Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:01:20 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΟΠΗ ΡΟΛΟΓΙΟΥ  (Αναγνώστηκε 25951 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitra9
Επισκέπτης
« στις: Απρίλιος 15, 2019, 05:52:04 μμ »

Καλησπέρα σε όλους..Εϊχα δώσει ένα ρολόι χειρός μεγάλης συναισθηματικής και χρηματικής αξίας για service..Περΐμενα αρκετό καιρό νέα από τον ρολογά ο οποιός κάθε φορά που περνούσα από το μαγαζί του έβρισκε δικαιολογίες για την καθυστέρηση να μου το παραδώσει..Μετά από πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα του μίλησα απότομα και του είπα ότι την επόμενη μέρα αν δεν μου το δείξει θα καλέσω την αστυνομία..Είναι 4 μέρες τώρα που έχει κλειστό το μαγαζί..Θα ήθελα τη γνώμη σας..Πως να κινηθώ;
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 15, 2019, 05:58:05 μμ »

Το ρολόι είναι το Vintage Zenith super sub sea chronograph σε πορτοκαλί χρώμα..Η κορωνίδα της συλλογής μου..Παρακαλώ πολύ εάν κάποιος το δει κάπου να πωλείται να μου στείλει email..Είμαι φοβερά στενοχωρημένη και σοκαρισμένη που έμπλεξα με τόσο μεγάλο αλήτη..
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 15, 2019, 06:20:32 μμ »

Έχεις αποδείξεις ότι τού το παρεδωσες;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 15, 2019, 06:39:40 μμ »

Δυστυχώς μιας και πρόκειται για ρολογά της γειτονιάς δεν πήρα χαρτάκι με τον σειριακό αριθμό του ρολογιού.. Πριν από αυτό το ρολόι είχα δώσει για service ένα φτηνό ρολόι και έμεινα ευχαριστημένη..Είδα επίσης ότι το μαγαζί του είναι στο σύλλογο ωρολογοποιών Αθήνας..Πως να φανταστώ κάτι τέτοιο;Ο πατέρας του είχε το ρολογάδικο πολλά χρόνια..Το μόνο που έχω είναι μια φωτογραφία του μηχανισμού στην οποία φαίνεται ο μηχανισμός HP146 και τον σύντροφό μου που είχε έρθει μαζί μου..
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 15, 2019, 06:43:32 μμ »

Τι να κάνω; Να ψάξω στα ενεχυροδανειστήρια; Είναι πολύ σπάνιο ρολόι ..Δύσκολα το συναντάς σε πωλήσεις στο διαδίκτυο..
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 15, 2019, 06:53:56 μμ »

Καλά κυρία μου, εάν είναι αυτό το ρολόι που υποψιάζομαι, στο ρολογά της γειτονιάς το πήγες; Ρολόι κοντά στα 10Κ για λάδωμα το πήγες στο γείτονα;

Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 15, 2019, 06:58:58 μμ »

Προσπαθησε να βρεις τον κυριο αυτο και να τον ενημερωσεις οτι θα κινηθεις νομικα.
Βοηθα η υπαρξη μαρτυρα σαφως και επλπιζω να πτοηθει, διοτι οπως καταλαβαινεις θα σου κοστισει χρονο και χρημα ,και αν ...........
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 15, 2019, 07:04:20 μμ »

Καλά κυρία μου, εάν είναι αυτό το ρολόι που υποψιάζομαι, στο ρολογά της γειτονιάς το πήγες; Ρολόι κοντά στα 10Κ για λάδωμα το πήγες στο γείτονα;


Καλησπέρα..Δεν θέλω να με κρίνετε..Να με βοηθήσετε θέλω αν μπορείτε..  
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 15, 2019, 07:15:38 μμ »

Μακάρι να πτοηθεί..  Αν και νομίζω ότι πρέπει να έμπλεξα με κατακάθι..Και το ρολόι μου ίσως  βρίσκεται ήδη σε κάποια ιδιωτική συλλογή..Το μόνο που μου μένει να ελπίζω είναι ότι το έχει σκοτώσει σε ενεχυροδανηστήριο και θα προσπαθήσει να το πάρει πίσω..
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 15, 2019, 07:18:52 μμ »

Το μαγαζί βρίσκεται Γουδή σύνορα με Ιλίσια..
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 15, 2019, 07:25:01 μμ »

Πριν κάνεις οτιδήποτε κίνηση το καλύτερο είναι να πάς μία μέρα με δύο άτομα δικά σου καί νά τόν ρωτήσεις πάλι τί γίνεται με το ρολόϊ.
Εάν πει μπροστά στους άλλους ποίο ρολόι την ήπιες.
Εάν πει αύριο θα το δω κτλ κτλ ή οτιδήποτε άλλο πού να δείχνει ότι το έχει στα χέρια του Καλάς τήν αστυνομία.
Έχεις και δύο μάρτυρες εκείνη την στιγμή.
Κινήσουν έξυπνα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 15, 2019, 07:38:04 μμ »

Έχεις αποδείξεις ότι τού το παρεδωσες;


Εδώ ακριβώς τελειώνουν όλα. Απόδειξη παραλαβής  με σφραγίδα της επιχείρησης με πλήρη στοιχεία πλαίσιο μέταλλο και φώτογραφίες. Δε μιλάμε για το δικό μου Casio των 19 ευρώ που φοράω με τις ώρες που τρώνε τα ψάρια. Μιλάμε για ένα περιουσιακό στοιχείο. Δυστυχώς το δικαστήριο δύσκολα θα πειστεί απο εσάς ακόμα και 100 μάρτυρες να πάτε. Και εγώ του έδωσα ένα patekaki τότε και είχα και τον παπά της ενορίας μάρτυρας "που ειναι κολλητάρι" . Λέτε να με αποζημιώσει;
Δεν δουλεύει έτσι το σύστημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 07:48:44 μμ από sarafis » Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1858


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 15, 2019, 07:59:48 μμ »

Αγαπητη φιλη ενημερωσε αμεσα την Αστυνομια για το περιστατικο της κλοπης και την αξια του ρολογιου με τα οσα στοιχεια εχεις να προχωρησουν με καταθεσεις, ενταλματα κλπ, δυσκολη η συνεχεια αλλα τουλαχιστον ειναι μια αρχη...
Καταγράφηκε
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 15, 2019, 08:05:25 μμ »

Αγαπητη φιλη ενημερωσε αμεσα την Αστυνομια για το περιστατικο της κλοπης και την αξια του ρολογιου με τα οσα στοιχεια εχεις να προχωρησουν με καταθεσεις, ενταλματα κλπ, δυσκολη η συνεχεια αλλα τουλαχιστον ειναι μια αρχη...

Και εάν δεν μπορέσει να αποδείξει τα καταγγελόμενα με πραγματικά στοιχεία και ακράδαντα που θα δεχθεί η δικαιοσύνη ; εάν έχει  ο άλλος το μαγαζί καμία 40αριά χρόνια εκεί και δεν έχει ξαναδώσει δικαίωμα και στραφεί εναντίον της  μια αγωγή για συκοφαντική δυσφήμηση κανα 30άρι χιλιάδες;  Και εάν βγεί  άμεσα εκτελεστή , και της βρει κανα ακίνητο και μετά να τρέχει για ανακοπές πλειστηριασμών; ο άλλος αν ειναι τόσο λαμόγιο την έκανε καλά την δουλειά να είστε σίγουροι. Λίγο πιο σοβαρά θα έπρεπε να αντιμετωπίζονται τέτοια θέματα κατά την άποψή μου. Άποψή μου απευθύνσου σε ένα σοβαρό νομικό γραφείο.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 15, 2019, 08:14:59 μμ »

Δεν υφίσταται το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμησης δεδομένου ότι δεν το διαδίδει επωνύμως.
Αλλά σιγουρα πρέπει να απευθυνθεί σε νομικό.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences