεον δεν υπαρχει εμπιστοσυνη στις βλακειες πυ λεει η κυβερνηση αλλιως τα προκεκα οπως τα λενε ειναι  ΣΩΣΤΑ αλλα θα γινουν οπως τα λενε?ΟΧΙ μαλλον..και επισης ο τροπος που εφεραν τα καθικια τα ΜΑΤ εξαρχης εξαγριωσε τον κοσμο με αυτους του ΑΛΗΤΕς που ειδατε στα βιντεο τι εκαναν στην χιο..μεχρι και παιδακια εδειραν μεσα σε αμαξι..στο κομματι που τα λες λανθασμενα τα λεει σωστα ο RAMa και απο οτι βλεπω ειναι και αυτος πολυ διαβασμενος οπως κ εσυ γιωργο και θα σας προτεινα να μην μαλωνετε διοτι αυτα που λετε ειναι σημαντικα και συμπληρωνετε ο ενας τα κενα του αλλου..συχγαρητηρια και στον ΔΙΗΝΕΚΗ  αλλα και στον ΡΑΜΑ για τις θεσεις σας τα ειπατε οπως ΠΡΕΠΕΙ..τωρα για σαμο εγινε το ΠΡΟΚΕΚΑ  ευκολα διοτι ο κοσμος ειναι λιγος αυτος που δεν τρωει και ποιος θα αγωνιζοταν αφου ολοι τρωνε?επισης η νεα δομη στην ΣΑΜΟ ειναι αχριστη παιδια διοτι δεν παει ουτε νερο ουτε ρευμα..τωρα στα αλλα ΦΙΛΟΙ μου..στα συνορα γινεται μαχη..πρεπει να δουμε τι θα γινει..εγιναν βιασμοι αλλα οποιος μιλησε τον συνελαβαν..προσφατα καπιος ειπε οτι εγινε βιασμος στην χιο που ηταν αληθεια μεσω fb και τον ρουφιανεψαν χιωτες δημοσιογραφοι που οι ιδιοι νικιαζουν σε λαθρες κ ΜΚΟ..ουτε να μιλησεις δεν μπορεις πια..ο κοσμος εχει ΑΓΡΙεΨΕΙ..οσοι δεν τρωνε αλλα ακομα κ αυτοι που τρωνε..προχθες στην χιο εγινε εμπρησμος σε αποθηκη ΜΚΟ στην χιο κ παραλιγο να καψουν κ τον ιδιοκτητη ειπε κανενα καναλι τιποτα?ΟΧΙ..εχω να πω πολλα αλλα μην κρινεται τα νησια ΣΑς και νησια ΜΑς απο πολλα κοπροσκυλα που εφαγαν κ τρωνε..υπαρχουμε κ εμεις παιδια..και ζητανε ΒΟΗΘΕΙΑ οχι υλικη η υπηρεσιακη αλλα τουλαχιστων μια ΚΑΛΗ κουβεντα για αυτους που δεν τρωνε ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΕ..βοηθηστε μας τουλαχιστων με ενα καλο λογο..παιδια εχουμε ΠΟΛΕΜΟ εδω..θα χασουμε ανθρωπους ,εδαφη κ πατριδες..ΒΟΗΘΕΙΑ σας λεω οση ωρα σας γραφω εχουν περασει 2 f16 τουρκικα απο πανω απο την πολη..τα ακουσατε?νομιζεται οτι θα το πουν στα καναλια?ποτε δεν το λενε παρα μονο οτι οι παραβιασεις ειναι πανω απο ξερονησια..ΒΟΗΘΕΙΑ
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 05, 2020, 09:31:36 πμ »

Aυτο
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 05, 2020, 09:36:07 πμ »

και ζηταω συγγνωμη για την ασχημη ορθογραφια..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 05, 2020, 11:05:59 πμ »

Μανώλη, εννοείται ότι δεν τσουβαλιαζω όλους τους νησιώτες....από την αρχή διαχωρίζω ότι υπάρχει μια μερίδα που έχει προσωπικά οφέλη.....κ αυτή καταδεικνύω σαν υποκινητή των επεισοδίων που μετά συμπαρέσυρε και τους απλούς κ τίμιους νησιώτες που αποταμιευαν μέσα τους τόσο καιρό όλη αυτή την πίεση κ περίμεναν να ξεσπάσουν....και μια άσχημη σκέψη περνάει ακόμα από το μυαλο μου....δεν ξέρω αν ήταν τυχαία η επιλογή του χρονικού σημείου που ξέσπασαν οι αντιδράσεις ,από τους υποκινητές.... συμπτωματικά ξέσπασαν λίγες μέρες πριν ο Τούρκος εξαπολύσει τις ορδές των λαθρομεταναστών στον Έβρο...μήπως όλα αυτά οργανώθηκαν κ έγιναν προκειμένου να υπάρξει ένας άψογος αντιπερισπασμός??
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 05, 2020, 11:59:24 πμ »

φαινεται πως δεν του βγηκε του ερντογαν
φαινεται, δεν ξερω τι αλλο μας επιφυλασσει το μελλον
αλλα απο την αλλη, αυτου του ειδους τα ατομα (οταν εχουν και οποιου ειδους δυναμη ή εξουσια) τα φοβαμαι περισσοτερο οταν δεν τους βγαινει απ οτι οταν τους βγαινει
γτ οταν τους βγαινει ξερω περιπου τι να περιμενω ενω
οταν δεν τους βγαινει τους βαραει στον εγωισμο τους οτι δεν μπορουν να χασουν προσωπο και εκει γινονται νταηδες και απροβλεπτοι
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:17:52 μμ »

αυτο πιστευω οτι ηταν το λαθος το μεγαλο της κυβερνησης..αντι να βαραει χιωτες επρεπε να παρει χαμπαρι τι συμβαινει στα συνορα..δεν θεωρω οτι εγινε η ατιμια απο καπιους στα νησια διοτι πρωτα ηρθαν τα ΜΑΤ κ μετα εγινε της κακομοιρας..αν δεν ερχονταν δεν θα γινονταν αυτη η συγκυρια..μηπως αυτο να εγινε απο πιο ψηλα?
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:25:11 μμ »

https://www.msn.com/el-gr/news/world/%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%81%ce%ba%ce%af%ce%b1-%cf%83%cf%84%ce%ad%ce%bb%ce%bd%ce%b5%ce%b9-1000-%cf%86%ce%bf%cf%85%ce%bb-%ce%b5%ce%be%ce%bf%cf%80%ce%bb%ce%b9%cf%83%ce%bc%ce%ad%ce%bd%ce%bf%cf%85%cf%82-%ce%b1%cf%83%cf%84%cf%85%ce%bd%ce%bf%ce%bc%ce%b9%ce%ba%ce%bf%cf%8d%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%b1-%cf%83%cf%8d%ce%bd%ce%bf%cf%81%ce%b1-%ce%bc%ce%b5-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ac%ce%b4%ce%b1/ar-BB10MgG4?li=BBqxHCu
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:31:56 μμ »

διαβαστε παραπανω κ ΘΑΥΜΑΣΤΕ τους παλιοτουρκους
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:36:11 μμ »

Καθαρά ενορχηστρωθηκε από ορισμένους ντόπιους Μανώλη...να είμαστε ειλικρινείς....τα μάτ εστάλησαν στα νησιά αφού πρώτα οι ντόπιοι μπλοκαραν τις εργασίες κατασκευής του κέντρου....για να έχουν άποψη κ οι υπόλοιποι πεστους ποσο κοντά στην πόλη ήταν η ανοιχτή δομή και ποσο μακρυά από κατοικημένες περιοχές είχε αποφασιστεί να δημιουργηθει το κλειστό κέντρο....επίσης ακόμα μια φορά ας επιστρατεύσουμε την κοινή λογική...τα επεισόδια που έγιναν???έγιναν μέσα στη Χίο κ τη Μυτιλήνη?έξω από τις αυλές των σπιτιών μήπως???όχι,έγιναν στην περιοχή που επρόκειτο να κατασκευαστεί το κέντρο, έξω κ μεσα από τα ξενοδοχεία που φιλοξενούσαν τα ματ,καθώς κ στο λιμάνι την ώρα που έφευγαν τα ματ....άρα απλά λογικά σκεπτόμενος,οι ντόπιοι αποφάσισαν να εμπλακούν σε "εχθροπραξίες" με τα ματ και κατευθύνθηκαν προς αυτά...στις πρώτες προσπάθειες τους να σπάσουν τη γραμμή των Ματ,δέχθηκαν ξύλο....και έτσι προχώρησε η ριζοσπαστικοποίηση του τρόπου αντιμετώπισης των Ματ με την γνωστή κατάληξη...τη χρήση κυνηγετικών όπλων, την χρήση αγροτικών για να πατήσουν τα ματ ,μέχρι και το εντελώς άνανδρο να επιτεθούν στα δωμάτια όπου κοιμούνταν....επίσης θεωρώ ότι αν η κυβέρνηση ήθελε να εξυπηρετήσει τον Ερντογάν,δεν χρειαζόταν να προκαλέσει αντιπερισπασμός...θα μπορούσε απλά να ανοίξει τα σύνορα όπως έγινε το 2015....
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:39:56 μμ »

Απλά λογικά σκεπτόμενος,οι μόνοι που είχαν κέρδος από όλο το χαμό ήταν αυτοί που υπερασπίζονταν τα οικονομικά οφέλη τους,δλδ αυτή η μερίδα των νησιωτών που τρώει από τη συντήρηση του μεταναστευτικού...καθώς κ ο Ερντογάν....και η σύνδεση μεταξύ του Ερντογάν και των ΜΚΟ που μοιράζουν απλόχερα χρήμα για να "βοηθήσουν", τους λαθρομετανάστες,δεν είναι κ τόσο δύσκολο να πραγματοποιηθεί...
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:43:00 μμ »

Κ η πίεση εντείνεται....
https://www.newsbreak.gr/amyna/82575/polemiko-klima-i-toyrkia-stelnei-ypovrychia-se-aigaio-ionio-kai-kriti/
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Μάρτιος 05, 2020, 12:52:35 μμ »

η ΒΙΑΛ ειναι σχεδον μεσα στην πολη κ οι αραπαδες με τα ποδια ηταν σε μιση ωρα πολη..το νεο προκεκα θα ηταν αρκετα μακρια..εγω συμφωνω να γινει το προκεκα αλλα θα γινει?πρεπει αν κλεισουν τα συνορα με οπλα δεν γινεται αλλιως..θα ειμαστε καταδικασμενοι αν δεν κλεισουν τα συνορα με οπλα για ολους..εισαι καλα διαβασμενος γιωργο,αστυνομικος εισαι? Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο η κατι παρεμφερες? Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο..οτι κ να εισαι χαιρομαι που τα λεμε φιλε
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Μάρτιος 05, 2020, 01:15:15 μμ »

Ναι, αστυνομικούς είμαι....αφού στο έχω ξαναπεί βρε τρελοχιωτη....χαχαχαχαχ....σου είχα πει κ για φίλο μου Χιώτη αν τον ήξερες....τα σύνορα έπρεπε προ πολλού να έχουν κλείσει,έστω κ την ύστατη στιγμή σε κρατήσουμε τώρα.....
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Μάρτιος 05, 2020, 01:40:01 μμ »

γιωργαρα δεν το θυμομουν οτι μου το ειπες..για τον φιλο σου το θυμαμε χαχαχαχ..και προσεχω οταν οδηγαω ####το,για να σε ειχα μεσον να μου σβησεις καμια κληση αλλα οπως σου ειπα ειμαι προσεχτικος..ναι τα συνορα επρεπε να εχουν κλεισει χρονια τωρα..θα κλεισουν τωρα ομως ?καλλιο αργα παρα ποτε..και αυτο που με πειραξε στα ΜΑΤ ηταν που σπαγανε τα αμαξια..αυτο δεν ηταν σωστο ..ελπιζω να μας βοηθησει ο θεος αλλα πρεπει κ εμεις να κουνησουμε λιγο τα χερια μας κ τα ποδια μας
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Μάρτιος 05, 2020, 01:48:07 μμ »

Το ότι τα ματ έσπαγαν τα αμάξια ήταν απαράδεκτο... δυστυχώς η ποσόστωση ανεγκεφαλων (για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς) στην Ελληνική κοινωνία είναι ίδια σε όλα τα επαγγέλματα....τα σύνορα έκλεισαν ,το θέμα είναι αν θα τα διατηρήσουν κλειστά η' θα υποκύψουμε για άλλη μια φορά.......εγώ πάντως από Κυριακή μεσημέρι είμαι με το κινητό στο χέρι και περιμένω αν θα είμαι σε αυτά τα 20 άτομα που θα στείλουν από την Πάτρα στα σύνορα....μας έχουν σταντ μπάι...ξέρουμε ότι θα πάνε 20 άτομα από Πάτρα,αλλά δεν ξέρουμε ούτε ποιοι ,ούτε πότε ,ούτε πόσο θα κάτσουν...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences