Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:30:42 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΛΙΡΕΣ ΤΟΥ 1888  (Αναγνώστηκε 4814 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 10:26:05 πμ »

ellinas οι διαφορές που βλέπω, αν δεν με απατά η παρατηρητικότητά μου, είναι στο σχεδιασμό των ρούχων ή είναι κάτι άλλο που δεν το βλέπω ?
το ευκολότερο σημείο για να δεις την διαφορά είναι η απόσταση του G απο το κεφάλι της βασίλισσας κει που έχω κυκλώσει
Ναι το είδα. Μήπως μπορείς να μου πεις κι άλλα σημεία που έχουν διαφορά? Κι αυτές τις διαφορές τις βλέπουμε μόνο σε αυτήν την χρονολογία ή και σε άλλες ?
Καταγράφηκε
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 10:42:30 πμ »

Όπως τα είπε ο ellinas (ο Μιχάλης) είναι. Έτσι ακριβώς περιγράφεται η σπανιότητα τους στην αξιόλογη δουλειά των David Iverson και Steve Hill “the jubilee sovereign”.

Το ερώτημα που δεν μπορώ να απαντήσω είναι αν αυτή η σπανιότητα αποτιμάται σε κάτι αξιόλογο ή είναι τόσο εξειδικευμένη που απευθύνεται μόνο σε μελετητές και όχι σε συλλέκτες.

Πάντως δεν έχει εφαρμογή εδώ όπου τα νομίσματα είναι κοινά και αξίας μετάλλου (και αν).
ξέρεις που μπορώ να βρω αυτό το βιβλίο ?
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 02, 2019, 11:16:52 πμ »

Όπως τα είπε ο ellinas (ο Μιχάλης) είναι. Έτσι ακριβώς περιγράφεται η σπανιότητα τους στην αξιόλογη δουλειά των David Iverson και Steve Hill “the jubilee sovereign”.

Το ερώτημα που δεν μπορώ να απαντήσω είναι αν αυτή η σπανιότητα αποτιμάται σε κάτι αξιόλογο ή είναι τόσο εξειδικευμένη που απευθύνεται μόνο σε μελετητές και όχι σε συλλέκτες.

Πάντως δεν έχει εφαρμογή εδώ όπου τα νομίσματα είναι κοινά και αξίας μετάλλου (και αν).
ξέρεις που μπορώ να βρω αυτό το βιβλίο ?


Ρώτησε εδώ:

https://www.sovr.co.uk
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 19, 2019, 09:23:57 πμ »

Όπως τα είπε ο ellinas (ο Μιχάλης) είναι. Έτσι ακριβώς περιγράφεται η σπανιότητα τους στην αξιόλογη δουλειά των David Iverson και Steve Hill “the jubilee sovereign”.

Το ερώτημα που δεν μπορώ να απαντήσω είναι αν αυτή η σπανιότητα αποτιμάται σε κάτι αξιόλογο ή είναι τόσο εξειδικευμένη που απευθύνεται μόνο σε μελετητές και όχι σε συλλέκτες.

Πάντως δεν έχει εφαρμογή εδώ όπου τα νομίσματα είναι κοινά και αξίας μετάλλου (και αν).
ξέρεις που μπορώ να βρω αυτό το βιβλίο ?


Ρώτησε εδώ:

https://www.sovr.co.uk

Φίλε μου το ρώτησα και βρήκα άκρη, μου το έχει στείλει, λογικά θα πρέπει να έχει έρθει κιόλας... Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Καλές γιορτές !!!
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 19, 2019, 06:43:32 μμ »

Ωραία καλές  γιορτές.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences